Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Klavye & Mouse Setleri

için 2.671 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Klavye & Mouse Setleri

Klavye, bilgisayarınıza emir vermenizi sağlayan temel dış donanımlardan biridir. Üzerinde harfler, rakamlar, özel karakterler ve çeşitli fonksiyonlar bulunur. Klavyede bulunan tuşlardan herhangi birine bastığınızda vakit işlemci sayesinde o karakter işlenir ve ekrana yansır. Klavyeler, F klavye ve Q klavye olmak suretiyle iki çeşittir. F klavye Türkçeye göre uyarlanmıştır. En fazla kullanılan harfler, parmaklara en uygun bölgelere yerleştirilmiştir. Q klavye ise dünyada en fazla kullanılan klavye türüdür. İhtiyacınız doğrultusunda klavye seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin; gün içinde etken olarak bilgisayar kullanıyorsanız, tuşların sert bir yapıda olması ellerinizin yorulmasına sebep olabilir. Bunun haricinde tuşların yüksekliği, yazımın kolaylaşmasını sağlayacak araç-gereç kalitesi, tuşlar arasındaki mesafe, tuşlardan gelen sesler yazı yazma deneyiminizi etkileyebilmektedir. Konforlu bir klavye tercih etmek için ayakları ayarlanabilir, pratik bir klavye seçmeniz yararlı olacaktır. Touchpad özelliği bulunan klavyeler, üstünde parmağınızı gezdirerek ekrandaki mouse imlecini yönlendirmenize fayda sağlar ve mouse işlevi görür. Acil olaylarda fayda sağlayacak durumlarda size destek olabilecek bir özelliktir. Son dönemlerde e-spora olan büyük ilgi artışıyla bilgisayar oyunları sık sık kullanılır hale gelmiştir. Oyuncu sayılarının da artmasıyla gaming klavyeler de gündeme gelmiştir. Oyuncuların oyun oynarken ihtiyaç duydukları bazı özellikler ön plana çıkmaktadır. Mesela makro tuşlarına birden fazla emir atayabilirsiniz. Normalde dört kez bir tuşa basmanız gerekiyorsa klavyenin özelliği sayesinde tek basışta gerçekleştirerek performansına büyük katkı sağlar. Işıklandırma özelliğiyle karanlıkta keyifli bir şekilde oyun oynamanızı destekler. Mouse bir öteki adıyla fare, elinizin avuç içiyle tuttuğu ve bilgisayarın ekranındaki imleci hareket ettirmenize imkân elde eden bir bilgi giriş aygıtıdır. Farelerin amacı bilgisayar ekranındaki kısaca monitör ve ekran üzerindeki cisimleri imleç sayesinde hareket ettirme, taşıma, kopyalama gibi benzer biçimde bir amaca sahiptir.

En İyi Deneyimler İçin Mouse ve Klavye Setleri

En İyi Deneyimler İçin Mouse ve Klavye Setleri

Klavye ve mouse bir bilgisayarın çevre birimlerinin en mühim ayrılmaz iki parçasıdır. Bilgisayarınızı verimli ve rahat bir biçimde kullanabilmek için klavye ve mouse’unuzun kaliteli olması önemlidir. Alışkanlıklarınıza hitap eden ve ihtiyaçlarınızı karşılayan mouse ve klavyenin size birçok fırsat sunarak yararlanmanızı sağlar. Kablolu ve kablosuz olmak üzere klavyeler ikiye ayrılmaktadır. Klavyeler bluetooth, wireless ve USB gibi değişik şekillerde bilgisayara bağlanabilir. Kablolu klavyeler genel anlamda bilgisayarınızın USB girişine takılmaktadır, birtakım eski modellerde ise PS/2 girişine bağlanarak kullanılır. Kablo uzunluğu bu klavyelerin seçiminde mühim rol oynamaktadır. Kablosuz klavyeler ise alıcı ve verici mantığıyla çalışmaktadır. Özel bir kurulum gerektirmediklerinden basit bir şekilde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bilgisayarın USB portuna klavyenin alıcısını takmanız, klavyenizin çalışması için yeterlidir. Bilgisayarın önemli parçalarından olan klavye ve mouse satın alırken de birbiriyle uyum içerisinde olması dikkat edilen unsurlardan biridir. Birbiriyle uyumsuz olan mouse ve klavye çalışıyor gibi gözüküyor olsalar da uzun veya kısa vadede problem çıkarabilir ya da bilgisayarınızı kullanma kalitenizi düşürebilir. Klavye ve mouseunuzu set halinde almanız halinde böyle bir şekilde sıkıntı yaşama olasılığınız azalır. Klavye mouse seti tavsiye soruları sıklıkla gündeme gelmektedir. Bir markanın klavye ve mouse setini aldığınızda cihazlarınız içinde nitelik farkı olmamasını da güvence edebilirsiniz. Belli bir meslek uzmanlığı için ya da daha ileri bir oyun deneyimi için değil de günlük iş yeri ve ev kullanımı için klavye ve mouseu tek tek seçmek gereksiz bir vakit kaybına yol açabilir. Aynı zamanda tek tek her birini almak yerine set şeklinde almak çok daha avantajlı fiyatlara geleceğinden set halinde almak büyük bir fırsat olacaktır.

Klavye ve Mouse Seti Özellikleri

Klavye ve Mouse Seti Özellikleri

Klavye, artık kullanılan teknolojik aletler ile beraber dönemin ihtiyacı haline gelmiş durumda. İnsanlar bilgisayarlar için önem arz eden bu parçayı alırken özellikleri, fiyatı, ürün ömrü ve benzer biçimde birkaç niteliğine göz önüne almaktalar. İlk olarak birçok insanın kullanım amacına uygun klavyeler tercih ettiği görülmektedir. Kimi meslek icabı bir klavye tercih etmek durumunda iken kimisi ise oyun oynamaya uygun klavyeler tercih etmektedir. Eğer amacınız işinize müsait bir klavye tercih etmek ise multimedya klavyeler ya da normal klavyeleri tercih etmek sizin için daha uygun olacakken aynı zamanda daha düşük bir fiyata mal olacaktır. Tam aksine oyun düşkünlerine ise oyun klavyeleri daha uygun bir seçenek iken daha yüksek bir fiyata mal olacaktır. Bunun nedeni kullanılan malzemelerin değişik olması ve eş zamanlı olaraktan da kullanım ömürleri arasındaki farktır. Normal klavyelerde ve multimedya klavyelerde satın alım sırasında insanların dikkat etmiş olduğu şey markalar ve fiyat farklarıdır. Genel olarak normal klavyeler ile arasındaki tek ayrım dayanıklılık süresidir. Bir diğer yandan oyuncu klavyelerinde diğer adıyla mekanik klavyelerde ise tercih edilmeden önce insanlar fiyattan çok yaşatacağı oyun deneyimine dayanıklılığına ve ömrüne bakmaktalar. Son olarak bu 3 tür klavye haricinde fiyat farkı meydana getiren bir öteki hususiyet ise klavyenin kablolu ve kablosuz olması durumu. Kablolu klavyeler, kablosuzlara nazaran daha ucuz bir fiyata mal olmaktalar fakat kullanım açısından daha az konforlu olabilir. Öte taraftan kablosuz klavyelerde çekip çekmeme durumları ve pil durumları ehemmiyet gösterir. Kablosuz klavyelerde fiyat farkları da bu niteliklerden dikkate alınarak oluşturulur. Klavye ve mouse seti fiyatları; özellikleri, markasına, donanımına bakılırsa değişiyor. Her bütçeye uygun bir set mevcuttur. Eğer günlük kullanım için o kadar da ayrıntılı özellikleri bulunmayan genel bir set seçecekseniz tutarları daha müsait olan modeller de mevcut olacaktır. Ancak bilhassa oyuncu klavye mouse seti arıyorsanız, özellikler de artacağı için fiyatlar da o miktarda değişecektir.

Bütçe Dostu Fiyatlara Sahip Klavye ve Mouse Setleri

Bütçe Dostu Fiyatlara Sahip Klavye ve Mouse Setleri

Klavye mouse seti almak, set içinde yer edinen ürünleri ayarı ayrı almaya oranla oldukça bütçe dostudur. Kablosuz özellikli bir ürün tercih etmeniz, kablolu modellere göre hem imaj açısından bununla beraber kullanım kolaylığı açısından konforlu hissetmenizi sağlayabilir. Normal klavye ve mouselara kıyasla daha fazla fonksiyon barındıran oyuncu klavye ve mouse setleri, oyundan alacağınız performansı ve tadı arttıracaktır. Klavye ile alakalı yaşadığınız problemlerden birisi de klavyeye dökülen sıvılardır. Bu tür sıkıntıları engellemek için su geçirmez klavye setleri kullanmak yeni bir klavyeye para harcamanızdan sizi kurtarabilir. Multimedya uygulamalarını sık kullanıyorsanız tek tuşla erişebileceğiniz komutları verebilmek sizin için işlevsel olacaktır. İçerisinde pil bulunan setler, fiyat açısından uygun olduğu benzer biçimde kullanım açısından da avantajlıdır. Tasarım ve renk açısından bilgisayarınıza müsait setleri seçmeniz, uzun soluklu kullanımda gözlerinizi yormayacak olması sebebiyle faydalıdır. Işıklı klavye mouse seti oyun için özel işlevli tuşları rahat bir şekilde görebilmenizi sağlar. Klavye mouse setlerinin uzun soluklu kullanıma müsait olması; yıpranma ve takılma yapmaması tercihiniz için mühim bir sebeptir. Tek başına klavye padi ya da mouse pad almak yerine, bu ürünleri de barındıran ürünlü setleri almak fiyat açısından avantaj sağlar. Diğer özelliklerin yanında seçeceğiniz ürünün pratik olması önemlidir. Klavyenizin ayarlanabilir ya da dayanabilir ayaklarının olması da fiyatlarda farklılık yaratır. Yükseklik ayarı yapılabilen, sağlam ve hafif plastikten üretilmiş ve ele tam oturan modeller öteki modellere bakılırsa yüksek fiyatta olabilir. Günümüzde müzik, film benzer biçimde multimedya oynatıcılarının kullanımının artmasıyla, tek tuşla istenilen eylemi gerçekleştirmek de tercih listelerinde yer alır. Bu fonksiyon yardımıyla klavyenizde tek tuşla bilgisayarı kapatma, müziğin sesini kısma veya şarkı değişiklik yapma benzer biçimde denetimleri yapabilirsiniz. Bu tür kullanışlı kısa yolların mevcut olduğu multimedya klavye setleri öteki ürünlere bakılırsa değişik fiyatlarıyla dikkat çekebilir. Ayrık klavye düzeneğine sahip olan ürünlerde bilek ve önkolun rahat bir şekilde konumlanmasını sağladığından bilek rahatsızlıkların önüne geçmektedir. Bu tür klavyeler uzun süreli kullanımda tercih etmek konforunuz açısından faydalı olacaktır. Çevre birimleri sayfamızdan ihtiyacınız olan tüm ürünleri temin edebilir, arzu ettiğiniz bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Klavye ve Mouse Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klavye ve Mouse Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klavye mouse seti kablolu veya klavye mouse seti kablosuz modellerinden hangi seti almaya karar vermekte zorlanıyorsanız dikkat edebileceğiniz bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle ihtiyacınızın ne olduğuna tam olarak karar vermelisiniz. Sıradan, günlük işler için tercih edebileceğiniz setler bulunurken oyun oynamak için tercih edeceğiniz setler daha farklıdır. Öncelikle setlerde en çok yer kaplayan klavyeler hakkında ipuçlarına bir göz atın. Eğer sayfalarca yazı yazıyorsanız ucuz bir klavyenin yeterli olacağını düşünmemelisiniz. Özellikle bileğinizin rahat oturacağı, uzun bir kullanım ömrüne sahip olması önemlidir. İşinizi yaparken, oyun oynarken müzik dinlemeyi seviyorsanız veya sık sık film izliyorsanız bazı işlemleri tek tuş ile halledebileceğiniz multimedya özellikli klavyeler seçimlerinizde ilk sırada yer alabilir. Geceleri klavye tuşlarını daha rahat görmeniz için ışıklı klavye mouse set modellerini tercih edebilirsiniz. Oyun oynamak için bir klavye arıyor iseniz klavye mouse oyun seti modellerinde dikkate alabileceğiniz farklı noktalar da bulunuyor. Oyuncu klavyesi seçerken önemli olan nokta oyun alışkanlıklarınızın bilincinde olmanızdır. En sık oynadığınız oyun tipleri sizin tarzınızı belirleyecektir. FPS oynayanlar genel hatlarıyla ek fonksiyon tuşlarının olduğu klavyelere yönelirken MOBA oyunları ulaşımları altında ancak belli tuşların olmasını tercih ettikleri için ona uygun bir seçim yapıyorlar. Tuş hassasiyeti de oyun klavyesi seçerken dikkate alınacak konudur. Eğer oyun oynarken tuşlara durmadan sık sık basmanız gerekiyorsa ve her birinin hassasiyeti mühim ise mekanik klavye ve mouse seti modellere yönelmeniz gerekir. Oyun klavyesi ve mouse’ların tasarımı da oldukça önemlidir. Belli bir bütçeniz varsa, alacağınız ürünü dikkatli seçerek klavyede aradığınız performansa ulaşabilirsiniz. Ama tasarımı istediğiniz gibi değilse o oyuncu klavyesinin hiçbir önemi kalmaz. Oyuncuların hem tasarım aynı zamanda performans açısından dikkat etmiş olduğu şeylerden biri mekanik tuşlardır. Klavye ve mouse setleri, kablolu ve kablosuz olmak suretiyle iki çeşide ayrılmaktadır. Klavye mouse setleri; üretilen araç-gereç kalitesi, kablo veya USB çeşidi ve pratik özelliklerine bakılırsa değişik fiyat aralıklarına sahiptir. Kablolu klavye ve mouse setlerinin içinde dayanıklı ve kaliteli kabloların bulunması fiyat açısından ayrım yaratacaktır. Kablosuz setler içinse USB ürünleri mevcuttur. Kullanım alanlarına bakılırsa da setlerinizin tercihini yapabilirsiniz. Bilgisayarınızı televizyonunuza bağlıyorsanız, wireless özellikli klavye ve mouse setlerini tercih edebilirsiniz. Ofis kullanımlarında ise daha dayanıklı setleri seçebilirsiniz. Kablosuz setlerde frekans kaybı ve bağlantı gecikmeleri benzer biçimde sorunları ortadan kaldırmak için fiyat/performans açısından size müsait modeli tercih etmelisiniz. Kablosuz klavye ve mouse seti yardımıyla evinizin koltuğuna uzanarak kolaylıkla çalışabilir veya oyun oynayabilirsiniz. Plastik araç-gereç kullanılarak üretilen klavye mouse setleri; düşme ve sert yüzeyle ilişki benzer biçimde durumların yol açacağı hasarları önler.

Klavye Mouse Seti İçinde Neler Var?

Klavye Mouse Seti İçinde Neler Var?

Klavye ve mouse setleri içerisinde tercih edeceğiniz modele göre kablolu veya kablosuz, klavye ile mouse bulunur. Kimi modeller de yanında mouse pad gibi çeşitli aksesuarlara da yer verilebiliyor. Oyun klavye mouse kulaklık seti opsiyonunda ise mouse ve klavyenin yanı sıra klavye ve mouse ile uyumlu ve aynı kalitede bir kulaklıkta bulundurarak eşsiz oyun deneyimlerinde olağanüstü bir etki sağlıyor. Gaming klavyeler; kablosuz, kablolu, PS2 veya USB girişli olabiliyor. Gaming klavyeler, pratik yapıya sahip olmasıyla el ve bilek sağlığının korunmasını sağlıyor. Oyuncular için geliştirilen gaming klavyelerde tuşlar sessiz ve yumuşak bir dokuya sahip olarak oyun esnasında dikkat dağınıklığının önüne geçilmesi ve tuşların tutukluk yapmasının engellenmesi hedefleniyor. Anahtar switchlerden ve metal yaylardan oluşan mekanik klavyeler 50 milyona kadar tuş ömrüyle uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Gaming mekanik klavye önerisi arayışının sebebi ise birçok kullanıcı için gereklilik olabiliyor. Bu kişilerin gaming klavye seçiminde öncelikle kullanım amacını göz önünde bulundurması gerekiyor. Profesyonel oyuncular, mekanik klavyenin düşük reaksiyon süresi ve düşük güç gereksinimli switch yapısı sebebiyle avantaj elde edebiliyor. Oyuncuların oyun esnasında klavyelere sert davranmaları ya da aynı tuşları eskitmeleri oyuncuların mekanik klavye tercih etmesine neden oluyor. Çünkü mekanik klavyeler oldukça sağlam ve dayanıklılığı yardımıyla uzun süreli bir kullanım sağlayabiliyor. Sessiz bir ortamda çalışan veya geç saatlerde oyun oynamayı tercih edenlerdenseniz evdekilerin uyku esnasında klavyenin çıkardığı sesten rahatsız olmaması için tercihi çıkardıkları sesler ve reaksiyon hissiyatı yardımıyla yazmayı daha eğlenceli bir hale getirebilen mekanik klavyeler oluyor. Gaming klavye almayı düşünüyorsanız gaming set önerisi olarak tavsiye edilen modeller içinde tercihinizi yapmadan ilk olarak Polling Rate olarak bilinen süratli cevap verme süresi ve Anti-Ghosting özelliğine göz atmalısınız. Oyun içi performans ve oyunlarda en iyi sonuçlar cevap süresinin kısa bulunmasına bağlı olduğu için süratli cevap süresi tercih sebepleriniz arasında yer almalı. Aydınlatma özelliği bulunan mekanik klavyeler yardımıyla karanlıkta oyun oynamayı daha kolay kılıyor. Klavye tuş sesinden rahatsız oluyorsanız mekanik klavye ile de bu problemi çözebilirsiniz.

Klavye Mouse Seti Nasıl Alınır?

Mouse klavye set tarzı uzaktan oldukça mühim bir seçim gibi görünmese de sağlık mevzusunda önemli bir yere sahiptir. Çünkü bilgisayarınızın başındayken en çok kullandığınız bileşenler onlardır. Size refah sunarken bileklerinizi ve parmaklarınızı ağrıtmamalı, normal olarak ihtiyaçlarınıza da tam olarak yanıt verebilmeliler. Günümüzde çoğu kişi kablosuz klavye ve mouse seti modellerine yöneliyor. Firmaların ürün yelpazelerine göz attığınızda da kablosuz modellerin ağırlıkta olduğu göze çarpıyor. Kablosuz modellerin konforu sebebi ile sıkı oyuncular haricinde kablolu modeller tercih eden bir kitle pek kalmadı. Satın alırken ilk önce bir noktaya dikkat etmenizde yarar var: Ürün kutularında ağırlıklı olarak klavyenin resmi tercih ediliyor. Kendinize uygun bir model seçip eve geldiğinizde beraber gelen fareden memnun kalmama benzer bir durum söz konusu olabileceğinden fareye de göz atın.

Oyun İçin Hangi Klavye Mouse Seti Alınır?

Mekanik klavyelerde tuşların altında mekanik anahtar tuşları bulunuyor. Her anahtarın değişik özellikler sağlaması sebebiyle oyun için klavye mouse setlerinin tercihi kullanım alanına nazaran değişebiliyor. Kırmızı mekanik anahtarlı klavyeler, daha azca basılma ile reaksiyon göstermesi sebebiyle oyuncuların tercih nedeni oluyor. Kahverengi, mavi, şeffaf, beyaz olarak adlandırılan mekanik tuş anahtarları kullananların gereksinimlerine yönelik çözümler sunuyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Logitech (584)
A4Tech (267)
Microsoft (93)
HP (40)
Philips (67)
Everest (399)
Dell (20)
Lenovo (26)
Asus (22)
Rampage (45)
Frisby (186)
Inca (106)
Hadron (91)
Polygold (88)
Dark (61)
Concord (59)
Hytech (51)
Platoon (41)
Dexim (21)
Msi (20)
Rapoo (20)
Trust (16)
Hxsj (14)
Cbtx (12)
Owwotech (12)
Xtrike Me (12)
Kingboss (11)
Piranha (11)
Raynox (11)
Turbox (10)
Elba (9)
Hiper (9)
Preo (9)
Casper (8)
Gomax (8)
Trilogic (8)
Wozlo (8)
Lennox (7)
Carboon (6)
Deiog (6)
Konfulon (6)
Layftech (6)
Versatile (6)
Vertagear (6)
Ally (5)
Bood (5)
Hello (5)
Redragon (5)
Seclife (5)
Avec (4)
Gamepower (4)
J-Tech (4)
Micropack (4)
Oem (4)
Ploody (4)
YK Design (4)
Kingpoint (3)
Mofii (3)
Techstorm (3)
Valx (3)
Banda (2)
Cougar (2)
Dsfy (2)
FD (2)
Gıgabyte (2)
Meetion (2)
Ozo (2)
Polosmart (2)
Razador (2)
Razer (2)
Sonus (2)
Technopc (2)
Azemax (1)
Deshow (1)
Exper (1)
Flaxes (1)
G-Cube (1)
Havana (1)
Havit (1)
Imice (1)
Izoly (1)
K-Snake (1)
Kawai (1)
Narita (1)
Netholy (1)
Onikuma (1)
Rebber (1)
Tigoes (1)
Xiaomi (1)
Zerodate (1)
İzoly (1)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Bağlantı Tipi

Kablosuz (1331)
Kablolu (1153)
(150)
(3)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Tuş Dizilimi

(2560)
(69)
(10)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Mouse Türü

(1479)
(23)
(17)
(10)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(219)
ve üzeri (359)
ve üzeri (380)
ve üzeri (385)
ve üzeri (390)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL