Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Bağlantı Tipi

Başka bir kelime deneyin

Oyuncu

Başka bir kelime deneyin

DPI

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Mouse Tipi

Başka bir kelime deneyin

Bağlantı Arayüzü

Başka bir kelime deneyin

Buton Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Scroll

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mouse

için 2,639 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Mouse

Mouse, ekran üzerindeki imlecin hareketini kontrol eden ve işletim sisteminin ara yüzünde klavyeyle birlikte kullanım kolaylığı sağlayan bir bilgisayar ekipmanıdır. Mouse çeşitlerinin çoğunda 2 tuş ve bir tekerlek bulunur. Ancak tek hareket ile çift tıklama veya internet sayfalarını açma gibi farklı amaçlar için tasarlanmış küçük butonları olan mouselar da vardır. Günümüzde şekil ve teknik donanım bakımından çok farklı özelliklere sahip fareler üretilir. Bilgisayarın vazgeçilmez ekipmanlarından olan fareler, hem biçimleri hem de kullanımları bakımından yaşamı kolaylaştırır. Farelerin teknolojik gelişmelerle zenginleşen tasarımları ve teknik donanımları dikkat çekmeye devam eder. Alt kısmından ince kırmızı bir ışık yansıtan ve masa üzerinde kolaylıkla hareket edebilen fare çeşitleri, estetik ve işlevselliği birleştirir. Mouse, dizüstü ve masaüstü cihazlara özel olarak üretilen ürünlerdir. Bilgisayarın rahat ve konforlu olarak kullanılabilmesine imkân tanır. İşletim sistemi haricinde, hobi amaçlı ilgilendiğiniz uygulamaları da mouse ile kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayar oyunlarının oynanabilmesi için mecburi bir ekipmandır. Kullanıcılar tarafından beğenilen çok sayıda özelliğe sahip çeşitli modeller üretilmiştir. Mouse markaları tarafından üretilen çeşitler, alanında uzman kişilerce geliştirilir. Kullanım amacına ve yapılacak işe göre fare seçimi yapılması gerekir. Ofis çalışanları ve profesyonel olarak iş amaçlı kullanıcılar için çok yüksek kaliteye sahip, hızlı işlem yapan ve titreşime neden olmayan modeller mevcuttur. Çok sayıda butona sahip olan modellerin özellikleri günlük iş rutinlerinizde size ekstra bir rahatlık sunacak şekildedir. Oyun severlerin reflekslerine hızlı bir şekilde tepki veren mouse çeşitleri tercih edilmelidir. Bu nedenle oyunlar için yavaş tepki veren mouse çeşitlerinin kullanımında konfor arka planda kalacaktır. Profesyonel oyuncular oyunlar için özel olarak geliştirilmiş ve üst düzey teknik özelliklerle donatılmış modelleri tercih eder. Steelseries mouse ve HP mouse üreticileri oyunlara özel profesyonel amaçlı olarak geliştirilmiş modeller üretir. İhtiyaçlarınıza ve kişisel beğenilerinize en iyi şekilde cevap verebilecek fare çeşitlerini ve daha fazlasını çevre birimleri sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Mouse Modellerinin Fark Yaratan Teknik Özellikleri

Mouse Modellerinin Fark Yaratan Teknik Özellikleri

Fareler farklı özelliklerle geliştirilen harici donanım ekipmanlarıdır. USB bağlantısına sahip fareler veya kablosuz mouse çeşitleri tercih edebileceğiniz farklı özelliklerdeki ürünlerdir. Genelde oyunseverler, kablolu fare çeşitlerinin kablosuz olanlara göre hareketlerinize daha hızlı tepki vermesinden dolayı USB bağlantısına sahip ve yüksek hassasiyeti bulunan fare çeşitlerini tercih eder. Bu sayede her hareket anında oyuna yansır ve rakiplerin karşısında üstünlük sağlamak kolaylaşır. Gelişen teknolojiyle beraber artık kablosuz fare çeşitlerinin de hassasiyet seviyesi artmaktadır. Her farenin kendi sahip olduğu teknolojiye göre algılama ve tepki verme performansı değişkenlik gösterir. Çok sayıda kablosuz mouse modeli günümüzde kablolu modellerdeki düzeye ulaşmıştır. Bilgisayar mouse modelleri gün içinde devamlı olarak kullanılan bilgisayar ekipmanlarındandır. Ergonomik özelliklerle donatılmış fonksiyonel ve konforlu çok sayıda fare markaları tarafından satışa sunulur. Ancak mouse özellikleri farklı teknolojilerle donatıldığı için değişkenlik gösterecektir. MSI mouse ve Microsoft mouse üreticileri gelişmiş teknik özelliklere sahip modeller tasarlar. Sağ elini ya da sol elini kullananlar için farklı özelliklere sahip ürünler geliştirir. Fare seçimi yaparken kullandığınız ele göre bir model tercih ederseniz daha konforlu bir kullanım imkânına sahip olabilirsiniz. Donanıma göre Bluetooth mouse, wireless mouse ve sessiz mouse çeşitleri üretilir. Bluetooth fareyi kabloya ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz. Kablosu olmaması nedeniyle bluetooth mouse kullanıcılarına konfor sağlar ve özgür bir çalışma alanı yaratır. Razer mouse ve Everest mouse bluetooth fareleri kullanıcıların beğenisine sunar. Bluetooth fare optik yapısıyla son derece iyi bir algılama seviyesine sahiptir. Sessiz mouse cihazları ise ofiste kullanımlarda ses çıkarmadan tıklama yapma özelliğiyle çevreye rahatsızlık vermeyen ürünlerdir. Kablosuz mouse daha uzaktan bilgisayar ile kullanım imkânı sağlar. Farklı alanlarda kullanılan ürünlerin avantajları da değişebilmektedir. Ayrıca ofiste kullanım için özel olarak tasarlanmış fare çeşitleri de mevcuttur. Bu ürünler çok uzun süreli olarak kullanımlara özel olarak tasarlanmış işlevsel cihazlardır.

Bilgisayar Oyunlarını Kolay Hale Getiren Oyuncu Mouse Seçenekleri

Bilgisayar Oyunlarını Kolay Hale Getiren Oyuncu Mouse Seçenekleri

Oyuncu fareyle normal fare arasında bulunan fark oyuncular için tasarlanan cihazların yüksek seviyede ve ayarlanabilir DPI değerinin olmasıdır. DPI, fare bir inç hareket ettirildiğinde ekran üstünde kaç nokta mesafe kat edebileceğini belirleyen özel bir ölçü birimidir. DPI ayarının yüksekliğine göre farenin hızı artma ya da azalma gösterir. DPI seviyesinin ayarı yüksek olursa çok küçük bir hareketle bile oyuncu ekranı kolayca yönetebilir ve ekranda son derece hızlı yer değiştirebilir. Normal bir mouse kullanılırken ekranda bir uçtan diğer bir uca gidebilmek için cihazın bir iki cm kaydırılması gerekir. Ancak oyunculara özel olarak tasarlanan cihazlarda bu hareket çok kısa olarak milimetre ile ölçülür. Kullanıcılar tüm ekran üstünde hakimiyet sağlayan DPI özelliğini değiştirerek, kendilerine en uygun ayarı belirleyebilir. Bazı oyunlara özel olarak düşük DPI değeri daha yüksek seviyede avantaj sağlayabilir. Bundan ötürü oyunculara özel olarak tasarlanan fareler yalnızca yüksek bir hassasiyet ayarı sunmamaktadır. Ayrıca bu özellik ayarlanabildiği için kullanıcılar kendine uygun bir DPI hassasiyet değerini tercih etme imkânına sahiptir. Üstelik bazı oyuncu farelerinin üstünde yer alan fonksiyon tuşları sayesinde oyun sırasında farklı DPI ayarları arasında geçiş yapabilmek mümkün olabilmektedir. Bu şekilde kullanıcıya özel kişileştirilebilir bir özellik sağlanmış olur. Oyunculara özel olarak tasarlanan bazı farelerde diğer bir önemli özellik de makro tuşlarının olmasıdır. Bu tip mouse çeşitlerinde normal ürünlerden daha farklı olarak ikiden daha fazla tuş yer alır. Ayrıca bazı oyuncu farelerinde tuşların sayısı daha da fazladır. 3 tuşlu ürünler olduğu gibi 6 ya da 8 tuşlu cihazlar da mevcuttur. Ayarlanabilir tuşlar sayesinde her butona istediğiniz bir özelliği atayabilme imkânına sahip olursunuz. Böylelikle ekranın tümünü ve tüm oyunu yalnızca fare ile yönetebilmek de mümkün hale gelecektir. Üstelik her oyun için her bir butonun farklı olarak düzenlenmesi mümkündür. Çoklu tıklama özelliği de oyunculara özel olarak tasarlanmış fare standartlarından biridir. İki butona aynı anda bastığınızda fare sadece tek bir tıklamayı algılayacaktır ve bilgisayara iletecektir. Bu tip cihazların çoklu tıklama özelliği ile aynı anda daha fazla komut verebilmek mümkün olur. Polling rate olarak bilinen hızlı yanıt veren modelleri hareket ettirince imleç ekran üstünde neredeyse eş zamanlı bir şekilde hareket edecektir. Oyunculara özel olarak tasarlanmış ürünler 1 milisaniye gibi çok daha hızlı tepki verme sürelerine sahip olması nedeniyle dikkat çeker. Ayrıca bu tip ürünlerin çoğu ışıklı mouse ya da RGB fare özelliğine sahiptir. Işıklı fare modelleri hareketlerinize göre ışık saçarak ortamda daha gerçekci bir atmosfer yaratır ve oyundan daha fazla keyif almanızı sağlar.

Bilgisayar Oyunlarına Özel Oyuncu Faresi Tercihi Neden Önemlidir?

Bilgisayar Oyunlarına Özel Oyuncu Faresi Tercihi Neden Önemlidir?

Oyun için özel olarak tasarlanmış bir fare tercih etmek özellikle bilgisayar oyunlarını oynarken oyun severler için son derece önemlidir. Bilgisayar oyunları için özel olarak üretilen fareler hızıyla ve çeşitli fonksiyonlarıyla oyun tutkunlarına büyük kolaylıklar sunar. Normal farelerle ekranda farklı uçlarda gezinmek saniyeler alırken, oyuncu mouse ile bu gezinti yalnızca milisaniyeler içinde gerçekleşecektir. Hızıyla ve erken davranmanın avantajıyla bu hususların gerekli olduğu bilgisayar oyunlarında oyunculara büyük kolaylıklar sağlanır. Yalnızca oyun tutkunlarına değil ekranda hızlı hareket etmek isteyen ve elini çok fazla yormak istemeyen normal bilgisayar kullanıcıları için de bu ürünler avantajlar sunar. Oyunculara özel olarak üretilen fareler sadece oyun sırasında kullanılan cihazlar değildir. Her türlü bilgisayar işlemi için normal fare yerine bu tip özellik taşıyan fareleri tercih edebilmeniz mümkün olacaktır. Bu özelliği taşıyan fareler, kişiselleştirilebilir ayarlarıyla da oyun ve diğer bilgisayar işlemleri sırasında yüksek hassasiyet sağlar. Normal işleriniz için de yüksek hassasiyet değerlerinde fare ayarlarını kullanarak konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca, ürünlerdeki farklı tuşlar ile çok sayıda işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Oyun sırasında farklı tuşlara atanan komutlar ile hızlı ve kusursuz bir oyun deneyimi yaşayabilme imkânına sahip olabilirsiniz. Böylece kesintisiz olarak oyuna devam edebilirsiniz. Farklı tuşlara farklı görevleri atama işlemiyle solak kullanıcılar için de avantajlar sağlanır. Oyun severler için özel dizayn edilmiş cihazlar arasından tercihte bulunmanın avantajlarından biri de bu ürünlerin ergonomik tasarıma sahip olmasıdır. Ayrıca oyunlarda kullanıcılar saatlerce zaman geçirse bile ürünler buna özel tasarlandığı için kullanışlı ve rahattır. Uzun süreli kullanım için tasarlanmış cihazlar el ve bilekte ağrı yapmaz, avuç içlerini terletmez. Oyunlarda oyuncu farelerinin kullanımı sırasında ve sonrasında rahatsızlık hissi yaşanmaz, elinizde ağırlık hissi oluşmaz. Rampage mouse üreticisi ergonomisiyle dikkat çekici ve elinizde rahatlık sağlayan bu özelliğe sahip ürünler tasarlamaktadır. Genellikle her tutuş şekline özel olarak dizayn edilmiş ürünler ergonomi sağladığı için de oyun severler tarafından tercih edilir. Oyun severler için tasarlanmış cihazlar arasından kendi tutuş stilinize ve el şeklinize uygun bir cihazı bulmanız da son derece kolay olacaktır. Farklı markaların satışa sunduğu geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Yüksek tıklama sayısına ulaşmak için özel olarak üretilmiş oyuncu mouse seçenekleri dayanıklılıkları ve sağlamlıkları bakımından da tercih edilmektedir. Bazı cihazlar ile on binlerce tıklama yapılsa bile ürün çalışmaya devam edebilir. Normal farelere göre daha uzun süreli kullanım imkânı sağlayan bu cihazlar ile çok sık fare değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Mouse Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mouse Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Fare tercihinde bulunurken elinizin yapısına, kullanacağınız yere ve ihtiyaca göre uygun bir ürün seçimi yapmak önem taşır. Farenin hassasiyeti, kayganlığı, hızı ve sesi de göz önüne alınması gereken özellikler arasında yer alır. Son olarak stili, rengi ve görünümünü de dikkate almalısınız. Örnek olarak ofis ortamı için kalabalık görünüm yaratmayacak ve kazaları önleyecek kablosuz fare daha kullanışlı olacaktır. Bunun yanı sıra ofiste kullanılan kablosuz fare çeşitleri taşınabilirlik açısından da size kolaylık sağlar. İş yerinde veya okulda kendi bilgisayarını yanında bulunduranlar veya açık alanlarda iş yapmayı sevenler kablosuz ürünlere yönelerek verimli şekilde çalışabilir. Fare sesi de dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husustur. Kalabalık çalışılan bir ortamda diğerlerine rahatsızlık hissi vermemek için sessiz fareleri tercih etmek önemlidir. Ofislerde kullanım için ortalama bir DPI değeri bulunan ürünleri tercih etmek yeterli olacaktır. Profesyonel kullanımlar söz konusu olunca yüksek hassasiyet yani yüksek DPI sağlayan ürünler kullanmak gerekir. Bunun yanı sıra kablolu cihazlar daha yüksek veri aktarım hızıyla profesyonel kullanımlar ve oyuncular için önemlidir. Eğer bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, pil ve şarj sorunu olmayan cihazları, yüksek hız arıyorsanız kablolu mouse modellerinden tercih edebilirsiniz. Farelerin yükseklik ve genişlik bakımından da farklı tasarımları mevcuttur. Bazıları el tarafından tam olarak kavranabilirken tümsekli yapıdaki ürünler de ince ve zarif tasarımlarıyla öne çıkar. Küçük eller için büyük ve ağır bir mouse tercihi yapılmaması gerekir. Her elin özelliğine göre farklı tasarımlara sahip ürünleri bulabilmek mümkündür. Mouse seçimi yaparken ele iyi bir şekilde oturacak bir cihazı satın almalısınız. Mouse modelinin yumuşaklığı da bir başka önemli özelliktir. Uzun süreli kullanım için elinizi rahatsız etmeyecek yumuşak materyali bulunan ürünler öncelikli tercih edilmelidir. Bazı mouse çeşitleri sert zeminlerde değil kaygan yüzeylerde daha iyi çalışır. Evde uzaktan çalışanlar için ev içinde her köşede çalışılabilecek fareler bulabilmek mümkündür. Tercih edilecek mouse modelinin kullanılan bilgisayara uygun olması önemlidir. Bazı mouse çeşitleri tüm işletim sistemlerine ve cihazlara uygun olarak üretilir. Fare bilgisayarın diğer donanım özellikleri kadar önem verilmesi gereken bir üründür. İhtiyaçlarınıza uygun bir fare tercih etmek, verimlilik ve motivasyon açısından size fayda sağlayacaktır.

Mouse Modellerinin Geniş Kullanım Alanları

Mouse Modellerinin Geniş Kullanım Alanları

Fareler her yaştan insan tarafından tanınan bir ekipman olarak çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Okulda, iş yerinde, kurslarda, özel ve kamu kurumlarında kendine yer bulmuştur. Eğitim kurumları, üniversiteler, yabancı dil kurslarında öğretmen ve öğrencilerin mutlaka başvurduğu ürünlerdir. Ders esnasında teknolojik ekipmanlarla eğitim veren öğretmenler, dersi en iyi şekilde anlatmak amacıyla klavye ve mouse ikilisinden yardım alır. İşyerleri ve ofislerde de personel tarafından yoğun olarak kullanılan gereçlerdir. Reklam ajansları, mühendislik firmaları gibi çizim yapılan meslek gruplarında yüksek hassasiyetli ve konforlu mouse alternatifleri çokça kullanılır. Bilgisayar oyunu salonları da farelere sıkça rastlanan yerlerdir. Oyuncular arasında son derece popüler olan ve uygun fiyatlı fareler genelde yüksek DPI seviyesine sahip, eli terletmeyen materyalden üretilmiş ve LED ışıkları olan ürünler, oyuncuların performansı açısından çok önemlidir. Bilgisayar oyunu sektöründe espor çok önem kazandığı için, oyuncu faresi çeşitlerinin özellikleri konusunda kullanıcılar daha da hassas davranmaktadır. Yaş itibariyle özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği vazgeçilmez ekipmanlardır. Fare modelleri üretilirken kullanılan özel tasarımlar, görsellik bakımından kullanıcılara özel bir deneyim sağlar. Tasarımlarındaki ergonomik yapıyı ve etkileyiciliği öne çıkaran çok sayıda mouse estetik duruş açısından son derece şık ve modern tasarıma sahiptir. Zengin renk çeşitliliği bulunan ve aydınlatma özelliğine sahip çok sayıda fare tasarlanmaktadır. Farklı ve değişebilir renklerdeki RGB aydınlatmalı modeller görsel açıdan harika bir atmosfer yaratır. Siyah, beyaz, kırmızı gibi klasik renklerdeki mouse modelleri, teknoloji alışverişi listelerinin ilk sıralarına yazılır. Mouse fiyatları cihazların tasarımına, yapısına, markasına ve sahip olduğu teknolojiye göre çeşitlilik gösterir. Farklı renk, desen ve logoyla tasarlanmış ürünlerin sunduğu görsellik de fiyatlar üzerinde etkili olabilir. Özel olarak profesyonel oyun oynama amacıyla üretilen ve çok özel teknolojik donanımı bulunan oyuncu farelerinin fiyatları teknik özelliklere göre farklılaşabilir. Fiyat konusunda karar verirken ihtiyacınıza ve kullanım amacınıza göre bir modeli tercih etmelisiniz. İnternette gezinme ve iş amacıyla kullanılacak farelerin fiyatları ile oyuncular için üretilen modellerin fiyatları aynı olmayabilir. Set olarak satışı yapılan bazı farelerin tekli olan cihazlara kıyasla farklı fiyatlarda olması son derece doğaldır. Siz de günlük kullanımınız için bir fare arıyorsanız, birçok marka tarafından tasarlanan birbirinden yenilikçi ve yüksek kaliteli mouse çeşitlerini sayfamızda inceleyebilirsiniz. Çeşitli teknolojik özelliklerle zenginleştirilmiş farklı fiyatlardaki mouse modellerini hemen sepete ekleyebilirsiniz.