EL BAKIMI

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

El Bakımı

El bakımı herkes için birincil öncelik olmayabilir, ancak tıpkı tırnak bakımı ya da ayak bakımı gibi el bakımınız da düzenli olarak yürütmeniz gereken bir süreçtir aslında. Kuru ve bakımsız eller, uzun vadede kalıcı sağlık sorunlarına yol açabilir. İdeal şekilde el bakımınızı gerçekleştirmek için ihtiyacınız olabilecek tüm el bakım ürünleri burada sizleri bekliyor.

El Bakım Ürünleri Nelerdir?

El Bakım Ürünleri Nelerdir?

El bakımı ürünlerinden bahsederken aslında çok geniş bir ürün skalasına değindiğimizi söylemek mümkün. El bakımı sadece nemlendirici el kremi ibaret bir süreç değil. Sağlıklı ve her daim bakımlı eller için pek çok farklı ürünü doğru sıralama ile kullanıyor olmanız gerek. El kremi, tabii ki el bakımında olmazsa olmaz öncelikli ürünlerden. Nemlendirici özellikli besleyici el kremlerini soğuk kış aylarında kullanmanız tavsiye edilir; ne de olsa cildinizin tamamı gibi elleriniz de en çok soğuk havalarda kurumaya meyillidir. Ellerinizde çatlak, yara ve yarıkların oluşmaması için en soğuk günlerde günde en az iki kere el kremi kullanılması, kuruluk hissedildikçe bu sıklığın artırılması önerilmektedir. Öte yandan yaz aylarında havaların ısınıyor olması, el kremi gereksiniminin ortadan kalktığı anlamına gelmez. Kışın ellerinizi soğuktan korumanız önemliyken yazın da onları güneşin zararlı ışınlarından koruma altına almanız gerekir. UV korumalı el bakım kremleri, yaz çantanızdan asla eksik etmemeniz gereken ürünlerin başında geliyor. Hassas ciltlere özel vazelinli kremler, siğil sorunlarına karşı etkili siğil kremleri ve pek çok farklı bakım ürünü burada.

El Bakımı Nasıl Yapılır?

El Bakımı Nasıl Yapılır?

El bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı püf noktalar var. Nemlendirici ve benzeri kremler aşamasına geçmeden önce ellerinizin temiz olması çok önemli. Anti-bakteriyel özellikle el sabunu kullanarak ellerinizi bakteri ve mikroplardan arındırdığınıza emin olun. Ellerinizi yıkarken aşırı sıcak su kullanımından kaçınmalı, onun yerine ılık suyu tercih etmelisiniz. Yıkama işlemini tamamladıktan sonra özel bir tırnak fırçası kullanarak tırnaklarınızın arasında kalabilecek kiri ve pisliği çıkartın. Gerekli tırnak bakımınızı yaptıktan sonra sıra, ellerinizdeki ölü deriyi kaldırmaya geldi. El bakım maskelerinden faydalanarak uygulayacağınız bu bakım kürü, elinizdeki ölü ve kuru deriyi soyarak çok daha yumuşak ve kadifemsi ellere sahip olmanıza vesile olur. Bu maskeleri haftada bir kullanabilir, böylece daima bakımlı ve estetik görünümlü ellere sahip olabilirsiniz. Nemlendirici krem kullanımından sonra ellerinizi özel eldivenlere geçirerek bekletmeniz ve kremin tüm besleyiciliği ile ellerinize etki etmesini sağlamanız da el bakımı sürecinde uygulayabileceğiniz bir diğer etkili yöntem.

El Bakımı Ürünlerinin Fiyatları Ne Civarda?

El Bakımı Ürünlerinin Fiyatları Ne Civarda?

Söz konusu el kremi fiyatları olduğu zaman çok uygun fiyatlarla dilediğiniz markanın kremini almanız mümkün. Rosense, Nivea, Neutrogena, Arko, Bepanthol, Avon ve Dove başta olmak üzere en sevilen kozmetik markalarının el kremi önerileri için ürün yelpazemiz arasında gezinmeniz yeterli. El kremlerinin yanı sıra Dermalogica'nın el maskeleri, Farmasi'nin terapi özellikli nemlendiricileri ve Vaseline'in besleyici jelleri de bu kategoride beğeninize sunulan diğer bakım ürünleri arasında. En iyi el kremini satın almak ve güvenle kullanmak için doğru adreste olduğunuz kesin. Ellerinizin kusursuz bir görünüme kavuşmasını sağlamak için ihtiyacınız olabilecek diğer tüm ürünlere ise Tırnak Ürünleri kategorimizden ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli alışverişler dileriz!