Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Mikrofon

için 800 sonuç bulundu.

Mikrofon

Bilgisayarda sesi dışarıya vermek kadar sesi bilgisayara iletmek, gerekiyorsa kaydetmek de önemlidir. Bilgisayar çevre birimlerinden olan mikrofonlar sesinizi mümkün olduğunca kesintisiz ve pürüzsüz biçimde bilgisayara veya bir telefon hattının karşı tarafına ulaştırmayı amaçlar.

Bilgisayar Mikrofonu Nedir?

Bilgisayar Mikrofonu Nedir?

Mikrofon, sesi elektrik sinyaline çeviren bir dönüştürücüdür. 1877 yılında Emile Berliner tarafından icat edilen mikrofon masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar ve ses alıp veren diğer elektronik cihazlara bağlanarak ses girmenizi sağlar. Mikrofonlar bilgisayara genelde mini fişle (analog) veya bazen de USB girişiyle bağlanır. Masaüstü bilgisayarlarda mikrofon ses kartının mikrofon girişine veya ön tarafında takılabilir. Dizüstü bilgisayarda ise mikrofon girişi cihazın ya ön ya da yan tarafında bulunur. Mikrofonu hangi girişe takacağınızı bulmak çok kolay, tek yapmanız gereken mikrofon ikonunu arayıp bulmak. Mikrofonunuzun çalışıp çalışmadığını öğrenmek için bilgisayarınızdaki bir ses kayıt programında ses kaydetmeyi deneyebilirsiniz. Mikrofonu masanızın üstünde kullanmak isterseniz mikrofon tripodu veya mikrofon ayaklığı da almanız gerekecek. Mikrofon temizliği için de özel temizlik solüsyonlarından kullanırsanız cihazınıza zarar vermemiş olursunuz.

Bilgisayar Mikrofonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bilgisayar Mikrofonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bilgisayar mikrofonu seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Bilgisayar mikrofonları genelde elektret denen tipte olur ve pek çok amaçla kullanılabilir. Bilgisayar mikrofonuyla bir videoya ses ekleyebilir, ses kaydedebilir, kaydettiğiniz sesi daha sonra dikte etme, şarkı söyleme veya radyo programı hazırlamada kullanabilir, kendi sesiniz dışında müzik aletlerinin sesini kaydedebilir, IP üzerinden ses verisi gönderebilir (VoIP) ve ses tanıma özelliğini aktivite edebilirsiniz. Bilgisayar mikrofonları kendilerine bilgisayar oyunlarına ve online sohbetlerde de sıklıkla yer bulur. Bütün bu kullanım alanları için farklı masa üstü ve yaka tipi mikrofon modelleri bulabilirsiniz. Mikrofonu yanınızda taşıma durumunuza göre kablolu mikrofon veya kablosuz mikrofon modelleri arasından seçim yapmanız da mümkün. Mikrofonu iş amaçlı değil de eğlence amaçlı kullanıyorsanız dekoratif durması açısından retro modellere veya metal rengi dışında beyaz gibi renklerde olan modelleri de inceleyebilirsiniz.

Bilgisayar Mikrofon Fiyatları Ne Kadar?

Bilgisayar Mikrofon Fiyatları Ne Kadar?

Mikrofon fiyatları diğer bilgisayar çevre birimlerinden çok da farklı değil. Bütçenizi fazla zorlamadan fiyat performans oranı yüksek olan bir mikrofona sahip olabilirsiniz. Tek bir üründe iki özellik birden isterseniz mikrofonlu kulaklık ve mikrofon hoparlörler modellerine de göz atmanızı öneririz. Kablolu mikrofon tercih edecekseniz kullanım amacınıza göre kablo uzunluğunu da filtrelemeyi unutmayın. Trust, Everest, Creative, Logitech, Avec, Panther ve diğer markaların mikrofonlarını kategorimizde bulabilirsiniz. Ayrıca eğer sitemizde yer alan tüm çevre birimleri ürünlerine göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Ajazz (1)
Ally (1)
Appa (2)
Asus (1)
Avec (1)
Azemax (5)
Bilix (1)
Blue (3)
Bolsat (1)
Boya (1)
Candc (2)
Cbtx (1)
Concord (31)
Cyber (9)
Dark (1)
Dexim (50)
(6)
Eberry (1)
Elgato (6)
Exeo (2)
Feinier (3)
Fifine (1)
Hadron (230)
Htdz (1)
Huawei (1)
Hyperx (11)
Hytech (3)
Jies (3)
Jopus (4)
Ksp (1)
Kubite (18)
Lavalier (8)
Lifesize (1)
Logitech (1)
Luna (1)
M-Tech (1)
Maono (3)
Mfk (1)
Microcase (2)
Mobitell (4)
Nest (1)
Notel (1)
Oem (1)
Paleon (1)
Platoon (14)
Polygold (7)
Promate (2)
Puluz (3)
Rampage (17)
Razer (2)
Recordlav (1)
Roof (9)
Roxy (4)
Rush (2)
Saywin (10)
Snopy (173)
Spekon (1)
Streak (3)
Swat (1)
Tastech (2)
Thronmax (4)
Trust (38)
Tucci (1)
Westa (3)
Wster (2)
X1 Cyber (1)
Xtrike Me (15)
Yanmai (3)
YK Design (3)
Zoomex (4)
Zore (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Mikrofon Giriş Tipi

(384)
(150)
(46)
(20)
(6)
(6)
(6)
(5)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kablo Uzunluğu

(102)
(67)
(34)
(25)
(22)
(18)
(14)
(14)
(13)
(11)
(7)
(7)
(6)
(4)
(4)
(4)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(63)
ve üzeri (104)
ve üzeri (127)
ve üzeri (130)
ve üzeri (135)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL