Kategoriler

Marka

Karekod Okuma

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Barkod Ürünleri

için 2,358 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Barkod Ürünleri

Barkod özel bir çalışma prensibine sahiptir ve beyaz yüzeye siyah ile yazılmış sayılar ile üretilmiş ürüne niteliklerini belli eden bir kimlik vermektedir. Bu verilmiş olan kimlik vesilesiyle satın alma işlemleri ya da her türdeki alışverişler eskiye nispeten çok daha kolay bir hale dönüşmektedir. Teknoloji günlük hayatın pek çok kısmını oldukça büyük oranda etkilemektedir. Bu etkileme durumunda elbette kolaylık sağlama noktasında olmaktadır. Çünkü üretim amacı modern insanın gereksinimlerini karşılamaktır. Barkod ve barkod ürünleri de gündelik hayatı büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Böylece market, kıyafet ya da herhangi bir amaçla yaptığınız alışverişler çok daha kısa sürelerde tamamlanmaktadır. Örneğin barkod sayesinde günlük hayatınızın içerisine barkod okuyucu da girmiştir. Barkod okuyucular sayesinde barkodlanan ürünler kolayca barkod okuyucu ile okutularak kayıt altında tutulabilmektedir ve böylesi eski sistemlere oranla daha güvenli bir sistem inşa edilmesini sağlamıştır. Aynı zamanda bazı muhasebe ve satış programları ile entegre çalışabilmektedirler. Barkod okuyucu cihaz yardımıyla tanımlanabilen ürünler anında alışverişe uygun hale gelmektedir. Dilerseniz siz de tüm bu barkod ürünleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Üstün Kolaylık Sağlayan Barkod Numaraları

Üstün Kolaylık Sağlayan Barkod Numaraları

Barkod numarasına göre üretim ülkeleri hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Her ülkenin barkod numaraları birbirinden farklıdır. Üretilmiş olan ürünün satıldığı pazar alanı ya da üretim yeri gibi faktörlerden kaynaklı olarak barkod numaraları değişkenlik göstermektedir. Böylelikle sırf barkod numarası üzerinden ürüne dair pek çok bilgiye erişilmektedir. Barkod sisteminin geliştirilmesinin sebeplerinden biri, her alandan olan müşterilere kolaylık sağlamaktır. Barkod sistemi sayesinde aynı zamanda en çok satan ürünler ya da en az satan ürünler hakkında tüketiciler bilgi sahibi olabilmektedir. Üstelik bu bilgilerin dokümanlarına istenilen herhangi bir zamanda ulaşılabilmektedir. Dışarıdan bakıldığında oldukça basit bir alışveriş gibi görünen ekmek satın alma işlemi dahi, barkod sistemi sayesinde günümüzde oldukça kolay ve birkaç saniye içinde halledilebilecek bir işe dönüşmüştür. Kısacası, barkod ve barkod ürünleri pek çok satın alma işlemini çok daha kısa ve daha rahat bir hale getirmektedir. Bununla beraber tüketicilerin hayatını kolaylaştırdığı gibi, üreticilerin de hayatını büyük oranda olumlu yönde etkilemektedir. Siz de bir ürün barkod okuyucu edinebilir ve böylelikle tüm işlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Barkod Sisteminde Kullanılan Çeşitli Ürünler

Barkod Sisteminde Kullanılan Çeşitli Ürünler

Yazılım, yaratılacak olan pek çok sistem için en önemli gereksinimlerden biridir. İdeal bir yazılım olmadan uygun bir barkod sistemi asla yaratılamamaktadır. Barkod sistemi için bir yazılımda bulunması gereken üç önemli ana başlığın ilki sistemde kullanılacak barkodların yazılıma tanımlanmasıdır. İkincisi de barkod basımıdır. Üçüncü ve sonuncu olan ise işlemlerde barkodların kullanılmasıdır. Kısaca bahsedecek olursak, barkod basımı ekranında seçili ürünün bütün birimleri için barkod basılabilmektedir. Sadece hangi birimin barkodu basılacak ise o birimin seçilmesi yeterli olmaktadır. Dilediğiniz şekilde tasarım yapabileceğiniz etiket tasarım dosyası da bulunmaktadır. Aynı zamanda ürünün barkodu dışında bilgiler de bu etikete basılabilmektedir. Baskı adedi yazılarak etiket istenen sayı kadar üretilmektedir. Bu durum barkod yazıcısının baskı adedini desteklemediği durumlar içerisinde kullanılmaktadır. Destekliyor ise bu işlemin aynısı ve daha hızlı bir biçimde olanı yazıcı üzerinden de yapılabilmektedir. Barkod okuyucularda ise pek çok çeşit bulunmaktadır. LED tarayıcı olarak anılan modeller mevcuttur. Bu modellerin adı CCD barkod okuyucudur. CCD okuyucuların algılama mesafesi ürüne temas etmesini gerektirmeyecek derecede kısa ölçülerdedir. Yani ürünün kimliği ile okuyucusunun arasında birbirlerine yakın olduğu bir mesafe mevcuttur. Çok geniş bir alanı kaplayan ürün kimliklerini genellikle algılayamamaktadır. Bu modele ek olarak bir de lazer barkod okuyucular mevcuttur. Bu modeldeki okuyucular bir diğerine nispeten çok daha hızlı bir biçimde algılamaktadır. Bir ışık yardımıyla bu algılama işlemi tamamlanmaktadır. Dolayısıyla pek çok insan tarafından kullanımı daha kolay olarak yorumlanmaktadır. Bu noktalara dair fikir sahibi olmanız halinde, satın aldığınız barkod okuyucu hiçbir zaman için sizi pişman etmeyecektir ve yarı yolda bırakmayacaktır. Dolayısıyla müşterileriniz ya da ticari pazarınızdan alışveriş yapan bireyler her zaman için memnun bir biçimde ayrılacaklardır. Barkod okuyucu sistem hakkında bilgilenmeniz halinde satış alma işlemlerinizin takibini daha kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Ürün barkod okutma sistemi sayesinde pek çok işiniz daha kolay bir hale dönüşecektir.

Barkod Okuyucular Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Barkod Okuyucular Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Barkod okuyucu cihazların birbirlerinden farklı olan pek çok yönü bulunmaktadır. Bu farklılığın sebeplerinin başlıca olanı, gereksinim farklılığıdır. Yani kimi işlem için CCD barkod okuyucular işlevsel iken, kimi durumlarda lazer barkod okuyucular işlevseldir. Okunacak ya da algılanacak barkod alanının büyüklüğü, kullanılan çizgilerin ya da sayıların kapladığı alan gibi faktörler kullanılacak olan ideal barkod okuyucuyu belirlemektedir. Bu nedenle yapılması gereken ilk iş pazara sunduğunuz satış malzemesinin kimliğine yönelik olarak ciddi bir şekilde bilgilenmenizdir. Böylece ürünün barkod yapısına dair de fikir sahibi olmanız mümkün bir hale dönüşmektedir. Bu mümkün durum da beraberinde müşterilerinizin memnuniyetini getirmektedir. Bununla beraber bilgi sahibi olmanız beraberinde pek çok durumu daha getirmektedir. İşletmenizin yoğunluk oranına göre satın alacağınız model, çalıştığınız zamanları eskiye nispeten çok daha kolay bir hale dönüştürmektedir. Örneğin yoğun bir işletmeniz ya da ticari alanınız varsa lazer okuyucular sizin için daha faydalı olabilecek bir konumdadır. Bir ışık yardımıyla okuma işlemini tamamlamaktadır ve dolayısıyla bu işlem daha az bir zamana yayılmaktadır. Bu durum ödeme işlemi esnasında uzun sıraların oluşmasının önünü kesmektedir. Bununla beraber yeni nesil teknolojinin ürünü olan bir modeli kullanmayı tercih etmeniz halinde, imager barkod okuyucular daha ideal bir konumda olacaktır. Imager barkod okuyucular belirtilen bir alanı algılayıp algılama durumu üzerine fikir sunmaktadır yani yorumlamaktadır. Dolayısıyla daha yeni ve güncel bir teknolojinin ürünüdür. Barkod cihazları çeşitli modelleriyle tüm ticari alanlarda yani pazarlarda ideal satış düzeninin kurulmasını sağlamaktadır. Bu nedenli barkod okuyucu cihaz hakkında bilgi sahibi olmak her kullanıcıya çeşitli pek çok fayda sağlamaktadır.

Barkod Sisteminin Faydaları

Barkod Sisteminin Faydaları

Barkod sisteminin kullanıcıya sunduğu pek çok fayda ve avantaj bulunmaktadır. Kullanıcıların sayısının her geçen gün artması ve bununla beraber ciddi bir yayılımın sağlanmasının altında da bu durum yatmaktadır. Bu ürünler, belli bir sürece dair bilgi sahibi olmanız halinde, kazancınızın artış miktarı ya da hangi dönemlerde artış gösterdiği gibi noktalar daha kesin sonuçlar oluşturmasına yardımcı olmaktadır. İleriye dönük yapacağınız planların hazırlanması için barkod okuyucu elzem niteliğinde bir üründür. Barkod okuyucu yardımıyla ürünler hakkında çeşitli verilere ulaşmanız son derece faydalı çıkarımlar yapılabilmesini sağlar. Aynı zamanda güvenilir sonuçlar doğurması da elzem niteliğinde olmasını pekiştirmektedir. Güvenilir olmasını sağlayan başlıca unsur bilgileri oldukça kısa zamanlarda elde etmesinden kaynaklanmaktadır. Barkod okuyucu ayarları hakkında bilgi sahibi olarak da size sunduğu faydaların oranını artırabilir ve dolayısıyla daha verimli bir kullanım süreci deneyimleyebilirsiniz. Barkod okuyucu fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve böylelikle ilk adımı atabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Barkod Okuyucu Çeşitleri

İhtiyacınıza Uygun Barkod Okuyucu Çeşitleri

Barkod okuyucu edinmek istemeniz halinde dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunmaktadır. İlk olarak işletmenizin nitelikleri ya da gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Böylece hangi tipteki barkod okuyucunun ticari alanınız ya da pazarınız için daha uygun olduğuna karar verebilir ve işleminizi bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz. İşletmenizin gereksinimleri de oldukça önemli bir noktaya parmak basmaktadır. İşletmenizin gereksinimleri çerçevesinde edineceğiniz bir barkod okuyucu hiçbir zaman için sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Öncelikle LED tarayıcı ya da lazer tarayıcı alıp almayacağınıza karar vermelisiniz. LED tarayıcı olarak da bilinen CCD barkod okuyucuları geniş bir baş yapısına sahiptir. Dolayısıyla okuyucunun baş kısmı ile okunacak alanın boyutlarının birbiri ile aynı ölçülerde olması gerekmektedir. Okuyucu ile okunacak alan oldukça yakın bir mesafede durmalıdır. Yakın mesafe unsuru kolaylaştırıcı olarak nitelenen özelliklerinden biridir. Okuyucu ile okunacak alanın boyutlarının aynı olması zorunluğu ise, pek çok birey tarafından zorlaştırıcı olarak nitelendirilmektedir. Lazer barkod okuyucularda ise durum değişkenlik göstermektedir. Lazer barkod okuyucular CCD barkod okuyuculara nispeten daha kısa zaman alacak bir biçimde okuma işlemini yapmaktadır. Daha hızlı bir algılama işlemi gerçekleştiğinden dolayı daha fazla tercih edilmektedir. İşletmenizin yoğunluğuna ya da gereksinimlerine göre belli kararlara varabilir ve ideal barkod okuyucuyu edinebilirsiniz. Satış yapmakta olduğunuz ticari alan sıkı bir yoğunluğa sahipse ya da gereksinimleri fazlaysa, lazer barkod okuyucular uygun bir tercih olacaktır. Bununla beraber daha seyrek yoğunluklu bir işletmeye sahipseniz ve tek gereksiniminiz satışlarınızın kaydı ya da raporu gibi unsurlar ise, CCD barkod okuyucular sizin için uygun bir seçim olacaktır. Böylelikle işletmenizin gereksinimlerini karşılayabilir, geçmiş satışlarınızın kaydını tutabilir ya da yeni nesil teknolojiyi deneyimleyebilirsiniz. Imager barkod okuyucular yeni nesil teknoloji kategorisine dahildir. Daha gelişmiş bir okuma yapısına sahip olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. İdeal bir barkod sistemi satış işlemlerinizin daha verimli bir kaydının tutulmasını sağladığından dolayı, işletmeniz için uygun olan modeli bularak ilk adımı atabilir ve pek çok işinizi eskiye nispeten daha işlevsel bir hale dönüştürebilirsiniz.

Barkod Okuyucu Nasıl Çalışır?

Barkod okuyucu ürünün bulunduğu alana doğru bir ışık yaymaktadır. Bu ışık barkod okuyucusundan çıktığı andan sonra ürüne yönelmektedir. Bu sebeple bu aşamada yakın mesafe gereklidir. Ürüne yönelen ışık tekrardan okuyucuya yani barkod okuyuşuna ulaşmaktadır. Ulaşan data, yani ürünün kimliği işlemle eşzamanlı olarak bilgisayara aktarılmaktadır. Kısacası, barkod okuyucudan yayılan lazer ışını bir silindirden ateşlenmektedir. Bu ışın asıl hedefe ulaşmanın evvelinde pek çok noktaya değmektedir. Değdiği iki adet nokta bulunmaktadır. Her iki nokta da ayna görevi görmektedir. İkinci sıradaki ayna altmış saniye boyunca yetmiş beş kez titreme hareketi sergilemektedir. Bu titreme hareketi vesilesiyle görüntü kesintisiz olarak algılanmaktadır. Tüm bunların gerçekleşmesi durumu, ana tarayıcıya bağlı bir unsurdur. Ayrıyeten ürünün nasıl çalıştığını bilmek bireye pek çok fayda sağlamaktadır. Böylece olası bir sorun çıkması durumunda sorunun nereden kaynaklandığını bilmek mümkündür.

Barkod Okuyucu Nasıl Kullanılır?

Barkod okuma eylemi için öncelikle bir cihaza ihtiyaç vardır. Bu cihazın barkod okuma işlevinin bulunması elzemdir. Barkod okuyucu çalışma prensibi gereği ürünün kimliği olarak nitelendirilen ürünün barkodunun algılanması ya da kaydedilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Bünyesinde yer alan aynalar vesilesiyle kolaylıkla barkodu algılar ve edindiği verileri bilgisayara yönlendirir. Böylelikle tüm satış işlemlerinizin kaydı tutulabilmektedir. Kullanmak için ürünü okuyucunun baş kısmına doğru tutmanız yeterli olmaktadır. Böylelikle barkod kolaylıkla okunabilecektir ve aynı zamanda da kaydı tutulabilecektir. Oldukça kolay, anlaşılır ve yalın bir çalışma prensibine sahip olmasından dolayı ilk geldiği andan itibaren insanlık kolay bir şekilde barkod sistemine ve barkod ürünlere uyum sağlamıştır. Bu uyum sonucunda kullanım alanı oldukça genişlemiştir.

Barkod Okuyucu Ne İşe Yarar?

Barkod okuyucular satın alma işleminin gerçekleştiği her alanda kullanılabilmektedir. Ürünün kendisinde barkodun bulunup bulunmadığı fark etmemektedir. Çünkü ekmeğin dahi bir barkodu mevcuttur ve satış işlemi barkodu vasıtasıyla yapılabilmektedir. Barkod okuyucular sayesinde stok takibi gibi işlemler günümüzde oldukça kolay bir biçimde yapılabilmektedir. Yine barkod okuyucu sayesinde yüzlerce ürünü satın alabilirsiniz, ödemesini yapabilirsiniz, aynı zamanda da düzenli ve hızlı bir şekilde stok yönetimi yapılabilmektedir.

Barkod Okuyucu Nasıl Kurulur?

Öncelikle bir yazılım lisansı almanız gerekmektedir. Yazılım lisansı edinmenin evvelinde satıcıya mersis numarasını sormanız gerekmektedir. Bununla beraber satıcının güvenini ölçmek amacıyla çeşitli sorular yöneltebilmeniz de mümkün bir durumdur. Yazılıma dair ya da satış süreci hakkında sorular sorabilir ve böylelikle fikir sahibi olabilirsiniz. Kendiniz ve işletmenize uygun yazılım edindikten sonra, programı çalıştırmak için bir bilgisayar gerekmektedir. Son olarak yapmanız gereken, ürünleri bu programlara kaydedip satış aşamasındaki ürünleri bilgisayarınıza aktarabileceğiniz bir barkod okuyucudur.