Kategoriler

Marka

Bosch (14)
Arnica (35)
Sinbo (10)
Fakir (11)
Tefal (10)
Arçelik (5)
Panasonic (2)
Çağdaş (4)
Musullu (24)
King (13)
Mateka (12)
Vestel (11)
Tre Spade (10)
Schafer (9)
Awox (8)
Arsel (5)
Beko (5)
Harlem (5)
Alveored (4)
Kiwi (4)
Sayona (4)
Arzum (3)
Schule (3)
Stilevs (3)
Caso (2)
Homend (2)
Kenwood (2)
Mr.Knife (2)
Omt (2)
Voog (2)
Arı (1)
Conti (1)
Eco (1)
Empero (1)
Facem (1)
Klarstein (1)
Kumtel (1)
Okay (1)
Royal (1)
Sarex (1)
Siemens (1)
Sunny (1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

(38)
(37)
(36)
(25)
(20)
(16)
(8)
(8)
(7)
(6)
(6)
(5)
(5)
(5)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Kıyma Çekme Kapasitesi

(24)
(9)
(8)
(5)
(5)
(5)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (22)
4 yıldız ve üzeri (31)
3 yıldız ve üzeri (42)
2 yıldız ve üzeri (45)
1 yıldız ve üzeri (48)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kıyma Makinesi

için 283 sonuç bulundu.

Kıyma Makinesi

Elektronik ev aletleri, evde ihtiyaçlarınızı en kolay şekilde karşılayabilmeniz için tasarlanmaktadır. Kıyma makinesi ile birlikte eskiden yalnızca dışarıdan satın alabildiğimiz sucuk, salam ve kıyma gibi mamul ürünleri pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Mutfağınızda kullanabileceğiniz kıyma makineleri hem sessiz çalışıyor hem de küçük boyutları ile mutfakta fazla yer işgal etmiyor. Kıyma makineleri evde kullanılan manuel kıyma makineleri ve kıyma elektrikli kıyma makineleri olarak ayrılıyor. Manavı ve kasabı evinize getirmek isterseniz kıyma makinelerinden birini tercih edebilirsiniz. Teknolojik aletler, işimizi hızlı ve zahmetsiz bir şekilde hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir. Yemek yapmayı seven kişiler günün büyük bir kısmını mutfakta geçirmektedir. Hayatımızı kolaylaştıran mutfak araç ve gereçlerinin mutfakta olması daha iyi vakit geçirmenizi sağlar. Mutfakta işinizi kolaylaştıran ürünlerden biri de kıyma makineleridir. Kıyma makineleri pişmiş ya da çift olan dana kuzu gibi kırmızı etleri ve tavuk, hindi gibi beyaz etleri kıyma haline getirmek için kullanılan elektrikli mutfak aletleri çeşitleridir. Kıyma makinesi kullanılarak et kıyma haline getirilir ve karıştırılır. Elektrikli kıyma makinelerinin boyutu çok büyük değildir. Mutfağınızda çok fazla yer işgal etmeyecektir. Ayrıca mutfağınızın rengine ve dekorasyonuna uyum sağlayacak renkte kıyma makinesi bulabilmeniz mümkündür. Ayrıca makinenin motor gücü de kıyma makinesi tercihini etkilemektedir. Birçok işi bir arada yapan kıyma makineler hem zamandan çalmayacak hem de maddi açıdan tasarruf yapmanıza olanak tanıyacaktır. Şarküteri reyonlarında bulunan büyük kıyma makinelerinin aksine ev tipi kıyma makineleri mutfak tezgahına koyabileceğiniz kadar küçük ve kullanışlıdır. Bu yüzden ergonomik yapısı ve gösterişli tasarımlarıyla ile mutfaklarda yerini almaya başlamıştır. Alacağınız kıyma makinesinden daha çok verim alınabilmesi için kullanım sıklığını, kullanım amacını ve ihtiyaçları göz önünde bulundurmak önemlidir.

