Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Bağlantı

Başka bir kelime deneyin

Kullanım Şekli

Başka bir kelime deneyin

Mikrofon Giriş Tipi

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Kablo Uzunluğu

Başka bir kelime deneyin

Frekans

Başka bir kelime deneyin

Ses Seviyesi (dBA)

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mikrofon

için 803 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mikrofon

Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte sesin bir yerden bir yere ulaştırılması daha da önem kazanmıştır. Çıplak sesin belirli bir desibelde karşı tarafa ulaştırılması geniş alanlardan naklen yapılan yayınlara kadar birçok alan için önemlidir. Mikrofon, ses dalgalarını elektriksel titreşime dönüştürerek sesin geniş bir alana yayılmasını sağlar. Genellikle hoparlörle bir arada kullanılır. Telefonlarda, bilgisayarlarda, kulaklıklarda kısacası iletişimin gerekli olduğu her alanda mikrofonun varlığından söz etmek mümkündür. Mikrofonlar sesin kaydedilerek sonradan dinlenmesinde aktif rol oynadığı gibi sesin farklı frekanslarda anında iletilmesine de destek olur. Elektro dinamik, manyetik, karbonlu, kristalli, elektrikli, kondansatörlü, şeritli, elektromanyetik mikrofon çeşitleri farklı özellikleriyle kullanıcılarına destek olur. Mikrofon, müzik dünyasının en önemli cihazları arasında yer alır. Sosyal medyanın günlük hayattaki öneminin artmasıyla birlikte ise yaka ve kulak üstü modelinden masaüstü mikrofon türüne kadar farklı özelliklerdeki modeller kullanılmaya başlanmıştır. Mikrofon çeşitleri değişen dünyanın beklentilerine göre şekillenmiştir. Geçmişte sadece düğün salonlarında geniş bir alana sesi iletmek için kullanılmıştır. Günümüzde ise tek bir noktadan oldukça geniş bir kitleye sesi duyurmak yeni nesil modelleri sayesinde oldukça kolaydır. Kablolu kablosuz gibi seçenekler ise kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca Type-C, USB, Jack, Aux gibi farklı giriş tipleri de farklı cihazlarla uyumunu kolaylaştırır. 10 cm ve 10 metre arasında değişen kablo boyu her ortamda kullanımına olanak sağlar. Bazı tipleri taşınabilir özelliğe sahiptir. Bazı modeller ise tripod üzerine sabit hale getirilerek kullanılır. Ürünün tipi kullanım amacına göre değişir. Oyun sektörünün gelişmesi özellikle masaüstü modele talebi arttırmıştır. Podcast mikrofon modelleri de yayıncı mikrofonu olarak kullanılır. Sesi yankı ya da parazit yapmadan karşı tarafa iletmesi önemlidir. Stand üzerinde kullanılan bazı modellerde ise ayrıca filtre kullanılır. Filtrenin görevi sesi temizleyerek dış sesleri karşı tarafa minimum seviyede iletmektir. Kayıt mikrofonu olarak da kullanılan modelde ses net ve pürüzsüz olarak karşı tarafa iletilir. Verilen mesajların net ve anlaşılır olması hem kaydeden hem de dinleyen için oldukça önemlidir. Dolayısıyla mikrofon kalitesi ve doğru modelin kullanılması oldukça kritiktir. Siz de zengin ürün gamına sahip mikrofon çeşitleri içerisinde aradığınız ürünü bulabilir; dilerseniz çevre birimleri sayfamızı ziyaret ederek ihtiyacınıza uygun olabilecek tüm ürünlere ulaşabilirsiniz.

Fonksiyonlarıyla Öne Çıkan Mikrofon Çeşitleri

Fonksiyonlarıyla Öne Çıkan Mikrofon Çeşitleri

Mikrofon kullanım alanına göre farklı yapılarda olsa da, teknik olarak sesin elektriğe çevrilmesi prensibi üzerinden çalışır. Birden fazla ürün çeşidi her alanda kullanıcısına kolaylık sağlar. Mikrofon çeşitleri arasında yer alanında dinamik mikrofon; oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Güçlü ses olan alanlarda kayıt amacıyla kullanılır. Yüksek basınçlı seslere karşı oldukça dayanıklı olduğundan, yüksek ses çıkaran enstrümanların yaydığı sesleri kaydetme konusundaki performansı oldukça iyidir. Condenser olarak bilinen modeller ise, hassas tasarımları sayesinde daha detaylı sesleri alabilme kabiliyetine sahiptir. Ses kartı üzerinden kayıt yapabilmeye olanak sağlar. Akustik gücü daha düşük ses kayıtlarında kullanılır. Kayıtlarda kullanıldığı gibi yayıncı mikrofonu olarak da üstün performans sergiler. Bazı modelleri kayıt stüdyolarında olduğu kadar radyo, sahne performansı ve prodüksiyon çalışmalarında da kullanılır. Bunun yanında, canlı yayınlarda destek cihazı olarak da tercih edilebilir. USB mikrofon, masa üstü kullanım için tasarlanmıştır. Kablolu olarak kullanılan ürün farklı cihazlarla uyumda sıkıntı yaratmaz. Ayıca kablolu olduğu için kesintisiz bir deneyim sunar. Kurulumu kolaydır. Gürültü engelleme özelliği modelin öne çıkan özellikleri arasında yer alır. Ses kaydı yapabildiği gibi, bilgisayar oyunu oynarken, sohbet ederken, online toplantı yaparken de üstün performans gösterir. 360 derece dönebildiği için kullanımı pratiktir. Tabanı kaymaz özellikte tasarlanmıştır. Böylece masa üzerinde sabit kalması kolay olur. Hassas sesleri bile algılayabilmesi özellikle geniş katılımlı toplantılarda sesin karşıya iletilebilmesi için kritiktir. Profesyonel yayıncı mikrofonu olarak da kullanılan USB modeli oyun oynarken, görüntülü video çekerken ve görüntülü konuşma sırasında yüksek performans sağlar. Konuşurken cihaza yaklaşmak gerekmediği için uzaktan konuşulduğunda da ses kalitesi yüksektir. Mikrofon kablosu bu modellerde oldukça önemlidir. Uzun kablo sayesinde ürün uygun olabilecek yere yerleştirilebilir. Mikrofonlu kulaklık modelleri de kablolu kablosuz özellikleriyle kesintisiz bir deneyimin kapılarını aralar. Müzik dinlerken ve telefon görüşmesi yaparken bir yerde sabit durmak gerekmez. Cihazın önemli olduğu alanlardan biri de oyun sektörüdür. Profesyonel oyunculara destek olan Rampage mikrofon modelleri oyun sırasında yüksek performans gösterir.. USB kablosu masa üstünde ya da laptop ile kullanımına olanak sağlar. Bazın modellerde başlığın 90 dereceye kadar ayarlanabilir olması ise kullanım kolaylığı sağlar. Oyuncular için tasarlanan modellerin LED’li olması oyunu keyifli hale getirdiği gibi ortama farklı bir ambiyans katar. Oyunlara ve bilgisayar kullanımına kolaylık katan seçeneklere kulaklık ve mikrofon sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Dijital Dünyanın Vazgeçilmezi: Mikrofon Modelleri

Dijital Dünyanın Vazgeçilmezi: Mikrofon Modelleri

Mikrofon, sesin gücünü en iyi kullanan cihazlardan biridir. Özellikle online grup oyunu oynarken kullanılan gamer mikrofon, çocukların ve gençlerin beğenisini kazanır. Esnek ve dayanıklı yapısıyla dikkat çeken oyuncuların kullandığı modeller 360 derece dönebilme özelliğiyle de kullanım kolaylığı sağlar. Açma kapama düğmesi cihazın kullanılmadığı zamanlarda kapalı tutulmasına destek olur. Bu özelliği enerji tasarrufuna destek olduğu gibi, ses kontrolünü de sağlar. Böylece sesin karşı tarafa gitmesi istenmediğinde açma kapama düğmesi kapalı tutulabilir. Ses ayar düğmesinin ayrıca ürün üzerinde de olması sesi ayarlamaya olanak sağlar. Kablolu modeller sayesinde cihaz istenilen uzaklığa yerleştirilebilir. Mikrofonun diğer bir özelliği de, ortam seslerini izole edebilmesidir. Genellikle masa üstünde kullanılan oyuncu modeli 16 farklı renge sahiptir. Oyuncu oyun oynarken renkler ortama farklı bir hava katar. Renkler tek tuş ile ayarlanabilir. Trust mikrofon portföyünde masa üstü modellerinden karaoke modellerine kadar farklı ürün çeşitleri yer alır. Masa üstü olanların standlı ve USB bağlantılı modelleriyle yayın yapmak oldukça kolaydır. Karaoke mikrofonu ise stüdyo kayıtlarında kullanılır. Markanın standlı modeli ise kullanıcılarına hareket özgürlüğü tanır. Ürün internet ortamındaki birçok programla birlikte kullanılabilir. Canlı görüşme sağlayan web tabanlı uygulamalar üzerinden yapılan toplantıların günümüzde artmaya başlaması bu tip cihazlara olan talebi arttırmıştır. Ayrıca podcast ve online eğitimlerin her geçen gün daha yaygın hale gelmesi de evleri küçük bir kayıt ve yayın alanına dönüştürmeyi gerekli kılmıştır. Evden çalışmanın yaygınlaşması da iletişimin bilgisayar ortamında yapılmasını neredeyse zorunlu hale getirmiştir. 3 ayak üzerinde durabilen model bir yandan kayıt yaparken diğer yandan farklı işlerle ilgilenebilmeyi mümkün kılar. Bazı modellerde bulunan 250 cm kablo uzunluğu ayrıca avantajdır. İş sağlığı ve güvenliği dikkate alınarak ergonomik ölçülerde tasarlanan üründe kullanılan ölçüler ve ağırlık insan ergonomisine uygundur. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarla uyumludur. Ayrıca farklı Windows işletim sistemleriyle uyumlu olması sayesinde tek bir mikrofon modeliyle Chrome, OS, Mac, Windows gibi farklı sistemlerle çalışmak mümkündür. Bazı ayaklı mikrofon modellerinde ayrılabilir ses filtresi özelliği vardır. Bu sayede ses daha net olarak karşı tarafa ulaşacağından iletişimin kalitesi artar. Tripod standı ayarlanabilir şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca sessize alma düğmesi ortama göre sesi açıp kapama olanağı verir.

Farklı Mikrofon Modelleriyle Kaliteli İletişim ve Kayıt imkanı

Farklı Mikrofon Modelleriyle Kaliteli İletişim ve Kayıt imkanı

Farklı özelliklerdeki mikrofon modelleri sayesinde, kaliteli kayıtları geniş kitlelerle buluşturmak mümkündür. Ayrıca mesafeden bağımsız iletişim kurmak da ses yalıtımını sağlayan modellerin başarısıdır. Bilgisayara dışarıdan bağlanan cihaz kalitesi önemlidir. Bunun yanı sıra bilgisayar üzerinden kurulan iletişimlerde bilgisayar mikrofon kalitesi de önemlidir. Bilgisayarlarda bulunan dahili mikrofonlar da gerekli durumlarda işe yarar. Özellikle yüz yüze olmayan iletişimlerde sorun yaşanması olasıdır. Ayrıca ses karşı tarafa istenildiği şekilde ulaştırılamadığında zaman kaybından ve iş performansına olumsuz etkisinden söz etmek mümkündür. Tam da bu noktada kalitesiyle öne çıkan ürünler akla gelir. Razer mikrofon yayın yaparken sağladığı üstün performansla dikkat çeker. Markanın bazı modellerinin akışa göre farklı ifadeleri öne çıkarabilme özelliği, özellikle takipçileri olanları bir adım öne çıkarır. Bir USB mikrofonu olarak geliştirilen model kaliteli ses kaydetmek için idealdir. Bunun yanında sesi en ince ayrıntısına kadar ayırt eder. Bu sayede her türlü duygunun karşı tarafa geçmesini garantiler. Bir yandan seslerin kusursuz olarak aktarılması sağlanırken, diğer yandan dahili şok aparatı her durumda ses akışının pürüzsüz olmasını garantiler. Razer markasının başka bir modeli ise estetik tasarımıyla göz doldurur. Bunun yanı sıra modelin hassas ses alma özelliği, özellikle profesyonellik gerektiren kayıtlarda çok işe yarar. Optimum ölçülerde olması taşımayı kolaylaştırır. Bu özellik sık iş seyahati yapanlar ya da farklı ortamlarda kayıt yapanlar için önemli bir avantajdır. Bağlantı yapar yapmaz kullanılabilir hale geldiğinde ayrıca kuruluma gerek kalmaz. Diğer bir avantajı da, yayın sırasında oluşabilecek herhangi bir çarpma ya da devrilmeden kaynaklı oluşan sesleri emebilecek teknolojiye sahip olmasıdır. Böylece olası kazalarda karşı tarafa istenmeyen sesler gitmez. Son zamanların en önemli aktivitelerinden biri de dijital ortamda yapılan oyun yayınlarıdır. Bu tür kayıtlar condenser olarak da adlandırılan stüdyo mikrofonları vasıtasıyla yapılır. Sesin en ince detaylarına kadar karşı tarafa ulaşmasını sağlar. Masa üstünde kullanılan oyuncu modeli de akış için üretilmiş hassas bir cihazdır. Süper kardiyot alma modeli sayesinde ortam gürültülerini azaltır. Dahili şok bağlantısı olası darbe ya da devrilmelerde titreşimleri azaltarak yayının normal akışında devam etmesine katkı sağlar. Sessiz tuşu ses kontrolünün yayıncıda olmasına imkan verir.

Mikrofon Tercihinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Mikrofon Tercihinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Mikrofon seçiminde hangi amaç için kullanılacağı büyük önem taşır. Günlük görüşmelerde, basit kayıtlarda mikrofonlu kulaklık, telefon veya bilgisayar mikrofonu yeterli olur. Sürekli ve daha profesyonel kayıt yapmak gerektiğinde ise, profesyonel modeller öne çıkar. Snopy mikrofon modelleri profesyonel işlerde kendini kanıtlamış cihazlar arasında yer alır. USB yayın mikrofonu masa üstü ve yakada kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu modeller profesyonel kullanımın yanında farklı cihazlar ile uyumuyla da öne çıkar. Uzun kablosu cihazı istenilen yere taşımaya olanak sağlar. Oyun, video çekimi gibi aktivitelerin vazgeçilmez ekipmanlarındandır. Kaliteli ses ve kesintisiz deneyim isteyenlerin tercih etmesi gereken modeller arasında yer alır. Dış alandan yayın yapanlar için ise ortam seslerinin filtre edilmesi önem taşır. Ayrıca masa üstü gibi sabit bir yerde durmayan ürünlerin düşme ve çarpmaya karşı da ses yalıtımına sahip olması kesintisiz bir deneyim açısından önem taşır. Kullanıcılarının mikrofon seçerken kullanılacağı ortamı ve taşınabilir olup olmayacağını da göz önünde bulundurması önerilir. Geçmişte mikrofon yakından konuşulduğunda sese belirli düzeyde şiddet kazandıran bir ekipman anlamı taşırken, günümüzde yeni teknolojiler ürünü daha rahat kullanılabilir cihazlar haline getirmiştir. Profesyonel tasarımıyla dikkat çeken mikrofon seçenekleri yüksek ses dalgasına sahiptir. Böylece nereden konuşulursa konuşulsun sesin aynı kalitede karşı tarafa yansımasına destek olur. Markanın stand ve filtreli modeli de profesyonel kayıtlar için idealdir. Stand ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Böylece masaya yerleştirdikten sonra cihazı kullanıcı boyuna göre ayarlamak kolay olur. Bu haliyle oldukça ergonomik bir modeldir. Ürünün ön tarafında yer alan filtre ise sesin temiz ve net olarak kaydedilmesine olanak sağlar. Yaka mikrofonu ise etkinliklerde sesin ortamda net duyulmasını sağlar. Sesin daha uzak bölgelere ulaşması için ekstra çaba harcamaya gerek kalmaz. Sadece ürüne doğru konuşmak yeterlidir. Kullanım amacına göre kablolu ya da kablosuz modellere yönelmek yerinde olur. Kablolu modellerde belirli bir alanda kalma gerekliliği vardır. Kablosuz mikrofon ise mekandan bağımsız kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bazı modellerdeki 6 saatlik pil ömrü vardır. Konferans mikrofonu olarak kullanılan modeller tüm yönlerden ses alabilme özelliğine sahiptir. Konuşurken yönü cihaza doğru ayarlamak gerekmez. Hafif olması taşımayı kolaylaştırır. Kategorinin UHF kablosuz modeli ses yükseltici, mixer ve hoparlör ile birlikte kullanılır. Bunun yanında karaokede kullanılan modelleri hoparlör sistemlerinde de oldukça iyi performans sergiler. Diğer önemli özelliği ise 50 metrelik mesafede bile bağlantı sağlayabilmesidir. Çalışma süresi 4 saat şarj süresi ise 6 saattir. Hem elde hem de kafa üstünde kullanılabilir. İş seyahatlerinde, eğitimlerde ve konferanslarda sıklıkla tercih edilir.

Farklı İhtiyaçlara Cevap Veren Mikrofon Fiyatları

Farklı İhtiyaçlara Cevap Veren Mikrofon Fiyatları

Mikrofon fiyatları cihazın özelliklerine göre değişmektedir. Ürünler tek yönlü, çok yönlü ve iki yönlü kullanım özelliğine sahiptir. Her çeşidin kullanım özelliği farklıdır. Öne çıkan çeşitlerden şerit mikrofonlar bulundukları ortamdaki sesi kaydeder. Akustik enstrüman kaydında tercih edilir. Son derece hassas olduğu için aynı anda tüm enstrümanları kaydedebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca iki taraftan gelen sesleri de yakalama konusunda yüksek performansa sahiptir. Kristal mikrofon ise 50-10000 Hz gibi oldukça geniş bir frekans aralığıyla öne çıkar. Kayıt yaparken, haberleşmede ve telsiz formlarında kullanılan bir cihaz tipidir. Elektrot mikrofonun da frekans aralığı geniştir. Bunun yanında, küçük boyutlu olması yakada kullanılabilmesine olanak sağlar. Dış çekim yapanların tercihi yayıncı mikrofonu olarak da adlandırılan kondenser çeşididir. Bu ürünler daha çok stüdyo kayıtlarında kullanılır. Sesi en ince ayrıntısına kadar kaydetmeyi başaran bir modeldir. Radyo programı yapanlar ve video çekimi yapan kişiler tarafından tercih edilir. Kablolu modeller tek yönlü olarak da bilinir. El tipi, masa tipi, kafa tipi, yaka tipi gibi farklı modellere sahiptir. Ayrıca video paylaşımı yapan kullanıcılara uygun, yaka için geliştirilen modeller de telefondan kamera, bilgisayar, tablet ve fotoğraf makinelerine uyumuyla dikkat çeker. Pürüzsüz ses kalitesi sunması oldukça önemlidir. Bunun yanında mikrofon hoparlör uyumu da ürünlerde öne çıkan özelliklerden biridir. Çift yönlü modellerde hem giden ses hem de gelen sesin kalitesi karşılıklı doğru iletişim kurmada etkendir. Özellikle oyunlarda bu özellik oldukça kritiktir. Online takım oyunlarında hızlı reaksiyon oyuncu performansı için oldukça önemli olduğundan, sesin net ve pürüzsüz gelmesi performansı olumlu etkiler. Geniş fiyat aralığı kullanıcılara ihtiyaç ve bütçelerine göre tercih olanağı sunar. Bununla birlikte mikrofon seti almak isteyenler için yaka tipi telsiz set, yayıncı seti, kablolu dinamik seti ve kablosuz telsiz seti gibi farklı ekipmanların bir araya geldiği alternatifler mevcuttur. Mikrofon ihtiyacı olanlar sadece ürünü tek olarak alabilecekleri gibi ihtiyaç ve bütçelerine göre set seçeneğini de değerlendirebilirler. Siz de toplantılara katılmak, kayıt yapmak, sevdiğiniz oyunların keyfini çıkarmak için mikrofon alternatifleri arasından beklentinize ve bütçenize en uygun modeli seçebilir, seçtiklerinizi sepetinize ekleyerek anında sipariş verebilirsiniz.