Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Webcam

için 1,164 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Webcam

Başta bilgisayarların olmak üzere, görüntülü iletişimin en temel aksesuarlarından birisi webcam çevre birimleri ürünleridir. Çok fazla kullanım alanı ve yeri olan bu ürünler, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Webcam modelleri, gelişen teknolojiyle beraber çok büyük ivme kazandı. Görüntü sağlamasının haricinde daha sayısız fonksiyona sahip olan bu ürünler, ihtiyaca göre üretilen modelleriyle tüketicilerin hayatlarında kalıcı bir yer edinir. Günümüzde kimi meslek gruplarının dijitalleşmesi ile beraber, webcam kullanmaya ihtiyaç duyanların sayısı da hatırı sayılır biçimde artmıştır. Özellikle çeşitli video ve canlı yayın platformlarında içerik üretmekle uğraşan kişiler, içeriklerinin kalitesini üst seviyelere çekmek için bu ürünlere ihtiyaç duyuyor. Online paylaşım platformunda tüketici olarak bulunan kişiler ise izledikleri içeriklerin görüntü kalitesinin iyi olmasını bekliyorlar. Bir başka önemli nokta ise ürünün kullanılma amacı ve amaca uygunluğunun birbirine uyumlu olmasıdır. Amacı dışında kullanılan webcam modelleri, diğer çoğu teknolojik alette olduğu gibi verimin ciddi anlamda düşmesine yol açar.

Dijitalleşen Dünyanın Ortak İhtiyacı Webcam Ürünleri

Dijitalleşen Dünyanın Ortak İhtiyacı Webcam Ürünleri

Streaming servislerinin son zamanlarda artan izleyici kitlesiyle beraber, çeşitli platformlardan canlı yayın yapan insanların ilk ihtiyaçlarından birisi webcam ürünleridir. Oyun oynarken veya video izlerken kendi görüntülerini de izleyicilerle buluşturuyorlar. Oyun yayını yapılırken FPS’i her türlü aydınlatma altında gecikmesiz olarak koruyup oyun hızının yanına çok daha kaliteli verilmesi sağlanır. Bu yüzden webcam kamerası, görüntü kalitesi bakımında herkesi tatmin edecek düzeyde olmalıdır. 4K Ultra HD kalitede görüntü sağlayabilen kameralar günümüzde en çok tercih edilen modellerdir. Ancak sağlanan FPS (saniyedeki kare sayısı) kalitesi de büyük önem arz etmektedir. 30 FPS verilirken 4K Ultra HD, 60 FPS verilerken 1080P görüntü kalitesi gayet yeterlidir. Ancak kimi zamanlarda webcam kalitesi, yüksek çözünürlükte bir görüntü vermek için yeterli olmayabilir. Bunun birçok sebebi olmakla beraber internet hızı en çok etkisi bulunan değişkendir. Ayrıca webcam pc uyumu da yüksek olmalıdır. Bilgisayarın işletim sisteminin desteklemediği bir ürün alırsanız baştan hata yapmış olursunuz. O yüzden ürünün seçmeden önce alacağınız webcam modelinin kullanılabildiği bilgisayar sistemlerini incelemeniz gerekir. Ayrıca önemli bir başka nokta da ürünü koyacağınız yerdir. Eğer ekranınızın üstüne koyacaksanız altında kıskaç bulunan modeller tercih edilmelidir. Masa üstüne koyacaksanız düz ayağı olan ürünlere göz atmalısınız. Webcam önerisi almak isteyen tüketiciler, tüm bu belirleyici unsurlar neticesinde ve ihtiyaçları dahilinde kişisel bir karar almalıdır. HDR (yüksek dinamik aralık) teknolojisi de webcam çeşitlerinin olmazsa olmazlarındandır. Video kaydı veya fotoğraf çekimi sırasında bu teknolojiden faydalanarak, yüksek görüntü kalitesine sahip içerikler oluşturabilirsiniz. Ayrıca aldığınız ürününü, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda, LCD ekranlarda kullanılabildiğinden de emin olun. Çünkü böyle yüksek kalitede bir ürüne sahip olunca, uzun yıllar boyunca birçok farklı mecrada kullanmak kaçınılmaz olacaktır. Her markanın kendi webcam ürünü için bir programı bulunur. Webcam programları bilgisayara indirilerek, ürünün ayarlarının kişiselleştirilmesinde rahatlıkla kullanılır. Çünkü sunulan görüntü ayarları her ortam için ideal olmayabilir. Bu yüzden siz kendi kullanım amacınıza ve yerinize göre bu program üzerinden ayarlamalar gerçekleştirebilirsiniz. Kablolu ve kablosuz olmak üzere iki seçenek sunulur. Bu seçenek de kullanıcının amacına göre tercih sebebi olmalıdır. Dış mekanlarda da video veya fotoğraf çekimi yapılma amacı bulunuyorsa kablosuz modeller tercih edilmelidir. Birçok farklı model ve özellikte kullanıcıların talebini karşılayan webcam çeşitleri sahiplerini bekliyor. Siz de ihtiyacınıza uygun ürüne sahip olmak için monitör ve ekran sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Video Konferanslarının Olmazsa Olmazı Webcam Modelleri

Video Konferanslarının Olmazsa Olmazı Webcam Modelleri

Globalleşen dünya ile beraber iş hayatındaki fiziki mesafeler son yıllarda iyice artmış durumda. Her istenildiği zaman istenilen yerde birçok sayıda kişinin toplanması da zor bir durum yaratıyor. İşte tam bu noktada online ortamlarda gerçekleştirilen toplantı ve organizasyonlar için mikrofonlu webcam ürünleri hayati bir önem arz ediyor. Görüntü ve ses aktarımını eş zamanlı olarak sağlayan bu aygıtlar birçok farklı fonksiyonuyla da fiziki toplantıları aratmayacak nitelikte. Bir, iki ve üç adet çok fonksiyonlu mikrofon bulunan webcam çeşitleri, ortamdaki sesi temiz bir biçimde karşı tarafa yollayabiliyor. 6 ve daha fazla kişinin ses aktarımı 360 derecelik kaliteyle gerçekleşir. Büyük ve boş bir mekânda olsanız bile ses aktarımı sırasında yankı gözlenmez. Webcam ve mikrofon özelliklerinin birbirleriyle uyum içinde olduğu bu modeller, üç farklı görüş alanı ayarına sahiptir. Bunlardan ilki kişinin tek başına, baş ve omuzlarının gözüktüğü seçenektir. Bu seçenek için çapraz 68 derecelik ayar gerekir. Diğer seçeneklerde ise mekânda büyük grupların bulunduğu durumlarda daha geniş bir görüntü açısı tercih edilir. Bu seçenek için ise 78 veya 90 derecelik ayarlar arasından uygun olanı seçebilirsiniz. Böylelikle hem tek kişilik toplantılarda hem de grup halindeki toplantılarda maksimum verim alınarak süreç başarıyla tamamlanmış olur. Webcam mikrofonlu olduğu zaman ayrıca bir mikrofon aksesuarına da gerek kalmamış olur. Kamera ve mikrofonun aynı aygıtta bulunması görüntü ve ses senkronizasyonun daha yüksek seviyede olması açısından da çok önemlidir. İş hayatınız için seçeceğiniz webcam ürününde dikkat etmeniz gereken bir başka önemli nokta daha vardır. Bu önemli nokta alacağınız ürünün video konferans uygulamalarıyla uyumlu olması. Görüntülü konuşma platformlarınca webcam testi yapılmış ürünler bulunmaktadır. Belirli platformlarla olan kullanımlarda yapılan testleri maksimum performansla geçen webcam markaları özel sertifikalar kazanmaktadır. Kullanacağınız uygulamanın desteklediği markalara bakarak da tercihinizi yapabilirsiniz. Toplantı sırasında kullanıcıları daha konforlu ve pratik bir kullanıma ulaştırmak için uzaktan kumandalar üretilmektedir. Bu kumandalar sayesinde yerinizden kalkmadan görüşmenin ses ayarına düzenleyebilir, kısmi görüntü ayarlarının değiştirilmesini de sağlayabilirsiniz. Ayrıca uygun fiyata sahip klavye ürünlerine de göz atabilirsiniz.

Yüksek Görüntü Kalitesine Sahip Webcam Ürünleri

Yüksek Görüntü Kalitesine Sahip Webcam Ürünleri

Kamera karşısında bulunan herkes, ister bunu iş olarak yapsın isterse de keyfi olarak, görüntü kalitesinin yüksek olmasını ister. Böylelikle görüntünün alıcısı daha net ve temiz bir izlenime sahip olur. Her aydınlatma şartlarında öznenin ön plana çıkarılması gerekir. 4K webcam ürünlerinde, düşük ışık bulunan ortamda veya güneş ışığının ters açıyla geldiği şartlarda, kameranın karşısında bulunan kişi tüm netliğiyle görüntülenebilir. Kristal netliğinde görüntü desteği sağlayan bu kameralar, akıcı bir çekim desteği sağlar. Webcam ürünleri kişisel bilgisayar kullanımında da önemli bir aksesuardır. Bu yüzden kişinin kişisel kullanım konforu yakalayabilmesi için, son teknolojik yeniliklerle geliştirilmiş kameraları kullanması gerekir. Bu noktada otomatik pozlama özelliği çok önemlidir. Kamera çalışır haldeyken, ışık ve hareket gibi değişmeler neticesinde oluşan pozlama değişiklikleri görüntü bozukluklarına neden olabilmektedir. Bu durumlarda otomatik pozlama ile görüntü kendi kendini onarabilir. Webcam tavsiye isteyen kullanıcıların otomatik pozlamanın yanı sıra yetersiz ışık kaynağının olduğu ortamlarda bile ayrıntılı görüntü sağlayan modelleri tercih etmelilerdir. Çünkü webcam kullanacağınız her ortamda yeterli düzeyde ışık kaynağına sahip olamayabilirsiniz. Yakın plan çelimleri de bilgisayar başında kamera kullanan kişiler için son derece önemlidir. Yakın plan çekimlerindeki ayrıntı gösterme gücü ise otomatik odaklama özelliğiyle doğrudan bağlantılıdır. Yine ışık ve hareketten bağımsız olarak özneyi ön plana çıkartan bu teknik detay, tercih yaparken dikkat edilmesi gereken bir nokta. Webcam görüntü ayarları, kullanılan kameranın bilgisayar programı sayesinde kolaylıkla kişiselleştirilebilir. Bazı modellerde ise kameranın üzerindeki panel yardımı ile bazı özellikler değiştirilebilmektedir. Webcam modellerinin ürün yelpazesi son yıllardaki ihtiyaçlar neticesinde çok fazla çeşitlenmiştir. Her ürünlerin sahip olduğu temel özelliklerin yanı sıra, kimi noktalardaki önemli detaylar markaları birkaç adım öne taşıyor. Webcam yazılımları da bu önemli detaylardan birisidir. Görüntü kalitesinin iyi olduğu bazı ürünlerde, kameranın görüntü ayarlarının kişiselleştirilememesinden dolayı, arzu edilen performans sağlanamaz. Bu sebepten öbürü tercihinizi yaparken bilgisayarınızın desteklediği bir yazılıma sahip kamera sizi her zaman öne taşır. Ürünler ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve satın alma işlemini gerçekleştirmek için sayfamıza göz atabilirsiniz. Aynı zamanda mouse çeşitleri ile ekipmanlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Webcam Modelleri ile Özgürlüğün Tadını Çıkarın

Webcam Modelleri ile Özgürlüğün Tadını Çıkarın

Dijital ortamlarda yaygın olan konseptlerden birisi vlog videoları çekmektir. Bu konseptte video çeken kişiler günlerinin belirli bölümlerini, mekândan bağımsız olarak kayda almaktadır. Dış mekân kayıtlarının da büyük bir gereksinim olduğu bu konseptte kablosuz kameralar büyük bir kolaylık sağlar. Farklı bir ürüne ihtiyaç duymadan pc kamera ürününüzü bilgisayarınıza bağlı olmadan da kullanabilirsiniz. Uzun saatler boyunca kayıt yapabilmenize olanak sağlayan bu modeller, yüksek pil gücüne sahiptir. Tabi ki bu kameraların en büyük özelliği kablosuz olmalarıdır. Tripod kullanarak, kamerayı tutmak için herhangi biri olmadan süreçlerinizi efektif bir biçimde yönetebilirsiniz. Kablosuz kullanılan webcam çekimlerinde mikrofon önemli bir detaydır. Kullanılacak harici bir mikrofon, hem iş yükünü ciddi anlamda arttıracaktır hem de maliyet konusunda kişileri ciddi anlamda düşündürecektir. Ayrıca çok yönlü birden fazla mikrofonun tek bir kamerada buluştuğu webcam ürünleri, dış mekân çekimlerindeki gereksiz arka plan seslerini ayıklayarak algılamaz. Böylelikle dijital ortamda videonuzu düzenlerken yapacağınız işlemler de kolaylaşmış olur. Bu özelliklere sahip olabilmek için arama motorunuza “mikrofonlu webcam satın al” yazıp size en uygun ürünlere ulaşabilirsiniz. 360 derece döndürülebilen ve katlanabilen tasarım, özellikle hareket halindeki çekimler için çok önemli bir yeniliktir. Bu sayede çekimi yapan kişi daha az hareket ederek daha geniş açılara sahip çekimleri kolaylıkla gerçekleştirebilir. Dış mekân çekimlerinin en önemli noktalarından birisi de yakınlaştırma ve uzaklaştırmalardır. Bu hareketler “zoom in” ve “zoom out” olarak adlandırılmakla beraber, bu durum sırasında görüntü bozukluklarının meydana gelmesi ise çok sık rastlanılan bir olaydır. Ancak gelişmiş webcam ayarları ile bu sıkıntı da tamamen ortadan kalkmaktadır. Yakınlaştırmalar sırasında oluşabilecek bulanıklıklar ortadan kaldırılmış olup, net bir görüntü elde edilmektedir. Ayrıca hızlı bir şekilde üst üste yapılan yakınlaştırma ve uzaklaştırma hareketleri sebebiyle oluşan görüntü bozuklukları da engellenmiştir. Webcam fiyatları markaların birbirinden farklı özelliklere sahip modelleri arasında farklılık gösterebilmektedir. Webcam alırken dikkat etmeniz gereken bir başka nokta lens kalitesidir. Cem lensler her zaman plastik lenslerden daha kalitelidir. Yüksek performansa sahip cem lensler hassas renk paletlerini dahi ayrıntılı bir biçimde algılar. Algılanan bu farklı renk tonları, özellikle dış mekân çekimlerinde kendini ciddi anlamda fark ettirir.

Güvenliğinizi Elden Bırakmayan Webcam Modelleri

Güvenliğinizi Elden Bırakmayan Webcam Modelleri

Kullanılmadığı zaman bile devamlı bilgisayarımızın çevresinde duran webcam ürünleri, güvenlik konusunda da kullanıcılarının içini rahat ettirmesi gerekiyor. Günümüz teknoloji çağında siber suçların çoğalmasıyla beraber, çeşitli sitelerde kamera kullanım izini istenmektedir. Bu izin verilirken kullanılacak olan site iyi seçilmelidir. Aksi taktirde çeşitli istenmeyen durumlar yaşayabilirsiniz. Ancak bazı kamera çeşitlerinde bulunan gizlilik kapaklarını kapatarak kullanım dışındaki anlarınızı güvene alabilirsiniz. Daha sonra tekrar kullanacağınız zaman ise kapağı açarak, webcam 1080p görüntü kalitesinin zevkine varabilirsiniz. Güvenlik konusunda yapılan yeniliklerden bir başkası ise yüz tanıma teknolojisidir. Optik ve kızılötesi ışınlar sayesinde yüz tanıma teknolojisine uyumlu webcam modelleri bulunmaktadır. Daha çok iş yerleri gibi kalabalık ortamlarda bilgisayar kullanan kişiler için faydalı bir özelliktir. Bilgisayarınızın başında değilken sizden izinsiz herhangi birinin oturum açması engellenmiş olur. Webcam driver ise farklı modellerin kurulumunun, işletim sistemi için gerekli olan programlarıdır. Orijinal driver kullanmak, her zaman üründen alınacak peformansın maksimum olmasını sağlar. Yeni nesil webcam ürünlerinin fark yaratan yeniliklerinden birisi ise dokunmatik panele sahip olmalarıdır. Genellikle kameranın ön kısmında bulunan bu kısım sayesinde bir işlemi kolaylıkla ve zaman kaybetmeden gerçekleştirebilirsiniz. Ses açma ve kapama, görüntüye cevap verme ve sonlandırma, kısmi görüntü ayarları bu panel sayesinde yapılabilir. Webcam modelinin bilgisayarınıza yüklü programını bile açmadan bu gibi hizmetlere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Kameraların kurulumu ise son derece basitleşmiştir. Eskiden CD’ler yardımıyla uzun süren yüklemelerle gerçekleşen işlemler artık webcam usb kablosunun bilgisayar girişine takılmasıyla hemen son bulur. Kablonun bilgisayara takılması sonucunda kısa süren tanımlama işlemiyle kameranız kullanıma hazır hale gelir. Tamamlanan webcam kurulumu ile ürününüzü güvenli bir biçimde kullanıma başlayabilirsiniz. Webcam modelleri görüntü ile özdeşleşmesinin yanı sıra sadece ses amaçlı da kullanılabilir. Bluetooth yardımı ile telefonlara bağlanabilen son model ürünler, sesli konferans görüşmelerinin yapılmasına da olanak sağlar. İsterseniz kişisel kullanım amacıyla da zevk alarak vakit geçirebilirsiniz. Yine kameranızı bluetooth ile telefonunuza bağlayıp, müzik dinlemek için hoparlöre dönüştürebilirsiniz. Aradığınız ürüne sahip olmak ise artık çok daha kolay. Sayfamızı inceleyerek, geniş ürün çeşitliliğine sahip webcam modelleri arasından ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Webcam Ne Demek?

Web Kamera’nın kısaltılmışı olan webcam, USB girişleri ile bilgisayara bağlanan bir aksesuardır. Webcam; dizüstü, masaüstü ve LCD ekranlarda kullanılan, kullanan kişinin görüntüsünü karşısındaki kişiye aktarmasını sağlayan kameralardır. Bilgisayar aksesuarı olan bu ürünler, fotoğraf çekme ve video kaydetme gibi çeşitli farklı fonksiyonları da gerçekleştirebiliyor.

Webcam Ne İşe Yarar?

Webcam modelleri genellikle canlı görüntü aktarımı durumlarında kullanılır. Ve kişinin görüntüsünü karşı tarafa aktarmasını sağlar. Bunun haricinde dış mekanlarda offline olarak video kaydı çekilebilmesine de olanak sağlar. Yüksek çözünürlüğe sahip kameralarla çekilen fotoğraflar sayesinde, fotoğraf makinelerinin görüntü kalitesine ulaşabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile beraber görüntünün yanında ses aktarımı, ayrıca bir mikrofona gereksinim duymadan webcam modelleri ile sağlanabilmektedir.

Webcam Nereye Takılır?

Webcam ürünleri portatif kullanılabilme özelliklerinden dolayı birçok farklı yolla kullanılır. Altında esnek kıskaçları olan modelleri, ekranların üst kısmına takarak yüzünüzün ve gövdenizin net bir biçimde görüldüğü bir açıya ulaşabilirsiniz. Bilgisayar masanızın üzerine koymak istiyorsanız, düz bir ayağa sahip webcam modelleri tam ihtiyacınıza yöneliktir. Birde özellikle video kayıtları esnasında fazladan bir iş gücü yaratmamak adına tripod kullanabilirsiniz. Webcam ürününüzü tripodun üzerine sabitleyerek geniş açılı görüntülere ulaşabilirsiniz.

Webcam Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Webcam alırken dikkat edilmesi gereken birçok önemli husus bulunmaktadır. Bunların en önemlisi ihtiyacınızı belirleyip, ihtiyacınıza uygun bir model seçmelisiniz. Cam lensler, görüntü kalitesi konusunda plastik lenslere nazaran çok daha kalitelidir. Yüksek çözünürlüğe sahip ürünler seçmeye de özen gösterin. 4K Ultra HD görüntü destekleyen webcam ürünleri tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılayabilir. Mikrofon ise nemli bir diğer noktadır. Harici bir başka mikrofona ihtiyaç duymamak için mikrofonlu kamera tercih edebilirsiniz. Yine kullanım alanınıza göre kablolu veya kablosuz ürünler ciddi avantajlara ulaşmanıza olanak sağlar.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Logitech (341)
Everest (147)
Microsoft (19)
A4Tech (116)
Asus (19)
Xiaomi (2)
Cbtx (62)
Dexim (34)
Trust (31)
Sezy (26)
Osmart (24)
Oem (23)
Dahua (18)
Lesgo (16)
Dark (15)
Taky (15)
Hadron (11)
Hxsj (11)
Quadro (11)
Microcase (10)
Trax (10)
Havit (9)
Hello (9)
Bood (8)
Piranha (8)
Tanix (8)
Linktest (7)
Razer (7)
Redragon (6)
Concord (5)
Gomax (5)
Kingdows (5)
Uptech (5)
Benq (4)
Crdkc (4)
Luxe (4)
Vonex (4)
Lifesize (3)
Snt (3)
Spy (3)
Valx (3)
Accutone (2)
Alpin (2)
Aoni (2)
Apprise (2)
G-Tek (2)
Halley (2)
Jpl (2)
Komtech (2)
Micropack (2)
Polham (2)
Polycom (2)
Techsmart (2)
Viewsonic (2)
Xiaovv (2)
Xtrike (2)
Yealink (2)
Zeus (2)
Aibecy (1)
Angetube (1)
Ashu (1)
Asonic (1)
Cisco (1)
Creative (1)
Deepblue (1)
Elgato (1)
Emeet (1)
Esonic (1)
Goolrc (1)
Greenpc (1)
HP (1)
Hth (1)
Huawei (1)
Imilab (1)
Inca (1)
Inovaxis (1)
Jabra (1)
Kedacom (1)
Lenovo (1)
Matrix (1)
Messo (1)
Monster (1)
Pars (1)
Rekortech (1)
Rukushe (1)
Streak (1)
Tecom (1)
Vaddio (1)
Vidlok (1)
(11)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Çözünürlük

(572)
(200)
(185)
(15)
(13)
(11)
(5)
(5)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Görüntü Sensör Tipi

CMOS (365)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Mikrofon Özelliği

(1054)
(8)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(86)
ve üzeri (141)
ve üzeri (152)
ve üzeri (155)
ve üzeri (161)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL