Webcam

Bilgisayarlar uzun zamandır insanlar arası ilişkilerin de sürdürücüsü konumundalar. Bilgisayarlarımıza yüklediğimiz çeşitli programlar sayesinde uzaklarla bağlantı kurmak her zamankinden daha kolay hale geldi. Normal telefon aramaları gibi, görüntülü arama yapmak için de belli bilgisayar aksesuarları kullanılıyor. Laptoplarda entegre olarak bulunan, ancak masaüstü bilgisayarlar için ekstra bir ürün olarak satın alınması gereken bu ürünlere webcam adını veriyoruz.

Webcam Nedir?

Webcam Nedir?

Webcam sözcüğü web kamera kullanımının kısaltılmışı olarak bilgisayar literatürüne girmiştir. Webcam temelde bir tür kameradır. Bir video aygıtı olan webcam bilgisayara bağlanarak çalışır ve işlevi temel olarak bilgisayar üzerinden görüntülü konuşmalar yapmaktır. Webcam 1991 yılında Cambridge Üniversitesi’nde icat edildiğinden bu yana webcam chat yani görüntülü konuşma mümkün olabilmiştir. Bilgisayarlara USB bağlantı noktaları aracılığıyla bağlanan ve böylece çalışan webcam sayesinde uzaklar yakın oldu demek mümkündür. Laptoplarınızda entegre webcam bulunabilir ancak belli bir süre sonra entegre webcam düzgün çalışmayı durdurabilir ve sizin uzaktaki sevdiklerinizle ya da profesyonel görüşmelerinizde bir webcam ihtiyacınız doğabilir. Ya da masaüstü bilgisayarınızda görüntülü konuşma için webcam satın allmak isteyebilirsiniz. Kategorimizde bulunan webcam çeşitleri arasından size uygun bir webcam mutlaka bulacaksınız.

Webcam Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Webcam Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Webcam satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalarda piyasada bulunan webcam modelleri size yol gösterici olabilir. Örneğin, bir mikrofonunuz yoksa, mikrofonu olmayan bir webcam yalnızca görüntünüzü iletecek ancak sesiniz karşı taraftan duyulmayacaktır. Bu nedenle mikrofonlu webcam modelleri tam istediğiniz modeller olabilir. Artık mikrofonsuz webcam bulmak neredeyse imkânsız olduğundan, bu özelliği hemen her yeni teknoloji webcamde bulabilirsiniz. Aynı zamanda görüntü kaydetmeye yarayan webcamler, ne tür bir görüntü kalitesi beklediğinize göre piksel özellikleri açısından farklılık gösterir. Size mümkün olduğunca yüksek pikselli bir webcam satın almanızı öneririz çünkü görüntü kalitesi pikseller büyüdükçe daha da iyileşir. Objektifin ve kameranın kalitesi ve aynı zamanda aygıt sürücüsünün destekleniyor olması da önemli ayrıntılardır.

En Uygun Webcam Fiyatları

En Uygun Webcam Fiyatları

Kategorimizde bulabileceğiniz webcam modelleri en iyi ve en tanınmış markaların ürünlerinden oluşmaktadır. Örneğin Logitech, Creative, Casper, Microsoft, A4 Tech gibi markaların webcam çeşitlerini kategorimizi inceleyerek hemen sepetinize ekleme şansınız var. Üstelik bu tanınmış markalara ait her bir ürünü en uygun fiyatlarla, bütçenizi zorlamayacak biçimde satın almak istiyorsanız da doğru yerdesiniz. Mikrofonlu webcam, 3d webcam, led aydınlatmalı webcam gibi webcam çeşitlerini en uygun webcam fiyatlarından faydalanarak satın alabilirsiniz. Bilgisayarınızın diğer ihtiyaçları için ise buraya tıklayarak diğer kategorilerimizi görebilirsiniz.

Webcam

için 1,122 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

A4-Tech (153)
(3)
Creative (9)
(295)
Everest (50)
(2)
(1)
(3)
(1)
Hiper (11)
HP (10)
(3)
Logitech (496)
Microsoft (23)
Minox (10)
(5)
Trust (7)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Mikrofon Özelliği

(359)
(21)
Başka bir kelime deneyin

Led Aydınlatma

(117)
(85)
Başka bir kelime deneyin

Görüntü Sensör Tipi

CMOS (73)
VGA (51)
CCD (26)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(39)
ve üzeri (65)
ve üzeri (73)
ve üzeri (76)
ve üzeri (84)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL