KIZ ÇOCUK PİJAMA & GECELİK

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kız Çocuk Pijama & Gecelik

Çocuğunuzun rahat bir şekilde uyumasını sağlayan ve uyku esnasında kolay hareket etmeyi mümkün kılan gecelik ve pijamalar, üretildikleri yumuşak dokulu materyaller sayesinde cilde herhangi bir zarar vermemektedir. Genel hatlarıyla pijamalar, yazlık pijama ve kışlık pijama olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kışlık pijamalar polar, kaşe gibi kalın kumaşlardan üretilmekte ve çocuklarınızın üşümesini engellemektedir. Yazlık pijamalar ise pamuk gibi terletmeyen kumaşlardan üretilmektedir. Kız Çocuk İç Giyim kategorisi içerisinde yer alan bu gecelik ve pijamalar, kız çocuklarınızın dikkatini çekecek renklerde ve desenlerde tasarlanmaktadır.

Gecelik Nedir?

Gecelik Nedir?

Pijamalarla aynı görevi üstlenmesine karşın, pijamanın aksine tek parça olarak satılan uyku giysisine gecelik denmektedir. Tasarımları itibariyle elbiseleri andıran gecelikler, daha esnek olarak üretilmektedir. Gecelik modelleri düz ve sade olarak üretilebildiği gibi, dantelli olarak da üretilebilmektedir. Sadece gecelik olarak satılabildiği gibi, set olarak da satılabilmektedir. Gecelik seti içerisinde, gecelik ve sabahları uyanıldığında giyilmek üzere sabahlık bulunmaktadır. Gecelik fiyatları da takım olarak satılmasına ve modellerine göre değişiklik göstermektedir. Tek olarak satılan gecelik modelleri, takım olarak satılanlara göre daha uygun fiyatlarda olmaktadır. Kışlık ve yazlık olarak farklılık gösteren gecelik elbiseleri, kış için polar gibi kumaşlardan ve yaz için saten gibi ince kumaşlardan üretilmektedir.

Kız Çocuk Pijama Çeşitleri

Kız Çocuk Pijama Çeşitleri

Pijamalar, geceliklerin aksine iki parça olarak satılmaktadır. Ayrıca yazlık ve kışlık pijamalar olarak ikiye ayrılmaktadır. Yazlık pijamalar, kışlık pijamalara göre daha ince kumaşlardan üretilmektedir. Saten ve %100 pamuk olan yazlık pijama takımları, çocuklarınızın gece rahat uyuması için genellikle şortlu olarak tasarlanmaktadır. Kışlık pijama takımı ise yün, polar, kaşe, peluş gibi materyallerden üretilmekte ve çocuklarınızın vücut sıcaklığını uyku esnasında korumaktadır. Kışlık kız çocuk pijama takımları iki parçasının olmasının yanı sıra, tek parça olarak da üretilmektedir. Tulum pijama olarak adlandırılan bu modeller normal pijama tasarımıyla aynı olup, bel kısımları da kapanacak şekilde tek parçadır. Böylece çocuklarınızın gece üstlerini açması durumunda belleri açılmayacak ve soğuktan etkilenmeyecektir.

Kızınız İçin Gecelik Ve Pijama Markaları

Kızınız İçin Gecelik Ve Pijama Markaları

Pijama ve gecelik fiyatları; markalara, modellere ve üretildikleri materyallere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Gecelik ve pijama markaları arasında; Dagi, Roly Poly, Pierre Cardin, Soobe, Winder Kids vb. gibi daha birçok marka bulunmaktadır. Markalarla birlikte farklılaşan modeller de fiyatları doğrudan etkilemektedir. Anne kız konsepti yaratmak amacıyla üretilen çift pijama takımları, normal pijama takımlarına göre daha fazla bütçe ayırmanızı gerektirmektedir. Pijamalar normal desenlerde üretilebildiği gibi, çizgi film karakterlerinin baskıları yapılarak da üretilmektedir. Lisanslı olan bu ürünlerde ise kız çocuklarınızın dikkatini çekecek; Minnie Mouse, Barbie, Hello Kity gibi baskılar bulunmaktadır. Normal çocuk pijama takımları, lisanslı çocuk pijama takımlarına göre daha uygun fiyatlara sahip olmaktadır.