Bilgisayar Oyunları

Bilgisayarlarımızı yalnızca profesyonel işler için değil aynı zamanda eğlenmek için de kullanırız. Bilgisayarda oyun oynamak, bilgisayar kullanıcılarının en sık yaptığı aktivitelerden biridir. Öyle ki artık belli birtakım bilgisayar oyunları kendi özel tutkunlarını, hayran kitleleri yaratmış durumda. En büyük endüstrilerden biri olarak düşünülebilecek olan bilgisayar oyunları, çok farklı eğlence anlayışlarına hitap edecek şekilde pek çok türü içinde barındırır.

Bilgisayar Oyunları & Türleri

Bilgisayar Oyunları & Türleri

Söz konusu bilgisayar oyunları olduğunda, hemen herkesin kendisine ait bir damak zevki olduğu gibi, oyun zevki de vardır. PC oyunları sayesinde eğlenceli vakit geçirme, gündelik hayatın stresinden uzaklaşma ya da kendinize yeni bir ilgi alanı yaratma imkânı bulursunuz. Aynı zamanda keyif aldığınız bir aktiviteyi kişisel bilgisayarınızın başında yapabilme imkânı da önemli bir faktör olarak karşımıza çıkar. Bilgisayar oyunlarının bu denli yaygın bir biçimde kabul görüp çeşitlenmesi de bütün bu eğlenceli vakit anlayışına bağlı olarak düşünülebilir. İlgi alanlarınıza ve zevkinize göre çeşitlenen bilgisayar oyunları, savaş oyunları, aksiyon oyunları, yarış oyunları, simülasyon oyunları ve eğlence oyunları gibi ana gruplar altında binlerce çeşit barındırır. Bu kategoriler ve daha fazlası dahilinde bulunan en iyi PC oyunları için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

PC Oyunları Önerileri

PC Oyunları Önerileri

Web sitemiz üzerinden satın alabileceğiniz bilgisayar oyunlarına dair kısa ve bilgilendirici bir PC oyunları listesi sunuyoruz sizlere. Örneğin, aksiyon oyunları meraklısıysanız ve en güncel en yeni bilgisayar oyunlarını vakit kaybetmeden hemen oynamak istiyorsanız, GTA 5, Resident Evil 6, Resident Evil 7 ve Hitman gibi PC oyunları ilginizi çekebilir. Simülasyon oyunlarında bir marka olan The Sims oyununun en son versiyonu olan SIMS 4 ile bir yaşam simülasyonu yaratabilirsiniz. Call of Duty adlı popüler oyun sayesinde savaş oyunları alanında bir klasiği oynamanın tadına varabilirsiniz. Yarış oyunları arasında yenilmez olan Need for Speed ile araba yarışı konusundaki iddianızı perçinleyebilirsiniz. Street Fighter 4, Street Fighter 5 ve yine bir klasik olan Minecraft ile en iyi PC oyunlarını tercihen satın aldığınız bir oyun bilgisayarı sayesinde doyasıya oynayabilirsiniz.

PC Oyunları Fiyatları

PC Oyunları Fiyatları

Gerçek bilgisayar oyunu tutkunları, tutkuyla bağlandıkları bilgisayar oyunlarının yeni sürümleri piyasaya sürüldüğünde hiç vakit kaybetmeden satın almak isterler. En sevdiğiniz PC oyunlarını satın almak için kendi bütçenizi ayarlamak kimi zaman zorlayıcı olabilir. Ancak web sitemizde bulabileceğiniz bilgisayar oyunları için aynı ilke geçerli değildir. En iyi PC oyunları için kategorimizi inceleyebilir ve PC oyunları kategorimizdeki indirimlerden faydalanabilirsiniz. 2 kişilik PC oyunları, online bir ağ üzerinden bağlanabileceğiniz çoklu kullanıcıları olan PC oyunları gibi çeşitlerimizi en uygun PC oyunları fiyatları sayesinde bütçenizi de zorlamadan satın alabilir, eğlencenize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bilgisayarınız için istemedeğiniz kadar ürün ve aksesuar seçeneği için Bilgisayar kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.

Bilgisayar Oyunları Hakkında İlginç Bilgiler

 • İlk bilgisayar oyunu olarak kabul edilen Spacewar 1962’de bir araba boyutu büyüklüğünde bir bilgisayar kullanılarak yazılmıştır.
 • Birden fazla oyuncuyla oynanan ilk oyun olan Doom, 1993 yılında geliştirilmiştir. Bu tarihten önce bilgisayar oyunları hep tek kişilikti.
 • Sid Meier’ın Civilization adlı oyunu 1992’de piyasaya sürüldü ve günümüzde bile en iyi PC oyunları listelerinde ilk 5’te yer alıyor.
 • İlk The Sims oyunu 4 Şubat 2000’de Electronic Arts tarafından yayınlandı ve oyun tarihinin en çok satan oyunlarından biri oldu. Dünya çapında 16 milyar satan The Sims’in 5 tane dünya rekoru bulunuyor.

Tüm Zamanların En İyi PC Oyunları: İlk 5

 • Imagine Games Network’ün listesine göre, beşinci sırada Fallout (1997) yer alıyor.
 • Aynı listede dördüncü sırada, 2004 yılında yayımlanan ROME: Total War adlı karmaşık ancak hem ses hem de grafikleriyle büyüleyici olan savaş oyunu var.
 • Üçüncü sırada ise, hem drama hem de aksiyonu birleştiren 1994 tarihli Star Wars TIE Fighter yer alıyor.
 • 2005 yılında piyasaya sürülen Civilization 4 en iyi PC oyunları listesinde ikinci sırada.
 • Kazanan ise, şimdiye kadar yapılmış en iyi strateji oyunlarından biri olarak kabul edilen, görece daha eski bir oyun olan X-COM UFO Defense!

Bilgisayar Oyunları

için 275 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Üretici Firma

Activision (21)
Sega (16)
Wb Games (10)
Ubisoft (8)
Focus (6)
Thq (6)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Yaş Grubu

7+ (56)
16+ (12)
12+ (10)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Medya Tipi

Dvd-Rom (61)
Cd-Rom (11)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Marka

(42)
Başka bir kelime deneyin

Oyun Türü

(12)
3D (6)
(3)
(3)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (11)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL