TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sarkaçlı Saat

için 223 sonuç bulundu.

Sarkaçlı Saat

Ev dekorasyonunu tamamlayıcı unsurlar olarak değerlendirilmeden evvele dayanan geçmişleriyle saatler yegane zaman ölçüm birimlerimiz. Çok köklü bir tarihe sahip olan saat dakiklik becerisi üzerinden icat edildiği günden bu yana pek çok gelişme ve değişim geçirmiştir. Günümüzde bildiğimiz bütün saat modelleri bu aşamalardan geçmiştir. Kimileri hem tasarımı hem de dakikliğiyle öyle bir yer etmiştir ki günümüzde hala ne dekoratif değerinden ne de dakikliğinden bir şey yitirmiştir. Sarkaçlı saat adını verdiğimiz saat modelleri hala sıklıkla tercih edilmeye devam eden, tarihi saat modelleridir.

Sarkaçlı Saat Mekanizması Nasıl Çalışır?

Sarkaçlı Saat Mekanizması Nasıl Çalışır?

Sarkaçlı duvar saati ilk olarak 1656 yılında bulunduğu söylenir. Sarkaçlı saat mekanizması ise ilk olarak ünlü bilim insanı Galileo tarafından tasarlanmıştır ancak Galileo sarkacın zaman ölçümündeki yeri üzerine düşünce ve tasarılarını hayata geçirip sarkaçlı saatin kendisini tasarlayamadan hayata gözlerini yummuştur. Sarkaçlı saat mekanizması kısaca şöyle açıklanabilir: Yer çekimi bir ipin ucundaki ağırlığın salınımına yardımcı olur. Bu salınım ritmik bir biçimde gerçekleşir. Huygens adında bir bilim insanı ise sarkaç salınımını dişli çarklar üzerinden saat kollarına iletmenin yollarını geliştirmiş ve saatin sağa sola ritmik salınımını sürekli hale getirmiştir.

Sarkaçlı Saat Modelleri

Sarkaçlı Saat Modelleri

Evlerinde nostaljik nesnelere ve eşyalara yer vermeyi sevenler için sarkaçlı saat modelleri kesinlikle en uygun dekoratif duvar saati modelleri olacaktır. Vintage ya da country tarzında bir ev dekorasyonu düşünüyor ve duvar dekorasyonu için uyumlu saat modelleri arıyorsanız, sarkaçlı duvar saat modelleri özel üretim ya da seri üretim modelleriyle evlerinizi güzelleştirecek. Ahşap sarkaçlı duvar saati modelleri özellikle tercih edilen modeller olup, işlemeleriyle büyüleyici tasarımlara sahiptir. Klasik modellerden daha modern çizgi ve tasarımlara kadar ahşap ve metal sarkaçlı duvar saati modelleriyle modern ev dekorasyonu tutkunlarının seveceği saat modelleri de kategorimizde yer almakta.

Guguklu Saat

Guguklu Saat

Antika eşya meraklılarının, tarih severlerin, saat ve saat modelleriyle içli dışlı olanların, çocukların ve büyüklerin çok sevdiği, masallara konu olmuş bir saat türü olan guguklu saat düşüncesiyle bile insanı mutlu etmeye yetiyor. Guguklu saat, tipik olarak ahşap malzemeden yapılmış, üçgen çatılı küçük bir ev modelinin içinde yer alan bir kuşun her saat başı evin çatısında bulunan küçük pencereden çıkıp ötmesiyle tarif edilir. Bu tarif bile bir saatin insana ne denli keyif verebileceğinin özeti gibidir. Kategorimizde yer alan guguklu duvar saati modelleri Regal ve benzeri ünlü markaların garantisiyle üretilmiş, dekoratif ve uzun ömürlü ürünlerdir. Kategorimizde sizlere guguklu duvar saati fiyatları ve sarkaçlı saat fiyatları konusunda en avantajlı fiyat skalası sunulmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2e Ahşap (1)
3M (1)
Ack (1)
Beyler (1)
Decowall (8)
Dekor (2)
Digiwall (1)
(60)
(56)
Enarose (12)
PM (21)
Regal (43)
Seiko (5)
Symbol (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Parça Sayısı

(35)
(33)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(9)
ve üzeri (12)
ve üzeri (12)
ve üzeri (12)
ve üzeri (13)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL