Dart

Yüzme, tenis ve buz pateni gibi bazı bireysel sporlar fiziksel kondisyonu ön plana çıkarırken bazı bireysel sporlar ise stratejik düşünmeyi gerektirir veya sadece eğlenceyi amaçlar. Eğlenceyi amaçlayan sporların en pratiklerinden biri hiç şüphesiz dart oyunu.

Dart Nedir?

Dart Nedir?

Dart daire şekildeki bir dart tahtasına ucunda iğne olan renkli okların atıldığı bir oyundur. Dart rekabetçi bir spor olarak turnuvalar halinde oynanabilir ama genelde oyun salonlarında veya evlerde eğlence amacıyla oynanır. Dart kelimesi “fırlatmak” anlamındadır ve okların, özel olarak hazırlanmış dart tahtasına atılmasıyla oynanır. Dart tahtasının üstünde çeşitli çizgiler ve sayılar bulunur ve puanlar okun geldiği noktaya göre hesaplanır. Dart tahtasına tahta denmesine rağmen birçok dart tahtası mantardan veya folyo kağıttan yapılır; daha kaliteli tahtaların malzemesi ise sisal lifleridir. Çocukların daha güvenli bir şekilde dart oynayabilmesi için ucu sivri iğneli oklar yerine mıknatıslı küt dartlar da üretiliyor. Bunların tahtası onlara uygun şekilde mıknatıslıdır.

Dart Kuralları Nelerdir?

Dart Kuralları Nelerdir?

Standart bir dart tahtası 20 tane numaralı bölgeye ayrılmıştır ve bunlar 1’den 20’ye kadar puanlanır. Standart bir dart tahtası kullanarak birkaç farklı tarzda oyun oynamanız mümkün ama resmi oyunda belirli dart kuralları gözetilir. Tahtada iç kırmızı veya yeşil/siyah bölgeler (ki bunlar epey dardır) o bölgenin puanının üçle çarpılacağı ve müthiş bir isabet yeteneğiniz olduğu anlamına gelir. Tahtanın merkezine boğa gözü adı verilir. Burası da bir kırmızı, bir de yeşil bölgeden oluşur. Tam ortadaki kırmızı bölme 50 puan, onun etrafındaki yeşil bölge ise 25 puan değerindedir. Bunların dışındaki bölgelerde hesaplama daha basit. Tahtanın kenarındaki sayının dilimine denk gelen bölgeler o kadar puan olarak hesaplanır.

Dart Fiyatları Ne Kadar?<

Dart Fiyatları Ne Kadar?

Bireysel bir spor veya arkadaş arası eğlence arayışındaysanız dart ideal çünkü dart fiyatları diğer alternatiflere göre oldukça ekonomik. Dart tahtası ve okları ayrı ayrı satılsa da bir dart seti alarak hem bir adet dart tahtası hem de altı adet oka tek seferde sahip olabilirsiniz. Dart fiyatlarını genelde dart tahtasının kalitesi ve dart ölçüleri belirler. Çocuklara özel olan manyetik mıknatıslı dart setleri daha küçük olabilir ve içinde daha az ok bulunabilir ama okların sivri olmaması ve cicili bicili desenler taşıması açısından çocuklar için daha caziptir. Avessa, Altis, Busso, Unicorn, Winmau, Voit, Vans ve daha birçok markanın dart malzemeleri burada. Dilerseniz diğer bireysel spor malzemelerinin bulunduğu kategorimizi de hemen inceleyebilirsiniz.

Dart

için 1,474 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(5)
(1)
(1)
(1)
(1)
(2)
Altis (18)
(3)
Avessa (55)
(1)
Bora Life (6)
Busso (24)
(1)
(1)
(193)
(70)
(1)
(1)
Harrows (78)
(1)
Mitsuka (6)
(5)
(5)
(1)
Startech (7)
(1)
(1)
TARGET (22)
(5)
Unicorn (347)
Vans (25)
(2)
Voit (19)
Winmau (555)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(75)
ve üzeri (110)
ve üzeri (116)
ve üzeri (121)
ve üzeri (125)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL