Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Wi-Fi Desteği

Başka bir kelime deneyin

Router Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Fiber Bağlantı

Başka bir kelime deneyin

Ethernet Port Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Model

V12
Başka bir kelime deneyin

Anten Sayısı

Başka bir kelime deneyin

USB Desteği

Başka bir kelime deneyin

Veri Transfer Hızı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

ADSL

için 101 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

ADSL

Günümüzde hızla artan internet kullanımıyla beraber birçok iş internetten yapılabilir duruma gelmiştir. İnternete bağlanılabilmeyi sağlayan teknolojik altyapının ismi ADSL teknolojisidir. ADSL modemler ile eve ulaşan ADSL kablo üzerinden bilgisayarlara, tabletlere veya cep telefonlarına internet imkânı ulaştırılır. ADSL kablo üzerinden sağlanan bağlantılar ile ADSL modemlerde hız farkları görülür. Farklı teknolojik donanımlarla güçlendirilmiş modem çeşitleri firmalar tarafından satışa sunulur. TP-Link ADSL modem ve Zyxel ADSL modem çeşitleri bunlara birer örnektir. TP-Link ADSL modem güvenlik konusunda pek çok seçeneği kullanıcılara sunarken Zyxel modem çeşitlerinin de kurulumu son derece kolay ve pratiktir. Modem ADSL seçenekleri ile farklı bağlantı alternatifleri gün geçtikçe farklı noktalara taşınmıştır. İlerlemelerin yanı sıra yeni teknolojilerle şu anda kullanılan modemlerin hızları da oldukça artmıştır. Birçok işin internet üzerinden yapılabildiği günümüzde ADSL ürün çeşitleri sayesinde insanlar gelişmelerden geri kalmaz. İnternet sağlayıcı firmaların sokaklara döşediği bakır kablolar santrallerden apartmanlara oradan da evlere kadar ulaşır. Evlerden DSL kablosuyla modemlere internet ulaşmadan önce splitter adı verilen ayrıştırıcılar ile telefon ve internet kabloları birbirlerinden ayrılır. ADSL modeme ulaşan DSL kablosu evlerde tüm cihazlarda internet kullanımına imkân tanır. Gelişen teknoloji artık hayatın her noktasında ortaya çıkmaktadır. Günümüzde market alışverişleri bile internet üzerinden yapılabilir. Ayrıca evden dünyanın herhangi bir noktası ile ticaret yapılabilir duruma gelmiştir. Artık internet üzerinden size uzak olan kişilerle oyunlar oynayabilir ve online eğitimler alınabilir. Dünyanın globalleşmesini sağlayan internet teknolojisiyle üniversite eğitimi bile alınabilir duruma gelmiştir. Modemlerin farklı modellerinde kullanılan Router Range Extender ismi verilen teknoloji sayesinde kablolu bağlantının yanında Wi-Fi adı verilen kablosuz bağlantı özelliği ile uzak mesafelerden sinyal alarak internet kullanılabilir. Mesafe Genişletici olarak bilinen bu teknoloji basit bir şekilde modemlerden çıkan sinyalleri güçlendirir ve daha uzak yerlere erişebilir. Böylece evlerden ya da ofislerden her noktadan kolaylıkla internet bağlantısı kurulabilir. PC ile yapacağınız çalışmalarda bir kopma problemi yaşamadan internet ile işlemlerinizi halledebilirsiniz. Asus ADSL modem ve Tenda ADSL modem markaları son teknolojiyle donatılmış modem cihazlarını sizlerin beğeninize sunar. Asus modemler hızıyla ve destekleyebildikleri çok sayıda cihazla öne çıkarken Tenda modem çeşitleri kullanıcılarına yüksek hızda internet kullanım imkânı sağlar. ADSL modem teknolojileri ile güçlendirilmiş modellerin yanı sıra çeşitli farklı teknolojilerle zenginleştirilmiş ürünleri modem ve ağ ürünleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

ADSL Modem Modellerinin Özellikleri İle Hızlı Bağlantı İmkânı

ADSL Modem Modellerinin Özellikleri İle Hızlı Bağlantı İmkânı

ADSL teknolojisi içerinde çok sayıda özellik barındırır. ADSL modem seçeneklerinde bulunan USB portlar ile ağdaki cihazlarla dosya paylaşımı mümkün hale gelir. Böylece kullanıcılara büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlanır. USB girişine sahip olmayan cihazlarla da dosya paylaşımı yapılabilir. Bu şekilde zamandan tasarruf etmenize imkânı tanınır. Çoğunlukla ürünlerde 4 adet Ethernet girişi bulunur. Ethernet portu ile modeme 4 farklı cihaz kablo ile bağlanabilir. Fiber teknolojisine sahip ürünler ise internete daha hızlı bağlanır. Fiber internet hizmeti sunan bir servis sağlayıcı kullanıyorsanız eve gelen fiber kabloları modeme bağlarsanız aldığınız hızda artış görülebilir. ADSL modem gelişen teknolojiyle beraber internetin hızını oldukça artırmaktadır. İş yaşamında, eğitimde ve yaşamın her yerinde artık her yaştan her kesimden insan ADSL teknolojisini kullanır hale gelmiştir. Kablosuz modemler internet bağlantısını üzerinde yer alan antenlerle sağlar. Farklı ADSL modellerinde sunulan daha fazla anten sayısı ve daha yüksek hızda bağlantı imkânı antenin gücüyle Wi-Fİ bağlantısını kullanıcılara ulaştırır. 1200 Mpbs bağlantı hızıyla çalışan kablosuz ürünler sayesinde yüksek hızla işlemlerinizi halledebilir, dersleri dinleyebilir ya da oyun oynayabilirsiniz. ADSL modem çeşitleri farklı tasarımlarıyla da öne çıkar. ADSL modemler farklı renklerde ve yapılarda şık tasarımlarıyla evinizin baş köşesinde yer alır. Kullanıcılara yüksek hıza ulaştıran ADSL modemler ile büyük dosyaları bile dakikalar içerisinde cep telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Teknolojinin hızla geliştiği bu günlerde hız çok önemli bir hal almıştır. Yüksek hızıyla ADSL modemler kullanıcılara son derece büyük avantajlar sunar. İnternetin yüksek hızlı veri paylaşımı imkânı beraberinde güvenlik problemlerini de beraberinde getirir. Akıllı telefonlarda ya da bilgisayarda sakladığınız veri, şifre ve dosyaların güvenliği de önemlidir. Farklı ADSL modem ürünlerinde ayrı ayrı olarak 5 GHz ve 2.4 GHz bandında kablosuz bağlantı imkânı bulunur. Bu farklı hızdaki bantlar sayesinde misafirlere ayrı bir bağlantı imkânı sunarak özel verilerinizi koruyabilirsiniz Bunun yanı sıra oluşturduğunuz kablosuz ağın ne kadar sürede aktif olacağını belirleyebilir ve güvenliği sağlayabilirsiniz. Farklı port girişi sayısına sahip ve farklı özelliklerle güçlendirilmiş ADSL modem çeşitlerini inceleyerek son kararınızı verebilirsiniz.

Gelişmiş Özelliklere Sahip ADSL Modem Modelleri

Gelişmiş Özelliklere Sahip ADSL Modem Modelleri

ADSL modem modellerinde çok farklı seçenekler ve alternatifler sunulur. Farklı özelliklere sahip ADSL modemler arasından tercihte bulunurken kafa karışıklığı yaşanabilir. Port girişi sayısından çeşitli bağlantı seçeneklerine sahip ve farklı alternatif özellikleri bulunan modelleri markalar satışa sunar. Modem tercih ederken öncelikle göz önüne alacağınız konu ürünü nerede, hangi alanda kullanacağınız hususudur. İnternet bağlantısına ihtiyaç duyduğunuz yer bir iş yeri ise daha çok cihazı internete eriştirebilecek bir modem tercih edilmelidir. Aksi takdirde daha fazla cihazla internete bağlanıldığında internet hızında büyük düşüşler yaşanması mümkündür. Ofisler düşünülerek yüksek cihaz kapasitesi bulunan ADSL modem alternatifleri hızın düşmesinin önüne geçer. Bu tür cihazlar sayesinde online toplantıların ya da araştırma yapılan projelerin yarıda kesilmesini engelleyebilirsiniz. Birden daha çok cihazı internete bağlayabilen ADSL modem seçenekleri ayrıca restoran, kafe ve bar gibi işletmeler için de son derece fonksiyonel ve avantajlı olacaktır. Aynı anda yüzlerce insanın bir modem üzerinden internete bağlanması hızda performans düşüşlerine neden olabilir. Yüksek sayıda IP adresini hafızasına kaydedebilen ürünler ile bu durumu engelleyebilirsiniz. Ayrıca kişisel kullanımınız için modem arıyorsanız tercihte bulunurken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Evde kullanım için ürün arıyorsanız interneti ne kadar sık kullanacağınız önemlidir. Eğer yüksek kapasiteli veri indirme ihtiyacınız varsa fiber internet sağlayan bir servis sağlayıcı ile anlaşıp fiber destekli modem almakta fayda vardır. Fiber destekli ürünler sunduğu yüksek hız ile ihtiyacınız olan dokümanları ve dosyaları kısa zamanda indirebilirsiniz. Eğer online oyunlar için model arıyorsanız da yüksek hıza ihtiyaç duyabilirsiniz. Yine bunun için de fiber destekli bağlantı sağlayan cihazlar son derece popülerdir. Böylece oyunda donma, gecikme yaşamaz ve kesintisiz ve hızlı performansın keyfini çıkarabilirsiniz. Evde her noktada kesinti yaşamadan internete ulaşmak istiyorsanız donanımın güçlendirici ADSL modemler yardımcı olabilir. Sinyal güçlendiriciler yani Router Range Extender ile evinizde her köşeye internet bağlantısı ulaşacaktır. Farklı özelliklere göre ADSL modem fiyatları, çeşitliliğe sahiptir. Airties ADSL modem ve Keenetic ADSL modem gibi farklı modeller yüksek hızda internete ulaşmayı kolaylaştırır. Airties ADSL modem modelleri tek bir tuşla kablosuz bağlantı sağlayan teknolojilerle donatılmıştır. Keenetic modemler geniş bir ürün yelpazesi sunar. Markanın 4 porta sahip ürünleri ön plana çıkar. Ayrıca dual band özelliğine sahip ürünleri de vardır.

ADSL Modem Kurulumu

ADSL Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Farklı alternatifler arasından internet bağlantı seçeneklerini göz önüne alarak tercihte bulunduğunuzda modem kurulumu işlemi de devreye girecektir. Tercih ettiğiniz modemin markasının modeline göre kurulumu internet tarayıcısı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Modemi bilgisayara bağladıktan sonra genellikle ürünün kurulum arayüzüyle karşılaşırsınız. Bu bölüme modem kullanıcı adını ve kablosuz bağlantı için şifreyi girerek kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Sizden istenilen adımları tamamlayarak ADSL internet bağlantısını kurabilirsiniz. ADSL internet kullananların eriştiği hız sayesinde orta düzeyde ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilirsiniz. İnternet sağlayıcınızın santralinden eve bakır kablolar ile ulaşan bağlantılar telefon hatları üstünden sağlanmaktadır. Sağlayıcı firmalar çoğunlukla hem internet hem de telefon hizmetini beraber kullanıcılarına sunar. Ev telefonunun kullanımının son derece azalmasıyla gün geçtikçe servis sağlayıcı firmalar sadece internet hizmetini de kullanıcılarına seçenek olarak sunmaktadır. ADSL Modem kurulumları genellikle her markanın farklı ürünlerinde benzer şekilde yapılabilmektedir. Kurulum işlemi son derece pratik bir şekilde yapılabilir. Kablosuz bağlantınızın kullanıcı adını ve şifresini markanın linki üzerinden değiştirebilirsiniz. Ancak IP adreslerini zaman zaman temizlemeniz gerekebilir. Zamanla modem arayüzü üzerinde sizin bağlantınızı kullanan cihazların IP adresleri hafızaya kaydedilir. Bu birikme sonucunda yeni cihazlar modeminiz üzerinden internet bağlantınızı kullanamayabilir. Bunun için modem yeni cihazları arayüz üstüne kaydedebilsin diye IP adreslerini temizlemelisiniz. GHz modemin kablosuz bağlantıda kullandığı hız bandını ifade eder. 2.4 GHz ya da 5 GHz gibi farklı bantlarda hızlar kablosuz ağlarla kullanıcılara sunulur. 5 GHz hız sağlayan modemler kullanıcılara farklı alternatifler olarak sunulur. Aynı zamanda farklı bant seçeneklerini içinde barındıran kablosuz bağlantılarla modemler aracılığıyla dual band hizmetini de kullanabilirsiniz. Aynı anda hem 2.4 GHz hız hem de 5 GHz hız bandı ile misafirlerinizi ağınızda ağırlayabilir ve cihazlarınızı koruma altına alabilirsiniz. Farklı bant genişlikleri sunarak VDSL ya da ADSL bağlantı seçenekleri bulunur. Sahip olduğunuz bağlantının hızına uygun bir ürün tercihi yapabilirsiniz.

Yüksek Hız Sunan ADSL Cihazlarla İnternetin Keyfini Çıkarın

Yüksek Hız Sunan ADSL Cihazlarla İnternetin Keyfini Çıkarın

Gelişen internet teknolojisiyle hızlı bir şekilde bağlantı imkânı sağlayan fiber teknolojisi internet ailesinin en yeni üyesi olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. İnternet bağlantı hızının zamanla artmasıyla evlerde ya da ofislerde kullanıcıların ihtiyaçları şekillenir. ADSL bağlantı imkânı sunan modemler ADSL 2 bağlantısıyla son derece hızlı bağlantı seçeneklerini kullanıcılara ulaştırır. Tercih ettiğiniz modemin özellikleriyle beraber fiber internet imkânını kullanmak için internet sağlayıcının sunduğu altyapıya ihtiyaç vardır. Kullanıcı odaklı ADSL ve VDSL bağlantı sunan modem çeşitleri farklı çözümleri kullanıcılara sunar. Farklı çözümler her kullanıcının ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahiptir. Fiber teknolojisini ADSL’den ayıran özellik internet bağlantısının limitinin fiber optik kablo yardımıyla kullanıcılara sunulmasıdır. Yeni nesil fiber kablolarla sunulan internet bağlantıları kullanıcılara daha hızlı bir deneyim yaşatır. Yüksek boyutlara sahip verileri indirmek için fiber teknolojisi ihtiyaçları karşılar. Ayrıca online oyunlarda donma ve kesilme problemi yaşamadan kesintisiz olarak performans sağlayan fiber altyapısı zamanla genişlemektedir. Oyunlarda ve yüksek boyutlu veri indirmede 1000 Mpbs’e varan internet hızına fiber internet ile erişebilirsiniz. İnternetteki işlemlerinizi son derece hızlı bir şekilde tamamlayabilmenize imkân tanıyan fiber internet özellikle iş yerlerinde çok sık kullanılır ve büyük avantajlar sunar. İş yükünü azaltan fiber internet teknolojisi indirilmesi gereken dosyalarda büyük bir hız sağlayarak zamandan tasarruf imkânı kazandırır. Zamandan tasarruf ederek çalışanların yalnızca yapılacak işe odaklanmasını sağlayan fiber internet teknolojisi farklı modem çeşitleriyle kullanıcılara ulaşır. Çift ADSL girişli modemler tek bir cihaz ile farklı bağlantı seçeneklerini sunar. ADSL veya VDSL bağlantı imkânı sağlayan modeller evlerde ve ofisler oluşabilecek kablo kirliliğinin de önüne geçer. Farklı seçenekleri kullanıcılarla buluşturan markalar teknolojik özellikleriyle dikkat çekici ürünleri beğeninize sunar. Ev kullanıcıları için ebeveyn kontrol imkânı sağlayan cihazlarla çocuğunuz internette gezinirken içiniz rahat olur. Güvenli internet deneyimini ailelerin kullanımına sunan markalar çocuk güvenliğini göz önüne alarak modellerinin üretimlerini gerçekleştirir. Farklı dillerde kullanılabilecek modem çeşitleri dünyanın dört bir yanından farklı dilleri konuşanların kullanımına sunulmuştur. İnternette yepyeni bir teknoloji olan VDSL 2 bağlantı seçeneğini kullanıcılara sunan modellerle hızınız en üst düzeye çıkar. ADSL 2 modem çeşitlerine göre VDSL 2 bağlantı 5 kata kadar daha hızlı interneti sağlar. Bu tip cihazlar çok yönlü DSL bağlantıyı destekleyerek hem VDSL 2 hem ADSL 2 hem de ADSL bağlantı türleriyle problem yaşanmadan kullanılabilir.

ADSL Modem Fiyatları

ADSL Modem Fiyatları

ADSL modem modelleri arasında özellikler bakımından farklılıklar olduğu için fiyatlarda da çeşitlilik görülür. ADSL ve VDSL modem cihazları arasında önemli özellik farkları olduğu için bu tipte ürünlerin fiyatları da ayrı düzeydedir. ADSL modem en basit internet ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilen, belirli bir indirme hızıyla çalışarak hizmet veren ve herkes tarafından günlük hayatta sıklıkla kullanılan modellerdendir. Ürünler sayesinde hem kablosuz hem de kablolu internet bağlantısı imkânı sağlanabilir. Bu ürünler çoğunlukla evlerde tercih edilir. Hızlı internet altyapısının bulunduğu fiber internet alınabilen yerlerde VDSL modemler de verimli bir kullanım sunar. ADSL özelliğindeki bir ürün aynı zamanda VDSL teknolojisi de sunabilir. İki özelliği bir arada barındıran modellerin fiyatı yükselebilir. ADSL modem seçimi yaparken dikkat edebileceğiniz konulardan birisi sahip olduğunuz internet hızıdır. Sahip olunan hızın üstünde modem tercih etmek alınacak verimi artırır. Modemin sahip olduğu Mbps değeri aldığınız hızdan daha düşükse bu durumda performansta azalma gerçekleşir. Ürünlerin sahip olduğu en yüksek Mbps değeri üründen alabileceğiniz maksimum performansı gösterir. Daha yüksek Mbps değerine sahip bir modemi tercih ettiğinizde internet hızınız yükselmez. Bu değer modemin uygun durumda size sağlayabileceği desteği gösterir. ADSL modem fiyatları bağlanabildiği cihaz sayısı, kapsama alanı ve anten sayısına göre çeşitlilik gösterir. Kapsama alanı bakımından daha geniş bir kullanım sunan antenli modellerle kapsamı alanı daha düşük olan cihazlar arasında fiyat farklılığı görülür. Ürünün üzerindeki antenlerin sayısı da fiyat farkı üzerinde etkili olur. Ayrıca kablolu ADSL modemler ile kablosuz cihazlarda arasında da farklı fiyatları görebilmek mümkündür. Modem seçeneklerinin sunduğu hız değerleri arasındaki farklar ürünlerin fiyatları üzerinde çeşitliliğe sebep olur. Bütün bunların yanı sıra cihazlardaki port sayısı da ürünün fiyatında fark yaratabilen faktörlerden biridir. Tercih edeceğiniz modemlerden beklentinizi, ürünün kullanılacağı alanın koşullarını ve cihazların teknik özelliklerini göz önüne alarak değerlendirebilirsiniz. Birbirinden farklı özellikler barındıran hızlı bir internet kullanım deneyimi sağlayan ADSL ürünler kullanıcılarına yüksek performans sağlar. İhtiyaç duyduğunuz ürünleri satın almadan önce ADSL modem kullananların deneyimlerini anlattığı yorumlara göz atabilirsiniz. Yorumlarda ADSL modemlerin kullanımı ve kurulumu gibi detaylar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından yapılan yorum ve analizler ürünleri satın alırken hızlı ve doğru karar vermenizi sağlayacaktır. Sayfamızdan aradığınız cihazları filtreleyebilir, ihtiyaçlarınıza göre olan ürünlere ulaşabilir ve bütçenize uygun cihazları tercih edebilirsiniz. Farklı markalar tarafından satışa sunulan ADSL modem seçeneklerini sepetinize ekleyebilir ve yüksek hızın tadını çıkarabilirsiniz.