Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

ADSL

için 891 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 603,00 TL 572,25 TL
  % 5
  Teknolojininyolu
  %100
 • 734,90 TL 697,39 TL
  % 5
  techmarketim
  %100
 • 594,90 TL 569,89 TL
  % 4
  TeknoryaBilişim
  %100
 • 928,00 TL 709,99 TL
  % 23
  DEY-ELEKTRONİK
  %100
 • 301,14 TL 250,27 TL
  % 17
  BtB
  %94
 • 240,00 TL 225,99 TL
  % 6
  Teknolojininyolu
  %100
 • 234,90 TL 225,89 TL
  % 4
  techmarketim
  %100
 • 958,32 TL 655,49 TL
  % 32
  Elmacık
  %100
 • 305,54 TL 219,99 TL
  % 28
  Elmacık
  %100
 • 600,00 TL 428,99 TL
  % 29
  SistemInternet
  %100
 • 849,99 TL 671,99 TL
  % 21
  vizyonbilgisayar
  %100
 • 629,90 TL 610,89 TL
  % 3
  techmarketim
  %100

ADSL Modem

Günümüzde internet kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Birçok iş internet üzerinden ilerletilebilir duruma gelmiştir. İnternet üzerinden sağlanan online eğitimler, online kurslar bunlara verilebilecek örnekler arasındadır. Eğitim kavramının yanı sıra birçok şirket online altyapılarını gün geçtikçe geliştirmektedir. İnternet üzerinde bulunmak şirketler açısından çeşitli avantajları bünyesinde barındırmaktadır. İnternete bağlanabilmenizi sağlayan teknoloji ise ADSL teknolojisi olarak bilinmektedir. ADSL modem aracılığı ile evinize gelen kablolar, bilgisayarlarınız, tabletleriniz ya da cep telefonlarınız ile bizi internete bağlama işlevini görürler. Telefon kabloları üzerinden sağlanan bağlantı, ADSL modem çeşitleri arasında hız farkı gösterirler. Farklı teknolojilerle donatılmış modem ve ağ ürünleri mevcuttur. Gün geçtikçe gelişen teknoloji göstermektedir ki ilerleyen süreçlerde internet farklı boyutlara taşınacak, sağladığı hız şu an olduğundan çok daha ilerilere taşınacak. Her şeyin internetten halledilebildiği günlerde iyi bir modem gelişmelerden geri kalmamanıza yardımcı olacaktır. İnternet sağlayıcınızın sağladığı bakır kablolar santralden apartmanınıza oradan ise evinize kadar ulaşmaktadır. Evinizde DSL kablosu ile modemlerinize gelmeden önce splitter isimli ayrıştırıcı sayesinde internet ve telefon kabloları birbirinden ayrılıyor. Ardından ADSL modemlerinize gelen dsl kablosu, evinizde kullanmak istediğiniz tüm cihazlarda internet kullanımına olanak tanıyor. Gelişen teknoloji artık hayatınızın her noktasında ortaya çıkmaktadır. Artık market alışverişlerinizi internetten yapabilir, evinizden dünyanın diğer bir ucuna ticaret yapabilir dilerseniz de dünyanın her noktasından farklı insanlarla oyun oynayabilirsiniz. Dünyanın globalleşmesinde önemli katkıları olan internet teknolojisi, yaşadığınız bölgeye çok uzak olan okulların internet üzerinden sağladığı eğitimleri alabilmenize olanak tanıyor. Bu ve bunun gibi birçok örnek sayesinde internet kullanımının dünya üzerinde yadsınamaz bir yeri olduğunu söylemek mümkündür. Modemler çeşitli modellerinde Router Range Extender isimli teknoloji sayesinde kablolu bağlantıların yanı sıra kablosuz bağlantı özelliği olan Wi-Fi bağlantısının da yüksek mesafelerden çekmesine olanak tanır. Router Range Extender(Mesafe Genişletici) basitçe modeminizden çıkan internet sinyallerini güçlendirerek daha uzak noktalara gönderir. Bu sayede evinizin veya ofisinizin her noktasından rahatça internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kişisel bilgisayarınız ile gerçekleştirmeniz gereken çalışmaları herhangi bir kopukluk yaşamadan yerine getirebilirsiniz. Bu özelliğin bulunmadığı modemlerin kablosuz bağlantılarını genişletmek için ayrıca bulunan aparatlarda mevcuttur. Yine aynı işlevi gören aracı birimler, kablosuz internet bağlantınızın geniş bir kapsama alanına sahip olmasına yararlar.

ADSL Modem Özellikleri

ADSL Modem Özellikleri

ADSL teknolojisi bünyesinde birçok özelliği barındırmaktadır. Çeşitli modellerde modem üzerinde bulunan USB port sayesinde ağda bulunan tüm cihazlar ile dosya paylaşımını mümkün kulan modemler, kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlıyor. USB girişi olmayan cihazlar ile de rahatça dosya paylaşımına olanak tanıyor. Zamandan tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Genellikle her modem türünde 4 adet Ethernet port girişi bulunuyor. Bu ethernet portları modeminize 4 adet farklı cihazın kablolu bağlantı ile bağlanabileceği anlamına geliyor. Fiber desteği bulunan modellerde ise internet hızı oldukça artmaktadır. Fiber internet sağlayan bir internet sağlayıcınız var ise evinize gelen fiber kabloları modeminize taktığınız takdir de internetinizin oldukça hızlandığını fark edeceksiniz. ADSL destekli modem, günümüz internet hızlarının artmasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Eğitimde, iş hayatında kısacası hayatın artık her alanında olan internet, her yaştan, her meslekten insan tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Modemler kablosuz internet bağlantılarını üzerinde bulunan antenler aracılığıyla sağlarlar. Çeşitli modellerde kullanıcılara sunulan yüksek anten sayısı ve 5 dBi seviyesinde bulunan anten gücü sayesinde Wi-Fi hızı oldukça artmış durumdadır. 1200 Mpbs kablosuz bağlantı hızını bünyesinde barındıran modeller, yüksek hızda internet ile işlerinizi hallederken, derslerinizi dinlerken veya oyun oynarken hızlı bir bağlantı deneyimini müşterilerine sunuyor. ADSL kablolu modem modelleri birçok farklı tasarım ile kullanıcılarına sunuluyor. Farklı renk ve form seçenekleriyle şık bir tasarımı evinize dahil ediyor. Sağladığı yüksek hız sayesinde ADSL modemler büyük dosyaları dakikalar içerisinde bilgisayarınıza veya cep telefonunuza indirmeye olanak tanıyor. Günümüzde hızın her şey olduğunu göz önüne alırsak, ADSL uyumlu modem çeşitleri kullanıcılarına oldukça büyük avantajlar sağlıyor. İnternet sağladığı yüksek hız ve veri paylaşımı kolaylığıyla birlikte geliyor fakat kişisel bilgisayarınızda veya cep telefonlarınızda sakladığınız dosyalarında güvenliği bu doğrultuda zaman zaman tehlikeye girebiliyor. Çeşitli modellerde ADSL modemlerin bize sağladığı özelliklerden biri de oluşturabildiğiniz 5GHz ve 2.4GHz bandında birbirinden ayrı kablosuz ağlar. Bu ağlar sayesinde misafirleriniz için ayrı bir alanda oluşturduğunuz bağlantı ile özel bilgilerinizi koruma altına alabilirsiniz. Aynı zamanda oluşturduğunuz bu kablosuz ağların ne kadar süreyle aktif kalacağını belirlemekte yine sizin elinizde. Size en uygun alternatifi sayfamızı inceleyerek bulabilirsiniz. Farklı port sayılarında ve bünyelerinde birbirinden farklı özellikler barındıran modem çeşitlerini ihtiyacınız doğrultusunda seçebilirsiniz. Ayrıca access point router seçeneklerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

ADSL Modem Önerileri

ADSL Modem Önerileri

ADSL modemler birçok seçenek ve alternatifi bünyesinde barındırdığı için seçimi yapılırken kafa karıştırabiliyor. Farklı bağlantı seçeneklerinden farklı ethernet port giriş sayısına sahip modellerine kadar bünyesinde birçok alternatifi barındırıyor. Modem seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur hangi alanda kullanılacağı olarak göze çarpıyor. İnternet bağlantısının sağlanacağı yer bir ofis ise daha fazla cihazın bağlantısını destekleyen modeller seçilmesi gerekiyor. Aksi takdirde birden fazla cihazın modeme bağlanması sonucu internet hızında düşüş yaşamak veya bağlantının kesilmesi gibi durumlarla karşılaşılabiliyor. İşyerleri düşünülerek yüksek cihaz kapasitesini bünyesinde barındıran modeller böyle durumlar ile karşılaşılmasının önüne geçmede oldukça etkili olmaktadırlar. Online yapılan toplantılarda veya araştırma gerektiren projelerdeki çalışmalarınızın yarıda kalması ihtimalinin önüne geçilmiştir. Birden fazla cihazın aynı anda internete girmesini sağlayabilen kapasitede modemler aynı zamanda restaurant, cafe ve bar gibi işletmelerde de oldukça işlevseldir. Günde yüzlerce insanın bağlanması internet hızında düşüşlere ve kesilmelere neden olabilir. Yüksek sayılarda IP adreslerini belleklerine kaydedebilen modemler sayesinde bu durumun önüne büyük ölçüde geçilmiştir. Bunların yanı sıra kişisel kullanım için modem seçimi yapılırken yine dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Ev kullanımları göz önüne alındığında interneti hangi doğrultuda ve hangi sıklıkla kullandığınız, modem seçimi yapmanız açısından önemli bir noktada bulunmaktadır. İnternetten yüksek boyutlarda veri indiriyorsanız, fiber internet destekli bir modem almanızda fayda vardır. Sağladığı üstün hız performansıyla ihtiyaç duyduğunuz dökümanları veya dosyaları kısa süre içerisinde indirmenize olanak tanır. Günümüzde oldukça popüler olan online oyunlar da yüksek bir internet hızı gerektirdiği için, yine fiber internet bağlantısını destekleyen bir modeme sahip olmanız, oyun esnasında gecikmelerin yaşanmasının önüne geçerek kesintisiz bir oyun deneyimini size sunmaktadır. Evinizin her alanında interneti kesintisiz bir şekilde kullanmak istiyorsanız da bünyesinde sinyal güçlendirici bulunduran modemler size büyük oranda yardımcı olacaktır. Sinyal güçlendirici, bir diğer adıyla router range extender, modem üzerinden sağlanan kablosuz bağlantının geniş bir alana yayılması için sinyali tekrar, daha güçlü bir şekilde göndermektedir. ADSL router modem olarak da bilinen bu modeller, internet bağlantısının evinizin her alanında kullanılmasına olanak tanımaktadır. ADSL fiyatları , modeller arası değişkenlik gösterebilir. Farklı alternatifler arasından kullanımınıza göre en uygun modeli seçerek üstün internet performansını deneyimleyebilirsiniz. Sayfamız üzerinden Airties modem seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Gelişen İnternet Teknolojisi ve VDSL Modemler

Gelişen İnternet Teknolojisi ve VDSL Modemler

Teknolojinin gün geçtikçe gelişmesi sonucu farklı alternatiflerde birçok bağlantı türü ortaya çıkmaktadır. Farklı alternatiflerde özellikler kullanıcılar doğrultusunda düşünülerek tasarlanıp, üstün performans sağlanmaktadır. ADSL modem internet iletimini bakır kablolar aracılığı ile gerçekleştirir. Genellikle internet sağlayıcınızın santraline 4 km uzaklıkta olan mesafelerde uygulanır ve maksimum 16 Mpbs internet hızını desteklemektedir. Gelişen teknoloji sayesinde fiber internet altyapısı olan bölgelerde ADSL modem ile fiber internet almak mümkün değildir. Bu durumda ADSL modemlerden daha yeni bir teknoloji olan VDSL modemler ile karşılaşılmaktadır. Fiber internet ile birlikte sunulan internet hızları 100 Mpbs’e kadar çıkabilmektedir. Fiber interneti kullanabilmek için gerekli olan VDSL modemler, internet iletimini yine bakır kablolar ile gerçekleştirir. İnternet sağlayıcınızın santraline 4 km’den az mesafelerde kullanılan bağlantı türü, hızınızı oldukça arttıracaktır. Günümüzde veri paylaşımının bu kadar arttığı düşünülürse hızlı bir internet, işlerinizi tamamlayabilmenizde size bir hayli yardımcı olacaktır. ADSL ve VDSL bağlantı türlerini aynı anda destekleyen modem modelleri ile her iki bağlantıyı da rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz. ADSL VDSL modem türleri her iki bağlantı türü içinde idealdir ve internet bağlantınızı değiştirmek istediğinizde tekrar bir modem alma ihtiyacının önüne geçer. VDSL, Very-High-Bitrate Digital Subscriber Line kelimelerinin kısaltılmasından meydana gelmiştir. ADSL modem türlerine göre 10 kat daha hızlı bir upload hızını kullanıcılarına sunmaktadır. Aynı zamanda 5 kat daha hızlı bir download deneyimini kullanıcılarına sunan VDSL modemler, yaşadığınız bölgenin altyapısının sağladığı internet ile de ilgilidir. Yaşadığınız bölgede VDSL internete uygun bir altyapı yoksa, VDSL internet bağlantısını destekleyebilen bir modelde yine ADSL hızında bir internete sahip olabilirsiniz. Hangi internet bağlantısını seçeceğiniz kullanımınızla da doğrudan ilgilidir. Sosyal medya da vakit geçirmek ve internetten dizi veya film izleme gibi kullanımlarda ADSL modemler sağladığı 16 Mpbs’lik hızlarıyla yeterli olacaktır. İnternetten yüksek boyutlarda veri indiriyorsanız veya rekabetçi online oyunlarda sık sık vakit geçiriyorsanız VDSL bağlantı türüne sahip modelleri tercih etmenizde yarar vardır. Bu iki bağlantı türünün arasında bir alternatif arıyorsanız ADSL 2 modemler size yardımcı olacaktır. ADSL 2 modem modelleri ile 24 Mpbs internet hızını tercih edebilirsiniz. Modem seçiminde, aynı modem üzerinden internete bağlanan kişi sayısı da oldukça önemlidir. Bu kriterleri göz önüne alarak sayfamıza göz atıp ihtiyacınız doğrultusunda bir modeme sahip olabilirsiniz. ADSL VDSL modem fiyatları, modeller arası değişiklik göstermektedir.

 ADSL Modem Kurulumu Nasıl Yapılmalıdır?

ADSL Modem Kurulumu Nasıl Yapılmalıdır?

Farklı alternatiflerde internet bağlantısını sağlayan modeller arasında seçiminizi yaptıktan sonra, modem kurulumu devreye girmektedir. Sahip olduğunuz modem doğrultusunda ilgili markanın modeli, modem kurulumunu internet tarayıcınız aracılığı ile sağlamaktadır. İletilen siteye giriş yaptığınız takdirde sayfa üzerinden modem kullanıcı adınız ve kablosuz bağlantı için bir şifre belirlemeniz gerekir. Bu adımları tamamladıktan sonra internet sağlayıcınızın sağladığı interneti modeminiz aracılığı ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. ADSL internet kullanıcıları sahip oldukları internet hızı ile orta düzeyde ihtiyaç duyduğu tüm işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Sağlayıcı tarafından santralden evinize kadar bakır kablolar ile iletilen internet, telefon hatları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Splitter isimli cihaz sayesinde telefon ve internet kabloları modeme ulaşmadan ayrılarak bağlantılar ayrılmaktadır. Sağlayıcılar genellikle internet ve telefon hizmetlerini bir arada kullanıcılarına sunmaktadırlar. Ev telefonlarının gün geçtikçe azalan kullanımı nedeniyle çeşitli internet sağlayıcıları yalnızca internet hizmetini de müşterileri için bir seçenek olarak sunmaktadırlar. Orta ve az düzeyde bir internet kullanımı isteyen kullanıcılar için ADSL modem tavsiye edilmektedir. Modem kurulumları diğer modellerde olan modemlerde de benzer şekilde yapılmaktadır. Markanın sağladığı internet linki üzerinden belirlenecek olan kullanıcı adı ve kablosuz internet şifresinin ardından rahatlıkla kullanılabilir. Kurulumları oldukça basit olan modemlerin çeşitli modellerinde arayüz hizmeti de sunulmaktadır. Arayüz hizmeti ile birlikte kullanıcılarına sunulan, kolay kullanıma sahip olan yazılımlar, modem ile yapılmak istenen çeşitli değişiklikleri tek bir alanda toplayarak müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Kablosuz bağlantı şifre değişikliği, kullanıcı adı değişikliği veya IP sıfırlama gibi birçok ayarı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Modemler arayüzlerinde bağlanılan cihazların IP adreslerini hafızasında tuttuğu için bu IP adreslerinin zaman zaman temizlenmesi gerekmektedir. IP adreslerinin modem hafızasında birikmesi sonucu bir süre sonra yeni cihazlar internete bağlanmakta sorun yaşayabilir. İstenmeyen bu ve benzeri durumların önüne geçmek için modem arayüzünü kullanarak IP hafızasını temizleyebilirsiniz. ADSL modem fiyatları, modeller arası değişkenlik gösterebilir. Ghz, modemlerin kablosuz bağlantı için kullandığı hız bandını ifade etmektedir. 2.4Ghz veya 5Ghz gibi çeşitli bantlarda hızları kablosuz bağlantınız için kullanabilirsiniz. ADSL 5ghz modem modelleri sağladıkları bağlantı hızı ile kullanıcıları için alternatif oluşturmaktadır. Aynı zamanda farklı bağlantı hızlarını da bünyesinde barındırabilen modeller Dual Band modem olarak adlandırılır. Çift bant özelliğini bünyesinde barındıran bu modeller 2.4Ghz veya 5Ghz bant hızlarını aynı anda kullanabilmenize olanak sağlar.

 İnternet Hızınızı Oldukça Arttıracak Fiber Bağlantı

İnternet Hızınızı Oldukça Arttıracak Fiber Bağlantı

Hızla yeni alternatifler üreten gelişen internet teknolojisi bünyesinde ailenin en yeni üyesi olma özelliğini barındıran fiber interneti de bulunduruyor. İnternet hızlarının gün geçtikçe artması kullanıcıların ihtiyacına göre şekilleniyor. ADSL fiber modem çeşitleri 1000 Mbps hıza kadar bağlantıyı kullanıcılarına sunabiliyor. Modem özelliklerinin yanı sıra fiber internet bağlantısını kullanabilmek için internet sağlayıcısının sağladığı fiber bir altyapıya da ihtiyaç duyuluyor. ADSL modem önerisi göz önüne alındığında kullanıcı odaklı farklı çözümleri bünyesinde barındıran modem çeşitleri, her türden kullanıcının ihtiyacına cevap verecek nitelikte. Fiber interneti ADSL teknolojisinden ayıran özellik, internet iletiminin fiber optik kablolar aracılığı ile yapılmasıdır. Yeni teknoloji fiber kablolar ile sağlanan internet hızı kullanıcılarına yeni bir deneyimi sunuyor. Özellikle yüksek boyutlarda veri indiren kullanıcılar ve online oyunlarda sıkça vakit geçiren kullanıcılar tarafından tercih edilen fiber internet, altyapısını gün geçtikçe genişletmeye devam ediyor. Verilerin büyük bir hızda indirilmesini sağlayan 1000 Mbps internet hızı işlerinizi kolayca ve hızlı bir şekilde tamamlamanıza olanak tanıyor. Oyunlarda da kullanıcılarına büyük fırsatlar sağlayan fiber internet, kesintisiz ve akıcı bir oyun deneyimini müşterilerine sunmaktadır. Özellikle büyük boyutta verilerin işlendiği işyerlerinde büyük avantaj sağlayan fiber internet, iş yükünün azalmasına yardımcı olmaktadır. İndirilmesi gereken verileri çok kısa bir sürede indirerek zamandan tasarruf etmenize ve işinize odaklanmanıza yardımcı olur. Alternatifler arasında çift ADSL girişli modem çeşitlerini de barındıran modemler, farklı internet bağlantılarını tek bir cihazda kullanmanıza olanak tanır. Aynı zamanda ADSL kablosuz modem çeşitli modellerde görülmektedir. Evinizde oluşan kablo kirliliğini ortadan kaldıracak olan kablosuz modem seçenekleri, birbirinden farklı özellikleri ile kullanıcılarına sunuluyor. Ebeveyn kontrolü özelliği ile modem üzerinden güvenli bir internet deneyimini çocuklarınız için sağlayan çeşitli modeller ile çocuk güvenliği üst düzeyde tutulmuştur. Birçok farklı dilde sunulan arayüz ise, her dilden insanın rahatlıkla kullanımına sunulmuştur. İnternet teknolojisinde yeni nesil bağlantı türlerinden biri olan VDSL 2 kullanılarak internet hızı üst düzeye çıkarılan modellerde, ADSL 2 modellerine göre 5 kat daha hızlı bir internet kullanıcılara sunulmuştur. Çok yönlü dsl bağlantısını destekleyen modellerde ise VDSL 2, ADSL 2 ve ADSL olmak üzere tüm bağlantı türlerinde sorunsuzca çalışır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

TP-Link (401)
Zyxel (108)
Asus (78)
Keenetic (45)
Airties (12)
Tenda (84)
Everest (43)
Draytek (25)
Zte (18)
D-Link (16)
Cnet (15)
Tp-Link (14)
Huawei (9)
Billion (4)
Netis (4)
Redline (3)
Aztech (2)
Belkin (1)
Edimax (1)
Krn (1)
Linksys (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Anten Sayısı

(420)
(166)
(113)
(12)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ethernet Port Sayısı

(684)
(52)
(42)
(19)
(12)
(6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(91)
ve üzeri (128)
ve üzeri (132)
ve üzeri (132)
ve üzeri (135)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL