Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Tırnak Bakımı

için 484 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tırnak Bakım Ürünleri

El ve ayak tırnaklarının bakımı vücut temizliği ve bakımı için oldukça önemlidir. Tırnak bakımının doğru bir şekilde yapılması el ve ayak tırnaklarında lekeler ve mantarların ortaya çıkmasına neden olur. Özellikle diyabet hastaları için tırnak bakımı daha önemli bir vazifedir. Diyabet hastalarının özellikle ayak tırnakları risk altındadır. Bakımlı bir tırnak komple nasıl göründüğünüzü de etkileyen bir unsurdur. İletişim kurduğunuz birinde ilk intiba oldukça önemlidir. Bundan dolayı tırnak bölgesinin bakımlı olması için tırnak bakım seti ürünlerine ilgi göstermesi gerekir. Tırnak bakımı için ürünleri doğru bir şekilde kullanmak ve hangi ürünün ne işe yaradığını bilmek de oldukça önemlidir. Tırnak bakım ürünleri farklı marka ve modellerde üretim ağı ile kişiye birden fazla seçenek arasında tercih yapma hakkı sunmaktadır.

Tırnak Bakım Ürünleri Nelerdir?

Tırnak Bakım Ürünleri Nelerdir?

Tırnak bakım ürünleri tırnak bakımı için gerekli olan ürünlerdir. Hem el, hem de ayak tırnaklarının bakımı birden fazla ürünle sağlanır. Komple bir tırnak bakımı yapmak isteyenler bu kategoride yer alan ürünlerin işlevlerini bilmelidir. Tırnak bakım yağı tırnak ve tırnak etlerini koruyan bir yağdır. Tırnaklarda renk kaybının oluşmasının önüne geçer. Etkili bir şekilde izlerini görmek için her gün kullanılması daha doğru olur. Tırnak bakım yağları farklı içeriklere sahip olabilir. Jojoba ve nilüfer çiçeği yağı gibi yağlarda desteklenir. Bu yağların yumuşatıcı bir etkisi vardır. Tırnak bakım kremi zamanla kuruyan tırnak etlerini nemlendirir. Bir nevi tırnak nemlendiricisi denilebilir. Tırnak bakım kremleri, içerdiği vitaminler sayesinde tırnaklarınızın ihtiyaç duyduğu vitamin eksikliğini de giderir. Tırnak bakım kremleri, özellikle kadın kullanıcıların merak ettiği oje üzerine sürülme konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşatmaz. Hızlı emilen bu kremler oje kullanımına herhangi bir sorun yaşatmaz. Tırnak bakım kremleri, tırnak etlerinin kuruluğuna göre günde en az iki defa kullanılmalıdır. Tırnak bakım suyu belli aromalara sahip olan ve tırnak bakımında önemli bir yer tutan bakım ürünlerindendir. Tırnak bakım suyu, tırnak etlerinin ihtiyacı olduğu yumuşaklığı elde etmesine yardımcı olur. Tırnak törpüsü, tırnakları şekillendirmek için kullanılan bir üründür. Tırnakları kısaltmak için de kullanılabilen tırnak törpüsü farklı kalınlık ve uzunluklarda üretilmiş olabilir. Bazı törpüler profesyonel amaç için üretilirken, bazı törpüler daha bireysel kullanımlar için üretilir. Törpüler genelde çift taraflı üretilen ürünlerdir. Bakımlı ve düzgün görünüşe sahip tırnaklar için oldukça önemli bir üründür. Tırnak törpüleri ile gerçek tırnakları törpüleyeceğinizi gibi takma tırnak ve aksesuarları da törpüleyebilirsiniz. Tırnak kısaltmak için kullanılan ve tırnak bakım ürünleri içerisinde en çok kullanılan ürün ise tırnak makasıdır. Tırnak makasları, farklı boyut ve şekillerde üretilmiş olabilir. Et pensi olarak da bilinen tırnak eti makası, manikür işlemi sırasında en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Et pensi manikür yapıldığı sırada tırnak çevresindeki fazla etlerin kesilmesine yarayan alettir. Bunun dışında nasır ve batık etleri de temizler. Genelde paslanmaz çelikten üretilen bu ürünler marka değişikliğine göre farklı bir maddeden de üretilmiş olabilir. Bu ürünler dışında tırnak güçlendiricisi olan tırnak bakım ojesi parlatıcılar, asetonlar da tırnak bakımı için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler doğru bir şekilde kullanıldıktan sonra tırnak bakımı bir sorun olmaktan çıkacaktır.

Tırnak Bakımı Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnak Bakımı Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnak bakımı ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Tırnak bakımının doğru ve etkili sonuçları için alacağınız ürünlerin ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını bilmeniz gerekmektedir. Tırnak bakımı malzemeleri içinde yer alan ürünler içinde en önemli olanlardan biri olan tırnak bakım yağları, tırnak etlerini yumuşatmak için kullanılır. Tırnak bakım yağları seçerken içeriğini dikkatlice okumanız gerekmektedir. Bazı yağlar içerdikleri formüller sayesinde çok daha emici özelliğe sahip olabilmektedir. Hoş kokusu olan bir aromayı tercih etmeniz de çevreniz için önemli sayılabilecek bir husustur. Tırnak bakım önerileri içinde yer alan ürünlerden biri olan bakım kremleri de yine aynı şekilde alırken içeriğine dikkat edilmesi gerekilen ürünler arasındadır. Tırnak güçlendirici bakım ürünlerinden alan tırnak bakım suyu, bazı bakım ürünleri karıştırılarak evde yapılabilen ürünlerdendir. Tırnak bakım suyunuzu alırken aromasına dikkat etmeniz gerekir. Tırnak bakımınızı yaparken bu tip sürülebilir ürünlerin dışında doğrudan kullanılabilen aletlerde mevcuttur. Bunlardan biri olan tırnak törpüsü, farklı boyut ve şekillerde olabilir. Tırnak törpüsü alırken ne için kullanacağınızı belirlemiş olmanız gerekir. Eğer yapay tırnaklarınız için kullanacaksanız daha profesyonel ve kalın bir törpü tercih etmeniz gerekir. Normal tırnaklarda günlük bakım için kullanılacak törpü daha çok bireysel kullanıma uygun üretilmiş olabilir. Eğer hassas bir tırnak yapınız varsa kağıt törpüleri tercih etmeniz gerekmektedir. Daha sert yapılı tırnaklar için cam ya da metal törpüler önem kazanır. Cam ya da metal tırnak törpüleri tırnaklara daha kolay bir şekilde şekil verebilmektedir. Cam törpüler daha kolay yıkanabildiklerinden daha yaygın bir kullanım ağına sahiptir. Aseton, az da olsa toksik bir maddedir. Bundan ötürü alınırken içeriği mutlaka kontrol edilmelidir. Hızlı bir oje çıkarıcı olan asetonlar, temizlik kimyasallarına uygun olacak şekilde seçilmelidir. Bazı oje çıkarıcılar aseton bulundurmaz. Bu oje çıkarıcıları, asetona alerjisi olan insanlar rahatlıkla kullanabilir. Aseton en rahat pamuk yardımı ile kullanılabilir. Pamuğa damlatılan aseton tırnaklara sürülür ve tırnaklardaki ojeler temizlenmiş olur. Asetonlar hem gerçek, hem de yapay tırnaklarda etkili olan bir üründür. Manikür et pensi, bileylendiğinde oldukça keskin bir hal almalıdır. Bu sertliği uzunca bir süre müdafaa eden bir manikür et pensi uzun yıllar boyunca kullanılır. Bundan dolayı et pensinin kaliteli bir demirden yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Orijinal olmayan bir et pensi, bileylendikten sonra yamulur ya da çizilir. Yamuk ya da çizik bir et pensi deriye temas ettirilmemelidir. Pas tutan bir et pensi de aynı şekilde kesinlikle tırnak etlerine vurulmamalıdır. Aksi durumda farklı sorunlar baş gösterebilir.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak bakımı ile alakalı ürünler alındıktan sonra bu ürünlerin hangi sıra ile ve ne şekilde kullanılacağını bilmek gerekir. Tırnak bakımı ile ilgili olan ürünleri bir noktada tutmanız faydalı olacaktır. Böylece bakım işlemine geçtiğiniz sırada malzemeleriniz sürekli elinizin altında olacaktır. İnsan tırnağı kiri en çok tutan bölgelerden biridir ve tırnak kesme ve bakım işleminin banyoda yapılması, hijyen açısından da doğru olacaktır. Kadınlar için tırnak bakımına geçilmeden öncelik, eğer varsa tırnaktaki ojenin bir aseton vasıtası ile temizlenmesi olmalıdır. Asetonlar farklı içeriklerde ürünler olduklarından aseton tercih ederken alkolsüz ve ağır kimyasallar barındıran içeriklerden uzak durulmalıdır. Günümüzde üretim teknolojisinin gelişmesi ile insan sağlığına zararı olmayacak olan asetonlar üretilmeye başlanmıştır. Tırnak bakımına geçmeden evvel tırnaklarınızı ortalama 10 ile 15 dakika kadar ılık suda bekletmeniz de tırnak bakımını daha kolay yapmanıza yardımcı olur. Tırnak törpüleme işlemine geçtiğiniz zaman törpüyü oldukça yumuşak bir şekilde kullanmanız gerekir. Törpüye fazla bastırmanız tırnaklarınıza zarar verecektir. Tırnak törpülemekten sonra ölü derileri kesme işlemine geçebilirsiniz. Tırnak diplerinde biriken ölü deriler zamanla kötü bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar. Tırnak diplerindeki ölü derileri çok nazik bir şekilde çıkartmanız gerekir. Tırnak bakım ürünleri ile bu işlemi kolayca yapabilirsiniz ancak tırnak etlerini kendi başınıza kesemiyorsanız bir profesyonelden destek alabilirsiniz. Tırnak bakımı yapma sıklığı kişiden kişiye göre değişebilir. Kimi insanlar için bu süre haftada bir olurken, kimi insanlar için 2 haftada bir olabilir. Tırnaklara nemlendirici kremler ile masaj yaparak tırnak ve çevresini nemlendirebilirsiniz. Tırnakların en büyük düşmanlarından biri soğuk havalardır. Bundan dolayı soğuk havalarda tırnaklarınızı eldivenle koruyun. Tırnak bakımının gerekli olan hijyeni sağlaması için eller sık sık yıkanmalıdır. Tırnak bakımı yapmadan oje sürmek tırnaklarınızın renginin solmasına ve sararmasına yol açar. Ojeler tırnakların hava almasının önüne geçer; hava alamayan tırnaklar ise zarar görür. Bir oje tırnağınızda en fazla 2-3 gün kadar beklemelidir. Tırnak güçlendirici bakım ürünleri ile havasız kalmış tırnakları tekrar canlandırıp eski haline çevirebilirsiniz. Tırnak bakımı yapılırken manikür ve pedikür yapmak da oldukça önemli bir işlemdir. Ellerinizi yumuşattıktan sonra manikür makası ile tırnak etlerinizi temizleyebilirsiniz. Tırnak etlerinin kesilmesi tırnakların doğru bir şekilde uzamasına ve güzel gözükmesine yardımcı olur. Güzel gözüken tırnaklar komple vücut bakımı için de gerekli olan şartlardan biridir. Hem el, hem de ayak bakımı ile uğraşmak günümüzde evde kullanılabilecek malzemelerin üretilmesi ile çok pratik hale gelmiştir.

Tırnak Bakım Ürünleri Fiyatları

Tırnak Bakım Ürünleri Fiyatları

Tırnak bakımı ile ilgili olan ürünler, evde tırnak bakımınızı kendi imkanlarınızla yapmanıza imkan tanır. Böylece tırnak bakımı ile ilgili ürünlerin fiyatlarını değerlendirirken, tırnak bakımı için gideceğiniz kuaför masraflarını da hesaba katmanız daha doğru olacaktır. Evinde tırnak bakım ürünleri bulunduran biri için manikür ve pedikür masrafı ortadan kalkacaktır. Tırnak bakım ürünlerinin fiyatları ürünün ne olduğuna, markaya ve özelliklerine göre değişkenlikler gösterebilir. Set halinde alabileceğiniz tırnak bakım kiti gibi ürünler tek satılan ürünlere göre daha farklı fiyatlandırmış olabilir. Bu tip kitlerin içinde genellikle, baştan sona tırnak bakımında kullanabileceğiniz ürünleri bulmak mümkündür. Tırnak bakım ürünleri genellikle uzun süreli kullanıma uygundur. Sürülebilir ürünler farklı ebatlarda ambalajlanmıştır ve kullanıcı dilediği ağırlıktaki ürünü alabilir. Bazı bakım ürünleri ise alet şeklinde olduklarından gerekli bakımları sağlandığı takdirde uzun süre kullanılabilir. Tırnak törpüleri, el ve ayak tırnakların kullanmak üzere farklı çeşitlerde üretilir. Bu tip törpüler kendi içlerinde çeşitlere göre fiyat farklılıkları gösterebilir. Örneğin cam törpü kullanım açısından en rahat törpülerden biri olarak bilinir. Tırnaklara zarar vermeyecek şekilde üretilmiş olması gereken törpüler içindeki en zararsız törpülerden biridir. Tek kullanımlık olan kağıt törpü hijyen açısından tercih edilen ürünlerdendir. Bazı tırnak törpüleri sadece tırnak törpülemekle kalmaz aynı zamanda tırnakları parlatır. Bu tip ekstra özellikteki bir törpünün fiyatı diğer törpülere göre daha farklı olabilir. Bir diğer törpü çeşidi ise ayak törpüsüdür. Bu törpüyü doğrudan ayak tırnaklarınız için kullanabilirsiniz. Et pensi de tırnak törpüsü gibi kullanım ömrü kullanılan malzemeye göre değişen bir üründür. Et penslerinin en dayanıklı olanları Alman Solingen çeliğidir. Solingen çeliği Dünyanın en iyi çeliğidir. Bu çelikten yapılan bir et pensi kolay kolay çizilmez ve bükülmez. Solingen çeliğinden üretilen bir et pensinin fiyatı diğer ürünlere göre daha farklı olur. Tırnak bakım ürünleri önerileri, seçimlerini yapmakta güçlük çeken kullanıcılar için oldukça büyük önem taşır. Bir ürünü kullanıp deneyimlemiş birinin ürün hakkındaki yorumları, o ürünü almayı düşünen birinin dikkatini çekmektedir. Tırnak bakım ürünleri fiyatlarını daha detaylı bir şekilde incelemek ve ürünler hakkındaki kullanıcı yorumlarını okumak için sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz. Ayrıca, Solingen tırnak bakımı ürünlerini de sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Tırnak Bakım Ürünleri Kullanmanın Faydaları

Tırnak Bakım Ürünleri Kullanmanın Faydaları

Tırnak bakımı ürünleri kullanmanın bilinen pek çok faydası vardır. Bunlardan ilki düzgün ve sağlıklı tırnaklara sahip olmaktır. Özellikle tırnak yeme sorunları olan kişilerin tırnaklarına çok daha hassas bir şekilde bakmaları gerçeği yadsınamaz bir gerçektir. İnsan tırnağı da tıpkı saç ve cilt gibi keratine sahiptir. Biyotin eksikliği durumunda tırnaklarınız sorunlar yaşamaya başlar. Yetersiz biyotin alınması durumunda, tırnaklarda kırılmalar ve çatlamalar, şekil değişiklikleri, tırnakların gereğinden fazla yumuşaması, sebepsiz kırılmalar ve renk değişimleri olur. Tırnaklarınızda bu tip sorunlar yaşamanız durumunda tırnak biotin bakımı yapmanız gerekmektedir. Düzenli aralık ve ölçülerle alacağınız takviye biyotinler zamanla tırnağınızdaki sorunları ortadan kaldıracaktır. Aldığınız ekipmanlarla kendi evinizde, kendi imkanlarınızla yapacağınız manikür işleminin birçok faydası vardır. Hijyen takıntısı olan insanların kuaförlerde manikür ve pedikür işlemleri yapmaktan kaçınması sonucu, birçok firma bu işlemi evde yapılabilecek şekilde malzeme üretmekle fırsata çevirmiştir. Bu ürünlerin kalitesinin kuaförde kullanılan ürünlerden aşağı kalır bir yanı yoktur. Hijyenik olması ise ekstra avantajıdır. Manikür ve pedikür işlemi yapılmış tırnaklar oldukça güzel ve sağlıklı görünür. İnsan tırnağı 3 yaşından 40 yaşına kadar çok daha hızlı bir şekilde uzamaya başlar. Bundan dolayı tırnak bakımının düzgün yapılması her yaş grubu için önemlidir. En basit bakım rutini olan tırnakları kesmenin bile birçok faydası vardır. Elleri yıkadıktan sonra tırnakları kesmek, tırnak içlerinde kalan pisliğin temizlenmesine yardımcı olur. Böylece ellerinizi çok daha hijyenik tutmuş olursunuz. Tırnaklar uzadıkça içine giren mikropların çeşitliliği de artar. Bu durum da kişinin ellerini her ağza götürdüğü durumda zararlı mikropları vücut içine alıp hastalıklara davetiye çıkarmasına olanak tanır. Sadece el tırnakları değil ayak tırnaklarının da bakımlı olması gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında terlik, sandalet gibi parçalar ayağınızın doğrudan görünmesini sağlar. Ayak tırnakları el tırnaklarına göre daha yavaş uzar. Eğer ayak tırnaklarınızı yeterli zaman diliminde kesmezseniz tırnak batması sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Uzayan tırnak zamanla ayakkabı ya da çorap içinde içe batacaktır. Bu da ayak parmaklarında kanama ve şişliğe yol açabilir. Uzun ayak tırnakları parmak derilerinize de zarar verebilir. Bundan dolayı ayak tırnaklarını zamanında kesip pedikür işlemini ona göre yapmanız gerekir. Ayak için almanız gereken tırnak makası boyutu biraz daha büyük olmalıdır. Böylece tırnaklarınızı çok daha rahat kesebilirsiniz. Ayak tırnak bakımı yapmanın bir diğer faydası ise nasır ve mantar gibi sorunları önlemektir. Ayaklarda oluşan nasır ve mantarın nedenlerinden biri tırnaklarda oluşan kir yüzündendir. Bundan dolayı ayak tırnak bakımının önemi artar.