E-Kitap Okuyucu

Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve tablet bilgisayar derken e-kitap okuyucu da artık hayatımızın içinde. E-kitap okuma deneyimini gerçek kitap okuma deneyimine yaklaştıran e-kitap okuyucular kitap kurtlarının rüyası.

E-Kitap Okuyucu Nedir?

E-Kitap Okuyucu Nedir?

E-kitap okuyucu veya kitap okuma tableti, adından da anlaşılacağı üzere e-kitapları okumak için tasarlanmış bir cihazdır. Bazı e-kitap modelleri daha fazla işlem de yapabilir ama bu durum dikkatinizi kitaptan uzaklaştırabilir. (E-kitap okuma dışında işlevler arıyorsanız tablet bilgisayarlara da göz atabilirsiniz.) İlk ticari e-kitap 1996’da çıkmıştır ama sektör, 2004 yılında Sony Librie, 2006 yılında Sony Reader ve 2007 yılında Amazon Kindle’ın çıkmasıyla ivme kazanmıştır. Bilgisayar ve telefonlarda da kitap okumanız mümkün ama e-kitap okuyucular kitap okuma deneyimine en yakın görüntüyü yakalamak için özel olarak tasarlanmasının yanı sıra portatiftir ve pil ömrü daha uzundur. Üstelik, birkaç kitap bile nispeten ağırlık yaparken hemen hemen 1000 kitabı tek seferde taşıma fırsatı sunar. Yüklediğiniz kitapları hem parlak güneş ışığında hem de karanlıkta rahatlıkla okuyabilirsiniz.

E-Kitap Okuyucu Nasıl Kullanılır?

E-Kitap Okuyucu Nasıl Kullanılır?

E-kitap okuyucu kullanmak aslında çok kolay. Cihazınızın kullanım talimatlarını okuduktan sonra e-kitap indirmeye başlayabilirsiniz. E-kitap indirme talimatları markadan markaya değişiklik gösterebilir ama temel olarak Wi-Fi ile internete bağlanıp güvenilir bir e-kitap indirme sitesinden e-kitap satın alarak cihazınıza indirmeniz gerekir. E-kitap uzantıları farklı olabilir, ayrıntılı bilgi için ipuçlarımıza göz atabilirsiniz. E-kitabı indirip cihazınızda açtıktan sonra sayfa sayısını ve ilerleme miktarınızı görebilir, sayfaların altını çizebilir veya sayfalar üzerine not alabilirsiniz. E-kitabı kapatıp tekrar açtığınızda kaldığınız yerden devam etmeniz de mümkün. E-kitabı saklamak istemiyorsanız okuduktan sonra silebilirsiniz. E-kitap okuyucunuzu sürekli yanınızda taşıyacaksanız onu dış etkenlerden korumak için e-kitap okuyucu kılıfı satın alarak cihazınıza takmanız şart.

E-Kitap Okuyucu Fiyatları Ne Kadar?

E-Kitap Okuyucu Fiyatları Ne Kadar?

E-kitap okuyucu fiyatları marka, model ve kapasiteye göre değişiklik gösterir ama e-kitap okuyucular genel olarak tablet bilgisayarı sadece kitap okumak için kullanan biriyseniz sizin için çok daha ekonomik ve verimli bir çözüm sunar. Elbette e-kitap okuyucu alırken e-kitap fiyatlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bunun dışında, e-kitap okuyucu farklı şartlarda kitap okumanızı sürdürmenizi ve yüzlerce kitabı aynı anda taşımanızı sağlamasıyla dikkate alınmayı hak ediyor. Amazon Kindle Paperwhite, Kobo Aura, Pocketbook Touch ve diğer e-kitap okuyucuların yanı sıra e-kitap okuyucu kılıfları ve ekran koruyucu filmleri de web sitemizde bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Bunları Biliyor Muydunuz?

  • Cep telefonu ve bilgisayar ekranlarını sildiğiniz mikrofiber bezlerle cihazınızın ekranını silebilirsiniz.
  • Calibre veya benzer bir dönüştürme program indirerek cihazınız ne marka olursa olsun .pdf, .epub ve .mobi gibi farklı uzantılara sahip e-kitapları okuyabilirsiniz.
  • Cihazdaki yerinizi artırmak için DropBox veya diğer bulut depolama çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Bunlara Dikkat!

  • Cihazı ilk aldığınızda şarjını yüzde 100 doldurun.
  • Cihazı saklarken kısmen şarjı olmasına (yüzde 30-50) dikkat edin, asla şarjının tamamen boşalmasına izin vermeyin.
  • Cihazı aşırı sıcaklardan ve aşırı soğuklardan koruyun.
  • Sıvılar kadar yüksek nem de cihaz için sakıncalıdır.

E-Kitap Okuyucu

için 539 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(75)
ve üzeri (106)
ve üzeri (112)
ve üzeri (112)
ve üzeri (113)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL