TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Taşınabilir Disk

için 1,500 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Taşınabilir Disk

Depolamak istediğiniz dosya ve verilerin sayısı ve boyutları gün geçtikçe artarken bunları saklamak, yedeklemek ya da aktarmak için geliştirilen teknolojiler arasında harici harddisk adını verdiğimiz aygıtlar da yerlerini sağlamlaştırdı. Kategorimiz üzerinden satın alabileceğiniz taşınabilir disk çeşitleri her türden veri depolama ve yedekleme ihtiyacınıza yanıt verecek nitelikle ürünler arasından seçilmiştir.

Harici Harddisk Nedir?

Harici Harddisk Nedir?

Bilgisayarlarınızda ya da diğer dijital ortamlarda depoladığınız verileri yanınızda taşıyabilmenizi sağlayan güncel teknolojiler, verilerinizi her yere götürebilmeniz için kolay taşınabilir fiziksel boyutlarda üretilmeye başlandı. Taşınabilir disk, taşınabilir harddisk, harici harddisk veya taşınabilir HDD gibi isimler taşıyan bu aygıtlar, bilgisayarlarımızın içinde bulunan sabit harddisklerin taşınabilir modelleri olarak değerlendirilebilir. Tıpkı USB flash bellekler gibi yanımızda kolaylıkla taşıyabileceğimiz harici harddisk kullanım amacı bağlamında düşünüldüğünde, bilgisayarınızdaki sabit harddisklerin hafızasını hafifletme görevi görecektir. Eğer bilgisayarınızda depoladığınız veriler sabit harddisk alanından çalarak yavaşlamaya sebep oluyorsa, bir taşınabilir disk satın alarak yüksek boyutlu program, film, müzik ve kitap arşivi, fotoğraf ve aklınıza gelebilecek pek çok dosyayı taşınabilir diskinizde saklayabilir ve gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.

Taşınabilir Disk Çeşitleri ve Özellikleri

Taşınabilir Disk Çeşitleri ve Özellikleri

Harici HDD satın almadan önce taşınabilir harddisk çeşitlerine göz atmak, en yaygın taşınabilir harddisk tavsiyelerini araştırmak ve seçiminizi bu bilgilere göre yapmak isteyebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz harici HDD çeşitleri arasından seçim yaparken en iyi özelliklere sahip pek çok taşınabilir disk markası ve modeliyle karşılaşacaksınız. Taşınabilir harddisk çeşitlerini öncelikle veri depolama kapasitelerine göre ayırmak mümkün. Taşınabilir harddisk 1 TB da olabilir, daha az ve daha fazla kapasite de sunabilir. Örneğin, 8 TB harici harddisk size uzun süreli depolama alanı sunacaktır. 1 TB harici harddisk, 2 TB harici harddisk, 4 TB harici harddisk gibi farklı kapasitelere sahip modellere de kategorimizden ulaşabilirsiniz. Harici harddisk kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz bu aygıtlar aynı zamanda şifrelemeye izin veren modelleriyle verilerinize sadece sizin ulaşmanızı sağlar. Otomatik yedekleme yaparak verilerinizi güvence altına alan çeşitleri de bulunan taşınabilir harddisklere yine kategorimiz üzerinden ulaşmanız mümkün.

Taşınabilir Harddisk Fiyatları

Taşınabilir Harddisk Fiyatları

Taşınabilir harddisk satın alırken özelliklerinin yanı sıra fiyatına da bakarak karar verirsiniz. Taşınabilir harddisk son dönemlerde artan marka ve modeller sayesinde daha kolay satın alınabilir bir fiyat yelpazesiyle karşımıza çıkıyor. Üstelik uzun süre kullanım garantisi ve kullanım kolaylığı sağladığı düşünüldüğünde, Samsung, WD, Seagate, Toshiba gibi markaların kaliteli harici HDD modellerini web sitemiz üzerinden ekstra indirim ve kampanyalarla, en uygun harici harddisk fiyatları ile satın alabilirsiniz. Taşınabilir harddisk en ucuz ve en kaliteli modelleriyle mağazalarımız tarafından kapınıza kadar ulaştırılmaktadır. Diğer yedekleme aygıtlarımızı görmek için ise buraya tıklayarak alışverişinize devam edebilirsiniz.

Taşınabilir Harddisk Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Taşınabilir harddisk alırken ne kadar büyük kapasiteli bir aygıt alırsanız, o kadar uzun süreli kullanım ve depolama yapma şansınız olur.
 • Satın alacağınız harici harddiskin üreticisine özel bir önem vermelisiniz. Seagate ve Western Digital (WD) en çok tercih edilen taşınabilir disk markaları olarak öne çıkıyor.
 • Fiyat aralığı genellikle 200 TL ve üzeri olarak değişen taşınabilir disklerde en ucuz ürünü değil, ihtiyacınız olanı seçin ve bütçenizi akıllıca bir yatırım için esnetmeyi düşünebilin.

Harici Harddisk Nasıl Kullanılır?

 • Harici harddisk kullanırken düzenli bir biçimde disk temizleme yaparak harici harddiskinizin hızından daha verimli bir biçimde faydalanabilirsiniz.
 • Harici harddiske şifre koyma özelliğinden faydalanarak verilerinizi şifreleyip dilediğiniz kişilerin kullanımı için şifrenizi paylaşabilirsiniz.
 • Harici harddisk kullanımında yanlışlıkla silinen dosyaları kurtarmak için ana bilgisayarınızda mutlaka bir dosya kurtarma programı bulundurmalısınız.
 • Harici harddisk kullanımında diskinizi sürekli bilgisayarınıza takılı halde kullanmak diskinizin ömrünü azaltacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Adata (69)
Apacer (11)
Asus (5)
Crucial (14)
(1)
Hikvision (4)
HP (11)
Intenso (11)
Kingston (2)
Lacie (107)
Longline (3)
Maxtor (20)
Mikrobox (1)
Neo Forza (4)
Pioneer (3)
Samsung (182)
Sandisk (33)
Seagate (391)
Sony (1)
Toshiba (106)
Transcend (9)
Verbatim (1)
WD (495)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kapasite

(398)
(352)
(171)
(133)
(84)
(72)
(70)
(56)
(27)
(25)
(24)
(21)
(14)
(12)
(5)
(5)
(5)
(5)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Bağlantı Arayüzü

USB (1430)
USB 3.0 (28)
USB 3.1 (11)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Boyut

(1069)
(233)
(10)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Dönüş Hızı

(360)
(165)
(9)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(190)
ve üzeri (229)
ve üzeri (237)
ve üzeri (237)
ve üzeri (241)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL