Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

3D Desteği

Başka bir kelime deneyin

Marka

Çözünürlük

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Projeksiyon ve Aksesuarları

için 2,828 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Projeksiyon ve Aksesuarları

Projeksiyon cihazları görüntüyü yansıtmaya yarayan teknolojik cihazlardır. Pek çok alanda kullanılan bu cihazlar içerisindeki lamba aracılığıyla görüntüyü bir kaynaktan alarak projeksiyon perdesine yansıtmaktadır. Bilgisayar , telefon, medya oynatıcı gibi farklı cihazlardan sinyalleri alarak görüntü oluşturur. Işığın filtrelenmesi ve yansıtılması amacıyla kullanılan cihazlar, yoğun filtrelerden geçerek renkleri ayrıştırarak yansıtır. Ön kısmında yer alan lens aracılığıyla görüntü yansıtıldığı için, lensin kalitesi ve modeli de oldukça önemlidir. Okullarda eğitim amacıyla, iş yerlerinde sunum yapmak ve evlerde ise sinema ortamı oluşturmak amacıyla kullanılan bu cihazlar, ekipmanlarla desteklenerek daha işlevsel hale getirilebilir. Projeksiyon perdesi , sunum kumandası, projeksiyon kabloları, projeksiyon askı aparatı ve projeksiyon lambası en bilinen aksesuarlardandır. Cihazın çalışmasında ve kurulumunda önemli olan bu aksesuarları edinerek eksiksiz bir şekilde projeksiyon cihazlarınızı kullanabilirsiniz. Siz de ürün sayfamızda yer alan modelleri inceleyebilir ve ihtiyacınız olan ürünleri satın alarak eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Projeksiyon Cihazları ve Aksesuar Modelleri

Projeksiyon Cihazları ve Aksesuar Modelleri

Projeksiyon cihazları, görüntüyü bir cihazdan alarak sinyaller aracılığıyla filtreleyerek aktarmayı sağlar. Filtrelenen ışık polarizasyonu değiştirilir ve görüntü aktarımı projeksiyon cihazının ön kısmında yer alan lens aracılığıyla aktarılır. Işık önce medya cihazından alınır ve filtrelerden geçerek renk ayrımına uğrar. Daha sonra renkler son şeklini alır ve yansıtılır. Bu işlemlerin yapılması sırasında çeşitli teknolojiler kullanılmakta ve her cihazda farklılık göstermektedir. Farklı alanlarda kullanılan bu cihazların ebatları farklılık gösterir. Mini projeksiyon cihazı oda içi pratik aydınlatmalar için kullanılan bir modeldir. Hoparlörlü bataryalı modelleri taşınarak farklı yerlere götürülebilir. İstediğiniz zamanda ve yerde film izleyebilir, müzik dinleyebilir büyük ekranlara görüntüyü yansıtarak kolay bir şekilde istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Wireless bağlantısı bulunan bazı modeller, cihazlarla bağlantı kurarak internet üzerinden görüntülere erişmeyi ve yansıtmayı kolaylaştırmaktadır. Cihaz ekipmanları içerisinde en önemli yere sahip olan ürünlerden biri projeksiyon perdesidir. Projeksiyon perdesi yansıtılan görüntünün oluştuğu yerdir. Görüntü kaliteli bile olsa bir projeksiyon perdeniz yoksa olduğundan daha düşük bir kalitede görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Görüntünün büyüklüğü ve yansıdığı ekran olan bu beyaz perdeler, çeşitli modelleriyle farklı kullanım alanları yaratmaktadır. Storlu perde, motorlu perde, tripod ayaklı perde, cam tozlu motorlu perde bu modellerden bazılarıdır. Projeksiyon perdesi ayaklı modelleri istediğiniz her an ve her yerde görüntü yansıtabilmenizi sağlar. Taşınabilir yapıya sahip bu modeller, yer kaplamadan ayakları çıkartılarak da duvar üzerine asılarak kullanılabilmektedir. Dilerseniz stor perde, dilerseniz ayaklı olarak kullanabilir ve her yerde yüksek kontrastlı görüntüleri yansıtabilirsiniz. Perdenin yüzey ölçüsü, görüntü ölçüsü ve perde kumaş tipi projeksiyon perdesi fiyat değişikliğini sağlayan etmenlerdendir.

Projeksiyon Cihazları ve Aksesuarlarının Kullanım Alanları

Projeksiyon Cihazları ve Aksesuarlarının Kullanım Alanları

İstediğiniz her zaman projeksiyon cihazınızı kullanmak için bazı aksesuarlara sahip olmanız gerekebilir. Kullanım alanınıza ve yansıtacağınız görüntünün kalitesine, boyutuna bağlı olarak projeksiyon cihazları farklılık göstermektedir. Mini cihazlar taşınabilir ve takılarak hemen kullanılmaya başlayabilirken; daha profesyonel ve aksesuarlarla desteklenmesi gereken modeller kişi sayısının fazla olduğu konferans salonu ve okul gibi yerlerde kullanılmaktadır. Projeksiyon lambası , cihazın önünde yer almakta ve cihazdan çıkan görüntüyü duvara yansıtmaktadır. Görüntüyü yansıtan bu cihazlar belli bir kullanım ömrüne sahip olduğu için düzenli olarak değiştirilerek kullanılabilir. LCD, DLP, LED projeksiyonlar farklı teknolojiler sağlanarak üretilmiş modellerdir. HDMI kablo girişi bulunup bulunmamasına göre cihazların özellikleri değişmektedir. Kablo aracılığıyla yansıtmak istediğiniz görüntüyü alacağınız kaynağı HDMI girişi bulunan bir cihaza bağlayabilirsiniz. Projeksiyon kabloları 1.5 m, 3m, 5m, 10m, 20m gibi farklı uzunluk seçeneklerine sahiptir. Dilediğiniz aygıttaki görüntüyü ideal kablo boylarını kullanarak cihazınıza bağlayarak yansıtabilirsiniz. Projeksiyon cihazları 480x320, 800x600, 1920x1080, 1480x1408 gibi farklı çözünürlüklerden oluşmaktadır. Çözünürlüğün fazla olduğu cihazları önemli işlerinizde kullanabilirsiniz. Bunun dışında her kullanım alanına göre üretilmiş projeksiyon cihazı ve aksesuarları bulunmaktadır. 3D desteği sağlayan cihazlar, görüntünün gerçeklik hissi vermesini sağlar. Ev içerisinde sinema ortamı oluşturmak amacıyla kullanılan cihazlar, yanında gelen 3D gözlükleri ile kullanılabilir. Bluetooth ve Wi-Fi özelliklerine sahip LED projeksiyon cihazları, pratik bağlantı özellikleri sayesinde kaynağa erişerek görüntüye ulaşımı kolaylaştırır. 4K görüntü kalitesine sahip projeksiyonlar da dilediğiniz yere sinemayı taşıma ve yüksek çözünürlüklü film izleme imkanı sunmaktadır. Projeksiyon aparatı projeksiyon cihazını duvara veya tavana asmak amacıyla kullanılan bir üründür. Askı aparatları cihazın konumlandırılacağı yerde sabitlenmesini ve cihazın görüntüyü en ideal şekilde yansıtmasını sağlar. Perdenin konumunu belirledikten sonra aparatlarla cihazınızı asabilirsiniz. Teleskopik askı aparatı, plastik mini askı aparatı, tavan askı aparatı, mini projeksiyon duvar askı aparatı ve yükseklik ayarlı tavan montaj aparatı belli başlı aparat modellerindendir. Ayarlanabilir modelleri de tercih ederek perdeye uygun konumlandırarak kullanabilirsiniz.

Çok Amaçlı Projeksiyon ve Aksesuar Çeşitleri

Çok Amaçlı Projeksiyon ve Aksesuar Çeşitleri

Projeksiyon cihazlarının görüntüyü yansıttığı alanda kullanılan perdeler, çeşitli boyutlarda üretilmekte ve farklı ebatlarda ekran görünümü sağlamaktadır. Ev içerisinde dev ekranda film izlemek, iş yerlerinde sunumu daha fazla kişinin görebilmesi sağlamak gibi çeşitli amaçlarla perde ölçüleri büyük ebatlarda tercih edilebilir. Projeksiyon perdesi ölçüleri 150x150, 200x200, 240x200, 200x150, 900x600 cm gibi çeşitli boyutlardan oluşmaktadır. Projeksiyonun sabitlenmesi amacıyla askı aparatları, duvar aparatları bulunmaktadır. Bunların dışında daha profesyonel işlemler için stantlar kullanılır. Projeksiyon standı projeksiyon makinesini sabitlemeye yarayan taşınabilir bir projeksiyon tutucudur. Tavan veya duvarda cihazı kullanmak istemeyenler için üretilen bu sehpalar, portatif kullanımlara sahiptir. Projeksiyonu bilgisayar, medya oynatıcı gibi cihazlara bağlamak için kablolar kullanılır. Projeksiyon kabloları, cihazla uyumlu şekilde üretilerek aygıtlar arası bağlantı oluşturmaktadır. Sunumları ilerletmeyi ve durdurmayı sağlayan sunum kumandaları, projeksiyon cihazına uyumlu bir modelden tercih edilerek kullanılabilir. Ekranı yönlendirmeyi sağlayan kumandaları istediğiniz yerde cihazınızla birlikte kullanabilirsiniz. Farklı görüntüleme teknolojilerine sahip projeksiyonlar, çözünürlük ve ışık gücü açısından da değişiklik göstermektedir. Parlaklık ve kontrast özellikleri geliştirilmiş modeller renklerin daha canlı ve net gözükmesine yardımcı olarak görüntü kalitesine olumlu etkilerde bulunur. Film ve oyunları büyük ekrana yansıtarak oynamak istiyorsanız, kontrastı yüksek ve arttırılmış ışık gücüne sahip modelleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca 4K görüntüleri yansıtabilen cihazlar, oyunların takılmadan hızlı ve yüksek çözünürlükte oynanabilmesine yardımcı olur. Bazı cihazlar lambaya ihtiyaç duymadan dynamic black mode, eco mode gibi modlarla çalışır. Evlerde kullanıma uygun olan modelleri tercih ederek hem iş, hem evde çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Siz de ürün sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir projeksiyon cihazı fiyatları ve aksesuar çeşitlerinin özellikleri hakkında detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz bir modeli satın alabilirsiniz.