Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Soğutma Gazı

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Buz Yapma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Buz Yapma & Kırma Makinesi

için 33 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Buz Yapma ve Kırma Makinesi

Genellikle iş yerlerinde aktif bir şekilde kullanılan buz yapma ve kırma makinesi, yeme içme sektöründe hizmet veren işletmelerde sıklıkla kullanılır. Çeşitli kokteyllerin, içeceklerin soğutulması esnasında oldukça etkili olan buzlar, özellikle yaz aylarında oldukça rağbet görmektedirler. Yoğun tempoyla çalışan cafe bar gibi işletmelerde buz yapma makinesi oldukça iş görmektedir. İhtiyaçlar doğrultusunda çeşitli formlarda buz üretebilen makineler, içeceklerin soğutulması için oldukça hızlı bir çözüm sunar. Buzun yüzeyi ne kadar geniş olursa, soğutma işlemi o kadar hızlı tamamlanmaktadır. Zaman zaman profesyonel mutfaklarda da ürünlerin hazırlanması sırasında buz kullanımı yine oldukça yaygındır. Buz yapma makinelerinin yanı sıra hizmet sektöründe kırık buzda ihtiyaç duyulan bir ürün olarak ortaya çıkmaktadır. Buz kırma makinesi, çeşitli kokteyllerde ve içeceklerde kullanılmak üzere buzları ufak parçalara ayırır. Manuel olarak bu işlem gerçekleştirildiğinde oldukça vakit aldığından, mutfak endüstrisi kapsamında üretilen bu makineler oldukça kullanışlıdır. İşletmelerin sahip olduğu yoğun sirkülasyon göz önüne alındığında, iş yükü oldukça fazladır. Bu yoğun iş temposunda da buza olan ihtiyaç aynı doğrultuda artmaktadır. Buz yapma ve kırma makineleri yüksek kapasiteleri ile ihtiyaçlar doğrultusunda üretilmektedirler. Paket buzlar ile karşılaştırıldığında daha tasarruflu olan makineler, uzun ömürlü olmalarıyla ön plana çıkarlar. İşletmeler için tekrar tekrar masrafların ortaya çıkması uzun ömürlü ürünler ile engellenmiştir. Buz yapma makineleri çeşitli modellerinde 12 kilogram buz kapasitesini bünyesinde barındırmaktadır. Farklı modellerde buz kapasitesi 24 kilograma kadar çıkmaktadır. Çalıştığı esnada oldukça sessiz olan buz yapma makineleri, ses kirliliğinin de önüne geçmektedir. Sessiz çalışma özelliği ile işletmelerde oluşturulmaya çalışılan ambiyansı gereksiz sesler ile deforme etmez. Kullanıcılarına sunduğu çeşitli buz seçenekleriyle alternatifleri bünyesinde barındıran buz yapma makineleri, farklı içecekler için doğabilecek farklı buz ihtiyaçları doğrultusunda üretilmiştir. Elektrik bağlantısı ile çalışan buz yapma makineleri, farklı ebat seçenekleri ile çeşitli çalışma ortamları düşünülerek tasarlanmıştır. Dar bir alana sahipseniz daha ufak modeller ile sorununuza çözüm sağlayabilirsiniz. Daha geniş alanlarda kullanılması amaçlanarak üretilen modelleri de mevcuttur. Sahip olduğu kablo uzunluğu sayesinde elektriğe yakın veya uzak istenilen alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kuru buz yapma makinesi fiyatları, modeller arası değişkenlik gösterebilir. Kullanıcılarına sunduğu birçok alternatifle her türden ihtiyaca cevap niteliğinde olan elektrikli mutfak aletleri , işletmelerin yoğun temposunda sunduğu pratik çözümler ile ön plana çıkıyor.

 Buz Yapma Makinesinin Çalışma Prensibi

Buz Yapma Makinesinin Çalışma Prensibi

Buz yapma makineleri sunduğu hızlı ve ihtiyaca yönelik çözümleriyle ön plana çıkıyor. Buz makinelerinin çalışma prensibi birçok faktörün bir araya gelmesinden meydana gelir. Su tankına doldurulan su vasıtasıyla püskürtme işlemi gerçekleştiren buz yapma makineleri, püskürtme işlemini bünyesinde barındırdığı su pompası sayesinde gerçekleştirmektedir. Su soğuk bölümde bulunan kalıplara püskürtülür. Suyun püskürtülen kalıplara soğuktan dolayı yapışması ile birlikte donma işlemi gerçekleşmeye başlar. Kalıplar üzerinde bulunan buzlar gerekli boyutlara ulaştığında buz kalıplarından hazneye aktarılır. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için buz yapma makinesi içerisindeki kalıplara sıcak gaz üfleyerek oluşan buzların kalıplardan ayrılmasını sağlar. Buz yapımından dolayı su tankı içerisinde eksilen su buz makinesi tarafından işlem süresi boyunca haznesine ekstra su depolamaya devam eder. Aynı zamanda buz makineleri, içerilerinde bulundurduğu termostat sayesinde kalıp içerisinde bulunan buzların hazneye dökülmesi için salgılanan sıcak gazı hissettiğinde, en baştaki işleme dönerek haznesi dolana kadar bu işleme devam eder. Prensibinden de anlaşılacağı üzere farklı sistemleri bünyesinde barındıran sanayi tipi buz makinesi modelleri yoğun tempoya sahip işletmeler başta olmak üzere müşterilerine hızlı çözümler sunmaktadır. Çeşitli modellerinde 63 kilogram ağırlığa kadar çıkabilen buz makineleri, sağlam yapılarıyla ön plana çıkmaktadırlar. Güç tüketimi işletmeler için oldukça önemli bir kriter olduğundan dolayı, buz makinelerinin ne kadar tüketim ile çalıştığı konusu ortaya çıkmaktadır. Çeşitli modellerinde 24 saat içerisinde 3,4 kwh enerji tüketimine sahip olan modeller, faturalar açısından düşünülecek olursa işletmeler için ekstra bir yük oluşturmayacaklarını söyleyebiliriz. Buz hazırlama işlemi esnasında soğutucu ve ısıtıcı gazların ön planda olduğu makinelerde genellikle R134a tercih edilmektedir. R134a isimli gaz, genellikle soğutucularda kullanılmak ile birlikte renksiz inert bir gaz türüdür. Bunlara ek olarak buz yapma makinelerinin çalıştıkları ortam ve içlerinde kullanılan suyun derecesi de oldukça önemlidir. Modeller arası değişkenlik göstermekle birlikte 20 kilogram buz yapma kapasitesine sahip olan modeller bu miktarı gerekli ısı dereceleri altında yapabilmektedirler. 20 derece bir ortam sıcaklığı ve makine haznesi içerisine doldurulan suda da 15 derece su sıcaklığına ihtiyaç duyarlar. Bu koşullar sağlandığında rahatlıkla buz üretimi kalıp buz makinesi tarafından gerçekleştirilir. Özellikle yeme içme sektörü göz önüne alındığında yemek ve içecek hazırlama aşamalarında buz oldukça önemli bir ihtiyaçtır ve fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda üretilen ürünler, istenilen hizmeti başarılı bir şekilde yerine getirmektedirler. Dilerseniz uygun fiyatlı su arıtma cihazları hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Evlerde de Buz Derdine Son

Evlerde de Buz Derdine Son

Buz ihtiyacında ne kadar işletmeler ön planda olsalar da, evlerde de buz kullanımı oldukça fazladır. Özellikle sıcak yaz aylarında evlerde hazırlanan içeceklerin tamamlayıcısı niteliğinde olan buz makineleri, sundukları pratik çözümler ile kullanıcılarına birçok olanak sağlamaktadırlar. İster arkadaşlarınızla düzenlediğiniz bir ev partisinde, ister kendiniz için hazırladığınız içecekte buz makineleri sayesinde buz derdine son. Ev tipi buz makinesi modelleri çeşitli özellikleri bünyelerinde barındırmaktadırlar. Endüstriyel buz yapma makineleri göz önüne alındığında ev tipi olanlar kompakt tasarımları sayesinde az yer kaplayarak mutfak ekipmanlarınız arasında sıkışıklık oluşturmayacaklardır. Güç kaynağı olarak elektrik kullanan ev tipi buz makinelerini herhangi bir priz aracılığı ile rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Mutfakta veya evinizde bulunan mini barın yanında kendine kolaylıkla yer bulabilecektir. Aynı zamanda oldukça sessiz çalışma özelliği sayesinde ev tipi buz makineleri, evinizde istenmeyen gereksiz ses oluşumuna neden olmamaktadır. Buz makinesinin varlığını bile unutabilirsiniz. Kısa bir sürede buz üretme özelliği bulunan modeller, 10 dakika gibi bir sürede üretime başlayacaktır. Bu sayede ani gelişen buluşmalara hazırlıksız yakalanmayacaksınız. Özellikle sıcak yaz aylarında içeceklerinizi soğutma da size yardımcı olacaktır. Çeşitli modellerde birden fazla formda buz üretebilen makineler, ihtiyaç doğrultusunda istenilen formda buzlar üretmeniz için her zaman mutfağınızda olacaktır. Oldukça kolay bir kullanım sunan makineler, kapaklı yapıları sayesinde etrafa su saçılmasını önlemektedirler. Aynı zamanda makine ile birlikte kullanıcılarına sunulan buz küreği, buzları rahatlıkla hazne içerisinden almanıza olanak tanıyacaktır. Modellerde değişiklik göstermekle birlikte 12 kilograma kadar buz yapma kapasitesini bünyesinde barındıran makineler, evde oluşabilecek ihtiyaçların büyük ölçüde önüne geçecektir. Mini buz yapma makinesi modelleri farklı seçenekler ile kullanıcılarına sunulmaktadır. Sahip oldukları uzun elektrik kablosu sayesinde prize yakın veya uzak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Soğutma işlemini içerisinde salgıladığı gaz aracılığı ile yapan buz makineleri uzun ömürlü olup kullanıcılarına uzun süreli bir deneyim yaşatmaktadırlar. İçeceklerinizin yanı sıra yemek yaparken de işinize yarayacak olan buzlar, yüksek soğutma işlemini gerektiren tariflerde size ihtiyacınız olan buz miktarını sağlayarak zamandan tasarruf etmenize olanak tanır. Buz kalıplarını buzdolabının buzluk kısmında bekletmenize gerek kalmadan ihtiyacınız olduğu miktarda kısa sürede buz üretir. Aynı zamanda buzdolabınızda yer kaplayan buz kalıplarından da kurtulmanıza olanak tanıyacak olan ürünler, soğuk bir ortamda saklanması gereken diğer besinleriniz için size alan sağlayacaktır.

İklim Sorunları ve Buz Makineleri

İklim Sorunları ve Buz Makineleri

Dünyanın daha uzun ömürlü olması doğrultusunda kullanıcılara büyük sorumluluklar düşmektedir. Kullandığınız güç tüketimine sahip cihazlar ve makineler bünyesinde barındırdıkları çevre dostu gibi özellikler ile iklim dengesinin yok olmasının önüne geçmektedirler. Ev tipi modellerine göre sanayi tipi buz makineleri daha yüksek bir enerji kullanımına ihtiyaç duymaktadır. Buz yapma makinesi sanayi tipi modelleri ve ev tipi modelleri tükettikleri enerji doğrultusunda sınıflandırılırlar. Enerji tüketiminin yanı sıra buz üretiminde kullanılan gaz tipide kritik bir noktadadır. Buz yapma makineleri içerilerinde kullandıkları R134a isimli gaz ile çevre dostu olma özelliklerini bünyelerinde barındırırlar. R134a isimli gaz, ozon tabakası için zararları ile bilinen R12 gazı yerine kullanılmaya başlanmıştır. Zararlı gazlar iklim göz önüne alındığında ozon tabakasının delinmesine yol açtıkları için çevre dengesine büyük ölçüde zarar vermektedir. Kullanıcılar olarak doğru ürün tercihleri ile bu durumun önüne geçmeniz mümkün. Üretilen çevre dostu buz yapma makineleri sayesinde ihtiyaçlarınızı karşılarken aynı zamanda doğa dengesine zarar verilmesinin önüne geçilmiş olacaktır. Ufak buz makinesi modellerinde de çevre dostu anlayış es geçilmeyerek ürünler bu doğrultuda üretilmiştir. Doğaya zarar vermeden iş yerlerinde veya evlerde ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayan buz yapma makineleri kullanıcılar tarafından çevre dostu olma özellikleri sayesinde de oldukça rağbet görmektedir. Çocuklara daha sağlıklı bir gelecek bırakmak için çevre dostu ürünleri tercih etmeniz kritik bir noktada durmaktadır. Çevre sağlığına zararları ile bilinen ve soğutma endüstrisinde sıkça kullanılan R12 gazlarının yasaklanması ile birlikte R134a gazları buz yapma makineleri de dahil olmak üzere birçok alanda kullanılmıştır. Üretilen buzun soğutma aşamasında aktif rol oynayan R134a gazı, kullanımı onaylanmış gaz türlerinden biri olarak bilinir. Çevre dostu olmasının yanı sıra buz yapma aletleri uzun ömürlü kullanım deneyimini müşterileriyle buluşturmaktadır. Makinelerin ürettiği buzun insan sağlığı açısından tüketilmesinde herhangi bir problem yoktur. Buz yapma makinesi fiyatları, modeller arasında değişiklik göstermektedir. Farklı ölçülerde, yüksek ya da daha az buz yapma kapasiteleriyle sayfamızı inceleyerek ürünlere göz atabilir, dilediğiniz ürünü kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Buz Kırma Makineleri

Buz Kırma Makineleri

Buz yapma makinesi, gerek işletmelerde gerek ev tipi kullanımlarda müşteriler için oldukça avantajı bünyesinde barındırır. Buz ihtiyacının yanı sıra çeşitli ürünlerin hazırlanmasında buz kırma makinelerine de oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Buz kırma makinesi manuel modellerin de kullanıcı odaklı çözümler ortaya konmuştur. Çalışma prensibi göz önüne alındığında genellikle, içerisinde bulunan metal çarklar aracılığı ile buzların sıkışarak kırılmasını sağlar. Buz kırma makinesinin yan tarafında bulunan kol sayesinde çarklar çevrilir ve buzlar istenilen boyutlara dönüşür. Kırma makinelerinin kol kısımlarında kullanılan ergonomik malzemeler buz kırma işlemi esnasında kolay bir kullanım sağlamaktadır. Çeşitli modellerde plastik veya benzeri ürünler ile kaplanan sap kısmı, kullanılırken elden kaymasını engeller. Makinenin alt kısımlarına kaplanmış kaymaz taban sayesinde buz kırma esnasında makinenin kayması engellenerek, sabit kalması sağlanmıştır. Bu sayede oluşabilecek kazalarında büyük ölçüde önüne geçilmiştir. Buz kırma işlemi esnasında makine elinizden kayıp yere düşmeyecek, herhangi bir yaralanmanın önüne geçerken aynı zamanda kırdığınız buzların da etrafa saçılmamasına olanak sağlayacaktır. Buz kırma makineleri üzerlerinde buz haznesini kapatmaya yarayan kapağı sayesinde işlem esnasında sıkışıp fırlama ihtimali olan buzları engellemektedir. Aynı zamanda buzların kaymasını engelleyerek sıkışmasına yardımcı olan kapak, daha az buzu hazne içerisine yerleştirdiğinizde de rahatlıkla buzları kırmanıza olanak tanır. Alt kısımlarında bulunan kırık buz haznesinde ise kırdığınız buzlar depolanır, ihtiyaç doğrultusunda kullanımınıza hazır hale gelir. Çeşitli modellerde kırık buzu hazneden almaya yarayan kürekleri de bulunan buz kırma makineleri, rahat bir kullanım hedeflenerek üretilmiştir. Manuel olarak kullanım seçeneği bulunan buz kırma makinelerinin yanı sıra, elektrikle çalışan buz kırma makineleri ile iş yükünüzü azaltmayı da tercih edebilirsiniz. Elektrikli buz kırma makinesi modelleri iş yerleri gibi yüksek iş temposunun bulunduğu ortamlarda tercih edilmektedir. Elektrikli buz makinelerinin çalışma prensibi, manuel makinelerde yapılan işlemin elektrik gücü ile yapılmasıdır. El ile yapılan işlemi saniyeler içinde yapması elektrikli buz kırma makinelerinin tercih edilme nedenleri arasındadır. Buz kırma makinesi otomatik modelleri, az yer kaplamakla birlikte kullanım alanında yoğunluk yaratmayacaktır. Makinenin üstünde bulunan silikon veya benzeri malzemeyle kaplamalı alan sayesinde buz kırma işlemi esnasında buzları sabit tutarak, kaymalarının önüne geçilmiştir. Alt kısmında bulunan hazneye depolanan kırık buz rahatlıkla kullanıma hazır hale gelir. Buz küreği ile birlikte üretilen modeller, buzu rahat bir şekilde hazneden almanızda size kolaylık sağlayacaktır. Buz kırma makinesi endüstriyel boyutlarda da kullanımı oldukça yaygın olan bir alettir. Buz kırma makinesi fiyatları, modeller arasında değişiklik göstermektedir. Sayfamızı inceleyerek buz kırma makinelerine göz atabilirsiniz.

 Buz Yapma ve Kırma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Buz Yapma ve Kırma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Buz kırma ve yapma aletleri birçok farklı özelliği bünyelerinde barındırmaktadırlar. Farklı alternatifler arasından seçim yapmak her zaman kolay olmayabilir. Buz yapma makinesi alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Bunlardan ilki, hangi alanda kullanılacağıdır. İş yerlerinin yoğun temposuna ayak uydurabilecek sanayi tipi buz makineleri, kısa zamanda oldukça fazla buz üreterek ihtiyaçları karşılayacaktır. Hızlı bir üretimi müşterilerine sunmasının yanı sıra hazne kapasiteleri de seçim aşamasında etkin rol oynamaktadır. İhtiyacınız olan buz miktarını belirleyip bu doğrultuda seçim yapabilirsiniz. 12 kg’dan 24 kg’a kadar hazne kapasitesi bulunan modeller, yoğun sirkülasyonun olduğu işletmelerde tercih edilebilir. Aynı zamanda bünyelerinde farklı formlarda buz üretme özelliğini de barındıran buz yapma makineleri, hazırladığınız ürünler doğrultusunda doğru tip buza sahip olmanızda size yardımcı olacaktır. Buz yapma makinesi ev tipi modellerinde seçim yapılırken de göz önüne alınması gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Bunlardan ilki kullanım alanı olarak göze çarpmaktadır. Geniş mutfaklar için daha büyük ebatlarda buz yapma makineleri tercih edilirken, daha dar alanlar için küçük buz yapma makinesi modellerini tercih etmek daha doğru olacaktır. Mutfaktaki çalışma alanınız daralmayacak, bu sayede işlerinizi kolayca yerine getirebileceksiniz. Tercih aşamasında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur kapasitedir. Buz ihtiyacınızı belirleyerek ne kadar kapasitede bir ürüne ihtiyacınız olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Farklı alternatifler arasından size en uygun kapasitede buz yapma makinesini tercih etmeniz doğru olacaktır. Uzun kablo uzunlukları sayesinde prize uzak ya da yakın istediğiniz alanda buz makinelerini kullanabilirsiniz. Seçim aşamasında ortaya çıkan bir diğer unsur ise nasıl buzlara ihtiyacınız olduğudur. Sanayi tipi makinelerin yanı sıra ev için üretilen buz yapma makinelerinin de farklı formlarda buz üretme seçenekleri vardır. Hangi alanlarda buzu kullandığınızı belirleyerek bu doğrultuda seçiminizi yapabilirsiniz. Buz yapma makinelerinin seçimi kadar buz kırma makinelerinin seçiminde de bazı kriterler bulunmaktadır. İşletme amaçlı ihtiyaçlar doğrultusunda işletmenin temposuna göre manuel ya da elektrikli buz kırma makineleri tercih edilebilir. Farklı miktarlarda buzu aynı anda kırabilen makineler ile kırık buz ihtiyacı belirlenerek bu doğrultuda seçim yapmak doğru olacaktır. Ev tipi kullanımlar içinde ideal olan buz kırma makineleri iki seçenekle de kullanıcılarına sunulmaktadır. Yine ne kadar kırık buz kullandığınıza göre seçeceğiniz bir kırma makinesi ile mutfakta kendinize kullanışlı bir yardımcı edinebilirsiniz.