Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mouse Pad

için 3,140 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Mouse Pad

Geçmişte, bir bilgisayar faresi kullanmak için mutlaka bir fare altlığı gerekiyordu. Çünkü ilk fareler, fare hareket ettikçe yuvarlanacak küçük sert bir lastik top kullanırdı. Bu, hareket ettirilen mesafeyi temsil eden mause topuna belli bir direnç uygulayarak, bilgisayara sinyaller gönderen mekanizmanın daha rahat hareket etmesine olanak tanırdı. Bilgisayarın yazılımı, fare imlecini bilgisayar monitör ve ekran üzerinde hareket ettirmek için, mekanik bir sensörden gelen bu verileri kullanırdı. Yani kauçuk topun hareket edecek kadar tutunabileceği bir yüzey sağlamak için bir fare altlığına ihtiyaç duyuldu. Bugün, çoğu bilgisayarın optik faresi, lastik bir top yerine optik bir sensörler ile tasarlanmıştır. Optik sensör, farenin hareket ettiği yönü veriye dönüştürerek bunları imleç hareketi olarak algılayabilmenizi sağlar. Hareket etmek için yüzeyi kavraması gereken lastik bir top yoktur. Bu yenilik mouse pad teknolojisini baştan aşağı değiştirdi. Bununla birlikte, fare yarı veya tamamen yansıtıcı bir yüzey üzerinde kullanılıyorsa, bir fare altlığı olmadan mause kullanmak olanaksız. Yansıtıcı bir yüzeyde, optik sensör temel olarak kendisini yüzey üzerinde görür, çünkü bu yüzeyler optik sensörün bir görüntüsünü daha farenin içerisine yansıtır. Bu, sensörün farenin hangi yönde hareket ettiğini algılayamamasına ya da yanlış algılamasına neden olur. Fare altlığı kullanmak bu yğzden sensörün yüzey hareketini ve yönünü algılayabilmesini kolaylaştırır. Bazı bilgisayar fareleri optik sensör yerine lazer kullanır. Aslında teknik olarak, lazer fareler de hala bir tür optik sensör kullanırlar. Fark, optik fare sensörünün hareketi izlemek için LED ışığı, lazer fare sensörünün de lazer ışığı kullanmasıdır. Lazer farenin bir avantajı, siyah ve parlak yüzeyler de dahil olmak üzere hemen hemen her yüzeyde bir şekilde çalışabilmesidir. Bununla birlikte, bir lazer fare, doku benzeri bir yüzey üzerinde çalışmakta güçlük çekebilirken, optik bir fare daha iyi işlev görür. Sonuç olarak her iki durumda da bilek hareketinizi doğru şekilde algılanabilmesi için fare altlığı kullanmanız gerekecektir. Altlık olmadan çevre birimleri arasında yer alan farenizde tam verimi almanız olanaksız hale gelir.

Mouse Pad Türleri

Mouse Pad Türleri

Bugün piyasada satılan çeşitli fare altlıkları vardır. Bez altlıklar için kumaş türü, örgü ve yapı en kritik özelliklerdir. Hız ve kontrolü birleştiren bir tasarım ideal bir fare altlığı olarak tanımlanabilir. Mükemmel akışı elde etmenin yanı sıra, yüzeyin sürtünmesi de önemli bir husustur. Oyun farelerini düşük DPI'da kullanan insanlardan biriyseniz, farelerinizin ayaklarındaki aşınmanın en az olacağı, yeterince kaygan bir yüzeye sahip bir altlık seçmeniz gerekebilir. Ayrıca elinizi ve bileğinizi yüzey boyunca kaydırırken yüzey yeterince rahat hissettirmelidir. Sonuçta, fare altlıkları ve bilek dayanakları üzerinde, yukarıdaki tüm gereksinimleri karşılayan bir fare altlığı size gelişmiş ve rahat bir deneyim yaşattır. Bir fare altlığının iskeleti ve çoğu zaman en çok gözden kaçan bileşen tabandır. Örneğin iyi tabana sahip bir gamer mouse pad, oyun deneyiminizde önemli bir rol oynayabilir. İnce taban daha sağlam bir his tercih edenler için idealdir. Bu plastik ve sert yüzeyli bir mousepad kullanmaya benzer, ancak daha fazla rahatlık sunar. Ağır taban daha rahat bir his tercih edenler için idealdir. Yüzey çok daha yumuşak ve rahattır. Ek olarak, ne tür bir yüzeyde oynayacağınızdan emin olmadığınızda eklenen kalınlık LAN partileri ve turnuvalar için idealdir. Eklenen kalınlık, fare altlığının üzerinde bulunduğu düz olmayan yüzeyleri ortadan kaldırmaya yardımcı olarak, size mümkün olan en düz yüzeyi verecektir. Elbette mouse pad boyutları yüzey dokusu kadar deneyiminizi etkileyen bir başka faktördür. Doğru büyüklükte bir yüzeye ve tabana sahip bir fare altlığı, kullanıcı açısından büyük avantajlar yaratabilir. Bununla birlikte, oyuncular arasında genişletilmiş fare altlıkları yıllar boyunca giderek daha popüler hale geldi, çünkü sadece fareniz için büyük bir alan sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda oyun klavyenizi de destekleyebiliyorlar. Günümüzde çoğu oyuncu, tercih ettikleri oyun donanımı olarak mekanik klavyeler kullanıyor. Mekanik klavyenizi genişletilmiş fare altlığına yerleştirerek, genel klavye deneyimini önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Fakat büyük altlıklar kullanmak, her zaman doğru tercih yaptınız anlamına gelmeyebilir. Mouse pad küçük boyutlarda olduğu taktirde farklı kullanıcılara farklı çözümler sunabilir. Yani mesele fare altlığını ne amaçla kullanacağınızla doğrudan ilişkilidir.

Doğru Mouse Pad Oyun ve İş Deneyiminiz Olumlu Şekilde Etkileyebilir

Doğru Mouse Pad Oyun ve İş Deneyiminiz Olumlu Şekilde Etkileyebilir

Zaman zaman fare altlıkları yıpranabilir. Bu sorunu çözmek için, fare altlığının çevresine, yüzey ve taban arasındaki dikişleri sabitleyen daha kalın dikişli bir çerçeve sunan markalar var. Bu yıpranma önleyici çerçeve, fare altlığınızın ömrünü ve estetiğini büyük ölçüde artırır. Bir başka avantaj bu çerçeveler, fare altlığınızı kolayca yıkamanıza izin verir. Konstrüksiyon, makine yıkamalarında ya da bir sabun ile temizlenebilecek kadar güçlü bir yapıya sahiptir. Bu da yüzeyinizin yepyeni görünmesini sağlar. Genellikle, bir fare altlığı denildiği zaman herkes daha ufak boyutlarda bir yüzey hayal eder, Masanızın yüzey malzemesi mouse deneyiminizi büyük ölçüde etkileyebilir, yani bir cam masanın üzerine fare kullanmak, bir ahşap masanın üzerine fare kullanmaktan çok farklıdır. Mouse pad büyük yüzeylere sahip olduğu zaman çarpıcı sonuçlar vadederek, daha sağlam ve bağlantılı bir his sağlayabilir. Genişletilmiş altlığın yüzeyi ek tutuş sağlar ve farenizin yalnış hareket etmesini önlemeye yardımcı olur. Bunlar, genişletilmiş mousepad’lerin oyuncular arasında bu kadar popüler olmasının ana nedenleridir. Her hardcore oyuncu için geniş fare altlıkları daha fazla çeviklik ve hareket alanı anlamına gelebilir. Bir mouse pad 90x40 boyutlarda olduğunda, klavyenizi de kapsayarak, tuş hassasiyetini farklı bir boyuta taşımaya yardımcı olur. Doğru oyun mousepad'i bir yarış arabasının lastikleriyle karşılaştırılabilir. Tekerleğin arkasında en iyi sürücüye ve en hızlı otomobile sahip olabilirsiniz, ancak arabanın altında bir çift eski ve yıpranmış lastik varsa bunların hiçbir önemi kalmaz. Mousepad, oyuncular açısından önemli bir kit parçasıdır. Bu yüzden tercihlerinize ve oyun tarzınıza uyan bir tane bulmak, sizi online oyunlarda bir adım öne çıkarabilir. Bu sayede sadece kişisel oyun konforunuzu artırmakla kalmayarak, genel performansınızı da artırabilirsiniz. Pürüzsüz ve güvenilir bir kayma deneyimi sunmak için dikkatle tasarlanmış mouse pad renkli oyun dünyasının sınırlarında daha konforlu bir shooter deneyimi yaşamanıza olanak tanır. Optimal izleme için tasarlanmış olması, sadece tutarlı bir fare performansı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda farenizdeki sensörün yaptığınız her hareketi doğru bir şekilde algılamasını da sağlayacaktır. Hiç düzensizliği olmayan bir oyun yüzeyine sahip olmak mouse ve mouse pad ikilisini daha uyumlu hale getirebilir. Oyununuz için farenizin hareketlerinizi doğru bir şekilde izlemesinin ne kadar önemli olduğunu doğru fare altlığını bulduktan sonra fark etmeniz kolaylaşır. Yani hassasiyet ve tutarlılığın biraz daha önemli olduğu oyunlar oynuyorsanız, doğru altlığı kullanmak oldukça önemlidir.

Mouse Pad Konforlu Bir Deneyim Sunar

Mouse Pad Konforlu Bir Deneyim Sunar

Satışa sunulan tonlarca fare altlığı var ve bu sayede size uygun bir tasarım bulmak göründüğünden daha kolay hale gelebiliyor. İnce ve sert ped üzerinde hızlı bir kaymayı tercih ediyorsanız, neredeyse kişiselleştirilmiş bir altlık bulmanız zor değil. Ya da daha fazla kontrol hissi veren kalın bir mouse pad jel yapısı sayesinde, bileğinize ve elinize daha fazla destek sağlayabilir. Hemen fark edilmese de iki ped arasındaki kayma özelliklerinde ilk bakışta aynı görünen büyük farklar olabilir. Kendi ihtiyaçlarınıza uygun bir oyun ya da çalışma alanı elde etmek performansınızı kesinlikle artırabilir. Çoğu tüketici sınıfı fare altlığı en yüksek hassasiyetli oyuncular için yeterince büyük alanlar sunarken, daha küçük bir mouse pad bilek destekli tasarımı sayesinde, bileğinizin daha uzun süre rahat kalmasını sağlayabilir. Mouse'unzun verdiği destek, farenizin uzun süre sağlam kalabilmesi açısından faydalıdır. Yeni bir oyun fareniz varsa, ahşap bir masa veya mutfakta bulduğunuz plastik bir kesme tahtası üzerinde kaydırırken farenizin ayaklarını zımparalayarak, hareket kabiliyetine zarar verebilirsiniz. Sistem kurulumunuzu tamamlamak için kendinize kişiselleştirilmiş bir ped almak doğru bir fikirdir. İnsanlar genellikle tüm bez farelerinin tam olarak aynı kaymaya sahip olduğunu düşünebilirler, ancak bu yaygın bir yanlış anlamadır. Çoğu kumaş oyun mousepad'leriyle karşılaştırıldığında, bu oldukça farklı miktarda yüzey sürtünmesi ile çok ya da az kontrol edici bir kayma sunabilir. Bu yüzden agresif fare kullanma eğilimi olan kişiler veya kendilerini sık sık hedeflerinin ötesine geçen oyuncular için farklı mouse pad önerisi yapılmalıdır. Kenarları dikişli orta kalınlıkta bir ped ve kauçuk bir taban, iş haricinde daha sert oyun deneyimleri yaşayan kişiler için daha uygundur. Böylece farenizi sert şekilde kaydırırken altlık asla hareket etmez. Çok özel kayma deneyimi nedeniyle, fare altlığından biraz daha fazla kontrol arayan insanlar için kauçuk taban mükemmeldir. Kimi modellerin dikişli kenarları ise, onların daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilir. Doğru kayma deneyimini korumak istiyorsanız doğru büyüklüğe sahip bir modele yönelebilirsiniz.

Renkli ve Desenli Mouse Pad Tasarımları

Renkli ve Desenli Mouse Pad Tasarımları

Daha ufak yüzeyli fare altlıkları, hızlı oyun deneyimine ihtiyaç duymayan insanlar için iyi bir seçenektir. Yalnızca profesyonel oyuncular değil, aynı zamanda daha gündelik kullanımlar için de birçok altlık modeli bulunuyor. Kimi tasarımlar, dikişli kenarlar veya yüksek bir kayma performansı gibi özellikler sunmasa da, amaca yönelik ve renkli tasarımlarla, masaütünüzü daha renkli bir hale getirebilir. Fare altlıklarını bu kadar popüler yapan bir başka özellik elbette renkli tasarılardır. Mouse pad siyah renkte olabileceği gibi, neredeyse kişiselleştirilebilecek kadar geniş desen ve renk seçenekleri de sunabilir. Bir mouse pad desenli olduğu zaman, yalnız konforlu bir fare deneyimi sunmaz. Aynı zamanda çalışma ya da oyun alanınıza daha sert ya da yumuşak görünümler kazandırabilir. Mouse pad fiyatları marka ve modeller arasında farklılık gösterir. Kontrol ve hız söz konusu olduğunda, ortalama bir kayma deneyimi sunan temel modeller oldukça uygun fiyatlarla karşınıza çıkar. İlk oyun farenizi satın almak istiyorsanız ve ne alacağınızdan henüz emin değilseniz, bu temel modeller oldukça doğru bir seçim olma eğilimi gösterir. Masa ve ped arasındaki sorunsuz geçiş sunabilen birçok temel fare altlığı mevcuttur ve mouse pad laptop kenarında kullanıldığında, oldukça temel bir deneyim sunması çoğu zaman yeterli olacaktır. Yumuşak altlık ile sabit altlıklar arasındaki temel fark, sizin bir fare altlığından beklentinizin ne olduğuna göre değişir. Doğru pedi seçmek, ne yaptığınıza ve bunu nerede yaptığınıza bağlıdır. Birçok optik farede açısından fare altlığı gerekli bir aparattır, ancak bazı insanlar en sevdikleri fare altlığının yüzeyini masanın temel görüntüsüne tercih ettiği için de fare altlığı kullanabilir. Oyun oynamak için en iyi mouse pad, herhangi bir özel oyun bilgisayarı kurulumuna son dokunuşu sağlar. En iyi fare altlıklarından herhangi biri, etrafındaki en iyi oyun faresini algılamayı kolaylaştırırken, muhtemelen oyun içi yanıt sürelerinize ve zamansallığınıza çok fazla yardımcı olmayacaktır.

Yumuşak ya da Sert Mouse Pad Seçmek

Yumuşak ya da Sert Mouse Pad Seçmek

Yumuşak bir fare altlığı, çoğunlukla köpük veya kauçuk kompozit malzemeden yapılmış, kumaş bir kapağa ve yastıklı bir desteğe sahiptir. Dokulu yüzey, daha önceki senelerde norm olan silindir topu faresinin kayması için idealdir. Bununla birlikte, yumuşak fare altlığı, sert bir fare altlığına nazaran, optik fare için oldukça iyi bir performans sunar. Yumuşak bir ped kullanıcıya farenin altında biraz yastıklama sağlar. Yüksek kontrastlı, renkli resimlerle çalışacaksanız, sert fare altlığı bu tip görsellerin yüzeyinde daha dinamik olma eğilimindedir. Sert fare altlığı genellikle kauçuk bir desteğe ve kolayca temizlenebilen pürüzsüz bir plastik yüzeye sahiptir. Optik fareler ve lazer fareler ile iyi çalışırlar ve hassas fare hareketleri açısından kullanıcıya avantaj sağlarlar. Optik fareler sert veya yumuşak fare altlıkları ile iyi çalışırken, lazer fareler sert fare altlığının yüzeyinde daha iyi performans gösterir. Sert fare altlıkları genellikle yumuşak altlıklardan daha uygun fiyatlı şekilde karşımıza çıkabilirler. Bilek açısından oldukça ortopedik deneyimler sunabilmesi için bir mouse pad destekli şekilde de üretilebilir. Fakat hangi fare altlığının en iyi şekilde çalıştığı kısmen sizin kişisel tercihinize bağlıdır. Optik fareniz varsa, sert veya yumuşak bir fare altlığının yüzeyinde muhtemelen sorun yaşamazsınız, ancak biri diğerinden daha iyi hissettirebilir. Fareniz oyun için tasarlanmışsa, sert bir fare altlığı hızlı ve doğru hareketler için daha fazla hassasiyet sağlayacaktır. Mouse pad oyuncu bileğini ya da çalışan bir kişinin eklemlerini farklı tasarımlar sunarak korumayı başarabilir. PC oyuncuları, muhtemelen grafik tasarım ve fotoğraf manipülasyonu yapan insanlar, çoğunlukla daha büyük bir fare tercih edebilirler. Düzgün, dokunsal bir yüzey, ister optik tasarım hassasiyeti, ister grafik tasarım ya da oyun gibi hassas görevler yapıyor olun, bilgisayarda uzun bir günlük çalışma ile mücadele ettiğiniz sürece, neredeyse bir zorunluluktur. Fakat seçim tamamen kişiseldir. Başka bir deyişle: Fareniz sert ve pürüzsüz bir yüzeyde daha hızlı hareket ederek, imlecin hızlıca kaydırılmasını kolaylaştırırken, yumuşak bir yüzey üzerinde daha yavaş hareket ederek, imlecinizi daha hassas kontrol edebilmenizi sağlar. Ayrıca, yumuşak fare altlıklarının uzun ve ayrıntılı çalışma sürelerinde sert olanlardan daha rahat olacağı da seçiminiz açısından kriterlere dahil edilebilir. Optik bir fare cam bir masa yüzeyinde asla düzgün şekilde çalışmayacaktır.

Mouse Pad Nasıl Temizlenir?

Herhangi bir fare altlığının özellikle uzun süre kullanıldıktan sonra kirlenmesi engellenemez. Gres, ter ve atıştırmalıklar bir mause pad’in bir numaralı düşmanıdır. Fare altlığınızı, bir tepsinin içinde sıcak su ve şampuan koyup, iyice ovalayarak kolayca temizleyebilirsiniz.

Mouse Pad Nasıl Düzleştirilir?

Güneşe (veya ısıtmak için başka bir yere) yerleştirebilir, sonra üzerine ağır nesneler koyabilirsiniz. Zaman ve kullanım da düzleştirmeye yardımcı olacaktır. Satın aldığımda büyük bir mouse pad (Razer ürünü) ile benzer bir sorun yaşadım ve bu şekilde hallettim.

Mouse Pad Nasıl Olmalı?

Bilyelı fareler genellikle çekiş için daha yumuşak bir yüzeye ihtiyaç duyarken, hassas optik sensörler, farklı faydalar sunan giderek artan sayıda mouse pad tasarımına yol açmıştır. Ped yüzeyleri söz konusu olduğunda, hız ve doğruluk arasında genel bir denge vardır.

Hangi Mouse Pad Almalıyım?

Daha yumuşak veya pürüzlü dokular sert, kaygan bir yüzeyden daha fazla sürtünme yaratır. Daha yumuşak bir fare altlığı daha yrıntılı işler için idealken, sert altlıklar, daha hızlı hareketlere izin verir. Örneğin, hızlı tempolu bir video oyunu oynarken sert bir altlık işinizi kolaylaştırabilir.