Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Şehir Bisikleti

için 957 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Şehir Bisikleti

Şehir bisikletlerinin kullanıcısına sunduğu yararlar saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Öncelikle bisiklet sürmek kullanıcının sağlığı için oldukça avantajlıdır. Bisiklet sürmeyi rutin haline getirmek fiziksel sağlık için yararlıdır. Bazıları eğlence için bisiklet sürerken, diğerleri bunu işe doğru bir ulaşım aracı veya hatta rekabetçi bir spor olarak düşünebilir. Şehir bisikleti modelleri paradan tasarruf etmenizi sağlar, daha az yer kullanır ve sıfır yakıt tüketimi ve sıfır karbon emisyonu ile verimli ulaşım sağlar. Şehir içerisinde ulaşımı bisiklet yolu ile sağlayanların yaşıtlarından daha zinde olduğunu fark edebilirsiniz. Ayrıca araştırmalara göre günlük yaşamda işe ya da okula gidip gelmek için araba kullanmaktan bisiklete geçenler kilo verebiliyor ve daha sağlıklı vücut kitle indekslerine sahip olabiliyorlar. Bisiklete binme ayrıca yaşlandıkça bağışıklık sisteminizin daha güçlü kalmasına yardımcı olur ve yaşlanma sürecini yavaşlatabilir. Bütün bunlar şehir içerisinde ulaşımı bisiklet ile sağlayarak ne kadar iyi hissettiğinizi gösteriyor. Tüm bunlara ek olarak günlük yaşamda şehir bisikleti kullanarak ulaşımı sağlamanın stres üzerinde de olumlu etkileri mevcuttur. Bisiklete binme gibi egzersiz yapmak, yalnızca kortizol gibi stres hormonlarını kontrol altında tutmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sizi zamanla daha fazla strese karşı dirençli hale getirir. Sadece ruh halinizi ve yaratıcı düşüncenizi iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda daha iyi uyumanıza ve hafızanızı geliştirmenize yardımcı olur. Sonuç olarak bisikletle gidip gelenler zindelik, fiziksel sağlık ve enerji seviyelerinin bir ölçüsü olan canlılık açısından en üst sırada olmayı başarıyor. Tüm bunların yanında yoğun trafik, hava kirliliği, güvenlik riskleri ve erişilebilirlik, ekonomik rekabet gücü, sürdürülebilir büyüme ve sosyal uyum açısından kent yaşamı kayıplarla ilişkilidir. Şehirleri çekici ve sürdürülebilir kılmaya kararlıysak, bu zorluklara şehir bisikleti gibi çözümler ile cevap vermeliyiz. Bisiklet ve scooter kullanmak, özellikle çok kirli ve kalabalık bir şehirde dolaşmanın çevre dostu bir yoludur. Başka bir katkıda bulunmayarak havadaki kirleticileri azaltabilir ve ayrıca kendi karbon ayak izinizi etkili bir şekilde azaltabilirsiniz.

 Şehir Bisikletlerinin Özellikleri

Şehir Bisikletlerinin Özellikleri

Yeni bir bisiklet satın almak büyük bir karardır ve hafife alınmamalıdır. Her gün ya da haftada bir ya da iki gün bisikletle gidip gelmeyi planlıyor olun, eyerde önemli bir zaman geçirecek ve bu tekerleklerde kilometrelerce yol alacaksınız. Her gün sürmeyi dört gözle beklediğiniz bir bisiklete ihtiyacınız var. Bisikletlerin ve bisiklet gövdelerinin mühendisliğindeki gelişmeler, bu bisikletleri 10 veya 15 yıl önce deneyimlediğinizden daha hızlı, daha duyarlı ve genellikle daha eğlenceli hale getiriyor. Şehir bisikletlerinde kullanıcıyı memnun etmek amaçlanarak temel olarak kolay ulaşım ve konfor düşünülmüştür. Artan bisiklet kullanımıyla birlikte günümüzde her geçen gün fiziksel ve psikolojik iyi oluş için daha fazla insan bisiklet kullanmaya başlıyor. Bisiklet kullanmaya karar verildikten sonra sıra hangi tür bisikletin seçileceğine geliyor. Kullanım amacına uygun olmayan bisiklet amaçlanan işlevselliği sunmayacaktır ve verim düşecektir. Banliyö veya şehir bisikletleri de denebilir. Bununla birlikte, bazı insanların "şehir bisikleti" terimini kullanırken akıllarında tuttuğu belirli bir bisiklet türü vardır. Bu bisiklet hem hibrit bisiklet hem de kruvazör bisikletinin özelliklerine sahiptir - genellikle bir kruvazörün dik sürüş pozisyonu, ancak bir hibrit bisikletin tekerlek boyutuna sahip olmaktadır. Çamurluklar, zincir koruma ve arka tekerlekte etek koruması şehir bisikletinde mevcut olmaktadır. Bir şehir bisikletinde ayrıca kullanım ve hava karardıktan sonra sürerken güvenlik için yerleşik bir jeneratör ve ışıklar bulunabilir. Genel olarak, daha az efor gerektiren daha kısa sürüşler için daha dik ve rahat bir sürüş pozisyonu tercih edilir. Bu dik ve rahat pozisyonda birçok hibrit bisiklet, klasik bisiklet ve şehir bisikleti bulacaksınız. Öncelikle düz bir zeminde sürüyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey tek hızlı veya sabit dişli bisiklet (tek vitesli bisikletler) olabilir. Yine de, bazıları düz zeminde sürerken bile birden fazla hız seçeneğine sahip olmayı sever. Günlük sürüşünüz herhangi bir eğimden çıkmanızı gerektiriyorsa, doğru vites ayarına sahip olmak hayatı çok daha kolay hale getirecektir. En az iki vites ve en çok 27 vites ile işe gidip gelmek için uygun bisikletler bulacaksınız. Sayfamızdan Bisan şehir bisikleti modellerine bakabilirsiniz.

 Şehir Bisikletlerinin Sunduğu Avantajlar

Şehir Bisikletlerinin Sunduğu Avantajlar

Şehir bisikleti terimi, aslında belirli bir bisiklet kategorisini ifade etmez. Şehir bisikleti ifadesi daha çok genel tanımlayıcı bir terim olmaktadır. Sayfamızda listelenen bisikletlerin çoğu bir şehirde binmek ve işe gidip gelmek için oldukça iyi kullanılabilse de, bunlara banliyö veya şehir bisikletleri de denebilir. Bununla birlikte, bazı kişilerin şehir bisikleti terimini kullanırken akıllarında tuttuğu belirli bir bisiklet türü vardır. Bu bisiklet hem hibrit bisiklet hem de kruvazör bisikletinin özelliklerine sahiptir. Genellikle şehir bisikletleri, bir kruvazörün dik sürüş pozisyonu, ancak bir hibrit bisikletin tekerlek boyutuna sahiptir. Bir şehir bisikleti, bisiklete özgü kıyafetlerin aksine, normal kıyafetlerle sürmeyi daha uygun kılan özelliklere sahip olmaktadır. Araba kullanmak veya toplu taşıma araçlarına binmekle karşılaştırıldığında, işe bisikletle gitmek önemli ölçüde daha düşük kalp hastalığı ve kanser riski ve hatta tüm nedenlerden daha uzun ömür ile ilişkilidir. Araştırmaya göre, bisiklet sürmenin sağlığa faydaları yürümekten bile daha güçlü. Bisiklet sürmek azalmış stres ve kaygı seviyelerine denk gelir. Ayrıca beyinde kendinizi mutlu hissettiren iyi hisset kimyasallarının salınmasını tetikler. Tüm bunların yanında depresyon riskini azaltır. Uyku problemlerinin önüne geçer ve yaratıcılığı ve üretkenliği artırır. Bisiklete binme, birçok ülkeden ve çalışmalardan gelen verilerle teyit edildiği üzere obezite oranları ile ters orantılıdır. Düşündüğünüzde bu çok doğal çünkü bisiklet sürmek, kilo vermeyi teşvik etmek açısından güç ve direnç eğitiminden çok daha etkili olan tam kapsamlı bir aerobik egzersizdir. Burada anahtar kelime alışkanlıktır. Bisiklet sürmeyi siz de alışkanlık haline getirirseniz tüm bu avantajları kendinizde deneyimleyebilmeniz mümkün hale gelir. Arbike şehir bisikleti modelleri uygun fiyatlarla sayfamızda!

 Şehir Bisikleti ile Daha Rahat Ulaşım

Şehir Bisikleti ile Daha Rahat Ulaşım

Neden bisiklete yatırım yapmak istediğinizi anlamak için zaman ayırın. Amaç herhangi bir şey olabilir - fitness, gündelik sürüş, işe gidip gelme, macera ve uzun mesafeli sürüş, off-road bisiklet. Farklı amaçlar için farklı bisikletler olduğu için ihtiyacınızı anlamak çok önemlidir. Şehirde dolaşmak, spor yapmak, macera bisikleti sürmek veya başka bir nedenle mi? Bu hedefe dayanarak, günlük, haftada bir, ayda bir vb. gibi ne sıklıkla bisiklet kullanacağınızı da aklınızda bulundurmalısınız. Şehir bisikletleri şehir içi, asfalt yollar ve pürüzsüz yüzeyler için yapılmıştır. Yani, günlük işe gidip gelmek istiyorsanız, şehir bisikletlerini tercih etmelisiniz. Şehir bisikletine karar verdiyseniz hem kendiniz hem de çevre adına bir iyilik yapmış olacaksınız. Bisiklet sürmek, minimum fosil yakıt kullanır ve kirlilik içermeyen bir ulaşım şeklidir. Bisikletler, otomobillerin yapımı, bakımı ve elden çıkarılması ihtiyacını azaltır. Bisiklete binmek, yolu ve yerleşim alanını korur, böylece kentsel alanlarda daha az beton ve daha fazla bitki yaşamı için fırsatlar sağlar. Şehir bisikleti markaları ulaşım konusunda kullanıcının ihtiyacını karşılayacak şekilde üretim yapmaktadır. Bisiklet satın almak için belli bir ücret ödemek gerekiyor. Seçtiğiniz bisikletin işlevsel özelliklerine ve markasına bağlı olarak fiyat değişiklik gösterecektir. Yakıt yakmaması nedeniyle diğer ulaşım araçları ile değerlendirildiğinde ekstra bir bütçe yaratmıyor. Yani bisiklet düşük bütçeli seyahatler için oldukça uygun bir araç olmaktadır. Şehir içi bisiklet kullanımının bireysel faydalarının yanı sıra toplumsal faydaları da mevcuttur. Kentlerin nüfus yoğunluğunun artmasının doğal bir sonucu olarak motorlu taşıt kullanımı fazlalaşmıştır. Şehir bisiklet modelleri, her yaş grubundan kullanıcının ihtiyacını karşılayacak nitelikte sağlıklı, güvenli, ekonomik, doğa dostu ve erişilebilirlik açısından son derece kullanışlı bir ulaşım türüdür.

 Şehir Bisikleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şehir Bisikleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ne tür bir bisiklet kullanmayı planladığınızı bilmek, seçimi daraltmanıza yardımcı olacaktır. Bu kategoride seçtiğiniz şehir bisikletlerini inceleyebilirsiniz. Bisiklet alırken dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan en önemlisi kendinize göre bisiklet seçimi yapmaktır. Bacak içiniz ile yer arasındaki mesafeyi değerlendirerek uygun bisikleti seçebilirsiniz. Bu sebeple bisiklet türünü göz önünde bulundurarak ölçüm yapmak önem taşımaktadır. Kadro boyunuzu hesaplarken öncelikle ayakta dik bir şekilde durmalısınız. Ancak bu işlem esnasında ayağınızda ayakkabı olmamalıdır. İki bacağınızın arasına bir kitap sıkıştırın. Ardından kitabın yukarıda kalan köşesinin yere olan uzaklığını ölçmelisiniz. Ölçtüğünüz sizin bacak içi boyunuz olacaktır. Örneğin dağ bisikleti seçiminde de bacak içi boyu ile 0,226 yı çarpılır. Bisiklet seçimi yaparken jant tercihi de önemlidir. Jant bisiklet tekerleğinin ana bölümünü oluşturur. Bu sayede şehir bisikleti kullanıcısı daha az eforla daha fazla pedallayabilir. Şehir içi kullanımda uzun süreli sürüşlerde önemlidir. Dağ bisikletlerinde olduğu gibi sık ve seri manevralar olmadığı sürece teker çapının büyümesi ise şehir bisikletleri kullanıcılarına büyük bir avantaj sunmaktadır. Her vücut farklıdır ve bisikletlerin birçok boyutu vardır. Size uygun olanı bulmak sadece konfor açısından değil, güvenlik açısından da önemlidir. Uyumla ilgili göz önünde bulundurulması gereken bir başka faktör de kokpit uzunluğu - esasen seleniz ve gidonunuz arasındaki mesafedir. Bisiklet çok büyükse, neredeyse "süper kahraman" bir uçuş pozisyonunda sürdüğünüzü muhtemelen gerilmiş gibi hissedeceksiniz. Bisiklet çok küçükse, bir palyaço arabasına biniyormuş gibi sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Kokpit uzunluğu, nispeten daha uzun veya daha kısa bir gövdeye uyum sağlamak için hafifçe ayarlanabilir, ancak çok fazla değil. Döngüler durumunda herkese uyan tek beden doğru değildir. Sürücü yüksekliği ve bacak uzunluğuna göre doğru bedeni seçmek zorunludur. Doğru çerçeve boyutuyla, mükemmel bir duruş elde edilebilir, bu da yaralanma olasılığını azaltırken sürüşün verimliliğini ve konforunu büyük ölçüde artırır.

 İşlevsel Özellikleri ile Şehir Bisikletleri

İşlevsel Özellikleri ile Şehir Bisikletleri

Genellikle en popüler bisiklet çeşidi şehir bisikletleri olmaktadır. Alışveriş ve okula ya da işe gidip gelme gibi günlük yaşam aktivite amaçları için sıklıkla kullanılır. Günlük olarak pratikliği yüksek olan bir tasarım ile yaşlılar için bile binmeyi ve inmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Yüksek tasarıma sahip olanlara kıyasla uygun fiyatlarla yaygın olarak satılmaktadır. Mükemmel şehir bisikleti, mevsim, hava durumu veya günün saati ne olursa olsun sorunsuz bir sürüş sağlamalıdır. Şehirde herhangi bir bisikletle çalışır vaziyette dolaşabilirken, işe gidip gelmenizi, işlerinizi ve bisikletinizden genel olarak keyif almanızı mümkün olduğunca kolaylaştıracak birkaç özellik bulunmaktadır. Detaylara dikkat etmek, bisiklet alışverişi yaparken önemli bir beceridir. Bu becerinin iyi bir kullanımı, raflar, çamurluklar ve tabii ki su şişesi kafesleri gibi şeyler için montaj noktalarını belirlemektir. Ayrıca, bisikletlerinizi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için yolda yaptığınız seçimler için uygun veya sınırlayıcı olabilecek çerçevenin özelliklerini tespit edebilmek önemlidir. Dilerseniz ön sepete sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Gidonunuza kolayca takılabilen geniş, sağlam bir sepet aramalısınız. Hasır ve rattan sepetler kesinlikle harika bir estetiğe sahiptir, ancak zamanla daha kolay bozulma veya şekillerini kaybetme eğilimindedir. Tel sepetler en dayanıklı olanıdır, ancak bazı insanlar için aynı estetik çekiciliğe sahip olmayabilir. Uzun çamurluklar daha iyi ıslak hava koruması sağlar ve bisikletinize uyan renklerde bulunabilir. Çamurluklar metal, plastik, ahşap ve hatta bambu olarak mevcuttur, bu nedenle bisiklet tarzınız ne olursa olsun, hoşunuza giden bir set bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Şehir bisikleti özellikleri kullanıcının ihtiyacına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kırmızı bir arka lambanın monte edilebileceği bir yere ve yiyeceklerinizi, iş malzemelerinizi ve şehirde düzenli olarak taşıdığınız her şeyi tutmaya yetecek kadar ağırlık kapasitesine sahip rafları kullanabilirsiniz. Neden işe gidip gelmek için yüksek performanslı bir dağ bisikleti veya başka bir bisiklet türü yerine yol bisikleti değil? Üst düzey dağ veya yol bisikletleri, en son mekanik kapasitede performans gösterecek şekilde üretilmiş, ince ayarlı makinelerdir. Yol bisikletleri hız için tasarlanmıştır ve süper hafif malzemelerden yapılmıştır ve aerodinamik avantaj, şasileri ince ve sıkı tutar. Sürüş pozisyonu genellikle agresiftir ve sürücünün maksimum güç uygulaması için tasarlanmıştır.

Şehir Bisikleti Kaç Kg Olmalı?

Ağır olması dezavantaj olduğu gibi daha düşük ağırlık da bisiklet için sağlamlık şüphelerini arttırabilir. Şehir bisikleti seçiminde gidonun ayarlanabilir oluşu kısa mesafelerde sportif kullanımı sağladığı gibi uzun yolda ise konforu sağlayacak dik konumdaki sürüşlere imkân vermektedir.

Şehir Bisikleti Nasıl Olmalı?

Şehir bisikletiniz ile uzun yol yapmayı hedefliyorsanız bagaj konusuna dikkat etmek gerekmektedir. Uzun yolda şehir bisikleti kullanımında bagaj önemlidir. Şehir bisikletlerinde sabit ve tek amortisörlü modeller bulunmaktadır. Şehirlerde mevcut olan mazgalların, çukurların ve kaldırımların meydana getireceği darbelerin etkisini azaltmak için bisikletinizde amortisörleri tercih edebilirsiniz. Amortisör sayesinde engebeli yoldan kaynaklanacak titremeyi hissetmeden sürüşünüze devam edebilmeniz mümkün hale gelmektedir. Eğer yaşadığınız şehirdeki yollar düz ise amortisörlü modelleri tercih etmeyebilirsiniz. Bel ağrısı yaşayan kişiler ve konfora önem veren şehir bisikleti kullanıcıları için böyle imkanlar sunmak mümkündür. Şehir bisikletinde disk fren gereksinimi diğer bisiklet modellerinde olduğu kadar zorunlu değildir. Ancak maliyeti ve ağırlığını dert etmiyorsanız yine de disk frenleri seçebilirsiniz.

Şehir Bisikleti Kaç Vites Olmalı?

Sürüş yapacağınız araziyi göz önünde bulundurarak birini seçin. Her zaman çok vitesli bir bisiklet önerilir. Yol koşulları iyi değilse, ön süspansiyonlu bir bisiklet önerilir. Yol bisikletleri ve hibrit bisikletler, dağ bisikletleri ve konfor bisikletleri var. Sahil kruvazörleri ve işe gidip gelme bisikletleri. Şehir bisikletleri ve gezi bisikletleri. Günümüzde vites kombinasyonlarına daha fazla önem veriliyor. Bisikletin kaç vites olduğu eskisi kadar önemsenmemektedir.

Şehir Bisikleti Kaç Kilo Taşır?

Yol bisikletleri hız ve verimlilik için tasarlanmıştır ve yol koşulları iyi olduğunda en iyi performansı gösterir. Bu bisikletlerin ince lastikleri ve düşme gidonları vardır. Her markanın azami kilo sınırı değişiklik göstermektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Bisan (214)
Carraro (199)
Salcano (47)
Bianchi (14)
Kron (45)
Mosso (45)
Ümit (93)
Corelli (122)
Peugeot (95)
Ghost (7)
Falcon (16)
Arnica (14)
Geotech (8)
Marin (4)
Scott (4)
Suzico (4)
TommyBike (4)
Daafu (3)
Por2che (3)
Serraro (3)
Carrora (2)
Tunca (2)
Belderia (1)
Dorello (1)
Gomax (1)
Vertech (1)
Whistle (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Jant Çapı

(696)
(165)
(87)
(3)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Cinsiyet

Kadın (313)
Erkek (218)
Unisex (103)
Başka bir kelime deneyin

Kadro Boyu

(156)
(74)
(67)
(58)
(50)
(37)
(36)
(25)
(25)
(23)
(23)
(20)
(18)
(18)
(15)
(15)
(12)
(12)
(9)
(9)
(8)
(8)
(8)
(7)
(6)
(6)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kadro Tipi

(112)
(94)
(70)
(65)
(61)
(44)
(39)
(20)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Vites

21 (531)
24 (125)
7 (98)
27 (45)
Yok (27)
1 (20)
16 (11)
18 (11)
6 (11)
20 (10)
22 (10)
30 (7)
(5)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(29)
ve üzeri (38)
ve üzeri (41)
ve üzeri (41)
ve üzeri (42)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL