Kategoriler

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Dondurma Makinesi

için 17 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • ÜCRETSİZ KARGO

    Unold 48870 Dondurma Makinesi

    (0)
    18.000,00 TL 14.999,00 TL
    +

Dondurma Makinesi

Dondurma, neredeyse herkes tarafından, özellikle çocuklar tarafından çok sevilen ve tüketilen bir gıdadır. Bu yiyecek genelde yaz ile ilişkilendirilse de aslında 4 mevsim yenebilir. Tatlı olması, farklı aromaları ile herkese hitap edebilmesi, serinletici olması gibi özelliklerinden dolayı sıkça ve sevilerek tüketilir. Genelde marketlerden, bakkallardan paket halindeki çubuk dondurmalar, külah dondurmalar ya da kutu formunda dondurmalar satın alınır ve tüketilir. Buralardan satın alınarak tüketilen dondurmaların içlerinde katkı maddeleri, renklendiriciler, koruyucular gibi sağlığa oldukça zarar veren maddeler bulunur. Diğer gıda malzemeleri ve yiyecekler gibi dondurmanızı da evinizde, kendi malzemelerinizi kullanarak yapmanız hem daha sağlıklı hem de daha bütçe dostudur. Özellikle gelişim çağındaki çocukların ne yediğine çok dikkat edilmeli, çocuklar hazır gıdalar içindeki koruyucu maddeler ve diğer maddelerden olabildiğince uzak tutulmalıdır. Bu durumda evinizde dondurma yapmak istediğinizde evinize alabileceğiniz bir dondurma makinesi devreye girer. Üstelik ev tipi makineler oldukça hesaplıdır. Bu dondurma makinelerinin farklı özelliklerde farklı türleri vardır. Bunlar arasından kişiye ve kişinin bütçesine en uygunu internet ve teknoloji sayesinde kolayca bulunabilmektedir. Bu makinelerden birini evinize ya da iş yerinize aldığınızda içinde katkı maddesi bulundurmayan dondurmalar yapıp gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Aynı zamanda bu dondurmaları sütlü, meyveli, çikolatalı gibi aromalardan tercih ederek o an canınız hangisinden istiyorsa yapıp yiyebilirsiniz. Bu makineler ile ailenize, arkadaşlarınıza, sevdiklerinize istediğiniz tatlarda dondurmalar yapıp gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken malzemeleri doğru miktarda koymanız ve aldığınız makinenizin kullanım talimatlarına uygun şekilde ilerlemenizdir. Bunları yaptığınız takdirde dondurma yapmak da yaptığınız dondurmaları tüketmek de sizin ve sevdikleriniz için keyifli birer aktivite olacaktır.

Dondurma Makineleri Türleri

Dondurma Makineleri Çeşitleri

Dondurma makineleri kullanım alanlarına, kullanım şekillerine ve boyutlarına göre çeşitlenirler. Bir dondurma makinesi ev tipi olduğunda dondurma yapma kapasitesi daha düşüktür yani bir kerede diğer büyük makinelerin yapabileceğinden daha az dondurma yapar. Genelde bu tip dondurma makineleri evde aile veya arkadaşlar arasında yapmak için yeterli ve uygundur. Fiyat olarak da bu makineler çok daha hesaplıdır. Bu tiplerin de daha büyük ve daha küçük modelleri bulunabilir. Yine ihtiyaca göre bu modellerin arasından kişiye uygun olan seçilmelidir. Bir dondurma makinesi sanayi tipi ise ev tipi makinelerin kat kat büyüğü makinelerden bahsetmiş oluruz. Bu makineler genelde restoranlarda, kafelerde, kantinlerde ya da bunlar gibi çok fazla insan tarafından ziyaret edilen mekanlarda bulunur. Bu makineler hacimce çok daha büyüktür ve aynı zamanda dondurma üretme hacmi de fazladır. Bu tür makinelere doğal olarak daha fazla malzeme gerekir ve çok daha pahalıdır. Yine markasına, kalitesine ve kullanış özelliklerine göre fiyatlarında değişimler olabilir. Dondurma makinelerinin özelliklerine göre çeşitlenmelerinden bahsedersek ilk bahsedeceğimiz tür yumuşak dondurma yapan tür olabilir. Bu tür makineler yumuşak dondurma sevenler için idealdir. Bir de ekstra yumuşak dondurma makineleri çıkmıştır. Dondurmasını yumuşak sevenler için bu tür makineler uygun olacaktır. Bazı dondurma makinelerinin yoğurt yapma özelliği bulunur. Dondurmalarında olduğu gibi yoğurtlarını da doğal sevenler ve bu şekilde tüketmek isteyenler bu makineleri tercih edebilir. Hem dondurmanızı hem yoğurdunuzu aynı makinede yaparak hem 2 ayrı makine almaktan kurtulur, hem de mutfağınızda alandan tasarruf edersiniz. Bazı dondurma makineleri çubuklu dondurma yapmaya yararken bazı çeşitleri ise külah dondurma yapmaya yarar. Yine kişinin dondurma zevkine göre bu makinelerden biri seçilebilir. Bazı dondurma makinelerinin dondurma yapmak için birden fazla haznesi olur. Bu tür makinelerde birden fazla aromada dondurmalar yapabilir ve çeşitlilik sağlayabilirsiniz. Dondurma makinelerinin bu farklı çeşitlerinden size en uygununu seçtiğinizde hem kendinize hem ailenize, arkadaşlarına ya da sevdiğiniz kişilere sevdikleri tatlarda sağlıklı dondurmalar yaparak onları mutlu edebilirsiniz. Hatta dondurmanızı birlikte hazırlayarak veya yiyerek kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz.

Dondurma Makineleri Nasıl Kullanılır?

Dondurma Makineleri Nasıl Kullanılır?

Dondurma makinelerinden ihtiyacınıza ve bütçenize göre olanını seçtikten ve satın aldıktan sonra, nasıl kullanacağınız öğrenmeniz gerekir. Her makinenin farklı kullanım özellikleri olabildiği gibi genel olarak kullanım özellikleri de vardır. Genel olarak neredeyse tüm dondurma makinelerinin çalışma prensibi şöyledir. Süt, çikolata, meyve, krema, fındık, fıstık gibi dondurmada kullanılan malzemelerden istenenler güvenilir bir tarife göre karıştırıldıktan sonra makineye konur. Makinenin teknik ayarları da yapıldıktan sonra bir süre sonra dondurmanız hazır olur. Bu süre için genel ve net bir şey kolayca söylenemez çünkü makineye, kalitesine, dondurma yapma hızına ve ayarladığınız makine ayarlarına göre bu süre değişebilir. Bu makineleri kullanırken önem vermeniz ve takip etmeniz gereken 2 şey vardır. Birincisi makinenin kullanım kılavuzunu ve ayarlarını iyice okuyup, anlayıp ona göre makinenizi kullanmalısınız. İkinci olarak ise eklediğiniz dondurma malzemelerinin uygun ve katılaşacak bir tarif olduğundan emin olmalısınız. Tarifinizin doğruluğundan emin olduğunuz halde yaptığınız dondurma tam olarak katılaşmadıysa dondurmanızın yapma işlemi bittikten sonra makineden alıp bir buzlukta birkaç saat bekletebilirsiniz. Bazı makineler dondurmanın tamamen donmasını sağlayamayabilir bu yüzden bu yöntem ile dondurmanızı tam olarak donmuş hale getirip sonrasında tüketebilirsiniz. Bazı ev tipi dondurma makinesi çeşitlerinin 2 haznesi bulunur. Bu tür dondurma makinelerinde dondurma yapmak istediğinizde aynı anda 2 farklı aromada dondurma yapabilmek gibi bir avantajınız olur. Dondurma makinesi büyük ise muhtemelen dondurma yapma hacmi de büyüktür ve küçük makinelere göre daha uzun sürede dondurmanızı hazır edebilir. Bu tamamen doğal bir durumdur..

Dondurma Makineleri Fiyatları

Dondurma Makineleri Fiyatları

Dondurma makinelerinin farklı markalardan farklı özelliklerdeki çeşitleri vardır. Bu özelliklerine göre dondurma makinesi fiyatları değişiklik gösterebilir. Makinenin büyüklüğü ve hacmi fiyat değişikliklerindeki en önemli etkendir denebilir. Genellikle bir küçük dondurma makinesi , daha büyük bir dondurma makinesinden daha hesaplıdır. Tabii yine aynı boyutlarda ve aynı dondurma yapma hacimlerindeki iki makinenin de fiyatları farklı olabilir. Buradaki farklılığın sebebi genellikle markası ve kalitesidir fakat farklı sebepleri de olabilir. Yine bunun gibi ev makinelerinin fiyatları da sanayi tipi makinelere göre çok daha hesaplıdır. Makine almadığınızda bir süre içinde satın dondurmalara verdiğiniz paraların toplamı muhtemelen bir makine parası eder. Bu yüzden dondurma makinesi almak mantıklıdır. Hem istediğiniz aromalarda istediğiniz kadar dondurma yersiniz, hem de dondurmanızın içeriğini bilirsiniz. Hem hesaplı hem de sağlıklı şekilde dondurma yemiş olursunuz. Bütçenize göre dondurma makinesi almak aslında gayet kolaydır. Eğer alabileceğinizin en ucuzunu ya da en pahalısını almak istiyorsanız ise burada size akıllı sıralama özelliği yardımcı olacaktır. Sizin için makinenin hangi özelliği öncelikli ise o özelliği akıllı sıralamadan seçtiğinizde ilk sıralarda çıkan ürünler size en uygun ürünler olacaktır. Zamanımızda mevcut olan teknoloji ve internet ile size en uygun ve bütçenizi aşmayan dondurma makinesini bulmak çok kolaydır. Tek yapmanız gereken doğru bir araştırmadır. İlginizi çeken ürünlerin özelliklerini dikkatlice okumanız önerilir. Böylece makinenizi aldığınızda bir sürprizle karşılaşmazsınız. Bu aşamalardan sonra satın alma işleminizi tamamlarsınız ve bir süre içinde makineniz elinizde olur. Dondurma makinenizle kendiniz hazırlayıp yediğiniz dondurmaların tadı da keyfi de ayrı olacaktır.

Hangi Dondurma Makinesi?

Hangi Dondurma Makinesi?

Dondurma makinelerinin kullanım yerlerine, boyutlarına, markalarına ve diğer özelliklerine göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu makineler aynı zamanda fiyat açısından da çeşitlenir. Bu noktada doğru bir araştırma ile kişiye uygun olan dondurma makinesi seçilmelidir. Dondurma makinesi alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise bütçeye uygun olmasıdır. Hem kullanacağınız yere ve amaca uygun hem de bütçenize uygun dondurma makinesi modelleri zamanımızdaki teknoloji, internet ve alışveriş siteleriyle kolayca bulunabilmektedir. Dondurma makinelerinin markaları ve marka kaliteleri hakkında yeterli bilginiz yoksa eğer internette arama motorunda dondurma makinesi yorum aratması yaparak, en iyi dondurma makineleri hakkında fikir sahibi olup, alışverişinizi böylece gönlünüz rahat şekilde yapabilirsiniz. Filtreleme kısmında özellikleri seçtikten sonra eğer bir fiyat kısıtlamanız varsa fiyat için alt sınır ve üst sınır ekleyebilirsiniz. Böylece karşınıza hem istediğiniz özelliklere sahip hem de bütçenize uygun dondurma makineleri çıkar. Bu şekilde yine karşınıza size en uygun modeller çıkacaktır. Baktığınız ürünlerin özelliklerini satın almadan önce ayrıntılı şekilde okumayı ihmal etmemelisiniz. Bazı makinelerde yoğurt, frozen ve dondurma yapılabilmektedir. Bu makineler çok kullanışlı olur. Hem sizi birçok makine almaktan kurtarır hem mutfağınızda fazla alan kaplamaz hem de sağlığınızı korur. Üstelik dışarıdan aldığınız yoğurt ya da dondurmaya vereceğiniz para ile bu makineleri alabilir, bir süre kullandıktan sonra kara geçebilirsiniz. Doğru bir makine seçimi ile birçok hedefinizi aynı anda, tek makine ile elde edebilirsiniz. Size en uygun makine ise sadece bir tık uzakta. Elektrikli mutfak aletleri çeşitleri arasından size en uygununu doğru bir araştırma ve inceleme mutlaka bulacaksınız.

Dondurma Makineleri Önerileri

Dondurma Makineleri Önerileri

Kendinize, kullanım amacınıza, kullanacağınız yere ve özellikle bütçenize uygun olacak şekilde aldığınız dondurma makinelerini hem siz hem yakınlarınız çok sevecektir. Bir şeyler yanlış gitmedikçe de makinenizi uzun süre kullanabilirsiniz. Burada önemli olan uzun süre kullanacağınız bu makinenin sizin için doğru seçim olmasıdır. İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize en uygun modeli bulmak internet ve teknoloji sayesinde kolaylaştı bu yüzden bu konuda zaten fazla sıkıntı çekmezsiniz. Eğer dondurma makinenizi sadece evde kendiniz için kullanacaksınız ya da en fazla ailenize, arkadaşlarınıza dondurma yapacaksanız, ihtiyacınız olan ev tipi bir makinedir. Bu makinelerden ufak olanlar bile işinizi görür fakat ailenize, arkadaşlarınıza sık sık dondurma yapmayı planlıyorsanız o zaman hacmi biraz daha büyük, bir kerede daha fazla dondurma ya da bir kerede birden fazla aromalı dondurma elde edebileceğiniz bir ürünü tercih etmeniz önerilebilir. Dondurma makinenizi gıda maddesi satılan restoran, kafe, büfe, kantin gibi yerlerde kullanacaksanız doğal olarak daha büyük bir makineye ihtiyacınız olacaktır. Profesyonel dondurma makinesi çeşitleri size burada önerilebilir. Bu makine sayesinde bolca dondurma satabilirsiniz. Üstelik dondurmanız hazır dondurmalardan çok daha sağlıklı olur ve müşteriler tarafından tercih edilir ve sevilir. Yumuşak dondurma seviyor ve makinenizin de yumuşak dondurmalar yapmasını istiyorsanız, soft ve extra soft dondurma makinesi modelleri tam da bunun için üretilmiştir ve bu durumda size önerilebilir. Eğer doğallığa ve sağlığa önem veriyor, dondurma dışındaki yiyeceklerinizi de katkısız ve sağlıklı şekilde evde üretmek istiyorsanız yoğurt yapma özelliği de bulunan makineler size uyacak ve hayatınız kolaylaştırırken sağlığınızı da koruyacaktır. Eğer dondurma sevdiğiniz gibi frozen dondurma çeşidini de seviyorsanız ve bunu da evinizde yapmak isterseniz, dondurma makinelerinden frozen yapma özelliği bulunduranlarından seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda kahve ve espresso makineleri de uygun fiyatlarla sayfamızda yer almaktadır.

Dondurma Makinesi Nasıl Çalışır?

Dondurma makineleri çeşidine ve kullanım yerine göre farklı şekillerde çalışabilir fakat neredeyse tüm makineler için geçerli olan temel bir çalışma prensibi de vardır. Dondurma makinelerinin genel mantığı dondurma malzemelerini belli ayarlarla ve belli hızlarla karıştırarak katılaştırması ve bu şekilde dondurma oluşturmasıdır. Yani güvenilir bir tarife uygun ölçülerdeki malzemeleri karıştırarak makinenize koyup, makinenizin talimatlarına ve kullanım kılavuzunda yer alan ayarları doğru şekilde yaptığınızda rahatça dondurma yapabilirsiniz. Dondurma yapımının aldığı süre yine makineden makineye ve tarifin büyüklüğüne göre değişebilir. Bu tamamen normaldir. Bazen dondurma makineniz dondurma yapmayı tamamlasa da dondurma istenen katılıkta olmayabilir. Bu durumda dondurmayı birkaç saat buzluğa atıp dondurmak bu soruna çözüm olabilir.

Dondurma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Dondurma makineleri çeşitlerine göre farklı kullanım şekillerine ve ayarlarına sahip olabilir. Temel olarak şu şekilde kullanılır. Dondurma makinesinde dondurma yapmak için güvenilir bir tarifteki malzemeler doğru ölçülerde karıştırılarak makineye konur. Makinenin ayarları kullanım kılavuzuna göre doğru şekilde ayarlanır ve çalıştırılır. Makineye ve yapılacak dondurma miktarına göre dondurmanın hazır olma süresi değişebilir. Eğer dondurma yeterince donmadıysa buzlukta bekletilir. Dondurma makinenizi evinizde ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle birlikte dondurma yapıp yerken kullanırsınız. Hem sağlıklı hem lezzetli hem de tamamen kendi damak tadınıza uygun dondurmanızı yerken kaliteli vakit geçirirsiniz. Sanayi tip makineler ise eğer restoranınız, kafeniz, kantininiz, büfeniz ya da bunlar gibi gıda sattığınız bir iş yeriniz varsa bu mekanlarda kullanabilirsiniz. Büyük olması ve bir kerede çok fazla dondurma yapabilmesi çok fazla insanın bir kerede dondurma alabilmesini sağlar.

Dondurma Makinesi Ne İşe Yarar?

Dondurma makinesi dondurma yapmak için kullanılır. Kafe, restoran, kantin, büfe gibi gıda maddesi satılan yerlerde ya da evlerde kullanılabilir. İstediğiniz aromaları ve istediğiniz malzemeleri kullanarak kendi damak tadınıza uygun dondurmalar yapmanızı sağlar. Üstelik kendi yaptığınız dondurmada dışarıda hazır olarak satılan ya da açıktan satılan dondurmalar gibi koruyucu maddeler ya da diğer zararlı maddeler bulunmaz. Dondurma makinenizde yaptığınız dondurmayı gönül rahatlığıyla yersiniz. Ailenize, sevdiklerinize de sevdikleri aromalarda sağlıklı dondurmalar hazırlayabilirsiniz.