İhtiyacınıza Uygun Kıyma Makinesi Modelleri

İhtiyacınıza Uygun Kıyma Makinesi Modelleri

Kıyma makinesi manuel ve elektrikli olmak üzere 2 çeşittir. Evlerde kullanılan kıyma makinelerinin büyük bir kısmı elle çalıştırılan manuel kıyma makineleridir. Eti kıyma makinesine koyduktan kolu çevirerek eti kıyma haline getirebilirsiniz. Kol çevrimi zor değildir. Elle çevrilen manuel kolun çalışması için elektrik kaynağına bağlanması gerekmez. Manuel kıyma makinelerinin farklı renk ve tasarımlarda birçok modeli mevcuttur. Eğer mutfağınız ve mutfak tezgâhınız küçük ise küçük boyutlu bir kıyma makinesini tercih edebilirsiniz. Mutfak tezgahınız geniş ise büyük kıyma makinesi satın alabilirsiniz. İşinizi hızlı bir şekilde yapmanıza olanak sağlayan kıyma makineleri ergonomik yapılarıyla da kullanım kolaylığı sağlamaktadırlar. Son teknoloji elektrikli kıyma makinelerini kullanmak, manuel kıyma makinesini kullanmaktan daha kolaydır ayrıca manuel kıyma makinesine göre daha güvenlidir. Tek bir seferde küçük bir parça kıyma değil daha çok kıyma çekme işlemi yapmanıza olanak sağlar.Ayrıca size istediğiniz zaman istediğiniz kadar kıyma yapabilme imkanı tanımaktadır. Kıyma kullanmanız gerektiğinde evden çıkmadan kullanacağınız eti kıyma haline getirebilirsiniz. Ürünlerin bir çoğu küçük boyutludur ve mutfakta kullanıma uygundur. Tercih edeceğiniz kıyma makinesinin üzerinde yer alan düğmeler bir seferde ne kadar kıyma çekeceğinizi, hazırlayacağınız yemeğe göre kıymayı ince, orta ve büyük şekilde kesebilirsiniz. Kıyma makinenizin üzerindeki düğmelerle bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Eğer normal boyutlarda kıyma çekecekseniz çok güçlü bir makineye ihtiyacınız yoktur. Eğer makinenizin verimli çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız eti küçük parçalar şeklinde çekme işlemi yapmanız faydalı olacaktır. Eğer uygun fiyatlı kıyma makinesi edinmek istiyorsanız kıyma makinesi manuel tarzı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Sinbo kıyma makinesi modellerine sayfamızdan bakabilirsiniz.

Kıyma Makinesinin Çalışma Prensibi

Kıyma Makinesinin Çalışma Prensibi

Elektrikli kıyma makinesi çalışmak için elektrik kaynağına takmak yeterlidir Kıyma yapacağınız eti önce sotelenir. Sonrasında et, kıyma makinenin haznesine konur. Makine haznesine koyduktan sonra çalıştırılır ve kıyma makinesi bıçağı eti keserek kıyma haline getirir. Kıyma haline gelen et, makinenin delikli bölümünden dışarı çıkar. Tezgahın kirlenmesini önlemek için kıyma makinesinin altına bir kağıt ya da kase koyabilirsiniz. Makinede sıkışan etleri daha iyi öğütmek için kıymayı tekrar bıçakların olduğu yere itebilirsiniz. Kıyma makinesi tokmağı, ürünü tekrar öğütmek için bıçağa doğru itmenize olanak tanımaktadır. Kıyma makinesi aldıktan sonra kurma ve kullanma aşamasında kullanım talimatlarını okumak önemlidir. Çünkü daha önce kıyma makinesi kullanmamış kişiler için karmaşık görünebilir. Kıyma makinelerini çalışma prensibi benzerdir. Ancak makinenin özellikleri farklı olabilir. Bu yüzden kullanılan ürünün kullanım talimatlarını okumak kıyma makinenizi daha ucun süre, güvenle kullanmanızı sağlar. Sadece kıyma yapan kıyma makinelerinin haricinde içli köfte harcı, salça ve sucuk yapan kıyma makineleri de mevcuttur. Kasaplarda ve marketlerdeki şarküteri reyonlarında gördüğünüz tavuk eti, dana, sakatat ve kuzu gibi ürünleri kıyma haline getirdiği gibi özel aparatlar kullanarak sosis, sucuk gibi ürünleri de parçalayabilmektedir. Eğer sadece bazı dönemlerde az miktarda kıyma çekilecek ise yüksek motor gücüne sahip bir kıyma makinesi almanıza gerek yoktur. Eğer sosis, sucuk, tavuk gibi birçok ürünün çekimini yapacaksanız saha kullanışlı, tüm ürünlerde sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek kıyma makinelerini tercih etmelisiniz. Motor gücü yüksek ve dayanıklı kıyma makineleri daha çok işinize yarayacak. Ev tipi kıyma makinesinin yanı sıra endüstriyel alanlarda kullanılan sanayi tipi kıyma makineleri de bulunmaktadır. Eğer kıyma makinesini evde değil yemek sektöründe veya bir restoranda kullanacaksanız Sanayi tipi kıyma makinesi tercih edebilirsiniz. Bu modeller, ev tipi modellere göre daha büyüktür. Kapasitesi de daha geniştir, bu sayede daha fazla eti tek bir sefer kıyma haline getirebilir. Bu tarz ürünler restoranların şarküteride, kasaplarda ve fabrikalarda da kullanılmaktadır. Sanayi tipi olan modeller büyük ürünlerdir. Bu yüzden ürünü kullanacağınız yere göre tercih yapmalısınız.

 Evinizin Rahatlığında Kendi Kıymanızı Kıyma Makinesi ile Yapın

Evinizin Rahatlığında Kendi Kıymanızı Kıyma Makinesi ile Yapın

Kıyma kullanılarak pek çok yemek yapılmaktadır. Lezzetli kıymalı yemekler evlerimizde de sıkça yaptığımız yemeklerdir. Kendi etinizi kıyma makinesi kullanarak kasaba ya da bir şarküteri yerine gitmeden kıyma haline getirerek kıymalı yemekler yapabilirsiniz. Kıyma makineleri, elektrik ile çalışan cihazlardır. Elektrikli ürünler satın alırken ürünün birçok özelliğini dikkate alırız. Kıyma makinesi alırken de dikkat etmemiz gereken bazı özellikler vardır. Kıyma makinesi almadan önce makineyi nerede kullanacağınızı belirlemelisiniz. Eğer evinize alıyorsanız, küçük boyutlarda bir kıyma makinesi almanız yeterlidir. Ama restoran gibi büyük bir iş yerine alıyorsanız daha iyi bir kıyma makinesi almanız sizin yararınıza olacaktır. Kıyma makinelerini incelediğinizde karşınıza kıyma makilerine ait bazı özellikler çıkacaktır. Bu özellikleri bilerek kıyma makinesi tercihi yapmak daha iyi karar vermenizi sağlar. Satın aldığınız ürün sizin ihtiyacınızın çok üstünde bir ürün ise bu sizi maddi ve manevi olarak sıkıntıya sokacaktır. Kıyma makinesi dişlileri kıyma makinelerinin en önemli parçalarındandır. Kıyma makinelerinde pek çok dişli çeşidi bulunmaktadır. Plastik dişli, dişlilerin en çok fonksiyonlu olan çeşididir. Dişliler makinenizin daha az seste çalışmasını sağlar. Ev tipi kıyma makinelerinde bu gerekli bir özelliktir. Yüksek sesle çalışan bir makine hem yakınlarınızı hem de komşularınızı rahatsız eder. Ayrıca plastik dişli kıyma makineleri daha uzun ömürlüdür. Kıyma makinesini uzun süre boyunca kullanmak istiyorsanız plastik dişli makineleri tercih edebilirsiniz. Kendi kendini yağlayabilen plastik dişli makineniniz daha uzun kullanır ve bakım masrafları ile uğraşmazsınız. Mutfak tezgahı üstüne bir kıyma makinesi istemiyorsanız büyük kıyma makinesi edebilirsiniz. Büyük kıyma makineleri tek seferde daha fazla kıyma çekmektedirler. Büyük restoranlarda ve fabrikalarda büyük boy kıyma makinesi kullanılır. Büyük boy makinelerin uzun ömürlü olması için temizlenmesi önemlidir. Temizlenmeyen ürünlerde kıyma donduğu için makine çekme yapamaz ve makineniz zarar görür. Zarar göre kıyma makinesini bir daha kullanamayacağınız için yeni bir makine için masrafa girmeniz gerekir. Ne tür bir kıyma makinesi alacağınıza karar veremediyseniz kıyma makinesi tavsiye olarak kıyma makinesi kullanmış olan bir tanıdığınıza sorabilirsiniz.

Kıyma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kıyma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Piyasada kıyma makinesi üreten firmalar tarafından satışa sunulmuş pek çok kıyma makinesi vardır. Alacağınız kıyma makinesi tercihini doğru yapmak için, kendinize en uygun kıyma makinesini araştırmak önemlidir. Çok fazla kıyma ve et tüketiyorsa olabilirsiniz fonksiyonu fazla olan kıyma makinelerini tercih etmelisiniz. Eğer normal derece bir kıyma tüketiminiz var ise standart bir kıyma makinesi sizin için yeterli olacaktır. Kıyma makinesi tercih ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kıyma makinesinin kolay temizlenebiliyor olmasıdır. Burada en önemli olan konu kıyma çekme işlemini bitirmez kıyma makinesinin parçalarının temizlenmesidir. Ayrıca mutfağınızın rengine ve dekorasyonuna uygun şık ve zarif bir kıyma makinesi mutfağınızla uyum sağlayacaktır. Seçtiğiniz kıyma makinesinin şık ve estetik olması önemli bir konudur. Mutfağınızın dekorasyonunu tamamlayan kıyma makinenizi severek kullanırsınız. Eğer kıyma makinesinin özellikleri hakkında bir fikriniz yoksa ve hangi kıyma makinesini tercih edeceğinizi bilmiyorsanız daha önce kıyma makinesi yorumlarını okuyabilirsiniz. Ayrıca kıyma makinesi almış tanıdıklarınızdan fikirlerine danışabilirsiniz. Kıyma makinesi alırken ne kadar kıyma ve et yemekleri tükettiğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Eğer çok fazla kıyma ve et tüketiyorsanız motor gücü yüksek bir kıyma makinesi kullanmalısınız. Eğer normal bir et tüketiminiz varsa standart bir ev tipi kıyma makinesi sizin için yeterli olacaktır. Kıyma makinesini araştırırken kıyma makinelerinin parçalarını tanımanızda yarar vardır. Alacağınız ürünün bir kullanım kılavuzu bulunacaktır. Kullanım kılavuzu, kıyma makinesinin kurulumu sırasında ve kullanmaya başladığınızda da size yardımcı olacaktır. Kurulum talimatlarına uyarak makinenizi daha uzun süre, güvenle kullanabilirsiniz. Kıyma makinesini temizlemeye de özen göstermelisiniz. Kıyma makinesini kullandıktan sonra elektrik fişi prizden çıkarılarak temizliği yapılmalıdır. Kıyma makineniz ile et, tavuk, sakatat gibi birçok ürünü kolayca çekebilirsiniz. Kullanacağınız kıyma makinesinin tipine karar verdikten sonra zevkinize ve bütçenize uygun kıyma makinesini Vestel kıyma makinesi sayfamızdan kolayca sipariş edebilirsiniz.

Kaliteli Kıyma Makinelerinin Fiyatları

Kaliteli Kıyma Makinelerinin Fiyatları

Elektrikli ev aletleri kategorisinde yer alan kıyma makineleri kuzu eti, dana eti, sosis, sakatat gibi pek çok büyük boy eti kolayca kıyma haline getirmenizi sağlar. Kıyma makineleri elektrikli ve kol gücü ile çalışan manuel tipi olmak üzere iki çeşittir. Eğer daha düşük fiyatlı bir kıyma makinesi almak istiyorsanız manuel kıyma makinelerini tercih edebilirsiniz. Şarküteri reyonlarında, kasaplarda yer alan büyük kıyma makineleri yerine evinizin mutfağına koyacağınız bir kıyma makinesi ile şarküteride yapacağınız işlemi evinizde yapabilirsiniz. Kıyma makinesi kullanmak hem sizi maddi bir yükten kullanır hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Kıyma makinesi modelleri şık ve estetik tasarımları ve ergonomik yapısıyla dikkat çekmektedir. Ürünlerin daha gösterişli modelleri olduğu gibi sayfamızda daha sade ürünler bulmanız da mümkündür .Eğer sade bir mutfağınız var ise sade bir kıyma makinesi tercih edebilirsiniz. Kıyma makinelerinin fiyatları bazı özelliklere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Model, marka, tasarım özellikleri, motor gücü, kıyma dışında ürünleri çekmek için gerekli olan ek aparatlar, kullanılan malzeme gibi birçok etken kıyma makinesinin fiyatını etkilemektedir. Ürünlerin özelliklerine göre fiyatlar artmaktadır. Ancak her bütçeye uygun kıyma makinesi bulmak da mümkündür. Metalik gri ve parlak kıyma makineleri, gri buzdolabı, davlumbaz, fırın gibi beyaz eşya ürünleri ile uyum sağlayacaktır. Kıyma makinelerini kullanmak oldukça güvenlidir. Şık görüntüsü ve ergonomik tasarımları ile kıyma makinelerini farklı renkler arasında zevkinize ve bütçenize uygun olan ürünü kolayca sipariş edebilirsiniz.

Kıyma Makinesinin Avantajları

  • Daha güvenlidir. Hangi eti ne zaman kıyma haline getirdiğinizi bilirsiniz. Kirlenme ve bozulma gibi faktörlerden etkilenmezsiniz.
  • Kıymanız daha lezzetli olur. Usta bir aşçı olmasanız bile kıymanıza katılacak yağ oranını kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Daha güzel bir kıvam elde edersiniz. Önceden yapılmış kıymalar ezilir ve oksitlenir. Siz taze ve tane tane kıyma yapabilirsiniz.

Uyarılar

  • Etleri asla parmaklarınızla ittirmeyin, her zaman ürünün tokmağını veya onun yerine geçebilecek başka güvenli bir aparatı kullanın.
  • Kıyma olarak çektiğiniz etin serin olmasına dikkat edin. Sıcak etin kıymasını çekmek zor olacaktır.
  • Kıymanız tane tane gelmek yerine sıvanıyorsa ya fazla gelmiş olabilir veya kıyma makinenizin mekanizmasında sorun olabilir.

Kıyma makinesi nasıl takılır?

Kıyma makinesi kurulumu karmaşık görülebilmektedir. Ancak kurulum talimatlarını izleyerek kolayca kurulabilmektedir. Öncelikte makinedeki parçaları tanımak önemlidir. Kilitleme halkası, kelepçe, tutamak, göz vidası, taşlama plakası ve burgu kıyma makinesinin parçalarıdır. Cihazı monte etmek istediğiniz yere karar vermelisiniz. Tezgah veya masa üstüne monte edebilirsiniz. Monte edeceğiniz yer sağlam yapıda olmalıdır. Taşlama yaparken makine hareket etmemelidir. Parçaların temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Ardından kol, cihazın gövdesindeki uygun olan yuvaya yerleştirilir. Tutamak doğru bir şekilde takıldı ise sorunsuz bir şekilde dönmesi gerekmektedir. Vidaya benzeyen burgu cihazın gövdesine yerleştirilmeli ve sabitlenmelidir. Kıyma makinesi bıçağı burgu üzerine kaydırılır ve taşlama tabağı eklenir. Öğütme plakası, etin inceliğini ve kalınlığı belirlemektedir. Bu yüzden öğütme plakası kanat somunu ile tutturmalı ve cihaza düzgün bir şekilde takılmalıdır. Sonra kıyma makinesi tezgahın ya da masanın üzerine monte edilir. Cihaz takılırken hiç hareket etmemelidir. Cihazı sabitlendikten sonra çalışmaya hazır olur.

Kıyma makinesi nasıl çalışır?

Elektrikli kıyma makineleri bulunduğu yerdeki en yakın enerji kaynağına takılır. Kıyma yapacağınız tavuk, dana, kuzu gibi etleri makine haznesine koyduktan sonra makineyi çalıştırma düğmesine basabilirsiniz. Fonksiyonel makinelerde etin ince, orta veya kalın kesileceği de ayarlanabilir. Kıyma makinesi bıçağı, hazneye attığınız etleri keserek kıyma haline getirir. Etler kıyma haline geldikten sonra makinenin ucundaki delikli kısımdan dışarı çıkarabilirsiniz. Makinede sıkışan etleri tekrar bıçaklara ittirmeniz mümkündür Kıyma makinesinin kullanım talimatlarını okuyarak kıyma makinenizi çalıştırabilirsiniz. Kıyma makineleri benzer sistem ile çalışırlar ancak ürünün modeli ve markasına göre farklı özellikleri olabilir. Bu yüzden kullanım talimatlarını okuyarak ürününüzü kolayca çalıştırabilirsiniz.

Kıyma makinesi nasıl temizlenir?

Kıyma makinesini kullandıktan sonra temizlemeli ve bakımını yapmalısınız. Bu makinenin daha verimli çalışmasını sağlayacak ve makinenizi daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Ürününüz elektrikli ise öncelikle elektrik kaynağından çekmeniz gerekir. Sonra sırayla geçmeli ya da vidalı ön başlığı ve ayna parçalarını çıkarın. Daha sonra bıçağı yuvasından çıkarın. Son olarak da bıçağa sabit olan ota mili aletten ayırın. Çıkardığınız parçaları, bulaşık makinenizde orta sıcaklıkta yıkayabilirsiniz. Eğer kendiniz yıkayacaksanız ortalama 70 derece bir temizlik kabına koyun. 10 dakika yağlarının çözülmesi için parçaları kapta bekletin. Daha sonra bulaşık deterjanı ile kalan yağları temizleyebilir ve ılık bir suda durulayabilirsiniz. Söktüğünüz parçaları aynı sıranın tersi ile geri takın. Kıyma makineniz tekrar kullanıma hazır olacaktır.