Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Fotokopi Makinesi

için 41 sonuç bulundu.

Fotokopi Makinesi

Fotokopicilerin baş cihazı olmasının yanı sıra ofis elektroniğinin de demirbaşları arasında yer alan fotokopi makineleri, bol çeşit ve uygun fiyat seçenekleri ile beğeninize sunuluyor.

Fotokopi Makinesi Nedir?

Fotokopi Makinesi Nedir?

Fotokopi makinesinden önce fotokopinin ne olduğunu bilmek önemli. Fotokopi, basılı veya yazılı bir malzemenin fotografik kopyasıdır. Ofis ortamında, öğrencilikte veya belge temininde sıklıkla gerekir. Seri bir şekilde fotokopi çekmek için ise tabii ki fotokopi makinesi kullanılır. Fotokopi makinesinin icadı Chester Carlson tarafından yaklaşık 1938 yılında yapılmıştır ama üretime geçilmesi 1940’lı yılları bulmuştur. Fotokopi makinelerinin boyutuna göre A4 boyutundan daha büyük, mesela A3 ve A2 kağıtlarının fotokopileri çekilebilir. Yazıların da, resimlerin de fotokopileri çekilebilir. Fotokopi makineleri çeşitleri temel olarak ikiye ayrılır. En yaygın ve en ekonomik çeşit siyah beyaz fotokopi makinesidir. Renkli fotokopi makinesi ise renkli yazıları ve resimleri olduğu bütün renkleriyle kopyalamanızı sağlar.

Fotokopi Makinesi Nasıl Çalışır?

Fotokopi Makinesi Nasıl Çalışır?

Tipik bir fotokopi makinesinde materyali yerleştireceğiniz bir tabla bulunur. Bu tablaya kağıdı düzgün bir şekilde yerleştirmezseniz fotokopiniz de yamuk veya anlaşılmaz çıkabilir. Materyalin hareketsiz durması ve ışınların gözlere zarar vermemesi için makinenin kapağının mutlaka kapatılması gerekir. Kapak kapatılıp gerekli kopya sayısı girilerek işlem başlatıldığında ışınlar yazının veya resmin üstünden geçerek onu aynen kopyalar ve kağıda basar. Daha teknik ayrıntıya girmek gerekirse, fotokopi makinesinin çalışma prensibi iki bilim dalına dayanır; bunlardan biri statik elektrik, diğeri de ışıl iletkenliktir. Fotokopi makinesi kopyalanacak doküman üstüne ışığı açılı olarak yansıtır ve ışık açılı olarak yansır. Bu yansımalar dokümandan başka bir materyalin üzerine, genelde kağıdın gölge olarak düşürülür ve elektrik yüküyle yüklü bu gölgelerin mürekkep yardımıyla kağıdın üstünde izi çıkarılır, başka bir deyişle yazdırılır.

Fotokopi Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Fotokopi Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Fotokopi makinesi fiyatları en başta siyah beyaz veya renkli olup olmamasına göre değişiklik gösterir. Renkli fotokopi makinesi fiyatları biraz daha yüksek olsa da uzun vadede ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak makine seçimini yapmanız daha iyi olacaktır. Fotokopi makinelerinin markası, menşei ve boyutları da fiyatlarına etki edecektir. Fotokopi makineleri arasında en ünlü olanlardan biri Canon fotokopi makinesidir. Canon fotokopi makinesi dışında Samsung fotokopi makinesi, Kyocera fotokopi makinesi ve Toshiba, Olivetti, Sharp gibi birçok ünlü markanın fotokopi makinelerini web sitemizde bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Fotokopi makinesinin yanı sıra onunla birlikte ihtiyacınız olacak fotokopi kağıtlarını ve priz mesafesi uzunsa uzatma kablolarını da incelemeyi unutmayın. Daha fazla ofis elektroniği ürünü ve cihazı için Ofis Elektroniği kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ofiste Fotokopi Makinesinin Avantajları

  • Baskı başı maliyet (BBM) oranı düşer ve firmaları maliyet avantajı oluşturur.
  • Kitap ve benzeri üç boyutlu malzemelerin taranarak başka yerlere gönderilmesini sağlar.
  • Gelen faksların silinmesini ve ortadan kaybolmasını engeller.
  • İş yerindeki verimliliği ve kullanışlılığı artırır.

Fotokopi Makinesi Sıkıştığında...

  • Her teknolojik cihazda olduğu gibi fotokopi makinesinde de kağıt sıkıştığında en iyi yöntem makineyi kapatıp açmaktır.
  • Eğer kapatıp açtığınızda sıkışan kağıt kendi kendiliğine çıkmazsa, ancak kağıt erişebileceğiniz bir noktadaysa onu yavaşça çekerek makineden çıkartın.
  • Kağıdı göremiyorsanız yazıcının Ayarlar kısmından kağıt sıkışması ile ilgili adımları takip edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Kyocera (16)
Muratec (1)
Ricoh (6)
Samsung (3)
Sharp (6)
Toshiba (1)
Utax (6)
Yumi (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL