Yazarkasa

Müşteri olarak, doğrudan satış noktalarında bulunan yasar kasaları hepiniz fark etmişsinizdir. Sahip olduğunuz iş yeri doğrudan satış yapıyorsa ve müşterilerle aranızda nakit para alışverişi veya kredi kartıyla alışveriş gerçekleşiyorsa sizin de bir yazar kasaya ihtiyacınız var demektir.

Yazar Kasa Nedir?

Yazar Kasa Nedir?

Yazar kasa, herhangi bir satış noktasında (bir mağazadan alışveriş esnasında veya bir restoranda hesabı öderken) işlemlerin kaydının yapılmasını ve hesaplanmasını sağlayan mekanik veya elektronik cihazdır. Nakit para ve başka değerli eşyaların (mesela mücevherlerin) saklamak için kullanılan yazar kasa çekmecesi de sıklıkla cihaza dahildir. Yazar kasa genelde bir yazıcıya bağlanabilir ve böylece faturalarla makbuzlar kayıt amaçlı saklamak için bastırılabilir. Yazar kasa sabittir ve bir ödeme noktasında bulunur. Müşterilerin ödemelerini masada almak için uygun değildir çünkü portatif değildir. Ama bunun için de bir çözüm var. Ana yazar kasayla bağlantı kurabilen yazar kasa pos ile ödemeleri gerektiğinde masadan alabilir veya satış noktasına gelen kişinin şifresini girebilmesi için bunu ona uzatabilirsiniz. Yazar kasa pos makineleri bazıları kablolu kullanıma uygunken bazıları kablosuz olarak da kullanılabilir.

Yazar Kasa Nasıl Kullanılır?

Yazar Kasa Nasıl Kullanılır?

Yazar kasa kullanımı aslında oldukça pratiktir. Öncelikle yazar kasayı kullanacağınız yere yerleştirip gerekli bağlantılarını kurmanız gerekir. Yüzey sert ve sabit olursa cihazı daha rahat kullanabilirsiniz. Zaten bir mağaza ve restoranda buna özel bir kısım ayrılacaktır. Yazar kasanın prize yakın bir yerde olması ve uzatma kablosu kullanmamanız önerilir. Yazar kasayı çalıştırmadan önce bataryasını takmalısınız. Bu batarya elektrik kesintisi durumunda bilgileri yedeklemeyi sağlar. Sonrasında, yazar kasa rulosunu, diğer bir deyişle yazar kasa fişini yerleştirerek ucunu çıkartın. Yazar kasa fişi takılırsa veya biterse işlem yazdırılamaz, dolayısıyla gerçekleştirilemez. Yazar kasa çekmecesi işlem gerçekleşene kadar kilitli kalmalıdır. Anahtarı üstünde bırakabileceğiniz gibi güvenli bir yere de saklayabilirsiniz. Yazar kasanızı kurduktan sonra kullanım kılavuzunu da inceleyerek sonraki adımları gerçekleştirebilirsiniz.

Yazarkasa Fiyatları Ne Kadar?

Yazarkasa Fiyatları Ne Kadar?

Yazar kasa fiyatları yazar kasanın mekanik veya elektronik olmasına, markasına ve menşeine, beraberindeki parça sayısına göre değişiklik gösterebilir. Yazar kasa pos fiyatları ise genelde yazar kasadan bağımsızdır. Yazar kasanın uzun süre kullanılabilecek bir cihaz olduğunu hesaba katarak ihtiyaçlarınızı en fazla karşılayan ürünü satın almanızda fayda var. Vera yazar kasa, Olivetti yazar kasa, Beko yazar kasa, Hugin yazar kasa, Profilo yazar kasa ve Ingenico yazar kasa pos cihazlarının yanı sıra diğer markaların ürünlerini de web sitemizde bulabilirsiniz. Daha fazla ofis elektroniği ürünü ve cihazı için Ofis Elektroniği kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Nesil Yazar Kasa Kullanmanın Avantajları

  • Taşınabilir yazarkasalar ödeme sistemleri açısından zaman ve mekan bağımsızlığı oluşturur.
  • Yeni nesil yazar kasalar, ödeme kaydedici cihazlar ile POS cihazları seknronize çalışır, zamandan tasarruf sağlar.
  • Cihazların mali hafızaları silinmez, tüm kayıtlar sistemde muhafaza edilir.

Yazar Kasa POS Cihazı Hata Kodları

  • 51: Hesap müsait değil.
  • 52: Çek hesabı tanımsız.
  • 53: Hesap tanımsız.
  • 54: Vadesi dolmuş kart.
  • 55: Şifre hatalı.

Öne Çıkanlar

Yazarkasa

için 189 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Beko (9)
Hugin (10)
Ingenico (23)
Olivetti (8)
(4)
(5)
Telestar (68)
Vera Delta (33)
Verifone (23)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(21)
ve üzeri (30)
ve üzeri (31)
ve üzeri (31)
ve üzeri (32)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL