Mouse

için 14,621 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Mouse

Bilgisayar pek çok parçadan oluşan bir sistemdir. Bilgisayarın tek bir parçasının bile eksikliği pek çok probleme yol açabilir. Bilgisayar kullanmanın ana cihazlarından olan mouse fare olarak da adlandırılıyor. Mouse edinirken dikkat edilmesi gereken pek çok faktör bulunuyor. Bu faktörlerin önemi bilgisayarla etkileşim fazlalaştıkça artıyor. Bu yüzden bilgisayar fareler bilhassa “gamer” da denilen bilgisayar oyunu oynayanlar veya profesyonel bilgisayar kullanıcıları için artıyor. Bilgisayar parçaları birbiriyle bir bütün olarak işlevsellik kazanıyor. Bütün parçaların kalitelerinin veya işlev güçlerinin birbirine yakın olması ayrıca önem arz ediyor. Bilgisayar fareleri geçmişten bugüne pek çok değişikliğe uğradı ve uğramaya devam ediyor. Bazen bilinçsiz kullanıcıların gözünü boyayacak şekilde gereksiz reklam yanılsamaları gerçekleştirilse de, aslında asıl ihtiyacın ne olduğu bilindiği takdirde her şey kolaylaşıyor ve bilinçli bir alışveriş gerçekleştiriliyor. Mouseların belli başlı çeşitleri bulunuyor ve çeşitler gerek profesyonel gerekse standart kullanımları karşılayabiliyor. Kaliteli, bilgisayarla tam olarak uyum sağlayabilen, teknolojinin kolaylıklarını kullanıcıyla olabildiğince buluşturabilen bilgisayar fareleri bulmak o kadar da zor olmuyor. Öncelikle bir mouseda bulunması gereken özellikleri bilmek ve farenin bağlanacağı bilgisayarın nasıl bir fareye ihtiyacı olduğunu da bilmek gerekiyor. Mouse modelleri bütün bunları karşılayıp karşılamadığına dair bilgi verecek şekilde kılavuz donanımına sahip oluyor. Geriye sadece verilen teknik bilgileri doğru bir şekilde okumak kalıyor.

Pek Çok Mouse Çeşidi Bulunuyor

Pek Çok Mouse Çeşidi Bulunuyor

Mouselar her geçen gün değişkenlik göstermeye devam ediyor. Mouse çeşitleri bilgisayara bağlanma ve hareketliliği algılama konularından çeşitlilik gösteriyor. Mouselar kablolu veya kablosuz olarak bilgisayara bağlanabiliyor. Kablosuz bağlantılar Bluetooth, kızılötesi, wireless, usb yöntemi ile yapılabiliyor. Mouse kablosuzolarak bağlandığında kabloludan daha az verimli olacağı düşüncesi son zamanlarda iyice tarihe karışıyor. Gelişen teknoloji kablo karmaşasından veya kısıtlamasından kullanıcıları kurtarmaya devam ediyor. Kablosuz modeller pille veya şarj ile enerji kazanıyor. Bu enerji türlerinin sürekli yenilenmesi bir yük olacağından bilgisayar faresinin kullanılmadığı zamanlarda kapatılması uygun görülüyor. Mouse satın al işlemini gerçekleştirmeden önce kablosuz bağlantılardan kişiye en uygun olanının tercih edilmesi gerekiyor. Ancak zaten ekrandan çok uzakta kullanılamayan bir cihaz olduğu için inanılmaz mesafelere ihtiyaç duyulmuyor. Wi-Fi gibi hizmetlerin kullanımında mesafe unsuru çok önemli olsa da bilgisayar fareleri için aynı durum söz konusu olmuyor. Artık kablosuz modeller en az kablolu kullanımda olduğu kadar hızlı bir şekilde bilgisayarlar tarafından okunuyor. Herhangi bir kopukluğa mahal verilmeden kullanım geçekleştiriliyor. Kablosuz bir mouse, kablolu olarak da kullanılabiliyor. Bu özellik bazı modellerde geçerli oluyor. Öyle ki, kablo ile cihaz sarj halindeyken kullanımı mümkün oluyor. Böylece hem sarj ihtiyacı karşılanmış oluyor hem de kullanımdan geri kalınmıyor. Dış görünüşleri ve avuç içi konforu açısından da değerlendirilen modeller, ana temada kablosuz veya kablolu olmaları açısından ayrılıyor. Artık kablolardan kurtulmak gerek hoparlörlerde gerekse kulaklıklarda fazlasıyla alışılagelen bir durum olduğundan mouselar için de bu özellik olmazsa olmaz kategorisinde görülüyor. Mouseların estetik açıdan kablolar konusunda farklılıklar barındırmasının yanı sıra dış görüntüleri diğer yönlerden de oldukça değişken olabiliyor. Bilgisayar faresi kullanımını profesyonel bir şekilde yapan herkes bu değişikliklerle fazlasıyla ilgileniyor. Kullanıcılar efektif görünüme son derece önem verenler ve yalnızca kullanım kolaylığıyla ilgilenenler olarak ikiye ayrılıyor denilebilir.

Mouse Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mouse Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mouseların fonksiyonel özellikleri arasında en temel mesele DPI seviyesi oluyor. DPI bilgisayar faresinin simgeyi hareket ettirme hızı olarak düşünülebilir. Bu hız mouse ayarları ile düzenlenebiliyor. Söz konusu ayarlar doğrudan farenin üzerinde bulunan tuşlar aracılığıyla veya bilgisayar üzerinden düzenlenebiliyor. Profesyonel oyun oynayan kişiler için bu hız oldukça önemli oluyor. Temelde bu hız ayarının bilgisayar çözünürlüğüyle fazlasıyla alakası bulunuyor. Çok yüksek çözünürlüklü bir bilgisayarda yüksek seviyede DPI performansı gerekebiliyor. Bilgisayar farelerinin gramları 80 ve 120 arasında değişkenlik gösteriyor. Modeller arasından seçim yaparken avuç içi uyumu oldukça önemli oluyor. Avuç içi uyumunun yanı sıra farenin ne şekilde tutulduğu da, fare dışında bulunan tuş varsa bu tuşların bulunduğu yerlerin problem oluşturmaması açısından önemli oluyor. Dış görünüm adına mouse ışıklı modelleri de bulunuyor. İsteklere göre dış görünümün fazlasıyla orijinal olduğu da oluyor. Bütün bu talepleri karşılamak adına orijinal tasarımlar her geçen gün çeşitleniyor. Bazen şekil olarak değilse bile dijital baskı yöntemiyle çeşitli modellerin çıkarıldığı oluyor. Özellikle çok fazla oyun oynayan kullanıcılar, atmosferi tamamlamak açısından daha efektif modelleri tercih ediyor. Hareket algılama potansiyelleri de farelerin farklı özelliklerinden oluyor. Lazer okumalı ve optik okumaları fareler olarak ikiye ayrılıyor. Lazer okumalı farelerin bütün renkleri algılayabilmesi onları, oprtik okumaya nazaran daha kullanışlı kılıyor. Böylece fare padleri ne renk olursa olsun hiçbir kopma yaşanmadan kullanım sağlanmış oluyor. Daha çok siyah rengi okuyan farelerden ziyade bütün renkleri okuyabilen lazer okuma sistemi ile mouse pad konusunda istenilen seçeneklerin tercih edilmesine imkan tanınmış oluyor. Mouse fiyatları da tıpkı modelleri gibi değişkenlik gösteriyor. Gerek görsel gerekse fonksiyonel özellikleri farelerin fiyatlarında değişkenliğe sebep oluyor.

Ultra Özelliklere Sahip Oyuncu Mouse Modelleri

Ultra Özelliklere Sahip Oyuncu Mouse Modelleri

Bilgisayar faresi seçimleri kişilerin kullanım stillerine göre farklılık gösteriyor. Mouse tavsiyesi almak bir noktaya kadar işe yarıyor. Bunun dışında daha çok kullana kullana istenen özellikler belirleniyor. Deneme yanılma yöntemi istenen farenin bulunması için gerçekten gerekli olabiliyor. Her uygulamada farklı bir ayar kullanma özelliği bulunan fareler fazlasıyla kullanışlı oluyor. Örneğin bir “gamer” için farenin hızı son derece önemli olabiliyor. Fotoshop yapan biri ince ayrıntıları daha sakin bir şekilde yapmak istediğinden düşün hız kullanmak isteyebilirken bir oyuncu refleks gerektiren hareketlerinden tam manasıyla verim alabilmek için hızlı bir kullanım isteyebiliyor. Bu aşamada Mouse gaming olarak da adlandırılan oyuncu fareleri tercih ediliyor. Kurulumu oldukça kolay olan bu farelerin kullanımı profesyoneller için ayrıca kolay oluyor. Kısa zamanda çok özellik kullanımı sağlanması amacıyla bu farelerin kontrol mekanizmaları yanlarına eklenen tuşlarla destekleniyor. DPI ayarlarına dair farklı oyuncu profillerinin oluşturulmasına imkan veren modelleri bulunuyor. Böylece faresine kullanım tarzlarına göre özellikler yükleyen kullanıcılar pratik bir kullanım elde etmiş oluyor. Her oyun için ayrı bir fare kullanmak kişilere yük olacağından farklı oyuncu profillerine imkan veren bilgisayar fareleri daha çok tercih ediliyor. Yan tuşların yanlış tuş basımına mahal verecek şekilde hassas olmaması gerekiyor. Çünkü tutuş stillerinde genelde bu tuşlara temas edildiğinden tersi bir durum sıkıntılı dakikaları beraberinde getirebiliyor. Ayrıca ayarlanabilir ağırlık özelliğine sahip bir mouse, oyuncu için ayrıca kolaylık sağlıyor. Belli gramlara sahip olan metallerin yerleştirildiği bir bölgeye sahip olan farelerde, isteğe göre gramlar çıkarılıp takılabiliyor. Böylece konforlu kullanım olanağı daha da kuvvetlendirilmiş oluyor. Kablolu modellerde kablo uzunluğunun fazla olması masa büyüklüğünden doğabilecek dezavantajları ortadan kaldırıyor. Böylece hareket sınırlanması olmamış, kullanıcı rahatça faaliyetlerini gerçekleştirmiş oluyor. DPI göstergeleri bulunan farelerde profil okutmaları gerçekleştirildiğinde profiller arası geçişin oldukça kolay olması gerekiyor. Ekleme tuşlar genelde ışıklı bir yapıya sahip oluyor ve bu durum özellikle alışkanlık aşamasında fazlasıyla avantaj sağlıyor. DPI ayarlanabilirliği ile gerek oyun oynarken gerekse farklı uygulamalar yaparken oldukça konforlu bir kullanımın yolu açılıyor.

Mouse Klavye Uyumu Set Halinde Alımla Kolayca Mümkün Oluyor

Mouse Klavye Uyumu Set Halinde Alımla Kolayca Mümkün Oluyor

Herkes bilgisayar faresi kullanımında inanılmaz bir performansa ihtiyaç duymuyor. Bazı kullanıcılar için kolay taşınabilirlik, hantal olmama, narin bir yapı ve görünüme sahip olma gibi faktörler alışveriş sırasında daha ön planda tutulan faktörler olabiliyor. Minimal kullanımlarda mouse set seçeneği daha çok değerlendiriliyor. Kafede herhangi bir kitabın analizini yazarken, sahilde proje sunumunun son düzenlemelerini yaparken veya tıpkı bunlar gibi pek çok kullanım anında, yanında taşıyabileceği tablet veya telefonuna rahatlıkla bağlayabileceği fare ve klavye setini edinmek isteyen kullanıcılar da olabiliyor. Bazen bir kılıf yardımıyla telefonu sabit tutarak klavyeyi kendi bünyesinde barındıran ve kabloyla fare bağlantısının yapılmasını sağlayan modeller olduğu gibi tablet gibi cihazlara bluetooth yardımıyla kolaylıkla bağlanabilen modeller de olabiliyor. Böylece klavyeye rahatça hükmediliyor ve bunlar olurken fare kullanımının konforundan da eksik kalınmamış oluyor. Klavye ve mouse Bluetooth aracılığıyla bağlandığında herhangi bir kablo fazlalığı da oluşmamış oluyor. Yalnızca minimal kullanımlarda değil daha kapsamlı kullanımlarda da set şeklinde alışverişten yararlanılabiliyor. Genelde görüntü açısından tam olarak uyum sağlayan bu setler, kablosuz olduklarında sarj veya pil yardımıyla çalışıyor. Bilgisayar faresi ve klavye alışverişinde çok profesyonel bir tutum sergilenmese de ergonomik özelliklere dikkat etmek gerekiyor. Özellikle klavyede tuşların hızlı yazımı kolaylaştıracak şekilde düzgün dizayn edilmesi fazlasıyla önem arz ediyor. Bazı cihazlar bu durum ciddi bir sorun teşkil ettiğinden farklı bağlantılı klavyeler yardımıyla sorunun çözümüne ulaşılmak isteniyor. Dokunmatik cihazlarda yapılan işlemlere göre fare kullanımına gerek duyuluyor veya duyulmuyor. Örneğin bir photoshop durumu söz konusuysa bunu dokunmatik olarak halletmek ancak amatör işlemlerde yeterli oluyor. RGB aydınlatma özelliği daha çok görüntüye önem veren kullanıcılar tarafından önemseniyor. Set halinde satıldıklarında RGB aydınlatma özelliğine sahip olan bilgisayar faresi ve klavyenin uyumu görsel bir şenliğe dönüşebiliyor. Özellikle karanlıkta kendisini gösteren bu ışıkların haricinde farelerin neon ışıklarla desteklenmiş olanlarında değişken ışınların tercih edilmesi eğlenceli bir kullanıma da olanak sağlıyor. Genel olarak kullanım şartlarına göre bilgisayar fareleri tercih edildiğinde kaliteli seçimler söz konusuyla hiçbir sıkıntı yaşanmıyor.

Ergonomik Kullanıma Sahip Mouse Modelleri

Ergonomik Kullanıma Sahip Mouse Modelleri

Mouse fiyatları kablosuz veya kablolu olması, DPI özellikleri gibi pek çok faktörden dolayı değişkenlik göstermekle beraber dış tasarımlarındaki farklılıklardan da değişkenlik gösterebilir. Ergonomik kullanım özelliğini arttırmak için farklı tasarımlar gün geçtikçe çeşitliliği arttırıyor. Örneğin marjinal bir tasarım örneği olan dikey bilgisayar fareleri, klasik fare tasarımlarının yanında kategoriye çok enteresan bir hava katıyor. Orijinal görünümleri ve avuç içinde tam oturan yapılarıyla dikey bilgisayar fareleri, özellikle hızlı kullanım veya refleks gerektiren kullanım anlarında ciddi bir kolaylık sağlıyor. Genelde özgün tasarımlarının yanı sıra DPI gibi fonksiyonel özellikleri de üst seviyede olan bu tasarımlar, şık görüntüleriyle masaüstü kuruluma ayrı bir hava katıyor. Kablolu veya kablosuz modelleri taleplerin tamamını karşılamak adına kategorilerde bulunuyor. Klasik bilgisayar faresi kullanımında elin aldığı pozisyon uzun süreli kullanımlarda bilek ağrılarına yol açabiliyor. Dikey farelerin şekli bu durumu tamamen ortadan kaldıracak bir yapıda üretiliyor. Mat yapıda bir yüzeye sahip olan farelerin de dokusu hafif yumuşak ve kaymayan türde olduğundan konforlu olma olasılıkları artıyor. Dikey farelerde el uygunluğu önemli bir faktör oluyor. Sağ ele uygunluğu olan bir dikey farenin solak birisi tarafından kullanılması mümkün olmuyor. O yüzden alınırken en sık hangi el kullanılıyorsa o doğrultuda seçim yapılması gerekiyor. Aynı şekilde kenarlarında ekstra tuş bulunduran oyuncu farelerinde de el uygunluğu önem arz ediyor. Tuşları kullanırken herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaksa sorun teşkil etmeyen bu duruma tek bir elini kullanmaya alışık olanların özellikle dikkat etmesi elzem oluyor. Bazı fare modellerinin oldukça minimal olan yapısı özellikle standart ve sade kullanım arayışında olanları kendisine çekiyor. Laptop bağlantılı fareler daha küçük olarak üretildiğinde taşınmaları da daha kolay oluyor ve bu sayede genelde dışarıda kullanılan ve yollarca taşınan laptopların yanında ekstra yük oluşturacak bir etken bulunmamış oluyor. Bilek ağrısı çekenler için tamamen avuç içi fare modelleri de bulunuyor. Tıklama tuşları ve aşağı-yukarı tekerleği bulunan bu fare modelleri daha çok ofis işleri gibi fazla kapsamlı kullanım gerektirmeyen ama oldukça uzun zaman sürdürülen işlemlerde kullanılıyor.

Doğru Mouse Seçimleri ve Mouse Padlerin Mükemmel Uyumu

Doğru Mouse Seçimleri ve Mouse Padlerin Mükemmel Uyumu

Tıpkı fareler gibi farelerin padleri de ergonomik yapıda olabiliyorlar. Bilek kısmına temas eden bölgenin yastık gibi minik bir rampa ile desteklenmesi bilekleri ciddi bir rahatlıkla kavuşturuyor. Uzun süreli kullanımlarda gerçek bir konforun getiricisi oluyor. Profesyonel mouse tavsiye ve önceden edinilen bilgiler yoluyla satın alındığında daha kullanışlı ve uzun ömürlü oluyor. Fareler için çok kapsamlı araştırma yapmak gerekse de padler için aynı eforu sarf etmek gerekmiyor. Genelde çeşitlilikleri barındırdıkları desenlere göre farklılık gösteren padlerin, ergonomik olan modeli haricinde çok bir farklılığı bulunmuyor. Bazen yalnızca fare değil, klavyeyi de üzerinde barındırabilecek boyutlarda padler olabildiği gibi yapnızca kolay bir fare kullanımı sağlayabilecek boyuttaki padler de bulunuyor. Mouse usb, Bluetooth, wireless veya kablolu olsun fark etmeksizin hareket kısıtlılığı kişileri kullanım açısından zorluyor. Burada temel mesele farenin hareket algılama sisteminin de oldukça kuvvetli olması oluyor. Bütün renkleri algılayabilecek ve hareket algısı oldukça yüksek olan bir fare ile bütün padler uyumlu oluyor. Böylece istenilen baskıya ve modele sahip pad kullanımı gerçekleştirilebiliyor. Mouse modellerinin yanı sıra beraberinde kullanabileceğiniz uyumlu klavye modellerini de incelemek isterseniz Klavye & Mouse kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Mouse Hakkında Bilinmeyenler

  • Dünyadaki ilk mouse 1964’de icat edilmiştir. Bilişim teknolojileri adına önemli bir buluş olan farenin icadı, bilgisayar kullanımını kolaylaştırmıştır.
  • Standart olarak fare üzerinde belli görevleri yapmak üzere tanımlanmış üç adet (sağ, sol ve tekerlek) tuş yer almaktadır.
  • Fareler bir bilgisayara bağlanma şekline ve hareketi algılama şekline göre farklılık göstermektedir.

Mouse Alırken Bunlara Dikkat Edin!

  • Toplu mouse’lar kullanıcıya sık sık temizliğe ihtiyaç duyma, atlama yapma ve stabilize gibi sorunlar yaşatmaktadır.
  • Eğer bilgisayarınızı yalnızca internette sörf etmek için kullanıyorsanız kablosuz mouse’ları tercih etmek kolaylık sağlayacaktır.
  • Eğer mouse’nuzu profesyonel amaçla kullanacak ve bu niteliklere sahip bir mouse ihtiyacı içindeyseniz lazer mouse tercih edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Mouse Bağlantı Tipi

Kablolu (3647)
Kablosuz (2920)
Wireless (433)
Bluetooth (150)
Başka bir kelime deneyin

Marka

A4-Tech (1380)
Aerocool (14)
Apple (11)
ASSMANN (1)
Asus (92)
Avec (41)
Bloody (340)
BOOLEX (1)
BTECH (4)
Casper (9)
Classone (14)
Codegen (4)
COOPER (1)
Corsair (54)
Creative (3)
Dark (41)
DEEP COOL (5)
Dell (32)
Disney (8)
(5311)
Everest (1499)
Fantech (14)
Fg Tech (37)
FLAXES (48)
Frisby (286)
Gamemax (4)
Gamepower (38)
Gigabyte (22)
Havit (27)
Hiper (141)
HP (359)
Inca (296)
Izoly (7)
K340 (1)
Lazer (6)
Leader (7)
Lenovo (69)
LogiLink (17)
Logitech (2487)
Meetion (5)
MF PRODUCT (22)
Microsoft (439)
mila (8)
Mionix (2)
Monster (1)
Motospeed (19)
Msi (78)
Nexus (5)
Oem (84)
Panther (5)
Piranha (55)
Powergate (84)
Rampage (143)
Razer (78)
Tigoes (128)
Trilogic (10)
Trust (298)
TT (34)
TTec (45)
Tucano (1)
WYSE (2)
XPG (3)
Zalman (6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Bağlantı Arayüzü

USB (13952)
Usb - Ps2 (289)
Ps2 (170)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Mouse Hassasiyeti (Dpı)

(1213)
(781)
(536)
(406)
(353)
(265)
(256)
(162)
(124)
(99)
(78)
(40)
(32)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,167)
ve üzeri (1,679)
ve üzeri (1,791)
ve üzeri (1,814)
ve üzeri (1,877)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL