Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kutu Çeşiti

Başka bir kelime deneyin

Harici Kutu Bağlantı tipi

Başka bir kelime deneyin

Kart Okuyucu

Başka bir kelime deneyin

Ekran Boyutu

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

DVD & HDD Kasaları

için 1,149 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

DVD ve HDD Kasaları

Elektronik cihazlarda kullanılan kasalar daha çok cihazı koruma amaçlı olsa da ergonomik ve kullanışlı olması da oldukça önemlidir. Günlük hayatta daha çok DVD ve HDD kasalarının taşıdığı farklı ortamlarda kayıt yapabilme özelliğine sahip aygıtlara rastlanır. DVD ve HDD kasalarının ana fonksiyonu aygıtların haricen taşınabilir olmasına olanak sağlamasıdır. Böylece USB gibi uygun bağlantılarla harici DVD ve HDD kasaları kolaylıkla farklı cihazlara bağlanabilir. Bu özellikle sık seyahat eden, eğitim veren çalışanlar için oldukça avantajlıdır. DVD(Digital Versatile Disc), elektronik kayıtlar için ortam oluşturan bir çeşit kayıt aygıtıdır. Türkçedeki anlamı çok amaçlı sayısal disktir. Yüksek kayıt kapasitesine sahip olduğu için özellikle kayıt arşivi tutanların çok işine yarar. DVD ve HDD kasası genellikle hafif formunda dolayı plastikten imal edilir. Sert plastik olması kolay kırılmasının ve içeriğinin zarar görmesinin önüne geçer. Diğer yandan alüminyum malzemeden yapılan modellere de sıklıkla rastlanır. DVD-Video, DVD-Audio, DVD-ROM ve RAM gibi farklı çeşitlerinin olması birçok alanda kayıt amaçlı kullanılmasına olanak sağlar. Diğer yandan HDD ise sabit disk ya da hard disk olarak tanımlanır. Aygıt veri depolamak amacıyla kullanılır. Bilgisayarlardan telefonlara ve fotoğraf makinelerine kadar farklı boyutlarıyla birçok cihazda bulunur. Sabit formları daha çok bilgisayarlarda kullanılır. Daha geniş kapasiteye ihtiyaç duyulduğunda sabit diskler idealdir. Yardımcı ve kalıcı bellek olarak bilgisayarların vazgeçilmez hafıza depolarıdır. Bazı hard diskler bilgisayar kasasına monte edilmiş olarak kullanılırken bazı modeller ise taşınabilir olarak her ortamda kullanıma uygun olarak geliştirilmiştir. Harddisk kutu modelleri aygıtın taşınmasında kolaylık sağlar. DVD ve HDD kasaları taşınabilir ve şık görselleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanır. Bazı DVD formları okuyucu özelliğinin yanında yazıcı özelliğine de sahiptir. DVD çoğaltmak isteyenler için DVD RW okuyucu özelliği bu önemli bir avantajdır. Bağlantı için sadece USB kablosu yeterlidir. Tüm Windows işletim sistemleriyle çalışan modelleri vardır. Sabit disklerde USB dışında S-ATA, IDE, SCSI, ST506 gibi farklı bağlantı tipleri vardır. Bağlantı tercihi kullanıcının hız talebine göre değişkenlik gösterir. En yaygın kullanılan bağlantı tipleri USB, S-ATA ve ST506 olarak bilinir. DVD VE HDD kasalarında en çok öne çıkan konu hızdır. Aygıtın hızı performansı da direkt etkiler. Siz de DVD ve HDD kasa modelleri içerisinde aradığınız ürünleri bulabilir; dilerseniz çevre birimleri sayfamızdan ihtiyaç duyabileceğiniz farklı aygıtlara ulaşabilirsiniz.

DVD ve HDD Kasaları Ne İşe Yarar?

DVD ve HDD Kasaları Ne İşe Yarar?

DVD ve HDD kasaları tek başlarına koruyucu kap olarak işlev görse de aygıtları bir bütün olarak değerlendirmekte fayda vardır. Eski tip masa üstü bilgisayarlarında hard diskin de bulunduğu kasa oldukça büyüktür. Bu kasalar aynı zamanda DVD ve CD çalar olarak da kullanılır. DVD ve CD’ler uzun yıllar veri depolamada kullanılmaya devam etmiştir. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha büyük veriler daha küçük hafıza kartlarına sığdırılmıştır. Bununla birlikte bazı sektörlerde hala DVD ve CD kullanımına rastlamak mümkündür. Özellikle geçmişten kalan DVD arşivleri oldukça kıymetlidir. HDD kasa ihtiyacı ise küçük disklerin büyük verileri depolayacak kadar alana sahip olmadığı durumlarda ortaya çıkar. Hard disklerin daha geniş bilgisayar kasalarından taşınabilir küçük kaslara taşınması hayatı oldukça kolaylaştırmıştır. Daha önce herhangi bir veriye ulaşmak için sabit diskten yardım almak gerekirken artık taşınabilir DVD ve HDD kasaları her ortamda istenilen veriye ulaşmayı kolay hale getirir. Geçmişteki dosyaların, klasörlerin, sabit disklerin yerini artık DVD ve HDD kasaları almıştır. Laptoplar daha da küçülürken yanlarında yer alan DVD ve HDD kasaları taşınabilir formlarıyla kullanıcılarına destek olur. Herhangi bir ortamda sunum yapmak gerektiğinde geniş sunum dosyalarına DVD ve HDD kasaları sayesinde hızlıca ulaşmak çok kolay. Sadece bir bağlantı kablosunun yeterli olması ise pratik kullanım avantajı sunar. DVD ve HDD kasalarının başka bir avantajı da eski tip bilgisayarlarda sağlam ancak kullanılmayan hard disklerin de değerlendirilmesine olanak sağlamasıdır. DVD ve HDD kasaları sert plastik ya da şeffaf plastik gibi farklı formlarıyla kullanılmayan DVD ve HDD’leri de kullanılabilir hale getirir. Bu sürdürülebilir bir dünya için de atılmış önemli bir adımdır. Farklı özelliklerdeki harddisk kutuları yüksek hız sağlayan ara bağlantılarla farklı mobil cihazlarda rahatlıkla kullanılır. Bazı DVD ve HDD kasaları oldukça incedir. Elde, hatta cepte bile rahatlıkla taşınabilir. Kırmızı, mavi, gri ve siyah DVD ve HDD kasa gibi farklı renkleri dijital dünyaya taşır. Kolay açılıp kapanması sayesinde kullanımı oldukça kolaydır. Alüminyum kasa darbelere karşı dayanıklıdır. USB ile uyumlu yapısı sayesinde birçok işletim sistemiyle uyumlu çalışır. DVD ve HDD kasaları içerisinde DVD yuvasına da takılabilen kasalar ekstra harddisk yuvası oluşturur. HDD’den farklı bir tasarıma sahip SDD disklerinin en önemli avantajı ise notebook üzerinde kullanılabilir olmasıdır. Bunun yanı sıra DVD/CD okuyucunun yerine monte edildiğinde 2 harddisk görevi görür. Böylece bilgisayarın hızını ve verimliliğini arttırmak mümkündür. Birden fazla harddiske ihtiyaç duyanlar yedek olarak da harici DVD ve HDD kasaları kullanabilirler.

Büyük Dataları Küçük Bir Alana Sığdıran DVD ve HDD Kasa Modelleri

Büyük Dataları Küçük Bir Alana Sığdıran DVD ve HDD Kasa Modelleri

Bilgisayarlar insan beyninin alamayacağı büyüklükteki verileri işler, sentezler ve komuta göre sunar. Her veriyi kendi belleğinde depolaması ise mümkün değildir. Veri depolama ve arşivleme ihtiyacı duyanlar DVD ve HDD kasalarının sağladığı avantajlardan faydalanır. DVD ve HDD kasaları numerik verilerden video ve resme kadar her türlü verinin depolanmasında yardımcı olur. HDD ve DVD kasa modelleri, veri depolamasının yanında veri transferinde de kullanılır. Özellikle yüksek veri hızı gerektiren işlemlerde çok işe yarar. Diğer yandan yedekleme verinin önemli olduğu dünyada oldukça önemlidir. Farklı sebeplerden dolayı bilgilerin kaybolması yılların emeğinin heba olması anlamına gelir. Kullanıcılar bu tür risklerin önüne geçmek için harici olarak da kullanabilecekleri DVD ve HDD kasalarını yedekleme amaçlı da kullanır. Taşınabilir kasalar olduğundan evde saklamak ya da çanta da taşımak da oldukça kolaydır. Kablolu olabildiği gibi kablosuz bağlantı tipleri de cihazların kullanımını kolaylaştıran diğer bir özelliktir. Yeni nesil teknolojiler bilgisayar özelliği ne olursa olsun ek bir hard disk kullanımına imkan verir. Küçük, taşınabilir DVD ve HDD kasaları sayesinde kullanıcılar veri kaybı gibi bir riski minimize ederler. Bazı 2.5 HDD kutusu Type-C ara bağlantı özelliğine sahiptir. Harici olarak kullanılan modeller şık görseliyle de göz doldurur. Özellikle toplantılarda, sunumlarda laptop ile uyumu dikkat çeker. Başka bir modelde ise USB 2.5 Sata HDD harddisk kutusu alüminyum gövdesiyle dikkat çeker. İnce yapısı cepte taşımaya imkan verir. Kolay açıp kapama imkanı ve her türlü PC ile uyumu ürünü tercih edilebilir kılar. Alüminyum kasa darbeye karşı dayanıklıdır. USB 2.0 ara bağlantısıyla çalışan ürünün kurulumu kolaydır. Bazı modeller ise USB 3.0(5 Gbps) ara bağlantısıyla çalışır. Bununla birlikte USB 2.0 ve USB 1.1 ile de uyumlu olması kullanım kolaylığı sunar. Bağlantı ve veri akış hızı oldukça iyidir. Windows ve MAC gibi işletim sistemleriyle sorunsuz çalışır. DVD ve HDD kasa ürünleri farklı yapı ve özellikleriyle dikkat çeker. Alüminyum kasa olarak üretilen ve USB Type-C 3.1 ara bağlantıyla çalışan başka bir model harici disk kutusu olarak kullanılır. Veri aktarım hızı 6 Gbps’yi bulur. Böylece kullanıcılar dosyalarını daha kısa bir sürede aktarabilme avantajından faydalanır. Veri okuma hızının yanında yazma hızının da yüksek olması ayrıca avantajdır. 3 dakika boyunca kullanılmazsa kendini kapatarak uyku moduna geçer.

Şık Tasarımlarıyla Öne Çıkan DVD ve HDD Kasa Çeşitleri

Şık Tasarımlarıyla Öne Çıkan DVD ve HDD Kasa Çeşitleri

Verilerin artık çok küçük alanlara sığdırılabilir olması teknolojinin sunduğu önemli avantajlar arasında yer alır. Bunun yanı sıra ara bağlantı kablolarıyla laptop, notebook, masaüstü bilgisayar gibi farklı cihazlara ve farklı aygıtlardan data transferi mümkündür. Bilginin önemli bir güç olduğu dünyada bilginin saklanabilmesi ve gerektiğinde işlenebilir hale gelmesi oldukça önemlidir. DVD ve HDD kasa ürünleri kayda değer işlevinin yanında şık tasarımıyla da göz doldurur. Alüminyum kasadan plastik kasaya kadar zengin ürün skalası kullanıcıların şıklığını tamamlar. Kullanıcılar bilgisayar çantası ya da laptop kılıfı seçerken tarzlarına ve gidecekleri yere uygun olmasını tercih eder. Şık bir toplantıya şık bir laptop çantasını yanında genel tarz ile uyumlu zarif bir şeffaf HDD kutusu şık görseliyle de kullanıcılarının beğenisini kazanır. DVD ve HDD kasalarının şeffaf formları kasanın içeriğindeki donanımı da görebilmeyi sağlar. Daha büyük modelleri tercih edenlere ise harici alüminyum kutu ve fırçalanmış alüminyum gövdeden oluşan 3,5” SATA HDD ile uyumlu modeller uygundur. Süper hızlı olarak bilinen bu model 4800 Mbps ve 10 TB'a kadar olan harddisk kapasitesini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Mini boylara göre daha büyük olsa da taşınabilir boyutta bir kasadır. Açma kapama düğmesi de cihaza gelen gücün kontrol edilmesini sağlar. USB data kablosu ve AC adaptörle çalışan aygıtın kurulumu da oldukça kolaydır. Hafif olsa da pratik taşınabilir olmadığı için sabit olarak kullanılması uygundur. Daha çok sabit çalışan ya da bilgisayar oyunu oynayanlar tarafından tercih edilir. Plastik HDD kutusu da renkli görselleriyle her toplantıyı keyifli hale getirir. Bazı DVD ve HDD kasaları sadece laptoptan çıkan CD ROM, DVD ROM veya CD/DVD RW gibi kayıt aygıtlarını taşımaya yarar. Böylece laptop yerine sadece kayıt ve data transferine yarayan aygıtları taşımak gerektiğinde bu tip DVD ve HDD kasaları çok işe yarar. Farklı malzeme, renk ve boyut seçeneğinin olması ise kullanıcılara alternatif sunar. Başka bir HDD harddisk kutusu gümüş rengindedir. SATA harddisklerinin USB ara kablosuyla bilgisayara bağlanarak çalışır. Harici şekilde kullanılan ürün sayesinde atıl olan bir harddisk taşınabilir işlevsel bir depolama aygıtına dönüşür. USB bağlantısı sayesinde ekstra bir adaptöre ihtiyaç duyulmaz. LED ışıklı olması ise özellikle bilgisayar oyunu oynayanların beğenisini kazanır. Windows 98, 2000, XP, Vista, Windows 7,8,10, Mac OS 9x ve 10x gibi işletim sistemleriyle uyumludur. SATA portuna sahip laptop HDD ve SSD’ler bir arada uyumlu çalışır.

DVD ve HDD Kasalarıyla Verileriniz Güvende

DVD ve HDD Kasalarıyla Verileriniz Güvende

Günümüz verilerin dünyası olarak adlandırılır. Hemen hemen her alanda farklı bir veriye ve farklı algoritmalara rastlamak mümkündür. DVD ve HDD kasa çeşitleri verileri güvene alarak her an erişilebilir olmalarını sağlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte veriler farklı algoritmalarla işlenmeye başlanmıştır. Bilgi olarak kaydedilen dataların saklanma ihtiyacı 1900’lü yıllara dayanır. DVD ve HDD kasaları o kadar eski olmasa da temelleri o zamanlarda atılmıştır demek yanlış olmaz. İlk kayıt ortamı taşınabilir disk olarak da bilinen CD(compact disc)’dir. Daha çok müzik ve sinema sektöründe yaygın olarak kullanılmıştır. 1995 yılı sonrasında ise ilk DVD (digital versatile disc) geliştirilmiştir. DVD’ler farklı kullanım alanlarında uzun yıllar insanların kayıt ve veri depolama ihtiyacına cevap vermiştir. DVD kasa ise sağlam ve dayanıklı yapısıyla verileri güvende tutar. Özellikle uzun yıllar depolanması gereken dosyalar için DVD ve HDD kasalarının dayanıklı olması önemlidir. Bunun yanı sıra DVD ve HDD kasaları bilgisayar bileşenlerinin zarar görmesini engellerken elektriksel olarak da dış ortamdan yalıtır. İçinde fan olan bazı DVD ve HDD kasalar ise kasanın içindeki havanın dışarı çıkmasını sağlar. Masa üstü bilgisayarlarında kullanılan kasalarda anakart, güç kaynağı yuvası, sabit disk ve CD-ROM sürücünün yerleştirilebileceği yuvalar ve soket boşlukları bulunur. Taşınabilir DVD ve HDD kasaları ise daha basit tasarıma sahiptir. HDD üzerine veri kaydı manyetik kayıt şeklinde olur. Bilgisayara girilen veriler manyetik ortamda kayıt altına alınır. Manyetik plakanın dönüş hızı, kaydedilen verilen aktarım hızı ve verilere kullanıcıların erişim süresi HDD’nin performansı hakkında ipucu verir. Hız beklentisi kullanıcı beklentisine göre değişir. Bazı kullanıcılar sadece veri depolamak amacıyla kullanırken bazı kullanıcılar ise veri transferinden de DVD ve HDD kasalarını kullanmayı tercih eder. Depolamanın yanında veri yedekleme için de DVD ve HDD kasa alternatifleri idealdir. Bazı kasalar boş olarak kullanıma sunulur. Laptop harddiskini ayrıca taşımak isteyen kullanıcılar için boş DVD ve HDD kasaların koruma görevi görür. Sadece USB ya da Type-C bağlantı tipi verileri sunmak, kaydetmek ya da transfer etmek için yeterlidir. Hemen hemen her tip işlemciyle uyumlu olarak tasarlanan DVD ve HDD kasalar bilgi güvenliğinin sağlaması konusunda da destek olur.

DVD ve HDD Kasa Fiyatları

DVD ve HDD Kasa Fiyatları

DVD ve HDD kasa cihazları bilişim dünyasına sürdürülebilir teknolojiyi getiren önemli bir girişimdir. Zamanla eski nesil teknolojiler eskimeye ve artık kullanılmamaya başlar. Kullanılmamasının diğer bir nedeni de sabit olması, her yere taşınabilir olmamasıdır. DVD ve HDD kasalar evlerde, ofislerde atıl olarak bekleyen hard diskleri tekrar bilişim dünyasına kazandırır. Bunun yanı sıra HDD kızak HDD bölmesi olmayan notebook ve laptoplara sonradan eklenir. Böylece ekstradan sabit disk yerleştirilen notebook daha fazla veriyi taşıma ve transfer edebilme kabiliyeti kazanır. Cihazlarının kapasitesini artırmak isteyenler için ideal bir aparattır. Artık kullanılmayan disk sürücülerin yerine HDD kızak onun içine ise sabit disk yerleştirilir. DVD ekstra yuvalar da DVD kullanmak isteyenlere özel geliştirilmiştir. DVD ve HDD kasalar, HDD ve DVD kızaklar laptop kapasitesini var olan kapasitenin üzerinde kullanmak isteyenlere çözümler sunar. Kurulumunun kolay olması ayrıca bir profesyonel destek gerektirmez. Harici olarak taşınabilir olması kullanım kolaylığı sağlar. Farklı renk ve kasa seçenekleri ise tarza göre tercih olanağı sunar. DVD ve HDD kasalarının fiyatları kasanın özelliğine göre değişir. Bazı kullanıcılar daha hızlı ve yüksek kapasiteli kasaları tercih ederken bazı kullanıcılar için kızak yeterlidir. Bazı kullanıcılar ise eski harddiskleri için boş kasa almayı tercih ederler. Fiyatlar kullanıcı tercihlerine göre değişse de kullanıcılar kategori içinde bütçe ve ihtiyaçlarına uygun bir modeli bulabilir. Hemen hemen her notebook modeli ile uyumlu kızak modelinin olması ise ayrıca avantajdır. DVD ve HDD kasaları eğitim dünyasından iş dünyasına kadar oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Siz de verilerinizi güvende ve her an ulaşılabilir halde tutmak isterseniz DVD ve HDD kasa seçeneklerinden ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan ürünü seçebilir, seçtiğiniz ürünü sepetinize ekleyerek sipariş verebilirsiniz.