Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kartuş Dolum Ürünleri

için 58.349 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 99,90 TL 82,90 TL
  % 17
  sarfhane
  %100
 • 99,99 TL 89,99 TL
  % 10
  Forprint
  %100
 • 119,99 TL
  KendinDoldur
  %100
 • 204,79 TL 164,79 TL
  % 20
  INKJET
  %100
 • 26,00 TL
  kartusmarkt
  %95
 • 89,99 TL 69,99 TL
  % 22
  Emek_Bilişim
  %92
 • 159,65 TL 157,85 TL
  % 1
  baskistan
  %99
 • 104,00 TL
  bitmeyenkartus
  %100

Kartuş Dolum

Yazıcılar özellikle işyerlerinde en sık kullanılan cihazların başında geliyor. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan yazıcı, fotokopi makinesi gibi ürünlerle birlikte adı sıklıkla anılan kartuş, toner gibi ürünler zaman zaman kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yazıcılar sık sık mürekkep ve kartuş değişim ihtiyacının olduğu bir düzende çalışırlar. İnce toz formatında olan toner çoğunlukla yazıcılara, fotokopi makinelerine ve çok işlevli cihazlara takılan kartuşlarda bulunur. Toner temelde sentetik reçine, renk pigmentleri, mıknatıslanabilir metal oksitler, balmumu ve silikon gibi küçük miktarlarda ayırıcı maddeler gibi bileşenlerden oluşur. Daha basit bir ifadeyle toner kâğıt üzerinden yazı ve görüntü almak için kullanılan toz halindeki maddeye verilen isimdir. Kartuş dolum işlemi ihtiyaç duydukça tekrarlanarak yazıcıların kullanılır durumda kalmasını sağlar. Sizler de yazıcı, tarayıcı ve aksesuarları sayfamızdan kartuş dolum ürünlerinin yanı sıra tüm yazıcı aksesuar seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Kartuş Dolum İşlemi

Kartuş Dolum İşlemi

Günümüzde her kesim çalışan ve öğrenci tarafından sıklıkla kullanılan yazıcıların kartuş dolumu yazıcıların modeline göre değişiklik göstermektedir. Genellikle, inkjet yazıcılarda kartuş dolumu işlemi hazır olarak üretilen kartuş dolum seti ile yapılır. Kartuş dolum işlemi sırasında temel olarak yazıcıya uygun olan mürekkep şırıngaya çekilir ve yazıcının dolum ünitesine aktarılır. Yazıcıların kartuş dolum ürünler markalara özel olarak üretilir. Piyasada çok sayıda kartuş dolum ünitesi çeşidi mevcuttur. Bu nedenle her dolum işlemi makinaya ve sete göre değişen küçük nüanslarla birbirinden ayrılır. Yazıcı markaları arasında; doldurulacak deliklerin yeri, dolum kapasitesi gibi farklılıklar mevcuttur. Ancak temelde yapılan işlem; biten kartuş üzerindeki delikten çekilen yazıcı mürekkebinin enjektör ile doğru şekilde aktarılmasıdır. Toner kartuş dolumu işlemlerinde de deliğin yeri değişebilmektedir. Toner dolumu esnasında, dolum deliğinin büyüklüğüne göre enjektöre ihtiyaç duyulmayabilir. Kartuş dolum işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, şırıngaya mürekkebi çekerken aceleci olmamaktır. Mürekkep şırıngaya hızla çekilirse, dolum ünitesine dolan hava kabarcıkları işlemi bloke edebilir. Bu sebeple şırıngaya çekilen mürekkep bitmeyen kartuş içine enjekte edilmeden önce içinde hava kabarcığı olmadığından emin olmak son derece önemlidir. Kullanılan mürekkebin kartuş ve makine ile aynı markada olması ya da makineye uyumlu olması, alınacak çıktıların kalitesini korumak için önemli bir noktadır. Mürekkep dolum işlemini nasıl yapıldığı bilinmeyen kişiler tarafından yapıldığında kirliliğe sebep olabilmektedir, bu sebeple çalışılacak yerin yüzeyine gazete kâğıdı ya da kâğıt havlu gibi şeyler sermek ve işlem sırasında eldiven giyiyor olmak daha temiz bir çalışma yapılmasını sağlar. İşleme başlarken kartuş üzerindeki etiket kaldırılarak, veya etiket üzerindeki dolum deliğini gösteren siyah noktalar kullanılarak enjeksiyon işlemi gerçekleştirilebilir. Kartuş dolumu yapılırken yarım kapasite dolumu tercih etmek, işlem sonrası damlama sorununun önüne geçer. İşlem bittikten sonra mürekkebin delikler üzerinden akmasını engellemek için ince bant ile kapatılabilir.

Kartuş Çeşitleri ve Fiyatları

Kartuş Çeşitleri ve Fiyatları

Yazıcılardan belge çıkarma işleminin gerçekleşmesini sağlayan ana elemanlardan birisi olan kartuş, yazıcıların olmazsa olmazıdır. Yazıcılarda baskı sistemleri mürekkep ya da toner kullanarak kâğıt üzerine istenilen dokümanın baskısını yapar. Kullanılan cihazların donanım özelliklerine göre mürekkep ya da toner kullanımıyla baskı yapan ekipman tercih edilmelidir. Kullanılan baskı aracının cihaz ile uyumlu olmaması durumunda yazıcıda arızaya sebep olabileceğinden dolayı kalitesi düşük sonuçlar alınabilir. Kartuş, cihazlardan çıkartılacak kâğıtların üzerine yazı ve görsellerin basımını sağladığından doğru sonuç almak için kullanılan kartuşun kaliteli olması oldukça büyük önem taşımaktadır. Çıktısı alınan yazılı ve görsel belgelerin kaliteli olması için kullanılan baskı ekipmanlarının kaliteli olması sağlanmalıdır. Kartuşlar genel olarak püskürtmeli yazıcılarda, tonerler ise lazer yazıcı türleri için kullanılan sitemlerdir. Mürekkep kartuşları siyah veya renkli olarak sıvı formda üretilirler. Siyah kartuşlar genel olarak siyah ve siyahın tonlarında baskı yapmak amacı ile üretilirler ve sadece siyah baskı yapmak için kullanılabilirler. Siyah kartuş ile yazıcıdan renkli çıktı almak mümkün değildir. Renkli çıktı almak için renkli yazıcılar için üretilen kırmız, mavi ve sarı renkli kartuşları kullanmak gereklidir. Bu üç ana renk kullanılarak birçok farklı renkte baskı alınabilir. Toner kartuşları ise toz formunda olurlar. Mürekkep kartuşları ile aynı şekilde siyah ve renkli olarak üretilirler. Renkli toner kartuşları mavi, kırmızı ve sarı renklerinde piyasada bulunurlar. Ofis, işyeri, okul gibi fazla sayıda çıktı alınması gereken yerlerde toner kartuşu kullanmak daha ekonomik olmaktadır. Bu özellikleri sayesinde kalabalık çalışanlı, baskı ihtiyacının fazla olduğu yerler için ideal bir tercih olurlar. Kartuş dolum fiyatları marka ve modeller arasında değişim göstermektedir. Renkli kartuş dolum fiyatları da markalar arasında farklılık göstermektedir.

Kartuş Dolum Setleri

Kartuş Dolum Setleri

Kartuş dolum kiti olarak da bilinen kartuş dolum setleri, kartuşu yeniden doldurmak için gerekli aksesuarların set halinde tedarik edilmesine olanak sağlayarak, kartuş doldurma işleminin daha pratik yapılmasına olanak sağlar. Çeşitli renklerdeki mürekkeplerle birlikte şırınga, eldiven, temizlik solüsyonu, kartuş dolum aparatı ve etiketler gibi dolum için gerekli çeşitli aksesuarlar bulunur. Kartuş dolum setlerinde bulunan aksesuarlar yazıcının marka ve ihtiyaçlarına göre çeşitlilik gösterir. Kartuş dolum setleri kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta makinede kartuş azaldığında veya bittikten hemen sonra dolum yapılmasıdır. Uzun süre doldurulmayan kartuşlarda mürekkep kuruma yapacağından baskı kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu sebeple bazı kitlerde baskı kafasında oluşan tıkanıklıkların çözülerek kartuşun yeniden doldurulabilmesi için özel olarak tasarlanmış temizleyici solüsyonlar bulunur. Temizleyici solüsyonlar, kartuşun talimatlarında açıklandığı şekilde uygulanmalıdır. Ek olarak talimatlara ulaşılamayan durumlarda bir bardağa az miktarda temizleyici solüsyonu dökerek, baskı kafalarını temizleyiciye daldırıp birkaç saat bekletilebilir. Aksi belirtilmediği sürece kartuşların herhangi bir temizleme solüsyonuna batırılmaları uygun değildir. Sadece kit içinden çıkan kartuşa özel temizleme solüsyonları ile temizlemesi yapılmalıdır. Bazı yazıcı modellerinde baskı kafası olmadığı için bu temizlik şekli her kartuşa uygulanmaz. Kartuş dolum setleri kullanılırken, kartuşları fazla doldurmamaya özen gösterilmelidir. Mürekkep şişeleri genellikle birden fazla dolum yapmaya izin verecek ölçülerde üretilirler bu yüzden ihtiyaç duydukça kartuşlar yeniden doldurulabilir. Kartuş dolum ürünleri set halinde alındığında kullanıcıya hem zamandan tasarruf sağlar hem de pratiklik kazandırır. Kartuş dolum seti önce kullanılmadan önce, kartuşlardaki renk kodları iyi bir şekilde bilinmelidir. Aksi takdirde, mürekkep kartuşların yanlış bölmeleri doldurulursa kartuş kullanılmaz hale gelebilir. Setlerin içindeki şırıngalar kullanılarak mürekkebi doldurma işlemi temiz bir şekilde halledilebilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Ekoset (1321)
inkjet (308)
Asyaink (1273)
Forprint (938)
Silvercrest (191)
Cescesor (90)
Perfection (74)
Everest (43)
Baskistan (40)
Epson (21)
Qc (19)
Canon (10)
HP (5)
OCP (5)
Xerox (1)
(236)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1.856)
ve üzeri (2.664)
ve üzeri (2.832)
ve üzeri (2.871)
ve üzeri (2.959)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL