Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kıyma Makinesi

için 285 sonuç bulundu.

Kıyma Makinesi

Kıymalı yemekler özellikle Türk mutfağında önemli bir yer kaplar. Karnıyarıktan kıymalı makarnaya, börekten köfteye pek çok enfes Türk yemeğinin özünde enfes kıyma vardır, değil mi? Pekiyi sizce de kasaptan hazır alınan kıyma yerine evde kendi ellerinizle ve kendi gözetiminiz altında çektiğiniz kıyma çok daha lezzetli, çok daha taze ve yemesi çok daha keyifli olmaz mı? İşte bunun ideal çözümü: Kıyma makineleri. Mutfakta yemek yapma sürecinizin olabildiğince her kısmından kendiniz sorumlu olmak istiyorsanız kıyma makinesi tam size göre. Tamamen kendi seçeceğiniz eti kendi istediğiniz ölçülerde ve ebatlarda çekebileceğiniz kıyma sayesinde yemek yapmak çok daha keyifli hale gelecek. Bilindiği gibi çoğu kıyma genelde dana etinden yapılır ama başka etlerin de kıyması yapılabilir, orası size kalmış. Akabinde kıyma haline getirilen et kolaylıkla şekillendirilebilir ve başka malzemelerle karıştırılabilir. Kıyma yapmayı marketlerden ve kasaplardan evinize taşımak isterseniz ve evinizde adeta kendi "organik kasabınızı" oluşturmak isterseniz tek yapmanız gereken hemen gidip bir kıyma makinesi satın almak. Böylece eminiz ki kıymalı yemekleriniz çok daha lezzetli olacak. Üstelik alacağınız kıyma makinesinin Kurban Bayramları'nda size sağladığı faydalar da cabası! En kaliteli ve dayanıklı kıyma makinesi modelleri burada beğeninize sunuluyor.

Kıyma Makinesi Nedir?

Kıyma Makinesi Nedir?

Kıyma makinesi, çiğ veya pişmiş kırmızı etleri (dana, kuzu, vb), beyaz etleri (tavuk, hindi, vb), balıkları, sebzeleri ve diğer benzer yiyecekleri kıyma haline getirmek veya karıştırmak için kullanılan bir mutfak aletidir. Manuel olarak kullanılan kıyma makinelerinin yanı sıra elektrikli kıyma makineleri de oldukça yaygındır. Elektrikli kıyma makinelerini kullanmak daha kolay ve daha güvenlidir. Kıyma makineleri istediğiniz eti, istediğiniz zamanda, istediğiniz miktarda kıyma oluşturabilmek için kullanmanıza imkan verir. Kıyma gerektiren bir restoran işletiyorsanız elektrikli kıyma makinesi elinizin altında her an kıyma bulunmasını sağlar. Evinize kıyma makinesi kullanmak da özellikle acil ihtiyaç zamanlarında dışarı çıkmadan kıyma yapmanızı sağlar. Elektrikli kıyma makinelerinin birçoğu tezgah üstü kullanıma uygun boyuttadır.

Kıyma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kıyma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Elektrikli et kıyma makinesi en yakın elektrik kaynağına takılarak kullanılabilir. Kıyma yapacağınız etleri sote yaparak makinenin haznesine boşalttıktan sonra makineyi çalıştırabilirsiniz. Kıyma makinesi bıçağı veya bıçakları attığınız etleri keserek kıyma haline getirir ve ucundaki delikli kısımdan dışarı çıkarır. Bu kısmın altına bir kase koyarak veya kağıt sererek kıymanızın kirlenmesini önleyebilirsiniz. Sıkışan etleri kıyma makinesinin tokmağı vasıtasıyla bıçaklara ittirmeniz ve çıkan kıymayı daha iyi öğütmek için tekrar kıyma makinesinin haznesine atmanız mümkün. Kıyma makinesi kullanma talimatlarını mutlaka okuyun. Mekanizma benzer olsa da her marka ve modelin farklı özellikleri olabilir. Bunlar makineyi güvenli bir şekilde ve daha uzun süre kullanmanız için gereklidir. Bazı kıyma makineleri kıymanın yanı sıra sucuk, içli köfte harcı ve hatta salça da hazırlayabilir. Bunlar için kıyma makinesinin özel aparatı olması gerekir.

Kıyma Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Kıyma Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Kıyma makinesi fiyatları elektrikli mutfak aletleri geneliyle hemen hemen aynı yelpazede yer alır. Yani, bir mutfak robotu alabiliyorsanız kıyma çekme makinesi de sizin için uzak bir ihtimal değil. Kıymaya sık sık ihtiyacınız oluyorsa bu makinelere göz atmanızda fayda var. Sinbo, Fakir, Tefal, Bluehouse, Arnica, Arzum, Goldmaster, Korkmaz, Profilo, Kenwood, Cvs, Stilevs, Moulinex, Bosch, Arçelik, Braun, King, Premier, Beko, Philips, Siemens, Vestel ve dünyaca ünlü diğer elektrikli mutfak aletleri markaların en iyi kıyma makinesi modellerini web sitemizde bulabilirsiniz. Daha fazla kullanışlı ve pratik mutfak aletleri için Elektrikli Mutfak Aletleri kategorimizi ziyaret edin.

Kıyma Makinesinin Avantajları

  • Daha güvenlidir. Hangi eti ne zaman kıyma haline getirdiğinizi bilirsiniz. Kirlenme ve bozulma gibi faktörlerden etkilenmezsiniz.
  • Kıymanız daha lezzetli olur. Usta bir aşçı olmasanız bile kıymanıza katılacak yağ oranını kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Daha güzel bir kıvam elde edersiniz. Önceden yapılmış kıymalar ezilir ve oksitlenir. Siz taze ve tane tane kıyma yapabilirsiniz.

Uyarılar

  • Etleri asla parmaklarınızla ittirmeyin, her zaman ürünün tokmağını veya onun yerine geçebilecek başka güvenli bir aparatı kullanın.
  • Kıyma olarak çektiğiniz etin serin olmasına dikkat edin. Sıcak etin kıymasını çekmek zor olacaktır.
  • Kıymanız tane tane gelmek yerine sıvanıyorsa ya fazla gelmiş olabilir veya kıyma makinenizin mekanizmasında sorun olabilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Alveored (3)
Apex (4)
Apfel (1)
Arı (1)
Arnica (24)
Arsel (3)
Arzum (3)
Arçelik (10)
Beko (5)
Bosch (4)
Bosfor (6)
Caso (1)
Conti (2)
Dijitsu (1)
Eco (1)
Empero (2)
Fakir (8)
Hnc (7)
Homend (1)
King (2)
Kiwi (3)
Klastein (1)
Mateka (20)
Metaltex (1)
Moulinex (1)
Musullu (20)
My World (1)
Omt (1)
Osimo (2)
Panasonic (1)
Profilo (6)
Royal (3)
Sarex (4)
Sayona (5)
Schafer (5)
Shulle (3)
Siemens (2)
Sinbo (3)
Stilevs (9)
Sunny (3)
Tefal (16)
Tre Spade (17)
Tuğra (3)
Vestel (2)
Voog (2)
Xiaomi (1)
Çağdaş (11)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(20)
ve üzeri (30)
ve üzeri (37)
ve üzeri (38)
ve üzeri (41)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL