Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Projeksiyon Cihazı

için 682 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 3.190,00 TL 2.899,83 TL
  % 9
  tavisshopping
  %100
 • 6.719,01 TL 6.470,00 TL
  % 4
  TurkuazBilisim
  %100
 • 3.449,00 TL 2.699,99 TL
  % 22
  cynbilisim
  %100
 • 3.960,00 TL 3.678,84 TL
  % 7
  tavisshopping
  %100

Projeksiyon Cihazı

Geçmiş yıllarda kullanılan sinema vizyon cihazlarının yerini projeksiyon cihazları almıştır. Projeksiyon cihazları, DLP ve LCD teknolojilerine göre farklılık gösteren kompakt cihazlardır. Özellikle kalabalık olan okul, seminer ve toplantı salonlarında, kalabalık bir topluluğa hitap ederken kullanılmaktadırlar. Projeksiyon cihazı kullanımı son yıllarda bilgisayar kullanımının artması ile birlikte artmış göstermiştir. Bu yüzden pek çok projeksiyon cihazı üretilmeye başlamış ve ürün çeşitliliğin artmıştır. Projeksiyon cihazlarının çalışma prensibi benzer olsa da farklı amaçlar için tasarlanmıştır. Projeksiyon cihazları içindeki ışık kaynağını bir bilgisayardan ya da medya oynatıcısından alır. Aldığı görüntüyü, ışıklandırarak veya polarizasyonu değiştirerek görüntü oluşmasını sağlar. Işık kaynağından çıkan görüntü, filtreden geçer, renklerine göre ayrıştırılır, sonra ayrıştırılan renkler yansıtılır, bir tüpte birleştirilir ve lensler yolu ile görüntü yansıtılır. Kullanıcılar, projeksiyon cihazını kullanacakları alana ve ürünün özelliklerine bakarak projeksiyon cihazı tercihi yapmaktadırlar. Projeksiyon cihazı tercihinde, cihazın türü önem taşımaktadır. Eğer ofis için alıyorsanız sunumlar ve grafik gösterimleri için kullanılacağı yüksek çözünürlükte bir projeksiyon cihazı tercih edilmelidir. Eğer cihaz video oynatmak amacıyla alınıyor ise hem görüntü kalitesin hem de ışıklandırması önem kazanmaktadır. Işıklama, yeteli olmadığında, yansıtılan görüntü karanlık olacaktır. Bu tarz problemler yaşanmaması için ışıklandırması iyi projeksiyon cihazını tercih etmelisiniz. Ayrıca gecikme süresinin düşük olması da video oyunlarını yansıtmak için gereklidir. Bu nedenle projeksiyon sisteminin HDMI kablo bağlantısını olup olmadığına dikkat edilmelidir. HDMI, iyi bir görüntü kalitesi ve düşük gecik süresi sunar. Ofis, konferans salonu, okul gibi pek çok yerde kullanılan projeksiyon ve aksesuarları farklı yerlerde de kullanılmaktadır.

Projeksiyon Cihazının Kullanım Alanları

Projeksiyon Cihazının Kullanım Alanları

Projeksiyon kullanım alanları gibi projeksiyonların kullanım yerleri de önem taşımaktadır. Projeksiyonlar kısa ve uzun mesafeli olarak ikiye ayrılmaktadır. Okullarda kısa mesafeli sistemler tercih edilirken konferans ve sinema salonu gibi yerlerde ise uzun mesafeli projeksiyon sistemleri tercih edilmektedir. Çünkü kullanılacak daha geniş bir alan vardır. Ayrıca mesafeni artması ile birlikte perdenin boyutları da büyümektedir. Gösteri salonlarında ayarlanabilir ve lensli projeksiyonlar tercih edilirken akıllı tahta olan yerlerde sabit ve ayarlı projeksiyon sistemleri tercih edilmelidir. Projeksiyon görüntüsünün yansıtıldığı perdeler de kendi aralarında sınıflandırılmaktadırlar. Optik değeri yüksek olan projeksiyonlar kaliteli görünüm verirler. Ayrıca farklı alanlarda cam tozlu ve yüksek çözünürlüklü projeksiyonlar kullanılmaktadır. Ofis ve okulda projeksiyon aleti kullanılacak ise lamba ömrü, duvar rengi, ışık gücü ve atım oranı gibi özelliklere de dikkat etmek gerekmektedir. Görüntü kalitesinin net olması için duvar rengi beyaz ya da beyaza yakın tonlarda olmalıdır. Eğer duvar rengi beyaz ve beyaza yakın tonlarda değil ise projeksiyon perdesi kullanmakta yarar vardır. Ofiste ve okulda projeksiyon cihazları uzun süre boyunca kullanılacağı için lamba ömrü önem kazanmaktadır. Lamba ömrü yetersiz olursa arıza sorunu ortaya çıkabilmektedir. Lazer projeksiyonlarda bu sorun yaşanmaz. Atım oranı, ofis ve okullarda projeksiyon cihazı kullanılacaklar için önemlidir. Atım oranı, odanın ve duvarın genişliğine bağlı olarak projeksiyon cihazının açabileceği görüntü boyutlarını belirlemektedir. Işık gücü ise toplantı salonlarında oldukça önemlidir. Çünkü toplantı salonlarında ışığın açık kalması gerekmektedir. Işık gücü yeterli olmazsa görüntüde bozulmalar yaşanacaktır. Bunun için projeksiyon lambası tercih edebilirsiniz.

Ev ve Sinema için Projeksiyon Cihazları

Ev ve Sinema için Projeksiyon Cihazları

Ev ve sinema projeksiyonu almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Çözünürlük, projeksiyon cihazları için çok önemli bir konudur. Çünkü çözünürlük, ekranın görüntüye yansımasını etkilemektedir Çözünürlük yeterli olmazsa, görüntü net olmayacaktır. Projeksiyon cihazlarını incelediğinizde, karşınıza 4k, Ultra HD, HD, Full HD gibi çözünürlük seviyeleri çıkacaktır. Bunlar görüntünün çözünürlük derecesini ifade etmek için kullanılmaktadır. Aynı özellikler, televizyon modellerinde de karşımıza çıkmaktadır. Bir diğer önemli konu; renk derinliği olarak da ifade edilen kontrasttır. Kontrast oranı düşük projeksiyon cihazlarında, ekrana yansıyan karanlık sahneler net olarak görünmeyecektir. Renk derinliği net olan projeksiyonlarda ise bu sorun yaşanmaz. Örneğin, futbol severler kontrat oranı yüksek cihazlarda maç izlemeyi tercih ederler. Çünkü daha canlı ve gerçekçi bir maç izleme deneyimi sunmaktadırlar. Son yıllarda en çok tercih edilen projeksiyonlardan biri de 3D projeksiyon cihazlardır. 3 boyutlu projektör ve 3D gözlük ile kendinizi olayların içinde bulacak ve keyifli bir sinema keyfi yaşayacaksınız. Fan sesi yüksekliği ise seyir keyfini bozabilecek ve pek çok kullanıcıyı rahatsız eden bir durumdur. Cihazın ve lambanın aşırı ısınması sonucunda fan çok yüksek sesle çalışabilir. Projeksiyonların çalışma prensibi şu şekildedir; beyaz perdeden ya dar sürgülü bir materyalden görüntü ışık yoluyla aktarılır. Cihazlar, uzaktan sunum kumandaları ile çalışmaktadır. İçerisinde lamba bulunan projeksiyon cihazları, bilgisayar ile bağlanır ve oynatıcıdaki görüntüyü beyaz perdeye yansıtırlar. Görüntü, bir ışık kaynağından yansıdığından ışık yoğunluğu ayarlanabilmektedir. Projeksiyon cihazı renkleri kendiliğinden ayrıştırır Ayrıştırılan renkte bir tüpte toplanır ve görüntü net hale getirilir. Bu net görüntü de lensler yardımı ile perdeye aktarılmaktadır. Cihazın kalitesini anlamak için çözünürlüğü kadar ışık akışı da önemlidir. Yüksek kontrastlı projeksiyonlar her iki özelliğe de sahiptir. Sinemalarda üç boyutlu filmlerde de kullanılmaktadır. Uzaktan kumandalı projeksiyon cihazları arasında USB ile direkt başlatılan modeller de vardır. Projeksiyon cihazı fiyatı cihazın kalitesine ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Evlerde, okullarda ve iş yerlerinde bilgisayar kullanımının artması ile projeksiyon cihazı kullanımını da artmıştır. Cihaz, günümüzde pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Projeksiyon Cihazlarının Kurulumu

Projeksiyon Cihazlarının Kurulumu

Projeksiyon cihazı kurulumu çok zor değildir. Kurulum talimatları takip edilerek kurulum kolayca yapılabilir. HDMI-VGA kablosu bilgisayara, güç kablosu da prize takılır. Bağlantılar tamamlandıktan sonra güç tuşuna basılarak projeksiyon cihazı çalıştırılır. Sonrasında mavi bir görüntü çıkacaktır. Bilgisayar ve cihazın kurulumunu yapmak gerekmektedir. Sonrasında görüntünün projeksiyon cihazında da bilgisayarda da gösterimi sağlanmış olur. HDMI ve VGA kablosu ve USB bağlantısı ile farklı cihazlardan görüntüler yansıtılabilmektedir. Son yıllarda mini projeksiyon cihazları taşınabilir özellikte olmaları nedeniyle tercih edilmektedir. 3D görüntü de veren bu cihazlar eğitim ve iş yaşamında sunumlarda size destek olacaktır. Sunum sırasında ses problemi yaşatmayan cihazlar, daha iyi bir projeksiyon deneyimi yaşamanızı sağlar. Renk derinliği ile proje ve grafiklerde renkler birbirine karışmamaktadır. Ayrıca Full HD, 4k gibi görüntü çözünürlükleri ile ayrıntılı video ve grafikler ekrana net bir şekilde yansıtmaktadır. LCD ve LED ekran teknolojisine sahip projeksiyon cihazları yeni nesil teknolojileri ile net ve canlı görüntü elde etmektedir. LED ışık veren, LED projeksiyon cihazı, ışık teknolojisi sayesinde uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Yeni nesil projeksiyon cihazları bir toplantı salonunda da aydınlık bir sınıfta da yüksek çözünürlükle çalışır LED projeksiyon cihazları ile aydınlık ortamlarda bile net ve canlı bir görüntü elde edebilirsiniz. Enerjiyi verimli bir şekilde kullanarak lamba ömrünü uzatırlar ve bakım masraflarını azaltırlar. Uzaktan kontrol edilebilme özellikleri ile kullanım kolaylığı sağlar. Mini projeksiyon cihazlarından olan şarjlı projeksiyon cihazı gittiğiniz her yere götürebileceğiniz küçük boyutlu bir projeksiyon aletidir. Power bank ve dahili batarya ile projeksiyon cihazını şarj edebilir ve dışarıda ve da hareket halinde iken kullanabilirsiniz. Ürünü evde, ofiste ve diğer tüm dar alanlarda ürünü rahatlıkla kullanabilir, televizyondan daha büyük ekranlarda görüntü oluşturabilirsiniz.

Projeksiyon Cihazlarının Çalışma Prensibi

Projeksiyon Cihazlarının Çalışma Prensibi

LCD teknolojisine sahip projeksiyon cihazında görüntü, projektör ışığının merceklere yansıtılarak perde üzerine yansıtılması ile oluşmaktır. Projeksiyon cihazı bilgisayar, laptop gibi kaynaklardan video sinyalini alır ve objektifleri kullanarak video sinyalini perdeye aktarır. Projeksiyon cihazı yoğun ışık kullanımı gerekmektedir. Bu yüzden projeksiyon cihazından gelen ışığın kalitesi önemlidir. Aktarımı projeksiyon lambası gerçekleştirmektedir. Aktarım sırasında el ile manuel ayar yapılması gerekmektedir. Eğrilikler ve bulanıklıklar bu şekilde giderilebilir. Video projektörler, dijital projektör olarak da bilinmektedir; video projektörler yansıtıcı projeksiyon perdelerine proje olabildiği gibi projeksiyon ekranı görevi gören bir kabin içine de konabilmektedir. Projeksiyon cihazları farklı çözünürlüklere sahip olabilmektedir. Projeksiyon kullanımının artmasıyla, projeksiyon cihazı yapan firmalar yüksek çözünürlükte projeksiyonlar üretmektedirler. Yeni nesil projeksiyon cihazları HD, Ultra HD, 4k gibi teknolojilere sahiptirler. Fakat projeksiyon kalitesini belirleyen tek etmen çözünürlük değildir. Işık akı da bir o kadar önemlidir. Işık akı lümen olarak da ifade edilmektedir. Işık akı ne kadar yüksekse görüntü ve parlaklık o kadar yüksek olmaktadır. Küçük perdeler için 1500-2500 ansı yeterli iken büyük ekranlarda 4000 ansı yeterli olmaktadır. Taşınabilir olan projeksiyon cihazları evlerde, ofiste ve konferans salonlarında kullanılmaktadır. Projeksiyon cihazları bilgisayara 2 farklı yöntemle bağlanmaktadır. VGA girişi ve HDMI girişi kullanılmaktadır. Son model bilgisayar ve laptoplarda VGA girişi yerine HDMI giriş bulunmaktadır. Bağlantılar tamamlandıktan sonra güç tuşuna basılarak projeksiyon cihazı çalıştırılır. Sonrasında mavi bir görüntü çıkacaktır. Bilgisayar ve cihazın kurulumunu yapmak gerekmektedir. Sonrasında görüntünün projeksiyon cihazında da bilgisayarda da gösterimi sağlanmış olur. Projeksiyonun üzerindeki "focus" ya da"zoom" kısmından netlik ve uzaklık ayarı yapabilirsiniz.

Projeksiyon Cihazlarının Fiyatı Nedir?

Projeksiyon Cihazlarının Fiyatı Nedir?

Mini projeksiyon cihazları bile en geniş ekranlı televizyon ekranlarından çok daha büyük ve geniş görüntü yansıtırlar. Projeksiyondan yansıyan görüntüler 100 inç görüntüden başlamaktadır. 500 inç görüntü yansıtan projeksiyon cihazı bulmak da mümkündür. Projektörler ile oldukça net ve canlı görüntü elde etmek mümkündür. Sadece ortamın aydınlığına uygun olan yüksek ışık görüntüsü veren cihazı kullanmak gerekmektedir. Bilgisayar ve laptop kullanımının artması ile projeksiyon cihazlarının da kullanımı artmıştır. İşyerlerinde sunum yapmak, konferans salonlarında, eğitim salonlarında ve evlerde de projeksiyon cihazları kullanılmaktadır. Markalar tarafından farklı özelliklerde ve büyüklüklerde projeksiyon cihazları bulunabilir. Mini ve taşınabilir projeksiyon cihazları, LED ekrana sahip projeksiyon cihazları en çok tercih edilen projektörlerdendir. Günümüzde sıkça ve farklı alanlarda kullanılan bu ürünleri siz de hayatınızı kolaylaştırmak için kullanabilirsiniz. Evinizden çıkmadan sinema konforunu evinizde yaşayabilirsiniz. Her alana uygun projeksiyonlar için farklı fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Bu nedenle öncelikle ürünü hangi amaçla ve hangi alanda kullanacağınıza karar vermelisiniz. Kurulum gerektirmeyen ve oldukça basit bir şekilde görüntü kaynağına bağlanan bu ürün yediden yetmişe herkes tarafından kolayca kullanılabilir. Her alana göre farklı boyutlara sahip modelleri ile de kolayca muhafaza edilebilir. Sayfamızdan projeksiyon cihazını inceleyebilir ve bütçenize uygun projeksiyon cihazını kolayca sipariş edebilirsiniz.

Projeksiyon cihazı nasıl çalışır?

Projeksiyon cihazları içindeki ışık kaynağını bir bilgisayardan ya da medya oynatıcısından alır. Medya oynatıcısından aldığı görüntüyü, ışıklandırarak veya polarizasyonu değiştirerek görüntü oluşmasını sağlar. Işık kaynağından çıkan görüntü, filtreden geçer, renklerine göre ayrıştırılır, sonra ayrıştırılan renkler yansıtılır, birbirinden ayrılan renkler bir tüpte birleştirilir. Görüntü netleştirilir ve lensler yolu ile görüntü perdeye yansıtılır. Uzaktan kumanda ile çalışan projeksiyon ile projeksiyon cihazı çalışır. Bilgisayara bağlanan projektörler sinyaller ile medya oynatıcısındaki görüntü almaktadırlar.

Projeksiyon cihazı ne işe yarar?

Projeksiyon cihazları ofiste, evde, konferans ve sinema salonlarında büyük ekranda görüntü izlemenizi sağlayanlar elektronik cihazlardır. Mini projeksiyon cihazları bile en geniş ekranlı televizyon ekranlarından çok daha büyük ve geniş görüntü yansıtırlar. Projeksiyondan yansıyan görüntüler 100 inç görüntüden başlamaktadır. 500 inç görüntü yansıtan projeksiyon cihazı bulmak da mümkündür. Projektörler ile oldukça net ve canlı görüntü elde etmek mümkündür. Sadece ortamın aydınlığına uygun olan yüksek ışık görüntüsü veren cihazı kullanmak gerekmektedir.

Projeksiyon cihazında hangi ayna kullanılır?

Projeksiyon cihazlarında, yansıtıcı olan düzlem ayna yani düz ayna kullanılmaktadır. Bu tür aynalarda cisim ve görüntü birbirine eşittir ve cisim ile görüntü eş uzaklıktadır. Ayrıca görüntü, düz ve simetriktir. Yeni nesil projektörlerde bulunan bu düz LED aynalar, LED ışık yayarak oldukça canlı ve net bir görüntü oluşmasını sağlar. LED çözünürlüğe sahip projektörler yüksek çözünürlüklü ürünlerdir.

Hangi projeksiyon cihazını almalıyım?

Projeksiyon cihazı almaya karar verdiğinizde karşınıza birçok teknik özellik çıkacaktır. Onlarca farklı projeksiyon cihazları arasında tercih yaparken öncelikle cihazın kullanım sebebini ve cihazın kullanılacağı yeri göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Geniş alanlarda uzun mesafeli projektörler almak gerekirken, ofis, ev gibi dar alanlarda kısa mesafeli olan projektörleri tercih etmek yerinde olacaktır. Projeksiyon cihazının enerji verimliliği olması ve lamba ömrü de önemlidir. Lamba ömrü uzun olan bir projektör tercih ederseniz bakım masraflarını azaltırsınız. Kontrast oranı da lamba ömrü kadar önemlidir. Net ve gerçekçi görüntüyü veren cihazın renk derinliğidir. Işık gücü (ansi lümeni) yüksek olan bir projeksiyon cihazı tercih ederek çok aydınlık olan konferans salonu gibi ortamlarda daha net bir görüntü elde edebilirsiniz. İl Kablosuz bağlantı 3D görüntü HDMI girişi de projeksiyon cihazlarında bulunan özelliklerdir. Film izlemeyi seviyorsanız, 3D projektör tercih ederek evde sinema keyfi yaşayabilirsiniz.

Projeksiyon cihazı nasıl kurulur?

İlk olarak projeksiyonun yerini ve pozisyonunu ayarlamak gerekmektedir. HDMI veya VGA kablosu bilgisayara, güç kablosu da prize takılır. Bu yüzden cihaz, elektrik prizine yakın bir yere takılmalıdır. Projeksiyon ile görüntü kaynağı arasındaki görüntü aktarımı HDMI ya da VGA sağlamaktadır. Bağlantılar tamamlandıktan sonra güç tuşuna basılarak projeksiyon cihazı çalıştırılır. Sonrasında mavi bir görüntü çıkacaktır. Bilgisayar ve cihazın kurulumunu yapmak gerekmektedir. Sonrasında görüntünün projeksiyon cihazında da bilgisayarda da gösterimi sağlanmış olur. Projeksiyonun üzerindeki “focus” ya da “zoom” kısmından netlik ve uzaklık ayarı yapabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Marka

Epson (120)
Xiaomi (9)
Viewsonic (171)
LG (13)
Acer (22)
Benq (134)
Blitzwolf (12)
Sony (5)
Philips (11)
Optoma (46)
Asus (46)
Vankyo (27)
Wanbo (8)
Canon (7)
Cheerlux (5)
Havit (4)
Owlenz (3)
Panasonic (3)
Samsung (3)
Angel Eye (2)
Anker (2)
Atestech (2)
Byintek (2)
Exeo (2)
Lejiada (2)
Promate (2)
Aao (1)
Aopen (1)
Artlii (1)
Goodee (1)
Htp (1)
Kebidu (1)
Salange (1)
Triline (1)
Usatisfy (1)
Vivitek (1)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Çözünürlük

(215)
(98)
(94)
(78)
(65)
(37)
(30)
(28)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

HDMI Girişi

(638)
(3)
Başka bir kelime deneyin

3D Desteği

(276)
(75)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(44)
ve üzeri (62)
ve üzeri (66)
ve üzeri (66)
ve üzeri (67)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL