ÇORAP

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kız Çocuk Çorap

Birçok türü bulunan kız çocuk çorap modelleri, her zevke hitap eden model çeşitliliğine sahip bir şekilde üretilmiştir. Spor ayakkabı, çizme, bot gibi birçok ayakkabının içine giyilen çoraplar; rahatlık, görsellik ve işlevsellik bakımından oldukça önemlidirler. Kalın kışlık kız çorap veya ince yazlık kız çorap gibi her mevsime uygun üretilen çoraplar, yaşamda oldukça önemli bir yere sahiptirler. Günümüzdeki biçimini 17. yüzyılda alan çorapların, soğuk ve sıcak havalarda ayak sağlığı için ayakkabı içlerine giyilmesi tavsiye edilir. Bu yüzden kız çocuklarının sağlığı için çorap seçimine özen göstermeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz çorabın kalitesi ile çocuğunuzun rahatlığı doğru orantılı olmaktadır. Görenleri hayran bırakan bu güzel çorapların, A’dan Z’ye her rengini bulmak mümkündür. Aynı zamanda birçok çocuk çorap giymeyi sevmemektedir bu yüzden onlara sevdirmek adına tasarlanan eğlenceli kız çocuk çorapları da bulunmaktadır. Çoraplar çoğu zaman pantolonların altında görünmeyen vasıfsız elemanlar gibi düşünülür fakat kız çocukları için tasarlanan rengarenk çoraplar sayesinde, klasik kıyafetlerin daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Renkli kıyafetlerin altına giyilebilen sade tek renkli çoraplar tercih edilebildiği gibi desenli ve çok renkli modeller de bulunmaktadır. Çocuk giyiminin olmazsa olmazı kız çocuk çorapları sayesinde kombinleri renklendirmek, farklı tarzlar katmak mümkün.

 Doğru Kız Çocuk Çorap Seçimi ile Rahatlık

Doğru Kız Çocuk Çorap Seçimi ile Rahatlık

Hayattaki en önemli şey sağlıktır bu yüzden çocuklarınız için çorap seçimi yaparken oldukça özen göstermeniz gerekmektedir. Sağlıklı çorap giymek için çorabın ipliklerinin ve hammaddelerinin doğadan elde edilmiş olmasına özen gösterilmelidir. Hava şartlarına uyum sağlayabilen, yazın terletmeyen ve kışın üşütmeyen çoraplar, kaliteli ipliklerden üretilmiştir. Rahat hissetmeyi sağlayan konforlu çoraplar, ayağı sarar, lastikleri sıkmaz ve burun kısımları dikişsizdir. Bütün bunlar sağlık için seçilmesi gereken kaliteli bir çorabın özelliklerini oluşturmaktadır. Aynı zamanda alınan tüm çorapların yıkandıktan sonra giyilmesi de sağlıklı kullanım biçimidir. Çoraplar; insan anatomisinin büyük bir görevini yerine getiren organlardan biri olan ayakların, ayakkabı ile temasını azaltarak, onları korumak için kullanılan ürünlerdir. Kış aylarında çorabın kalın olmasından ziyade sıcak tutma özelliğinin olması gerekir. Yaz aylarında ise ince ve terletmeyen çoraplar tercih edilmelidir. Kız çocuklarının sağlığı için; pamuk, bambu, modal, viskon, ipek, yün, kaşmir, angora gibi ipliklere sahip çoraplar tercih edilmelidir. Rahat kız çocuk çorapları birçok farklı ipliğe sahip olabilmektedir. Bambu ipliklere sahip bambu kız çocuk çorapları , doğal yapısı sayesinde yumuşacıktır. Örme veya dokuma şeklinde bulunabilen bambu çoraplar, diğer iplik türleri ile karışım halinde de kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan bambu sayesinde çocuklarınızın derisinde alerji yapmayan anti-alerjik çoraplardır. Ultraviyole ışınlarını kırarak antibakteriyel özellik taşıyan bambu çoraplar, boyandığında ışıltılı görünüme sahip olurlar. Ayakların terlemesi sonucunda oluşabilecek nemleri çok iyi çekerler bu yüzden yaz ve kış aylarında tercih edilmektedir. Hava geçirgenliği yüksek olan bu konforlu çoraplar, bedenin nefes almasına yardımcı olurlar. Elinize ilk aldığınızda farkı ayırt edebileceğiniz bambu çoraplar yumuşaklığı ve konforlu yapısına rağmen çok dayanıklı değildir. Yıpranmaya yatkın olmasıyla birlikte bazı türlerinde tüylenme de oluşabilmektedir. Başka bir seçenek olan modal iplikleri, dayanımı yüksek bir lif çeşididir. Modal çoraplar kayın ağacından üretilen doğal ipliklere sahiptir aynı zamanda da yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Nem transfer özelliği bulunan bu ipliklere sahip çoraplar, sıcak ve nemli iklimlerde konforlu sonuçlar elde etmenizi sağlar. Diğer elyaflarla karışımlı olarak kullanılabilen viskon iplikleri, okaliptüs, söğüt ve kavak ağaçlarından üretilir. Nem alma özelliğinin yüksek olmasından kaynaklı olarak uygulanan tüm boyalar viskon çoraplar üzerinde renklerin daha parlak görünmesini sağlar. Parlak renklere sahip olan kız çocuk çorap renkleri diğerlerine oranla daha canlıdır. Doğru mevsimde doğru çorap seçimi nem emiciliği, sıcak tutması, hava geçirgenliği gibi bir çok özellik sayesinde çocuğunuzun konforu için önemlidir. Ayak yapısına uygun ipliğe sahip kız çocuk çorap modelleri ile çocuğunuza çorap giydirmek sizin için sorun olmaktan çıkıyor.

 Her Durum İçin Farklı Kız Çocuk Çorap Çeşitleri

Her Durum İçin Farklı Kız Çocuk Çorap Çeşitleri

Kız çocuklarını mutlu etmek için birbirinden tatlı kıyafetler, aksesuarlar alırız. Kız çocuk çorapları ise bunlardan yalnızca bir tanesidir. Birbirinden güzel renk ve modellere sahip çoraplar ile kombin görünümünü zenginleştirilebileceği gibi her kıyafete uygun çorap çeşitleriyle de rahat ve konforlu olması sağlanabilir. Birçok çorap çeşidi ve modeli vardır. Külotlu, diz altı, diz üstü, kısa, spor, soket, örgü, havlu gibi bir kumaşlardan yapılan her çorap çeşidi içlerinde bile ayrılabilecek kadar geniş yelpazeye sahiptir. Çorapların burunları şeffaf, dayanıklı veya hiç burnu olmayan burunsuz çoraplar şeklinde olabilmektedir. İnce külotlu çoraplarda bir özellik olarak çıkan şeffaf burun; çorabın bacak, ayak ve burun kısımlarının aynı kalınlıkta olmasıyla meydana gelen burun çeşididir. Ayak parmak kısımlarında çorap olduğu ayırt edilemediği için açık burunlu ayakkabılarla tercih edilebilmektedir. Çok ince çoraplarda olan şeffaf burunlar narin olduğu için çabuk deforme olup, yırtılabilmektedir. Dayanıklı burun örgüsüne sahip olan çoraplar daha çok gelenekseldir. Bakıldığında anlaşılabileceği gibi burun kısmı daha kalın ve sağlam üretilmiştir. Çorabın uç kısmının hem örgüsü hem de denyesi farklı olmasından dolayı burun kısmı şeffaf burunlu çoraplardan daha dayanıklı olabilmektedir. Açık ayakkabılar için tercih edilebilecek bir diğer çorap türü ise burunsuz çoraplardır. Bu tür çorapların burnu olmadığı için parmaklar açıkta kalır, burun dikişleri parmakların başladığı yerde bitmektedir. Birçok kişi sandalet, terlik gibi açık ayakkabılarla giydirmek için çocuklarına almaktadır. Çoraplar, burunlarına göre ayrıldığı gibi ağlarına göre de farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sağlık açısından en çok tercih edilen pamuk ağlı külotlu çoraplar konforlu olmasının yanı sıra hava geçişi sağlar. Hava geçişinin yüksek olduğu pamuk malzemesinden yapıldığı için kişisel hijyen açısından faydalıdır. Nispeten daha az hava geçirgenliğine sahip olan naylon ağlı külotlu çoraplar da bulunmaktadır. Bunlar rahat olmaları ile tercih edilebilmektedir. Çocukların hareketli olmalarından kaynaklı çorap yırtılma sorunu bulunmaktadır. Bu yüzden günlük giyimler için daha kalın veya dayanıklı çorapların tercih edilmesi avantajlı olacaktır. Külodu dayanıklı çoraplar, külot kısmında kullanılan yüksek denye sayesinde çorabın dayanıklılığı artmaktadır. Mat külotlu çoraplar ile kadife kloş eteği kombinleyerek giydirdiğiniz çocuklarınız oldukça tatlı görünecektir. Daha az tercih edilen parlak çoraplar üzerindeki parıltıları sayesinde bacakları ipeksi ve çekici gösterir. Bu yüzden çocuk çorapları genelde parlak değildir. Mat ve parlak külotlu çoraplar bulunabildiği gibi çocuklar için üretilen mus çorapların üzerine sim, baskı, fiyonk gibi birçok model eklenerek satışa sunulmuştur.

 Birbirinden Güzel Kız Çocuk Çorap Modelleri

Birbirinden Güzel Kız Çocuk Çorap Modelleri

Genellikle etek, şort ve elbiselerin altına giyilen külotlu ve mus çoraplar, kız çocukları tarafından kullanılırlar. Etek, şort ve elbiselerin yanı sıra, soğuk havalarda pantolonların içlerinde de kullanılabilmektedir. Siyah, beyaz, pembe, kırmızı, mavi ve daha nice renklere sahip olan külotlu kız çocuk çorapları , tek renge sahip olan modellerin yanı sıra çiçekli, çizgili, kelebekli, puantiyeli, kedili gibi desenlere sahip modellerle de karşımıza çıkmaktadır. Çocuklar tarafından sıklıkla tercih edilen çizgi film karakterlerinin yer aldığı lisanslı kız çocuk çorapları ile onların eğlenceli dünyasına adım atabilirsiniz. 1 ile 14 yaş arası bedenlere sahip olan çocuk çoraplarından bazıları standart beden olarak üretilmiştir. Farklı markaların eşlik ettiği yüksek kalitelerde ürün sunan marka kız çocuk çoraplar ile ürün çeşitliliğinin keyfini çıkarın. Sadece külotlu çorapla sınırlı kalmayıp her ayakkabıya uygun çorap çeşitleri bulunmaktadır. Çocukların yaz günlerinde giymeyi sevdikleri babetlerle uyumlu olan kız çocuk babet çorap ile çocuklarınızın ayak sağlığını uygun ipliklerle destekleyebilirsiniz. Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarına özel kış temalı havlu kız çocuk çorap modelleri de bulunmaktadır. Sıcak tutması açısından tercih edilebilen havlu çoraplar bazen kalın olabilmekte, ayakkabı içinde giyilirken zorlanılmaktadır. Bu gibi durumlar için tercih edilebilen yün kız çocuk çorap modelleri ile vücut ısısını koruyarak minik ayaklarını sıcak tutmalarını sağlar. Yün çorapların kalitesi ince olmasından anlaşılır. Koyun, keçi ve tavşan gibi hayvanlardan elde edilen yün iplikler, canlılar zarar görmeden kesilerek elde edilir. Aynı zamanda bir başka hayvandan elde edilen angora kız çocuk çorap modelleri de sıcak tutma açısından oldukça iyi bir seçim olmaktadır. Ankara Tavşanından elde edilen angora yünü sayesinde bu türdeki çoraplar, çocuklarınız için biçilmiş kaftandır. Doğal termal yapısı sayesinde, çocukların vücut ısısını belli sıcaklıkta tutarak termal özellik gösterir. Kış sporları için oldukça uygun olan bu çoraplar hafifliği ve yumuşaklığı ile de gönülleri çelmektedir. Birçok türdeki ipliğe sahip olan bu yumuşacık çoraplar ile artık ayaklar güvende. İster soket ister külotlu çorap olsun her mevsim ve ayakkabıya özel tasarlanan yüzlerce çeşit sizleri bekliyor. Çoraplarla kombinleyeceğiniz elbise ve jile modellerine de sayfamızdan göz atabilirsiniz.

 Farklı Modelleriyle Kız Çocuk Çorapları

Farklı Modelleriyle Kız Çocuk Çorapları

Çorap seçimi birçok ayakkabıda farklı olabilmektedir. Ayakkabılarla farklı çoraplar giyilebildiği gibi ayakkabıların ne için kullanılacağı da çorap seçiminde önemli bulunmaktadır. Spor zamanı giyilmesi uygun olan çorap ile günlük kullanım için uygun olan çoraplar farklı olmaktadır. Spor yaparken vücuttan ter çıkışı olabilmektedir. Ayak sağlığı için tercih edilen çorabın nem geçirgenliği olması gerekir. Sporcu kız çocuklarına özel tasarlanan kız çocuk spor çorap çeşitleri sayesinde kız çocukları sağlıklı ve konforlu sporun yanı sıra parlak renklere sahip çorapları giymenin mutluluğunu yaşayacaklardır. Kış aylarında soğuktan korunmak için tasarlanan termal çoraplar ile kış ayları olduğundan daha sıcak geçsin. Üşütmemeniz için tasarlanan sıcak tutma özellikli termal kız çocuk çorapları sayesinde sağlıklı ve sıcak günlere merhaba deyin. Kış aylarında kullanılabilen bir diğer çorap türü ise havlu çoraplardır. Kalın olmasından dolayı sıcak tutması için tercih edilen havlu çoraplar birbirinden güzel rengin ve modelin yanı sıra kız çocukları için özel tasarlanan figürlü modellerle de karşımıza çıkmakta. Değişik tasarımıyla çocukların giymeyi en sevdiği çoraplardan biri olmaktadır. Sadece soğuk hava şartlarında değil aynı zamanda sportif faaliyetler için kullanılabilen havlu çoraplar, teri emdiği için spor alanında çokça tercih edilmektedir. Havludan yapıldığı için nispeten ağır olabilen bu çoraplar daha çok hız gerektirmeyen sporlarda kullanılır. Daha fazla hıza ihtiyaç duyulan spor faaliyetlerinde ise hafif ve kısa çoraplar tercih ediliyor. Vücudunuza ekstra yük bindirmeyen hafif çoraplar sayesinde ayaklar ve bacaklar daha rahat hareket ediyor. Son derece yumuşak olan bu kış çorapları sayesinde çocukların rahatlığını görünce siz de mutlu olacaksınız. Sizler de sayfamızdan Penti kız çocuk çorap çeşitlerine göz atabilirsiniz.

 Kıyafete Özel Kız Çocuk Çoraplar Çeşitleri

Kıyafete Özel Kız Çocuk Çoraplar Çeşitleri

Çoraplar boylarına göre ayrılmaktadır. Bunun nedeni giyilecek kıyafet ile veya ayakkabı ile uyumlu olması gerektiği içindir. Renkli giyinmeyi seven kız çocuklarını sade giydirdiğinizde çorapları ile renk katabilir, figürlü veya eğlenceli çorap tasarımları sayesinde onları mutlu edebilirsiniz. Güzel desenlere sahip bir külotlu çorabı pantolon içine giydirmek ne kadar yanlış bir davranışsa, babet ayakkabıların içine spor ayakkabı çorabı veya soket çorap giydirmek de o kadar kötü görünmektedir. Spor çoraplar genellikle spor ayakkabılar içinde kullanım için üretilmiştir. Bilekte biten spor görünüme sahip çoraplardır. Genelde tek renkten oluşmasına rağmen çeşitli desenlerde de üretilmişlerdir. Günlük kullanım için uygun olan spor çoraplarını kıyafetlere uygun renkte tercih etmek önemlidir. Günlük olarak kullanıma sahip olanlardan bir diğeri soket çoraplardır. Baldırda bittiği için bunların spor ayakkabılarla kullanılması tavsiye edilmez. Çeşitli modellerde ve renklerde olabilen çoraplar çeşitli modellerde bulunmaktadır. Çizgi film karakterlerinden, lisanslı çoraplara tek renklerden çiçek ve çizgi desenlerine kadar geniş model çeşitliliğine sahiptir. Genelde botlarla kullanılmaktadır. Botlarla kullanılabilen diz altı kış çorapları ile çocuklarınız ısınmanın keyfini çıkarabilir. Elbiselerle kombinlenebilen ince modellerin olduğu gibi kışlık kalın örgülü diz altı çorapları da bulunmaktadır. Tek renklere sahip modellerin yanı sıra fırfırlı, ponponlu gibi olağanüstü tatlılıkta çoraplar bulunmaktadır. Babet çorapları kız çocuk giyiminde kolaylık sağlamaktadır. Yaz ve bahar aylarında kız çocuklarının en çok giydiği babetlere uygun çoraplar sayesinde hem güzel bir görünüm elde ediliyor, hem de çeşitli renk ve modellerle çocuklarınızın kalbini çeliyor. Hemen hemen her markanın ürettiği babet çorapları sektörde büyük bir rekabet yaşanmasına yol açmaktadır. Bu yüzden babet çorapları çeşitli kalite ve desenlerde üreten her firma, kendi müşteri kitlesini hedeflemiştir. Dikişsiz olması, ayak tabanına uyması, topuk kısmının esnek olması, terletmemesi gibi birçok özelliği sayesinde tercih sebebi olmaktadır. Bu babet çoraplarının hemen hemen her rengi ve modeline ulaşmak mümkündür. Dikkat edilmesi gereken nokta hem konforlu hem de şık çorabı bulmaktır. Babetler yapısı gereği doğru çorap seçimi gerçekleştirilmediğinde ayağı acıtabilen hatta vuran ayakkabılardır bu yüzden babet çoraplarında görsellikten ziyade konfora önem göstermek gerekir. Ayakkabı ile aynı renkler kullanmak görünüm konusunda yapılabilecekler arasında olmaktadır. Babet çorabı seçilirken topuk kısmından düşmeyen özellikle topuk kısmı silikonlu olan çoraplar tercih edilmelidir. Yaz aylarında giyilen babet çorapları yaz aylarında terletmeyecek ve doğal nemi emen çoraplardan seçilmesi gerekir. Her türlü kumaşlara sahip olan kız çocuk babet çorap çeşitleri sayesinde çocuğunuza uygun sağlıklı çorabı seçebilirsiniz. Çorap detayları ve modelleri için kız çocuk giyim sayfamızda bulunan tüm kız çocuk çorap modellerine göz atmayı unutmayınız.