Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Buharlı Pişiriciler

için 131 sonuç bulundu.

Buharlı Pişiriciler

Sağlıklı beslenme etkinliğinin gözde tekniği olan buharda pişirme ile katkısız ve organik beslenmek artık daha mümkündür. Haşlama ve kızartma tekniklerine kıyasla sağlıklı besinler pişiren buharlı pişiriciler, sağlıklı beslenen ve formunu koruyanların gözdesi olmuştur. Son teknoloji ile üretilmiş buharlı pişiriciler sayesinde zamandan tasarruf ederek lezzetli yemekler yapmak mümkündür. İçerisine herhangi bir baharat veya sos eklenmeden pişirilen besinler katkı almamasından dolayı lezzet ve besin değeri kaybına uğramadan sunulmaktadır. Buharda pişirilen yiyeceklerin kalori artmasına neden olacak bir katkı payı almamasından dolayı diyet yapanların da özellikle tercih ettiği bilinmektedir. Bu sayede sebze ve etleri tadında, kokusunda ve içerdiği faydalı vitaminlerde hiçbir eksilme olmadan pişirmektedir. Farklı marka ve modellere sahip birçok buharlı pişirici bulunmaktadır. Bunlar pişirici aparatı, tencere seti veya çok amaçlı modeli şeklinde tercih edebileceğiniz pek çok seçenekleri ile kullanıcıya sunulmaktadır. Pek çok farklı modele sahip olan bu buharlı pişiricileri kullanmak oldukça basit ve pratiktir. Birden fazla yemek pişirme fırsatı tanıyan buharlı pişiriciler pilavdan tatlıya, sebzeden balığa pek çok yemeği pişirmesiyle dikkat çekmektedir. Her biri sahip olduğu birçok özel haznesiyle birlikte yemek yapmayı kolaylaştırırken oldukça da hoş bir tasarıma sahiptir. Blender modeli de mevcut olan buharlı pişiriciler, bebekleriniz için de leziz ve yumuşak yemekler yapmanızı kolaylaştırıyor. Kullanımı oldukça kolay olan elektrikli mutfak aletleri , sizlere mutfağınızda pratik bir şekilde leziz ve sağlıklı yemekler yapma imkânı tanıyor.

Buharlı Pişirici Nedir?

Buharlı Pişiriciler Nedir?

Buharlı pişiriciler çeşitli yemekleri buharda pişiren elektrikli mutfak aletleridir. İçerisindeki yüksek buhar basıncı sayesinde yemekleri hiçbir katkı malzemesine gerek duymadan buhar ısısında pişirmektedir. Bu özelliği sayesinde yemekler, besin değerinde bir değişim veya bozulma gözlenmeden pişmektedir. Aynı zamanda yemeklerin tadında, kokusunda ve kalitesinde hiçbir değişim yaşanmamaktadır. Vitamin ve mineral açısından zengin olan yemekler pişiren buharlı pişirici, pek çok insanın gözde ürünü haline gelmiştir. Besin değerini koruyan yemekler pişirmesi sayesinde kızartma ve haşlama yöntemlerine kıyasla daha çok tercih edilmektedir. Haşlama ve kızartma tekniklerinde kullanılan fazla yağ, baharat ve sos gibi katkılar yemeklerin tadında ve kıvamında değişimler yaratmaktadır. Buharlı pişirici, yalnızca buhar ısısında leziz ve kaliteli yemekler pişirmektedir. Buharlı pişirici düdüklü tencere ile aynı pişirme tekniğine sahip gibi görünse de oldukça teknolojik olan buharlı pişiriciler, yemekleri daha kısa sürede ve katkısız pişirmektedir. Buharlı pişirici kullanımı oldukça pratik bir mutfak aletidir. Neredeyse herkesin kullanabileceği kadar güvenli kilit özelliklerine ve ayarlara sahip olmasının yanında buharlı pişirici faydaları da oldukça fazladır. Diyet programlarına uygun, kalorisi az yemekler pişirmenize olanak sağlar. Üstelik üstün koruma sistemi sayesinde yemekleri gün boyu sıcak tutabilmektedir. Oldukça geniş pişirme kabına sahip olan buharlı pişiricilerde herhangi bir paslanma ve kireçlenme sorunu gözlenmez. Uzun ömürlü olması için tasarlanmıştır ve oldukça şık bir görünüme sahiptir. Herkesin evinde bulundurması gereken elektrikli mutfak aletlerinden biri olan buharlı pişiriciler, sağlıklı yemeğin ustalarıdır. Sayfamızı ziyaret ederek buharlı pişirici seçeneklerine göz atabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Buharlı Pişirici Kullanımı ve Temizliği

Buharlı Pişirici Kullanımı ve Temizliği

Buharlı pişirici kullanımı ve temizliği oldukça basittir. Elektrikli olan bu mutfak aletinin küçük bir su haznesi bulunmaktadır. Bu hazneye verilen maksimum ölçüde soğuk su doldurmak gerekmektedir. Buhar ısısı yöntemiyle pişirme gerçekleştiğinden içerisine herhangi bir yağ, baharat veya sos eklemenize gerek yoktur. Pişirmek istediğiniz yiyecekleri hiçbir katkı maddesi eklemenize gerek kalmadan haznesine yerleştirmeniz yeterli olmaktadır. Suyu ve yiyecekleri yerleştirdikten sonra cihazı çalıştırmanız ve beklemeniz yeterli olacaktır. Sağlıklı yemekler üretmeye devam edebilmek ve buharlı pişiricinin çalışma performansını düşürmemek için pişirmenin hemen ardından suyu boşaltmanız ve pişirme alanını temizlemeniz önerilir. Burada su arıtma cihazları işinize yarayacaktır. Temizlenen her hazne tekrar kullanılabilir duruma gelmektedir dolayısıyla yemekleri aynı güvenceyle pişirmeye devam edebilirsiniz. Buharlı pişirici içerisinde pişirmek istediğiniz yemekleri seçebilir, ağırlıklarını belirleyebilir ve pişmesi için gerekli ısıyı ayarlayabilirsiniz. Pişirme sonucu, yiyeceklerin büyüklüğüne ve kalitesine göre değişmektedir. Ayarlanan ısı ile pişirilen yemeğin sonucundan memnun olmazsanız sonradan pişirme özelliğiyle yemeğinizi dilediğiniz şekilde tekrar pişirebilirsiniz. Buharlı pişirici ile biberonları delikli buhar haznesinde dezenfekte etmek de mümkündür. Bazı buharlı pişirici modelleri birden fazla yemek pişirme seçeneğine de sahiptir. Bu sayede diğer haznelere de farklı yemekleri koyduğunuz takdirde hepsinin aynı zaman diliminde pişirmeniz mümkün olacaktır. Dışarıya ısı vermeyecek şekilde ayarlanmış basıncı sayesinde yemeklerinizi vitamin ve mineral değerlerini koruyacak şekilde pişirecektir. Oldukça pratik kullanımı sayesinde fazla zamanınızı almadan lezzetli yemekler yapmanızı mümkün kılmaktadır. Buharlı pişiricinin nasıl kullanılacağına dair fikir edinmek ve çeşitlerini incelemek isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Buharlı Pişirici Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Buharlı Pişirici Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Buharlı pişirici, sahip olduğu pratik fonksiyonlar sayesinde pek çok çeşit modellerde üretilmiştir. Aynı sürede en az iki yemek yapma fırsatı sunan modelinden bebek maması yapan modeline kadar çeşitli modelleri bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz buharlı pişirici bir pişirme alanına da üç farklı pişirme alanına da sahip olabilir. Buharlı pişiricinin koruma işlevi sayesinde çoklu pişirme alanlarında yemekler arasında hiçbir koku veya tat karışması olmayacaktır. Modellerin neredeyse hepsinde ayarlanabilir zaman ve ısı düzenekleri bulunmaktadır. Bu sayede yemeğin pişmesini beklemek için zaman kaybetmenize gerek kalmayacaktır. Ayarlanan zamanın tamamlandığını ve yemeğin piştiğini belirten sinyaller sayesinde pişme işleminin tamamlandığından haberdar olabileceksiniz. Su kazanı için ayarlanan dereceler sayesinde su kazanının ihtiyaç durumunu öğrenmek de mümkün. Pek çok buharlı pişiricilerinde ısıtma sistemi sayesinde buzlu sebzeleri doğrudan pişirme haznesine koyabilirsiniz. Ayarlanan ısıtma sistemi sayesinde sebzenin buzu çözünecek ve yemek sağlıklı bir şekilde pişecektir. Buharlı pişirici kullanmayanlar için aparat seçeneği de mevcuttur. Tencere içerisinde buharla pişirme tekniği ile buharlı pişirici aparatı kullanarak yemeklerinizi haşlayabilirsiniz. Bu aparatlar sayesinde de sebzelerinizi pratik bir şekilde haşlamanız mümkündür. Bazı markaların çelik buharlı pişiriciler de mevcuttur. Tek tenceresinde birden fazla yemek pişirme fırsatı bulunan paslanmaz çelik çeşidi de oldukça fazla tercih edilmektedir. Bazı markaların buharlı pişirici tencere seti de bulunmaktadır. Bu setler elektrikli buharlı pişiricilere kıyasla manuel olarak ocağın üzerindeki ısıyla yemek pişirmektedir. Tıpkı tencere işlevi görmektedir. Buharda pişirdiğini tek bölmede karıştırma özelliği bulunan ve bebek maması için ideal buharlı pişiriciler de vardır. Bu pişiriciler sayesinde bebeğinize daha yumuşak ve sağlıklı mamalar hazırlamak mümkündür. Buharda hazırlanan yemeğin sıcaklığını koruyan modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu modeller sayesinde gün içerisinde istediğiniz her an sıcak yemeğe ulaşmanız mümkün. Buharlı pişiricilerin tüm modelleri mutfakta fazla yer kaplamaz ve oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Mutfak tezgâhınızın bir köşesinde sizin için lezzetli ve sağlıklı yemek hazırlayan ideal bir mutfak aletidir. Buharlı pişirici fiyatları marka, model ve ürün kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Buharlı pişirici aparatı ve tencere seti elektrikli buharlı pişiricilere kıyasla daha ekonomik fiyatlarla sunulmaktadır. Buharlı pişirici tavsiye ve yorumlar hakkında bilgi edinmek isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Farklı mutfak ürünleri için mikser ve blender set çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

Neden Buharlı Pişirici Kullanmalıyız?

Neden Buharlı Pişirici Kullanmalıyız?

Buharlı pişirici, haşlama ve kızartma tekniklerinden farklı bir pişirme yöntemidir. Diğer tekniklere kıyasla yemeği pişirmeniz için yağ veya ekstra suya ihtiyacınız yoktur. Yiyeceklerin üzerine katkı maddeleri eklemenize gerek kalmadan yemeklerinizin içerisindeki besinler vitamin ve mineral kaybına uğramadan pişecektir. Bu da fazla kalori almanıza engel olan yemekler yapmanızı sağlar. Bu diyet programı uygulayan kimseler için oldukça cazip bir fırsattır. Buharlı pişirici kullananlar veya kullanmak isteyenler arasında formunu korumak isteyen herkes için buharlı pişiriciler oldukça sağlıklı ve diyet programına uygun yemekler elde etmenizi sağlar. Bu seçenek buharlı pişirici kullanmanız için en önemli özelliktir. Aynı anda yemek pişirmek pek çok kişi için oldukça zahmetli bir iş gibi görünebilir. Buharlı pişiriciler zamandan tasarruf etmenizi sağlarken aynı anda birden fazla yemek yapma fırsatı kazandırır. Üstelik aynı anda pişirilen yemekler arasında tat ve koku geçişi görülmemesi de ayrıca bir fırsattır. Birden fazla ve birbirlerinden farklı boyutta pişirme alanına sahip olan buharlı pişiricilerin sebzeden ete pek çok yemek pişirme özelliği bulunur. Ayarlanabilir programı sayesinde içerisinde tercih edebileceğiniz pek çok yemek bulunur. Bu sayede pişirmek istediğiniz yemeğin ısı ve sıcaklık gibi benzeri ayarlara sahip olması özellikleriyle mutfakların vazgeçilmez pişiricileri olabilirler. Hazımsızlık sorunu yaşama ihtimalini de ortadan kaldıran buharlı pişiriciler, yemeği hazırlarken içerisindeki bakteri ve mikropları tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu teknikle besin içerisinde bulunan nişasta, protein ve selüloz tamamen eriyor ve yemeklerin daha yumuşak olmasını sağlıyor. Buharlı pişirici paslanmaz çelik tencere modellerine de sahip olması bakımından uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Bu sayede uzun süre sağlıklı yemekler elde etmeniz mümkün hale geliyor. Buharlı pişiricide yemek hazırlamak da oldukça ekonomiktir. Bütçe dostu bu pişiriciler sizlere katkı maddelerine ihtiyacınız olmadan kaliteli ve sağlıklı yemek yapma fırsatı sunmaktadır. Temizlemesi de oldukça kolaydır. Farklı bakım ürünlerine gerek kalmadan yalnızca su ve sabun ile temizleyebilir veya buharlı pişirici aparatlarını bulaşık makinesinde yıkamayı tercih edebilirsiniz. Ardından kurulayarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Lezzetli, sağlıklı ve az kalorili besinler tüketmek isteyen ve zamandan tasarruf etmek isteyen herkese buharlı pişiriciler önerilmektedir. Yoğun çalışma hayatına sahip olan kimseler tarafından da pratik ve sağlıklı bir pişirici olması bakımından tercih edilmektedir. Buharlı pişiriciler öneri ve fırsatlarını incelemek isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz ve fikir edinebilirsiniz.

Buharlı Pişirici Tavsiyeleri

Buharlı Pişirici Tavsiyeleri

Buharlı pişiriciler tercih ettiğiniz hizmete göre pek çok modele sahiptir. Besin değerini kaybetmeyecek yalnızca sebze ve kuru baklagiller gibi besinleri pişirmek isterseniz buharlı pişirici tencere seti, elektrikli buharlı pişirici ve çeşitlerini alabilirsiniz. Aynı anda birden fazla yemek pişirebilme olanağına sahip olan özellikte isterseniz en az iki pişirme kabı olan ve elektrikli olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modeller sayesinde pişirebileceğiniz yemek çeşidi oldukça fazladır. Sebze, balık, et, kuru baklagiller ve tatlı gibi pek çok çeşide sahip bu buharlı pişiricilerin içeriklerini geniş ekranı üzerinden öğrenebilirsiniz. Daha ekonomik ve etkili olan buharlı pişirici aparatları da mevcuttur. Birçok markanın buharlı pişirici seçenekleri mevcuttur. Dilediğiniz kalitede ve özellikte buharlı pişirici modellerine ulaşmanız mümkün. Bebek maması hazırlamak için isterseniz tek bölmede karıştırıcı özelliği olan blender ile birleştirilmiş buharlı pişirici çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Zamanlayıcı ve güvenli kilit sistemine sahip pişiriciler için birçok elektrikli buharlı pişiriciler mevcuttur. Bu pişiriciler sayesinde zamandan tasarruf etmeniz mümkündür. Yemekleriniz gün boyu sıcak kalmasını diliyorsanız çok programlı buharlı pişiriciyi tercih edebilirsiniz. Üstün koruma teknolojileri sayesinde yemekleriniz gün boyu sıcak kalacaktır. Aynı zamanda sahip olduğu geniş ekranı üzerinde pişirme süresi ve sıcaklığını görebilir, kontrol paneli sayesinde arzu ettiğiniz sıcaklıkta ve kıvamda yemekler pişirebilirsiniz. Üstelik birden fazla yemek yapma seçeneği ve yapışmaz pişirme alanına sahip olmasıyla da özellikle tercih edilebilir. Markaların kullanıcıya sunduğu buharlı pişiricilerin neredeyse hepsi lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirmeniz için üretilmiştir. Bu pişiricilerin bazıları manuel bazıları ise elektriklidir. Dolayısıyla tercihleriniz doğrultusunda seçebileceğiniz pek çok buharlı pişirici modeli mevcuttur. Sayfamızda sizler için buharlı pişirici önerisi olarak birçok özellikte ve kalitede seçenekle bulabilirsiniz.

Buharlı Pişiriciler Nasıl Kullanılmalı?

Buharlı pişiricilerin kullanımı oldukça pratiktir. Su için ayrılmış bir haznesi bulunan buharlı pişiricilerin, istenen ölçüde soğuk suyu doldurulmalıdır. Geniş hazne kapasitesi sayesinde sahip olduğu pişirme kabına dilediğiniz besinleri ekleyerek pişirmek üzere kapağını kapatabilirsiniz. Yüksek çalışma kapasitesi bulunan buharlı pişiricilerin buhar ısısını ve pişme süresini yapacağınız yemeğe göre belirleyebilirsiniz. Ayarlama seçenekleriyle zaman ve buhar tercihlerinizi yapabilir ve geriye kalan tüm işlemi buharlı pişiriciye bırakabilirsiniz. Oldukça pratik ve bilgilendirici yapısıyla yanında yemeğin pişmesini beklemenize gerek yoktur. Ayarlanan buhar ısısında ve sürede pişen yemeğiniz pişme işlemi tamamlandığında sinyal verecektir. Bu sayede dilediğiniz zaman tasarrufu ederek hazırladığınız sağlıklı besinlerinizi tüketme fırsatına sahip olabileceksiniz. Bu özellikleri sayesinde buharlı pişirici, herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir mutfak aletidir.

Hangi Buharlı Pişirici Alınmalı?

Buharlı pişirici markalara, kalitesine ve işlevine göre farklılık gösteren pek çok modele sahiptir. Daha ekonomik bir buharlı pişirici tercih edenler için buharlı pişirici aparatı ve tencere seti halinde geliştirilmiş buharlı pişirici önerilir. Aynı anda pek çok yemeği bir arada yapmanızı sağlayan ve yemek çeşitlerinde sınır tanımayanlar için ise çok amaçlı buharlı pişiriciler bulunmaktadır. Aynı zamanda buhar ısısını ayarlayabileceğiniz ve zamanlayıcı kurabileceğiniz modelleri de mevcuttur. Bu seçenekler sayesinde yemeklerinizi dilediğiniz kıvamda haşlamanız mümkündür. Tercih edenler için paslanmaz çelikten üretilen buharlı pişiriciler de mevcuttur. Bu seçenek uzun süreli koruma ve pişirme için ideal görünmektedir. Blender ile birlikte üretilmiş olan buharlı pişirici seçenekleri de vardır. Bu sayede pek çok sağlıklı ve doğal karışımlar elde etmeniz mümkündür. Son teknoloji ile üretilmiş buharlı üreticileri tercih ederseniz sahip olduğu geniş ekran özelliği ile buhar ısısı, zamanlayıcı ve yemek tercihi gibi ayarlanabilir özelliklere sahip olduğunu görebilirsiniz. Çok amaçlı buharlı pişirici olarak bilinen bu pişiriciler yemek seçeneklerinizi arttırarak daha fazla deneyim yaşamanızı sağlamaktadır.

Buharlı Pişirici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Buharlı pişiriciler sahip oldukları tasarım, çalışma fonksiyonu ve markaların üretim şekillerine göre birbirlerinden farklı çeşitli modellere sahiptir. Öncelikle satın alacağınız buharlı pişirici, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özellikleri taşıyor olmalıdır. Her biri aynı işleve sahiptir fakat markaların kullanıcıya sunduğu buharlı pişirici modelleri arasında arttırılmış işlevleri olan çeşitleri de mevcuttur. Dolayısıyla tercih edeceğiniz buharlı pişiriciyi özelliklerine göre seçmenizi öneririz. Alacağınız ürünün daha önce kullanılmamış ve ambalajı açılmamış olmalıdır. Bu durum cihazın çalışma potansiyeli ve hijyeni açısından oldukça önemlidir. Geniş ekranı üzerindeki tuş, alarm ve ayarlarda herhangi bir eksiklik olmamalıdır. Bu nitelikler buharlı pişiriciyi rahatlıkla kullanabilmeniz ve dilediğiniz gibi ayarlayabilmeniz için oldukça önemlidir. Cihaza ait aparatların ve gerekli parçaların eksik olmamasına da dikkat etmek gerekmektedir. Dolayısıyla buharlı pişiricilerin her bir parçası çalışma işlevi açısından oldukça önemlidir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Arzum (7)
Arçelik (3)
Babymoov (1)
Beko (3)
Bosch (4)
Braun (1)
Caso (3)
Clatronic (2)
Dalle (1)
Ecg (1)
Fakir (12)
Homend (1)
Klarstein (5)
Korkmaz (1)
Lotor (4)
Moulinex (2)
Philips (4)
Profilo (5)
Raks (2)
Redmond (2)
Sinbo (8)
Tefal (20)
Tre Spade (9)
Tribest (1)
Vestel (6)
Wmf (8)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç (Watt)

(14)
(13)
(12)
(12)
(7)
(6)
(6)
(6)
(5)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Çelik (53)
Plastik (14)
(4)
(4)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Pişirme Haznesi Sayısı

(32)
(14)
(11)
(4)
(3)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(19)
ve üzeri (27)
ve üzeri (27)
ve üzeri (27)
ve üzeri (27)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL