Buz Pateni

Bireysel sporlar spor amacıyla, zinde kalmak amacıyla veya eğlence amacıyla yapılabilir. Bazı sporlar sizi fiziksel açıdan zorlasa bile o kadar keyiflidir ki yapmaktan veya en azından seyretmekten kendinizi alamazsınız. Bu hususta buz patenine değinmemek olmaz.

Buz Pateni Nedir?

Buz Pateni Nedir?

Buz pateni buz üstünde ona özel ayakkabılarla, başka deyişle patenlerle yapılan bir tür spordur. Buz pateni, gölleri ve göletleri donacak kadar soğuk ülkelerle özdeşleştirilse de günümüzde açık ya da kapalı alanlardaki yapay sahalar veya parklar sayesinde dünyanın birçok yerinde icra edilebilmektedir. Buz pateninin 4 bin yıl önce Finlandiya’da çıktığı tahmin ediliyor ama buz pateni ekipmanının ortaya çıkması 13 veya 14. yüzyılda Hollanda’da gerçekleşmiş. Buz pateninin temel malzemesi olan buz pateni ayakkabıları hem hafif hem de sağlam olmak zorundadır. Bot kısmı genelde deriden, taban kısmı da ahşaptandır. Buz pateni bıçağı buz pateni botuna sıkıca monte edilir. Buz patenleri tecrübe seviyesine göre değişir, kadın ve erkek için ayrıdır ve ayakkabı gibi numaralıdır.

Buz Pateni Nasıl Yapılır?

Buz Pateni Nasıl Yapılır?

Buz patenini amatör olarak yapmak için ayaklarınıza uygun patenleri gerektiği gibi bağlayarak sahaya ayak basmalısınız. Hareket etmeden önce ayakta dengede durup patenleri ve sahayı tanımanız daha iyi olur. Bir eğitmen varsa yardım almaktan çekinmeyin ve başlangıçta fazla hız yapmamaya çalışın. Kendinizi omuzlarınızla yönlendirebilirsiniz. Ayrıca, kask ve dizlik gibi koruma ekipmanlarını takmayı da ihmal etmeyin. Profesyonel buz patencilerinin ise birçok ayrıntıya dikkat etmesi gerekir. Üstün kaliteli buz pateni ayakkabılarının yanı sıra buz pateni taytı veya alttan bağlamalı buz pateni çorabı gibi buz pateni kıyafetleri de olmalı. Buz pateninin birçok özel hareketi vardır, mesela birçok yarışmalarda açılışın yapıldığı çift atlayış. Bu hareketler için çok sıkı çalışılması, neredeyse hayatını buna adanması gerekir.

Buz Pateni Fiyatları

Buz Pateni Fiyatları

Buz pateni fiyatları buz patenin hitap ettiği tecrübe seviyesine göre epey geniş bir yelpazede yer alır. Başlangıç seviyesinde buz pateni malzemeleri için fazla masraf yapmanız gerekmez ama buz pateninde ilerlemeyi hedefliyorsanız hareketleri layıkıyla yapmanızı sağlayacak kaliteli ayakkabılar ve kıyafetler almanız gerekecek. Buz patenini buz üstünde kullanabilmek için bıçaklarının keskin olması gerekir. Bıçaklarınız köreldiğinde onları mutfak bıçakları gibi keskinleştirmeniz mümkün ama bunu kendiniz yapmayıp ilgili kişilere bıraksanız daha iyi olur. Buz pateni bıçak koruyucu alarak hem kendinizi hem buz patenini hem de çantanızı koruma altına alabilirsiniz. Bauer, Jackson, Edea ve daha birçok markanın buz patenleri burada. Diğer bireysel sporların malzemelerini de kategorimizde bulmanız mümkün.

Buz Pateni

için 347 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(5)
Bauer (21)
(2)
(65)
(10)
Easton (8)
Edea (105)
Jackson (65)
Marka (9)
(4)
(3)
Risport (8)
Roxa (6)
(5)
TEMPISH (29)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kullanıcı

Unisex (268)
Erkek (40)
Kadın (25)
Çocuk (11)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(17)
ve üzeri (21)
ve üzeri (24)
ve üzeri (24)
ve üzeri (25)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL