Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Model

HV8
12
Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Tepsi

Başka bir kelime deneyin

Hız Kademesi

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Kıyma Çekme Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Boyut

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kıyma Makinesi

için 121 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • ÜCRETSİZ KARGO

    Vestel Et Kıyma Makinesi

    (48)
    4.799 TL SEPETTE 4.169 TL
    +

Kıyma Makinesi

İnsan vücudunun ihtiyacı olan proteini karşılayan koyun, kuzu, sığır ve dana eti farklı kesim şekilleriyle tüketilir. Etlerin en sık tüketilme şekli ise kıyılmış halidir. Yemeklerde daha çok tercih edilen etin kıyma haline dönüşmesi için önceki zamanlarda özel bir bıçak çeşidi olan satır kullanılırken, günümüzde bu işlemler için kıyma makinesi kullanmaktadır. Mutfakta iş yapan herkes için büyük bir avantaj oluşturan kıyma makinesi, farklı markaların çeşitli model ve özellikleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Günümüz teknolojisine ayak uydurularak üretilen kıyma makinesi çeşitleri, tüketicilerin kıymalarını kendi ev ortamlarında diledikleri gibi yapmalarına olanak sağlar. Pek çok makinede bulunan farklı aparatlar sayesinde makineler ile et kıymanın dışında sucuk, sosis şarküteri ürünleri de kolaylıkla yapılabilir. Hatta kıyma makineleri kapasitelerine göre sadece ev mutfaklarında değil aynı zamanda lokanta, restoran gibi işletmelerde de et kıymak için tercih edilmektedir. İş odaklı olarak tasarlanan makineler, ebat olarak daha büyük çaplı olup, farklı formlara sahip ürünlerdir. Satın alınan etler kasaba götürme sıkıntısından kurtaran makineler mutfaklarda kolaylıkla zaman almadan kıyma haline dönüşebilir. Bu bağlamda makineler, zamandan tasarruf etmeye yardımcı olurken ekonomik açıdan da tasarruf etme olanağı sağlar. Kıyma makinesi modelleri sağlık açısından da oldukça önemlidir. Kullanıcıların etlerini kendileri kıyma haline getirdikleri için temizliğinden de şüphe etmemiş olur. Kıyılmış halde satın alınan kıymanın yıkanması mümkün olmadığından hijyen açısından etin bütün olarak alınarak yıkandıktan sonra kıyılması tercih edilebilir. Ayrıca kıyma haline getirilecek olan etin miktarını herkes kendisi belirleyebilir. Böylece etin ziyan edilmesi gibi bir durum da söz konusu olmaz. Kıyma makinesi özellikle her öğününde etli yemeyi tercih edenler için oldukça uygun olan bir mutfak gerecidir. Eti daha çok yemeklerinde kıyma olarak kullanmayı tercih edenler, uygun oldukları zamanlarda eti makinede kıyarak tek kullanımlık ölçülerde buzdolabı poşetlerinde dolapta saklayabilir. Böylelikle kıyma hazır bir halde el altında bulunmuş olur. Ev tipi kıyma makinesi modern ve şık tasarımlarıyla da mutfak tezgahlarını süsleyerek hoş bir görünüm oluşturur. Her mutfak dekorasyonuna uyum sağlayabilecek renk seçeneklerine sahip olan makinelerin hem beyaz hem de koyu renkli seçenekleri bulunur. Ayrıca çok büyük boyutlarda olmayan kıyma makinesi çeşitleri, yer kısıtlaması yapmadığından isteyen tezgah üzerinde isteyen mutfak dolaplarında rahatlıkla konumlandırabilir. Kıyma makinelerine ve mutfaktaki ihtiyacınızı gidermeye yarayacak farklı aletlere bakmak için elektrikli mutfak aletleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mutfaklara Hız Kazandıran Kıyma Makinesi Özellikleri

Mutfaklara Hız Kazandıran Kıyma Makinesi Özellikleri

Aslında çok eski zamanlardan beri kullanılmaya devam eden kıyma makinesi çeşitleri manuel ve elektrikli kıyma makinesi olarak iki şekilde kullanımı olan ürünlerdir. Manual kullanımlı makineler, etler hazneye konduktan sonra, el yordamı ile çalıştırılır. Makineye konulan et itme aparatı ile çelik bıçaklara doğru bastırılır. Sonrasında ise yine insan gücü ile çevrilerek etin kıyma haline gelmesi sağlanır. Bu ürünler hem hafif hem de küçük boyutlarda olduğundan taşınmaları da çok kolaydır. Makinenin sahip olduğu paslanmaz çelik aparatları ürünün uzun ömürlü olmasına katkı verir. Ayrıca manuel kıyma makinesi çapları ve aparatları da küçük ve hafif olduğundan, kullanımları da oldukça pratiktir. Dişli otomatik kıyma makinesi modelleri en çok tercih edilen ve genellikle kasap ve daha büyük işletmelerde kullanılan modellerdir. Otomatik kullanıma sahip olan bu dişli makineler ile kıymanın yanı sıra farklı pek çok besin için de fonksiyonel alternatifleri bulunur. Özellikle köftelik kıyma çekmek için en uygun kıyma makinesi 32'lik modellerdir. Bu modeller kıymayı püre haline getirir ve daha uzun süreli kullanılabilir olmasını sağlar. Otomatik özelliğe sahip olan bu kıyma makinesi modelini kullanırken hazneye yerleştirilen etin itilmesine gerek kalmaz. Cihaz çok hızlı bir şekilde hazneden etleri kendisi alır ve istenilen incelikte kıyım işlemini tamamlar. Bu makinelerin kıyma giriş bölgeleri alüminyum olup kullanımı oldukça hijyeniktir. Ürünlerin uç kısmına takılan özel tasarım içli köfte aparatları sayesinde kullanıcılar kısa süre içinde birçok içme köfte hazırlayabilir. İleri teknoloji ile donatılmış olan dişli makinelerin sucuk, sosis, salça aparatları da bulunur. Sanayi tipi kıyma makinesi çeşitli ölçülere sahip, profesyonel bir kullanım gerektiren ürünlerdir. Helezon ve bilezik detayları bulunan bu ürünlerde ileri geri çalıştırma özelliği bulunur. Kilitli motor gücüne sahip, sanayi tipi kıyma makinesi oldukça güçlü ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Modellerin içinde yer alan özel mekanizmaları bıçaklarını kendisi biler ve kullanıcısının bıçak bileme yükünden kurtarır. Ayrıca bıçak bilenirken el kesme riski de olmadığından güvenli bir kullanım sunar. Ekstra bakım gerektirmeyen bu modellerin kendilerini temizleme özellikleri de dikkat çekicidir. Makinelerin iç kısmına sıcak su konduktan sonra motorunu çalıştırmak temizlenmesi için yeterli olur. İçi temizlenen makinenin kıyma çıkaran bölümünden kirli su dışarı atılır. Makine tamamen kuruduktan sonra yeni bir kullanıma hazır hale gelir.

Pratik Kullanımlı Kıyma Makinesi Modelleri

Pratik Kullanımlı Kıyma Makinesi Modelleri

Genellikle kırmızı et türleri ile kullanımı tercih edilen et kıyma makinesi, farklı markalar tarafından değişik modellerle satışa sunulur. Günlük hayatı kolaylaştıran bu ürünler ile hindi ve tavuk eti de kıyılabilir. Sağlıklı beslenmek isteyenlerin daha çok tercih ettikleri tavuk, hindi gibi hayvanların etinden elde edilen kıymalardan hem köfte yapılabilir hem de yemeklerde kullanımı tercih edilebilir. Küçük ev aletleri ile dünya çapında bir marka olan Fakir kıyma makinesi markanın çıtasını yükselten önemli aletlerden biridir. Makinenin paslanmaz çelikten üretilen keskin uca sahip olan bıçakları kıymayı hazırlarken etin iri parçalarının dahi ufak noktalar haline getirir. Fakir Minso plus kıyma makinesinin sahip olduğu farklı aparatları sayesinde kullanıcıların içli köfte gibi farklı lezzetler ve tatlar elde etmeleri mümkün kılar. Fakir kıyma makinesinin ayak yapısı da kaymayı önler şekilde tasarlandığından, kullanılırken tezgâh üstünde sallanmaz ve kaymaz. 1000 Watt güce sahip olan makine en hızlı ve pratik şekilde kıyma elde edilmesini mümkün hale getirir. Fakir kıyma makinesi tasarımının geri alma sistemi, içine fazla miktarda et konulduğunda tıkanma sorunu yaşanması durumunda kolaylık sağlar. Bu sistem sayesinde sıkışan ve makinenin haznesine fazla gelen et kolayca geri sarılarak makinenin bozulmasının önüne geçer. Elektrikli ev aletleri üretiminde farklı ürünlere sahip olan Bosch küçük ev aletleri ile de evlerde yerini alır. Farklı aparatları ve motor güçleri ile dikkat çeken Bosch kıyma makinesi, çok miktardaki malzemeyi en hızlı şekilde ve güvenle hazırlanmasına yardımcı olur. Bu makineler, doğrama, rendeleme gibi 10 dan fazla fonksiyona sahiptir. Ürünler ile et dışında, balık ya da sebze de doğranabilir. Çift taraflı paslanmaz çelik bıçağı olan kıyma makinesi üstün performansı ile öne çıkar. Sıkışan malzemelerin kolayca çıkarılabilmesi için ters çalışma fonksiyonu bulunur. 4 farklı bıçak yapısı ile havuç, meyve, peynir, çikolata gibi besinleri rendeleme ve dilimleme işlemini de kolaylaştırır. Cihazın sosis aparatı, tavuk, et ya da vejetaryen sosislerini lezzetli şekilde yapılmasına olanak tanır. Kıyma makinesinin disk aksesuarları ürüne entegre saklama bölümünde çok kolay bir şekilde saklanabilir. Böylece parçaların kaybolması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Et Kıyma Makinesi Modellerinde Konforlu Kullanım

Et Kıyma Makinesi Modellerinde Konforlu Kullanım

Yüksek kaliteye sahip materyaller kullanılarak üretilen Arnica kıyma makinesi modelleri, kıyma yapma işlemini kolaylıkla tamamlanmasını sağlar. Ürünlerin çelik dişleri sağlığa zararsız ve güçlü kesim yapılmasını mümkün kılar. Salça yapımında da kullanılabilen makine ile hem domates hem biber salçası en pratik şekilde yapılabilir. En dar alanlarda dahi rahatlıkla saklanabilen kompakt tasarımlı kıyma makinelerinde kablo yuvası yer alır. Bu sayede kolaylıkla taşınabilir ve ekstra kullanım pratikliği sunar. Markanın kıyma makinesi sosis ve sucuk yapımı için geliştirdiği özel hunisi sayesinde işlemin daha pratik gelmesine de olanak sağlamaktadır. Arçelik markasının farklı kodlarla adlandırdığı kıyma makinesi dijital kullanım özelliği ile öne çıkar. kıyma makinesi çeşitlerinde kullandığı özellikler kullanıcı memnuniyetini sağlar. Arçelik kıyma makinesi tasarımlarının zarafeti pek çok modelde kendini gösterir. Markanın zarif çizgisi ile teknolojinin buluşması olan makine mutfaklara pratikliği kazandır. Metalik gri ve beyazın sadeliği bileşiminden oluşan renkleri her mutfak dekorasyonuna uyum sağlar. Tek tuşla çalışmaya başlayan makinenin sahip olduğu farklı modu, etlerin istenilen kalınlıkta olmasını sağlar. Ürünler, dakikada minimum 2 kg kıymayı hazırlamayı mümkün kılar. Kaymaz ayakları makine hangi güçte çalışırsa çalışsın mutfakta tehlike yaratabilecek durumların önüne geçerek güvenilir bir kullanımı da beraberinde getirir. Arçelik kıyma makinesi modelleri hassas ve disiplinli çalışma tarzı ile kullanıcılarına son derece hijyenik bir deneyim sunar. Farklı kapasitelere sahip Çağdaş kıyma makinesi modelleri, hem büyük hem küçük hem de kasaplarda kullanıma uygun çeşitliliğe sahiptir. Birçok tasarımlarla üretilen kıyma makinesi çeşitlerinin paslanmaz krom kaplaması, sessiz çalışma özelliği, az yer kaplayan gövdeleri, saatte 100 kg et çekebilir özelliği ile dikkat çeker. Markanın sadece büyük işletmelere özel statik ve dinamik esnekliği sağlanmış, otomatik soğutma sistemli ürünleri de bulunur. Dijital termostata sahip olan bu kıyma makinesi seçenekleri standart döküm kaplama kafa grubu ile dikkat çeker. İleri geri şalter sistemi bulunan makinelerin sessiz çalışma özelliği de kullanıcılar için avantajlı bir durumdur. Ev ortamında kullanıma uygun bir tercih olan Mateka 12’lik kıyma makinesi, kıyma yapma ihtiyacına çözüm sunar. Paslanmaz çelikten üretilen 20 kg ağırlığındaki makinenin kayış kasnak gövdesi yüksek tork ve sessiz çalışma performansı sunar. Alıcının isteğine bağlı olarak makinelere opsiyonel olarak ileri geri çalışma fonksiyonu da eklenilebilmektedir.

Et Kıyma Makinesi Modellerinde Konforlu Kullanım

Et Kıyma Makinesi Modellerinde Konforlu Kullanım

Et kıyma makinesi üreticileri arasında önemli bir yeri olan farklı bir marka ise Üçyıldız olup, yerli bir markadır. Markanın mengeneli kıyma makinesi manuel kullanımlı özelliği ile öne çıkar. Çelik bir gövdeye sahip olan Üçyıldız kıyma makinesi, kaliteli ve dayanıklı bir ürün olup, ufak çaplı darbelere karşı dayanıklılık gösterir. Marka ürünlerin kolaylıkla taşınabilmesi tasarımlarında minimal boyutlar kullanmaya özen gösterir. Minimal boyutlara sahip olan kıyma makinesi, tamamen çelikten üretilmesine rağmen boyutu küçükte olsa ağırlığı bulunur. Makinenin sahip olduğu mengenesi tezgah ve masa gibi noktalara sabitlenmesine olanak sağlar. Üst seviye mühendislik ve fizik kuralları hesaplanarak tasarlanan kolu, kullananların enerjilerini en verimli şekilde harcamalarına yönelik şekilde üretilir. Sadece kol gücüyle çalışan kıyma makinesi, elektrik tüketimi yapmadığı için çevre dostu ürünlerdir. Günümüz teknolojisine ayak uydurmayı başaran kıyma makinesini satın alırken dikkat edilebilecek bazı detaylar yer alır. Öncelikle makinenin hangi amaçla kullanıcılığını belirlemek gerekir. Eğer bir işletme için satın alınması planlanıyorsa büyük kıyma makinesi çeşitleri daha uygun bir tercih olabilir. Kasap, lokanta gibi işletmelerde makine sürekli kullanılacağı için hızlı bir şekilde işlem yapabilecek modellere yönelmek gerekir. Plastik dişlere sahip makinelerin de farklı avantajları bulunur. Kıyma makinesini daha uzun süreli kullanmak isteyenler, plastik dişli ürünleri tercih edebilir. Bu ürünlerin farklı bir avantajı ise kendi kendisini yağlamasıdır. Bu özellikleri makineleri daha uzun ömürlü hale getirdiği gibi kullanıcılarına da avantaj sağlar. Ancak makine ev mutfakları için düşünülüyorsa, ev tipi küçük kıyma makinesi çeşitleri tercih edilebilir. Evde yalnızca aile bireylerine yemek hazırlanırken kullanılacak olan makinenin tasarımları daha çok ön plana çıkar. Mutfak ambiyansına uyum sağlaması bakımından makinenin kullanım özellikleri yanı sıra ölçüleri de dış görünümü de tercihleri belirler. Hatta ürünlerin rengi dahi satın alınmadan önce dikkat edilen unsurlar arasında yer alır. Ancak, evlerde kullanılan kıyma makinesi alternatifleri, salça, sucuk, sosis ve daha birçok yiyeceklerin hazırlanması için de kullanılabileceği için apart ve çalışma fonksiyonlarının da göz önünde bulundurulması kullanıcılara avantaj sağlar. Ayrıca kıyma makinesinin kolay ve güvenilir kullanıma sahip olması hem kullanıcının sağlığı hem de zaman ve hijyen açısından büyük önem taşır. Tercihleri belirleyen farklı bir unsur ise disk sayısıdır. Makinelerde bulunan disk sayıları ne kadar çok olursa farklı inceliklerde kıyma çekmek de bir o kadar fazla olur. Özellikle kurban bayramı sonrası evlerde daha çok ihtiyaç duyulan kıyma makinesi, yoğun koşturmalar sırasında kullanıcıların kasaplarda uzun kuyruklarda beklemelerinin önüne geçer. Makinelerin üretimlerinde çeşitli aparatlar ile donatılması ürünleri opsiyonel hale getirir. Kontrolü tamamen kendi eline alan ileri teknoloji ile hazırlanan otomatik makinelerde LED göstergeler bulunur. Bu LED göstergelerde bulunan farklı ışık sistemi, makine çalıştırılmaya başladığında yanar ve kullanıcısına aparatları doğru kullanıp kullanmadığı hakkında bilgi verir.

Kıyma Makinesi Temizliği ve Fiyatları

Kıyma Makinesi Temizliği ve Fiyatları

Küçük boyutlara sahip olan kıyma makinesi silinerek rahatlıkla kullanılabilir. Ancak büyük boyutlu otomatik ve dişli, çarklı modellerin temizliği biraz daha detaylı olur. Bu makinelerin temizliği için tüm parçalarının sökülmesi gerekebilir. Aparatları tek tek çıkardıktan sonra sabunlanmış yumuşak bir sünger ve sıcak su yardımı ile temizlenebilir. Ardından parçaların duru ve soğuk su ile iyice yıkanması önerilir. Aparatların yerine takılmadan önce mutlaka kurutulması sağlıklı bir kullanım için önemlidir. Tamamen kuruyan aparatlar yine aynı şekilde yerlerine takılmalıdır. Ancak elde yıkamaya zamanı olmayanlar, bu parçaları bulaşık makinesinde de yıkayabilir. Makine parçaları paslanmaz çelik ve döküm kaplama olarak üretildiğinden yüksek ısıda dahi yıkanmasında sakınca yoktur. Kıyma makineleri sahip oldukları bazı özelliklerine bağlı olarak fiyat farklılığı gösterebilir. Birçok evde kullanılabilen kıyma makinesi fiyatı; ürünlerin markasına, motor gücüne, tasarımına, ölçülerine ve kullanım özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Modellerin ve markaların çeşitliliği, her bütçeye uygun, kıyma makinesi bulmayı kolaylaştırır. Makinenin manuel veya otomatik oluşu da fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Otomatik cihazlar pratik bir kullanım sunduğu için fiyatı değişiklik gösterir. Özellikle evlerde kıyma makinesi kullanmak zamandan tasarruf etmeye yardımcı olur. Kullanıcılar ürünlerin gösterişli modellerini tercih edebilir veya daha sade modelleri seçebilir. Siz de eviniz ya da işletmeniz için ihtiyaç duyduğunuz kıyma makinesi ürünlerini sayfamızda bulabilirsiniz. Karar vermeden önce ürünlerin tüm özelliklerini sayfamızdan inceleyebilir ve daha doğru karar vermek adına ürünü daha önce deneyimlemiş kullanıcı yorumlarından ve tavsiyelerinden de faydalanabilirsiniz. Beğendiğiniz kıyma makinesini sepetinize hemen ekleyerek dakikalar içerisinde güvenli ve zahmetsiz alışverişin keyfini yaşayabilirsiniz.