TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Toner

için 201,935 sonuç bulundu.

Toner

Tonerler, yazılan bir yazının, yapılan bir tasarımın sonuçlarını görmek ve gerekli incelemeyi yapmak için yazıcılara konulan ürünlerdir ve birbirinden farklı toner markaları vardır. Tonerler genellikle lazer yazılıcılarda kullanılır ve bu yazılıcılarla son derece hızlı ve yüksek kalitede sonuçlar alınır. Bu cihazların en önemli özelliği, teknolojisinin elektrostatik olmasıdır ve bu teknoloji tonerlerin çok daha kaliteli sonuç çıkarmasını sağlar. Lazer yazıcıların kullandığı tonerler son derece ince tanecik halinde bir yapıya sahiptir ve bu özelliklerinden dolayı çok net bir sonuç verir. Yüksek kalitedeki bir neticeye ulaşabilmenin en önemli yolu da kaliteli ürünün seçilmesinden geçer. Yüksek kalitedeki toneri bulmak için de detaylı bir ön araştırma yapılmalı, tonerlerin tüm özellikleri dikkatli bir şekilde incelenmelidir.

Toner Kartuşla ya da Kartuşsuz Satılır

Toner Kartuşla ya da Kartuşsuz Satılır

Tonerlerin kartuşlu ya da kartuşsuz bir şekilde satın alınması söz konusudur. Kartuşlu modellerde toner dolum işlemi yapılabilir bu işlem, yeni ir tonere oranla çok aha uygun bir fiyata gelir. Dolum işleminin yeni satın almaya göre çok daha uygun olmasının nedeni, kartuşun olmamasıdır. Kartuşun olmadan tonerin tek başına baskı yapabilmesi mümkün değildir. Dolum yapılması ile yeni satın alınması arasındaki yüksek fiyatın en önemli nedeni, elektronik çip ve depolama hazneleri gibi önemli ayrıntıların olmasıdır. Bunlar teknolojik detaylardın ve bu nerenle yeni bir tonerin satın alınması işleminin fiyatının yüksekliğine neden olur. Tonerin doldurulma işleminin yapılması durumunda da yine aynı şekilde verim alınabileceğinin söz konusu olduğu bilinmelidir. Kartuşlu olan tonerlerin fiyatlarının markaya göre değiştiğini bilmelisiniz. Aynı zamanda ürününün orijinal olup olmadığına bağlı olarak da farkı fiyattan sanılır. Aslında orijinal tonerlerin kullanılması, baskıların da yüksek kalitede olmasını sağlar. Aynı zamanda orijinal ürünler çok daha fazla sayıda baskı alınması anlamına da gelir. Orijinal olmayan tonerler ise orijinal olanlara göre daha uygun bir fiyattan satılır ancak baskı adedinin az olabileceği unutulmamalıdır. Elbette tonerlerin dolum işleminin de kusursuz bir şekilde yapılmalıdır. Dolum işleminin fiyatlandırmasının da markaya, üretim kalitesine ve tozun özelliğine göre değişir. Tonerlerin sonsuz dolum yapılmasının mümkün olmadığı da bilinmelidir. Birkaç dolum işleminden sonra yeni bir ürünün alınması gerektiği akıldan çıkarılmamalıdır. Tonerler ağırlıklı olarak lazer yazıcı türlerinde kullanılır ve tonerlerin türleri, yazıcının markasına göre değişir. Ancak yapılan işlem hepside aynıdır. Tonerler renkli baskıların alınmasını da sağlar ve içlerinde bulunan tozlar bu amaçla tasarlanmıştır. Kağıt çıktısı alınırken baskı türünün renkli mi siyah beyaz mı olacağına kullanıcı karar verir. Ancak tüm tonerlerde dört renk baskı yapılmasını sağlayan renkler yer alır. Tonerin yeri, kartuş olarak nitelendirilen tasarımların içinde yer alır ve yapısı toz halindedir. Üstelik kurudur. Tonerin tozunu meydana getiren tanecikler çok küçüktür. Geçmiş yıllarda karbondan tasarlanan tonerlerin yapısı günümüzde değişmiş, tonerin içinde polimer de kullanılmaya başlanmıştır. Bu madde tonerin çok daha kaliteli sonuçlar vermesini sağlar. Yapı Market & Bahçe kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Toner Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Toner Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tonerlerin fiyatlandırmasında belli başlı kriterler vardır ancak her satıcının bu standartlara uyduğunu söylemek ne yazık ki imkansızdır. Bu nedenle toner fiyatları ile ilgili detaylı bir ön araştırma yapılmasında yarar vardır. Çünkü her tonerin farklı fiyattan satılabilmesi, kalitesiz bir tonerin de kaliteli tonerle aynı fiyata alıcı bulması söz konusudur. Günümüzde tonerlerin tamamının renkli baskı almak üzere tasarlandığı bilinen bir gerçektir. Bunların da bir çalışma prensibi vardır ve bu prensip teknolojik bir bağdır. Bu bağın iptal edilmesi ve teknolojik bağın yönlendirilmesi söz konusu değildir. Tonerlerin içinde yer aldığı kartuşlarda “drum” adı verilen ve dönen bir parça vardır. Bilgisayardaki görüntü de bu parçaya aktarılmaktadır. Sonrasında bu görüntü yazıcıya aktarılır. Tonerler kartuşlu ve kartuşsuz olmak üzere iki farklı şekilde satılır. Toner dolumu sırasında kartuşların olumunu sağlayacak olan toz tonerler, bilinen ve güvenilen markaların ürünlerinin arasından seçilmelidir. Doğru bir seçimle fazla sayıda ve çok kaliteli bir şekilde kağıt çıktısının alınması söz konusudur. İkinci ve daha düşük kalitedeki tonerlerin tercih edilmesi durumunda ise baskının beklenen kalitede olmadığı gibi tonerin kısa sürede bitmesi gibi bir riskle de arşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle satıcılar kaliteli tonerin satın alınmasını tavsiye etmektedir. Toz tonerlerin hemen hepsi birçok lazer yazıcı modelinde sorun çıkarmaz ve hemen hepsiyle uyumludur. Ancak bazı ürünlerin sadece tek bir cihaz için geliştirildiğinin bilinmesi gereklidir. Tonerin kartuş ile beraber satın alınması durumunda ilk dikkat edilmesi gereken husus, kartuş ile yazısının birbirine uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. Lazer yazıcıda çalışan toner özellikleri ile ilgili detaylı bilgi alınması ve modellerin bir şekilde verilmesi, yanlış tonerin satın alınmasının önüne geçiyor. Günümüzde her konu bilgisayar ortamında hazırlanır ve Hazırlanan tasarımın sonuçlarını görmek için kağıt baskı gereklidir. Bu baskıdaki renklerin de orijinal renkler olması gereklidir. İşte orijinal tonerler, kağıt baskısındaki renklerin orijinal olmasını sağlayan en önemli detaydır. Bu nedenle genellikle orijinal tonerin kullanılmasına özsen özen gösterilir. Tonerler geçmiş yıllardan günümüze kadar da değişmiş, çok aha kaliteli sonuçlarla baskı hizmetinin alınmasını sağlamaktadır.

Günümüzde Tonerler İki Tiptir

Günümüzde Tonerler İki Tiptir

Günümüzde iki farklı tonerlerin bulunduğu bilinmektedir. Bunlardan ilki, içine mürekkep konulmuş olan kartuşladır. İkince tasarım ise içeriğinde tonerin yer aldığı baskı ve Bahçe Makineleridir. Birincinin içinde ardından da anlaşabileceği gibi mürekkep, ikincinin içinde ise tonerin bulunduğu bilinmektedir. Mürekkep kartuşu ile renkli çıkışların alınması ancak tonerli yazıcıların tamamının renkli çıktı alabilme özeliğine ulaşmış olasıdır. Ancak tonerin de edildiğinde siyah beyaz çıktı verdiği bilinmelidir. Yazıcılar genel olarak kağıda baskı içi tasarlanmış, özellikle A4 formundaki kağıtlarda bulunan yazı, görsel vb ile ilgili konuları kontrol etmektedir. Aralarında farklı malzemeler kullanılan toner çeşitleri, birbirinden farklı ve kaliteli sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. EN kaliteli sonucun elbette orijinal tonerle alınacağı da bilinmelidir. Tonerle birlikte alınan çıkışların kağıt ölçülerinin genel olarak A3 ve A4 olmasına dikkat edilmelidir. Bu iki farklı ölçüdeki kağıt, yazıcıda yer alan kağıt haznesinin büyüklüğüdür. Tonerin bulunduğu kartuşun da baskı kağıdının boyunu aşmamalıdır. Tonerlerin en önemli özelliği yeniden dolup yapılabilmesidir ve üstelik sıvı mürekkebi barındıran kartuşlardan çok daha kolay bir şekilde doldurulmaktadır. Piyasada çok sayıda dolum yapan merkezin olduğu görülmekte, ancak bunların hepsinin orijinal toneri satmadığı da bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla dolum yapılmaya karar verildiğinde mutlaka uzman desteği alınmalıdır. Kalitesiz bir tonerin sadece birkaç çıktı alma olasılığı ortada dururken kaliteli toneri satın almak için ayrıntılı araştırma yapılması ve tercihin orijinal ürünlerden yara kullanılması önemlidir. Piyasada hem orijinal hem de yan sanayi ürünleri yer almaktadır. Yan sanayide üretilen tonerle orijinal tonerin aynı yapısal özelliğe sahip olmadıklarının bilinmesi gereklidir. Yazıcının kullanım ömrünün yüksek olabilmesi için orijinal ürününün seçilmesi de önemli bir tavsiyedir. Toner kartuş değişim işlemi yapılırken yazıcıyı durdurmak en mantıklı yoldur. Sonrasında kartuş haznesinin açılması ile biten kartuş yerinden çıkarılır, yerine yenisi getirilir. Yeni kartuşun orijinal bir kartuş olması durumunda çok uzun kullanılabileceği, bu nedenle tonerin bitmesi durumunda en sağlıklı yolun kartuşun değiştirilip yerine yeni kartuşun yerleştirilmesi olduğu bilinmelidir. Eğer kartuşun dolumu yapılacaksa bu işlemin hangi yöntemle yapılacağının, dolum işleminde orijinal ya da yan sanayi ürün kullanıp kullanmayacağının bilinmesinde yarar vardır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Brother (8652)
Canon (14302)
(34629)
(25)
Epson (2002)
HP (29614)
inkjet (80)
Lexmark (5816)
Oki (4922)
PANTUM (33)
Pluscopy (10032)
Samsung (12183)
Xerox (9076)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(7,749)
ve üzeri (9,545)
ve üzeri (9,947)
ve üzeri (10,063)
ve üzeri (10,363)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL