Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Boks Eldiveni

için 679 sonuç bulundu.
 • 375,00 TL 337,50 TL
  % 10
  DragonDoStore
  %100
 • 390,00 TL 351,00 TL
  % 10
  DragonDoStore
  %100
 • 490,00 TL 441,00 TL
  % 10
  DragonDoStore
  %100
 • 735,00 TL 661,50 TL
  % 10
  DragonDoStore
  %100
 • 185,00 TL 149,00 TL
  % 19
  aksaspor
  %100
 • 660,00 TL 489,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  465,40 TL

  % 26
  AMZN-STORE
  %100
 • 900,00 TL 810,00 TL
  % 10
  DragonDoStore
  %100
 • 1.050,00 TL 945,00 TL
  % 10
  DragonDoStore
  %100
 • 900,00 TL 715,50 TL
  % 21
  DragonDoStore
  %100
 • 1.600,00 TL 1.201,50 TL
  % 25
  DragonDoStore
  %100
 • 475,00 TL 427,50 TL
  % 10
  DragonDoStore
  %100
 • 499,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  474,05 TL

  A³spor
  %92
 • 460,00 TL 359,10 TL
  % 22
  DragonDoStore
  %100
 • 1.300,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  1.235,00 TL

  athleticzone
  %97
 • 560,00 TL 375,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  356,25 TL

  % 33
  AMZN-STORE
  %100
 • 300,00 TL 270,00 TL
  % 10
  DragonDoStore
  %100
 • 139,90 TL
  cyclonespor
  %100
 • 400,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  380,00 TL

  A³spor
  %92
 • 400,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  380,00 TL

  A³spor
  %92

Boks Eldivenleri

Boks eldiveni pek çok spor dalında kullanılan önemli bir koruma malzemesidir. Kullanıldığı sporlara boks, kick boks, muay thai, wushu, savate gibi dallar örnek verilebilir. Kullanılmasının en önemli nedeni, sporcuların ellerini koruması ve rakipte daha az hasar oluşturulmasıdır. Bu özellikleri itibariyle, bu spor dallarıyla ilgilenen bireyler açısından önemli bir yere sahiptir. Bu ürünleri kullanmamak, herhangi bir çalışma veya müsabaka esnasında elleriniz ciddi zarar görebilmesine ya da rakibinizde gereğinden fazla hasar oluşmasına sebep olabilir. Bu tarz durumlara bir önlem olması açısından boks eldiveninin tüm özellikleri iyice araştırılmalı ve satın alma işlemi bu araştırmadan elde ettiğiniz sonuçlara göre yapılmalı. Böylece uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz, elinizin herhangi bir zarar görmesine engel teşkil eden aynı zamanda da rakiplerinizde ciddi hasarların oluşmasının önüne geçen bir çift boks eldiveninizle, spor yaparken aynı zamanda da içiniz rahat ve huzur dolu olabilirsiniz. Huzur ve rahat olmak birincil amaçlarınızdan biri olmalıdır. Çünkü boks yumrukla yapılan bir saldırı ve savunma sporu olduğundan, yüksek yoğunluklu bir antrenman çeşididir. Boks eldiveni kaynaklı ortaya çıkabilecek sorunları minimuma indirdiğiniz zaman, size kalan boksun tadını çıkarmaktır. Aynı zamanda kardiyovasküler yani dolaşım sistemi ile ilgili güçlenmeyi de sağlayan bir spor dalı olarak boks, kas kütlesini ve yağ yakımını büyük oranda arttırır. Bu tarzdaki bir spor malzemesi olmasından dolayı, kullanımı ile beraber ideal boks müsabakası yapılabilmektedir. Bunca faydanın arasında yapılması gereken, ekipman seçiminde iyi bir araştırma sürecinden geçmek ve kendi bedeninize uygun, imkanlarınız dahilinde olabilecek en iyi ekipmanları almak. Bu noktanın verimli olması açısından bir adet boks eldiveni seti edinerek ilk adımı atabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Boks Eldiveni Çeşitleri

İhtiyacınıza Uygun Boks Eldiveni Çeşitleri

Boks eldiveni seçiminde oldukça dikkat etmek gereklidir. Çünkü bu seçim aşamasının ardından ekipmanlar sizin istediğiniz noktaya ulaşmanızda size yardım edecektir. Ekipmanların seçiminin bu kadar önemli olmasının bir başka sebebi, antrenmanda alınan verimin ve keyfin büyük bir oranda artmasına vesile olmasıdır. Özellikle rakibinizin ve sizin güvenliğiniz için de oldukça önemli bir konudur. Boksör olan bireyler için ideal uygunluktaki eldivenlere sahip olmak elzem bir unsurdur. Çünkü egzersiz sırasında ellerinin rahat olmasına önem göstermek gerektiği bilirler ve ellerin korunması gerektiğinin de farkındadırlar. Ellerin ve parmakların her noktasını darbelere karşı büyük oranda koruyan boks eldiveni, rakibin gereğinden fazla yaralanmaması açısından da önleyici rol oynamaktadır. Boks bandajı vesilesiyle eller oldukça sıkı bir biçimde sarılmaktadır. Sonrasında boks eldivenleri giyilerek müsabakaya başlanır. Boks eldiveni üretimi esnasında suni ya da gerçek deri malzemesi sıklıkla kullanılmaktadır. Gerçek deri kullanmayı tercih etmeyen biriyseniz ya da suni derinin koruyuculuğu sizin için yeterli durumdaysa, suni deriden üretilmiş tasarımları tercih edebilirsiniz. Lakin profesyonel anlamda boks ile uğraşan biriyseniz, daha dayanıklı, kaliteli ve öbür türlere kıyasen daha uzun ömürlü olan gerçek deriden üretilmiş tasarımlara da göz atabilirsiniz. Profesyonel olarak uğraşan bireylerin, uzun süre mutlulukla kullanacakları ürünleri tercih etmeleri kendiler için daha faydalı olacaktır. Ayrıca gerçek deriden üretilmiş olan boks eldivenleri koku yapmaz, kalıcı kötü koku oluşumuna sebebiyet vermez. Kısacası profesyonel değilseniz, henüz spora yeni başlamış durumdaysanız; suni deriden üretilmiş olan tasarımları tercih edebilir, profesyonelleştikçe gerçek deriden üretilmiş tasarımlara yönelebilirsiniz. Bunun sebebi, suni deriden üretilmiş modellerin, gerçek deriden üretilmiş olanlardan daha hafif olmasından kaynaklıdır. Yeni başlayan kişiler için hafif modeller daha işlevsel ve faydalı durumdadır. En kısa zamanda boks eldiveni bedenleri gibi unsurları öğrenerek boks sporuna dair ilk yöneliminizi sağlayabilirsiniz. Böylece günün birinde satın aldığınız boks eldiveni profesyonel olmanıza imkan sağlayacaktır.

İhtiyacınıza Uygun Boks Eldiveni Çeşitleri

Yeni Başlayanlar İçin Boks Eldiveni Türleri

Yeni başlayanlar arasında boks eldivenlerine dair en çok sorulan sorunların çoğu, sıklıkla kullanılan boks eldiveni oz kavramıdır. Oz kavramı boks eldivenlerinde hacmi ifade etmektedir. Bununla birlikte boks eldivenlerinde kalıbın büyük veya küçük olması da oz kavramına bağlı olarak değişmektedir. İngiliz ölçüm birimi “Ons”un kısa hali olan oz ile tanımlanmaktadır. On biriminde oyuncunun beden kütlesi esas alınmaktadır. Yani boks eldiveni bedeninde S, M, L, XL gibi kavramlar kullanılmamaktadır. Bu sebeple boks eldiveni aldığınız süreçten sonrasında kilo alma veya kilo verme durumlarıyla karşılaştığınız zaman, eldiveninizi değiştirmenizi gerektirecek durumlar için kilo takibini çok sık olarak yapmalısınız. Örneğin kilonuz kırk beş ile altmış beş arasındaysa, 8 oz ölçüsündeki eldivenler sizin için idealdir. Eldivenin belli bedenlerle ayrılmış olmasının sebebi, büyük oz boks eldivenlerinin kaba bir yapıda tasarlandıkları için rakip açısından darbelerin fazla hissedilmesine sebep olmalarından dolayıdır. Ürün çalışma prensibi gereği hem oyuncunun hem de rakibin yani çift yönlü güvenliği sağlamaktadır. Ayrıca oz kavramı dışında da pek çok değişkenden kaynaklı farklı modelleri de mevcuttur. Bu tarz farklı varyasyonu olmasının nedeni, müsabakalar ya da profesyonel maçlar gibi durumlar için ideal eldivenin değişmesinden kaynaklanmaktadır. Siz bir hobi olarak evinize aldığınız kum torbası üzerinde çalışmayı düşünmekteyseniz, daha hafif modeller sizin için ideal olacaktır. Bunun yanında antrenman sırasında kullanmak için eldiven bakmaktaysanız, antrenmanda karşınızda bir insan rakibiniz olmasından kaynaklı beden ağırlığınızla uyumlu olan büyüklükteki eldivenleri kullanmanız gerekir. Müsabakalarda takabilmek için boks eldiveni bakmaktaysanız, sizin için en uygun olan modeller gerçek deriden üretilmiş modellerdir. Böylece uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kendi düzeyinize uygun olan boks eldiveni önerisi için dilerseniz sayfamıza göz atabilirsiniz.

Boks Eldivenlerinde Kullanılan Malzemeler

Boks Eldivenlerinde Kullanılan Malzemeler

Boks eldivenleri suni deri yani PU ve PVC malzemesinden veya gerçek deri malzemelerden üretilmektedir. Suni deriden üretilmiş boks eldivenlerinin çoğunda kokma ihtimalini en aza indirgeyecek bir malzeme bulunmamaktadır. Gerçek deriden üretilen boks eldivenlerinin ise sağlamlığıyla göze çarparken aynı zamanda kokma ihtimali de bulunmamaktadır. Bu yüzden öncelikle boks sporunu ne kadar zaman yapmayı düşündüğünüzü hesaba katmalısınız. Hali hazırda profesyonel ya da profesyonel olma yolundaysanız, gerçek deri modellerden şaşmamanız hem sizin için hem de almanız gereken önlemler noktasında yeterli miktarda faydalı bir karar olacaktır. Fakat her iki malzeme de pek çok el ve parmak yapısının zarar görmesine sebebiyet vermeyecek bir biçimde üretilmiştir. Ayrıca pek çok modeli kullanırken eliniz rahat hissedecektir. Üretim aşamasında pek çok etkenin göz önünde bulundurulmasıyla tasarlanan boks eldivenlerini alırken elinizin rahat etmeyeceğine dair endişelerinizin olmasına gerek yoktur. Satın almak istediğiniz boks eldivenini denediğiniz zaman parmaklarınız eldivenin üst kısmına kadar ulaşabilmekteyse, sizin için uygundur ve eliniz onun içerisinde rahat edecektir. Bununla beraber boks eldiveninin kullanımı esnasında çok zorlanmadan yumruğunuzu sıkabilmekteyseniz, bu da eldivenin sizin için uygun olduğunun belirtisidir. Ayrıyeten boks eldiveni üretimde pek çok çeşitte üretimler mevcuttur. Size uygun olan rengi seçerek kendi tarz ve stilinizi de yansıtabilirsiniz. Belirtmek gerekir ki, sayfamızda bulunan pek çok boks eldiveni modelinde eldivenin iç kısmında hava kanallı kumaş bulunmaktadır. Bu sayede suni deriden üretilmiş ürünlerde ortaya çıkan kötü kokma sorunu yaşanmayacaktır. Boks bandajına değinecek olursak, yüzde yetmiş beş pamuk, yüzde yirmi beş elastik malzemeden üretilmiştir. Bu malzemeler kullanımını konforlu hale getirmeye yetecektir. Böylece aşırı kullanım sonucunda elinizde herhangi bir hasar oluşmayacaktır. Ayrıca oldukça fazla olan renk çeşitliliği de hem bütçenize uygun olan en kaliteli eldiveni almanızı sağlarken hem de kendi tarzınız ve stilinize uygun modeller seçmenizi kolaylaştırır. İdeal boks eldiveni seçimi pek çok açıdan motivasyon kaynağınız olacaktır. Boks eldiveni numaraları gibi unsurları hesaba katarak her zaman için destekçiniz olacak bir boks eldiveni edinebilirsiniz.

Boks Eldiveni Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boks Eldiveni Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almak istediğiniz boks eldiveninde dikkat etmeniz gereken pek çok husus bulunmaktadır. Öncelikle eliniz boks eldiveninin içerisindeyken rahat bir şekilde zorlanmadan yumruk yapabilmeniz gerekmektedir. Boks eldivenini takınca elinizi yumruk şeklinde sokmak ekstra güç gerektiriyorsa, bu sizin için iyi bir seçim değildir. Çünkü bu ekstra güç sarf etme durumu antrenman sırasında veya kum torbasında çalışırken sizin canınızı sıkabilecek sonuçlar doğurabilmektedir. Dilerseniz sayfamız üzerinden eldiven modellerine göz atabilirsiniz. Boks eldivenlerinin çoğu baş parmağınızın yer aldığı kısımda üstün koruma imkanı sağlamaktadır. Şayet bu noktaya dikkat etmeyip, baş parmağınızın bulunduğu kısımda koruma imkanı sağlamayan boks eldivenlerinden satın alırsanız ilerleyen zamanlarda eklem bölgenizde veya eklem bölgelerinizin yakınındaki kısımlarda sakatlanmalarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Sakatlanmalar yaşamamak için bu noktaya özellikle dikkat etmelisiniz. Bilindiği üzere boks eldivenleri yalnızca boks sporu esnasında kullanılmamaktadır. Örnek olarak, kick boks ya da muay thai gibi sporlarda da boks eldivenlerinin yardımı alınmaktadır. Bu sporlardan herhangi biri için boks eldiveni almak istiyorsanız, bu tarz sporlarda farklı renkler ve farklı standartların söz konusunu olduğunu bilmelisiniz. Bu açıdan dolayı boks eldiveni satın alırken bu tarz detaylara dikkat etmelisiniz. Bunların beraberinde kötü kokma durumunu önlemek amacıyla alacağınız eldivenin avuç içerisinde gözeneklerin olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede antrenman sırasında, müsabakalarda veya kum torbası ile çalışırken eliniz hava alacaktır ve çalışma anı sizin için bir eziyet olmaktansa bir zevk aracı haline dönüşecektir. Bunlarla beraber boks eldiveninin bilek manşetinin etrafında biye olmasına özen göstermelisiniz. Bu noktalara dikkat ederek edindiğiniz boks eldiveni kaliteli ürün kullanımı deneyimlemenizi sağlayacaktır. Böylece en iyi bok eldiveni modellerini ekipmanlarınıza ekleyebilirsiniz.

Kullanıldığı Sporlara Göre Boks Eldiveni Modelleri

Kullanıldığı Sporlara Göre Boks Eldiveni Modelleri

Boks eldivenleri boks, kick boks, muay thai, wushu (sanda, kinda) ve savate gibi branşlarda kullanılmaktadır. Bunlarla beraber pek çok Uzakdoğu sporunun da antrenmanlarında kullanılmaktadır. Bok sporunda kırmızı ve mavi boks eldivenleri müsabakalarda kullanılmaktadır. Bunlarla beraber boksörler boks maçları haricinde antrenmanlarda lapa ve torba çalışmaları yaparken değişik desen ve renklerle donatılmış eldivenleri kullanırlar. Kick boks gibi sporlarda light contact ya da lowkick branşlarında kullanılan boks eldivenleri kırmızı ya da mavi renge sahiptir. Wushu – Sanda ve benzeri sporlarda da kırmızı ya da siyah renkli boks eldivenleri kullanılmaktadır. Kullanılan kırmızı ve siyah eldivenler müsabaka eldiveni olarak geçmektedir. Bu branşta çalışan sporcular antrenmanlarda, özel çalışmalarda veya maçlarda alevli ya da zebra modelindeki eldivenleri tercih etmektedirler. Bu nokta oldukça işlevseldir. Çünkü bu vesileyle tarzınızı ya da stilinizi boks eldiveniniz üzerinden dahi yansıtabilirsiniz. Branştan branşa doğru kullanılan boks eldiveni seçimi değişkenlik gösterdiğinden dolayı, bu noktada bilgi sahibi olmak oldukça elzemdir. Bu yüzden yapmanız gereken önce hangi branşta sporcu olmayı istediğinize karar vermektir. Sonrasında ise sadece seçtiğiniz spor dalının kullanmayı tercih ettiği boks eldivenleri arasından kendi stilinize ya da tarzınıza uygun olanı seçmek kalmaktadır. Dilerseniz sayfamız üzerinden farklı spor dallarında kullanılan boks eldivenlerine göz atabilirsiniz ve satın alma işleminizi bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem size ve yapmak istediğiniz spora yönelik alışverişiniz için bir fikir oluşturabilmenizi sağlayacaktır. Bunlarla beraber herhangi bir spor dalı için alacak olsanız dahi, çoğu spor dalının antrenmanda veya maçlarda kullandığı boks eldivenlerinin farklı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Alacağınız eldiven tarzından ziyade, yeni başlayanlar için veya profesyoneller için uygun olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Yeni başlayan biriyseniz, branş fark etmeksizin antrenman sırasında sizi zorlamayacak bir seçim yapmanız, ilerleyen zamanlar için ve spora ayırdığınız zamanlar için daha faydalı olacaktır. Boks eldiveni özellikleri sayesinde spor yaptığınız zamanlar daha keyif verici ve de tatmin edici bir hale dönüşecektir. Bu noktada ideal boks eldiveni oz ölçüsü gibi unsurları da hesaba katmayı unutmamalısınız.

Boks Eldiveni Nasıl Yapılır?

Mücadele sporlarının ekipmanları arasından en fazla kullanılan malzemelerden biri boks eldivenidir. Başparmak ve diğer dört parmak için üretilmiş iki ayrı kısımdan oluşmaktadır. Suni deriyle veya gerçek deriyle üretilmiş modelleri mevcuttur. Avuç içinin tasarım şekli, çeşitli bölgelerinde bulunan kötü koku oluşumunu engellemek amacıyla tasarlanmış kısımları, PU ve PVC malzemesinden üretilmektedir. Farklı el şekillerine ve boyutlarına uygun olarak üretilmektedir. Gerçek deriyle üretilmiş modellerinin malzemeleri uzun süreli kullanım en ideal olan tasarımlardır.

Boks Eldiveni Nasıl Seçilir?

Yeni başlayan biriyseniz, sizin için hafif modeller önerilmektedir. İlerleyen zamanlar için federasyonların belirlediği ölçüler çerçevesinde ürün bakabilirsiniz. Parmaklarınızın eldivenin en üst kısmına ulaşıp ulaşmadığına özellikle dikkat etmelisiniz. Antrenman için seçmek istiyorsanız, kendi tarzınıza uygun renklerde ve desenlerde tasarımlar bakabilirsiniz. Özellikle koku yapmayan modelleri tercih etmeniz, ilerleyen zamanlar için size kolaylık sağlayacak durumlardan biridir.

Boks Eldiveni Nasıl Temizlenir?

Öncelikle boks eldivenlerinin yıkanması önerilmemektedir. Çamaşır makinesine atılması deforme olmasına sebep olabilmektedir. Çünkü çamaşır makinesinde dış yüzey kısmında çatlama oluşabilir ve bu durum da eldiveninizin zarar görmesine sebep olur. Tümüyle temizliği sağlamak amacıyla su ve sıvı deterjan gibi maddeler yeterli olacaktır. Kullandığınız suyun kaynar olmamasına özen göstermelisiniz. Kirin çıkması için önce iç ve dış kısımlarını fırçalayın. Tuzu su içerisine atın. Deterjanı içerisine atmadan eldiveni koymalısınız. Su içerisinde bir saat bekleyen eldiven, tüm kirlerinden arınacaktır. Ayrıyeten ek olarak bir su bardağı sirke de kullanabilirsiniz.

Boks Eldiveni Kaç Oz Olmalı?

Oz eldivende size uygun olan bedeni ifade etmektedir. Dolayısıyla bu durum vücut ağırlığınıza göre değişmektedir. Örneğin vücut ağırlığınız kırk beş veya kırk beşin altındaysa, sizin için uygun olan altı oz ölçüsündeki eldivenlerdir. Ağırlığınız kırk beş veya altmış beş arasındaysa sizin için sekiz oz ölçüsü uygundur. Ağırlığınız altmış beş ve yetmiş sekiz arasındaysa sizin için on oz ölçüsü uygundur. Ağırlığınız yetmiş sekiz ve doksan arasındaysa sizin için on iki oz ölçüsü uygundur. Ağırlığınız doksan veya doksanın üzerindeyse sizin için de uygun olan ölçü on dört ozdur. Daha üst düzey bir koruma için on altı ozluk eldivenleri de tercih edebilirsiniz.

Boks Eldiveni Nasıl Sarılmalı?

Boks bandajı boks eldiveninin kullanıldığı her an için gerekli olan ekipmanlardan biridir. Boks eldiveniyle yapılan vuruşlar esnasında burkulmaların yaşanmasını önlemektedir. Bu yüzden elinize sarmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Dilerseniz sayfamız üzerinden modellere göz atabilirsiniz. Ürünlerin renkler mavi, siyah, kırmızı, pembe gibi pek çok renkte olabilmektedir. Boks bandajının bünyesinde cırt ve de biye yer almaktadır. Biyenin bulunduğu kısma baş parmağı geçirilmelidir. Bu işlemin hemen ardından bileğe yönelik olarak sarma eylemi gerçekleştirilmelidir. Böylelikle boks eldiveni sarma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Marka

Dragon (98)
Everlast (86)
WhiteFace (14)
Green Hill (18)
Adidas (33)
Delta (6)
Cyclone (15)
Topten (2)
Venum (3)
Leon (35)
Tryon (27)
Evox (22)
Leyaton (21)
Hattrick (11)
YUKON (10)
Busso (9)
Vertex (6)
Avessa (5)
Voit (5)
Conquer (4)
Hepitop (3)
Altis (2)
Mitsuka (2)
Vello (2)
Action (1)
And1 (1)
DAFRON (1)
LEON (1)
Nike (1)
Ravel (1)
SCHMILTON (1)
Seftil (1)
Tajmahal (1)
Whiteface (1)
(124)
(60)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(74)
ve üzeri (95)
ve üzeri (101)
ve üzeri (105)
ve üzeri (106)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL