Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Priz

için 1.928 sonuç bulundu.

Priz

Prizler, bataryaya sahip olan ve şarj edilerek kullanıma hazır hale getirilen teknolojik cihazların kullanılabilmesi için gereklidir. Binaların iç mekanlarında prizler sabit bir şekilde bulunur. Evlerde de her odada bulunan prizler, yeni yapılan binalarda daha da fazla sayıda yer almaktadır. Teknolojik cihazların gün geçtikçe fazla yer kapladığı ve rol oynadığı dünyada bu cihazların şarj edilmesini sağlayan bir priz bulunuyor olması oldukça önemlidir. Telefon, dizüstü bilgisayar, tablet, kulaklık gibi cihazların şarj edilmesini, televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi temel cihazların da çalışmasının sağlanması için prizlere ve bu prizlerde bulunan aktif bir elektrik akımına ihtiyaç vardır. Prizler, iç ya da dış mekanlarda tekli ya da çoklu şekilde bulunabilir. Prizlerin yanı sıra çoklu uzatma kabloları bulunmaktadır. Bu kablolar, prizlerin gereken yerlerde bulunmadığı ya da az sayıda olduğu durumlarda kullanıma uygundurlar. Örneğin odada tek priz varsa fakat birden fazla fişin elektriğe bağlanması gerekiyorsa bu durumda çoklu priz kullanılabilir. Bulunulan mekandaki prizler kullanımınız için fazla uzak ise de uzatma priz kullanılabilir. Farklı uzunluklarda uzatma prizleri bulunur. Yine bu priz çeşitleri arasında üçlü, beşli, altılı gibi çeşitli prizler bulunmaktadır. İhtiyaca uygun şekilde bu priz çeşitleri arasından tercih edilebilir. Farklı priz çeşitleri, farklı özellikleri ile farklı ihtiyaçlara hizmet eder ve birçok açıdan kolaylık ve pratiklik sağlar. Teknolojik cihazların büyük bir oranda yer kapladığı ve günlük hayatta büyük rol oynadığı dönemde prizlerin de önemi büyüktür. Prizler yeterli sayıda ve gereken yerlerde olmadıklarında teknolojik cihazlar ve aletler ile halledilen birçok iş sekteye uğrar ve engellenir. Bu durumlarda prizlerin yeterli sayıda ve yerlerde olması için ise farklı çeşitlerdeki prizler kullanılır. Akıllı prizler ve dijital zaman ayarlarına sahip olan prizler gibi priz çeşitleri, teknolojinin gelişmesi ile geliştirilen modellerdir. Bu modeller de kullanım açısından büyük kolaylık ve pratiklik sağlamaktadır. Farklı kullanım şekilleri ve farklı özellikleri ile priz çeşitleri ihtiyaçları karşılayarak birçok kolaylık sağlayan ürünlerdir. Gereken yerlerde ihtiyaç duyulan modeldeki prizlerin kullanılıyor olması beraberinde birçok kolaylık getirecektir.

 Priz Çeşitleri

Priz Çeşitleri

Günlük hayatta kullanımları ile birçok kolaylık ve pratiklik sağlayan prizler arasında farklı özelliklere sahip olan birçok priz çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler farklı ihtiyaçlara ve farklı tercihlere hitap edebilirler. En temel priz türü tekli priz modelleridir. Tekli prizlere benzeyen fakat ek olarak bir özellik taşıyan priz modelleri ise kapaklı priz çeşitleridir. Kapaklı prizler, özellikle evcil hayvan ve çocukların bulunduğu ortamlarda güvenlik amacı ile kullanılırlar. Kapaklı prizlerde kapak bulunması bazı durumlarda ortaya çıkabilecek kazaların önüne geçer ve güvenlik sağlar. Aynı zamanda bu priz çeşitlerinde kapak bulunuyor olması priz içlerinin tozlanmasını da önleyebilir. Diğer priz çeşitleri arasında en sık şekilde kullanılan modellerden birisi uzatma priz çeşidi olan üçlü priz modelleridir. Üçlü priz ismi uzatma kablosuna sahip olan priz çeşitlerine genel olarak verilen bir isimdir. Bazen üçten fazla prize sahip olan priz çeşitlerine ve uzatma kablolarına da üçlü priz dendiği görülebilir. Uzatma kabloları farklı ölçülere sahip olan birçok model bulunmaktadır. İhtiyaca bağlı olarak farklı uzunluklara sahip olan uzatma kabloları arasından seçim yapılabilir. Priz çeşitleri arasında düğmeli prizler, kumandalı prizler, şarjlı prizler, anahtarlı prizler gibi modeller bulunmaktadır. Çok fazla sayıda bulunan ve oldukça çeşitli olan priz modelleri arasından sizin tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan priz modeli veya modelleri de kolayca bulunabilir olacaktır. Bulunduğunuz ortamdaki priz size uzaksa uzatma kablosu, odalarda bulunan priz sayısı yetersiz ise çoklu priz, prizlerinizde güvenlik sağlamak isterseniz düğmeli priz, kumandalı priz ve kapaklı priz modelleri tercih edebilirsiniz. Farklı çeşitleri ile priz modelleri, günlük hayatınızda birçok kolaylık sağlayacaktır.

 Farklı Priz Modelleri ve Kullanımları

Farklı Priz Modelleri ve Kullanımları

Priz modelleri arasında klasik modeller ile birlikte daha gelişmiş modeller de bulunmaktadır. Klasik modeller arasında sayılabilecek olan priz modelleri arasında tekli prizler, kapaklı prizler ve tuşlu prizler bulunmaktadır. Uzatma kablolarına sahip olan uzatma prizleri ve tek prizin yeterli olmadığı durumlarda kullanılan çoklu prizler de sık ve yaygın şekilde kullanılan priz modelleridir. Çoklu prizler arasında üçlü, dörtlü, beşli, altılı prizler bulunabilir. İhtiyaca uygun olacak şekilde farklı uzatma prizleri ve çoklu prizler arasından tercih edilebilir. Priz modelleri arasından korumalı priz modelleri, özellikle bebeklerin ve çocukların bulunduğu evlerde ve ortamlarda tercih edilen cihazlardır. Prizler, elektrik akımına sahip olduklarından dikkatli kullanılmadıklarında kazalara yol açabilirler. Prizlerin içlerine bir nesne sokulması gibi durumlarda elektrik çarpma ve yangın gibi kazalar oluşabilir. Bunun önüne geçilebilmesi için de güvenlikli prizler kullanılır. Kapaklı prizler ile prizlerin üzerleri kapanırken düğmeli prizler ile prizlere giden elektrik akımı kesilebilir. Zaman ayarlı priz modelleri ile kurduğunuz sürenin sonunda elektrik akımını kesen modellerdir. Farklı özellikleri ile priz modelleri arasında çok fazla sayıda ve çeşitte priz bulunmaktadır. Bu modeller arasından size ve kullanımınıza en uygun prizler kolayca bulunabilir ve bütçenize uygun fiyatlara satın alınabilir olacaktır.

 Çoklu ve Akıllı Prizler

Çoklu ve Akıllı Prizler

Priz modelleri arasında en sık ve yaygın şekilde kullanılan modellerden birisi çoklu prizlerdir. Özellikle eski binalarda ve toplu alanlarda kullanılan prizler yeterli sayıda değildir ve daha fazla prize ihtiyaç duyulur. Bu durumlarda çoklu prizler kullanılır ve kullanımları beraberinde birçok kolaylık getirir. Son zamanlarda kullanımı daha da yaygınlaşan bir priz modeli de akıllı priz çeşitleridir. Akıllı prizler, mobil uygulamalar ile kontrol edilebilen prizlerdir. Akıllı prizlerin elektrik akımları kontrol edilebilir, telefonunuza indireceğiniz bir mobil uygulama ile su ısıtıcınızı, çamaşır makinenizi, bulaşık makinenizi çalıştırabilir, kapatabilirsiniz. Işıkları kontrol edebilir, açıp kapatabilirsiniz. Akıllı asistanı bulunan akıllı prizlerde bu işlemleri sesli komut vererek de yapabilirsiniz. Akıllı prizlerin dışında sevilerek ve yaygın şekilde kullanılan prizler arasında şarjlı priz modelleri bulunmaktadır. Şarjlı priz modelleri üzerlerinde farklı USB girişlerine sahip olurlar. Bu şekilde şarj adaptörlerine gerek kalmadan, sadece şarj kabloları ile teknolojik cihazların şarj edilebilmesini mümkün kılarlar. Bu çeşit prizler de oldukça kullanışlıdır ve pratiklik sağlarlar. Farklı priz markaları tarafından üretilen ve farklı özelliklere sahip olan prizlerin fiyatları da çeşitlidir. Priz fiyatları arasında bulunan çeşitlilik sayesinde ihtiyacınız olan priz modeli veya modellerini bütçenize uygun fiyatlara bulabilir ve satın alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun olan ve beklentilerinizi karşılayan priz modelleri günlük hayatınızda ve işlerinizde size kolaylık sağlayacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(200)
ve üzeri (260)
ve üzeri (302)
ve üzeri (311)
ve üzeri (333)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL