Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Soğutucu & Fan

için 21,530 sonuç bulundu.
Soğutucu Tipleri seçiniz

Soğutucu & Fan

Fanlar veya soğutucular, bilgisayar kasalarındaki ısınan donanımlar üzerinde oluşan ısıyı dağıtmak amacıyla kullanılan pervaneli sistemelerdir. Soğutucu fanlarda, işlemci üzerine sabitlenmeyi sağlayan mandal/kilit düzeneği ve soğutucu kanatlarını döndürmeye yarayan küçük bir motor bulunmaktadır. Farklı boyutlarda üretilen ve işlemcinin üzerine yerleştirilen soğutucu fanlar, bilgisayar kasası içinde ve diğer bilgisayar donanımları üstünde de ayrıca bulunabilmektedir.

Soğutucu Fan Özellikleri

Soğutucu Fan Özellikleri

Markadan markaya soğutucu fiyatları değişmekle birlikte, genel olarak büyük olan soğutucu fanların fiyatları, küçük olan soğutucu fanlardan daha pahalıdır. Soğutucu fan özellikleri, büyüklüklerine ve dönüş hızlarına göre değişiklik göstermektedir. Büyük soğutucu fanlar her zaman küçük soğutucu fanlara göre daha fazla hava akışı sağlayarak, daha fazla soğutma sağlar. Bilgisayar soğutucu satın alırken dikkat edilmesi gereken durumlar; soğutucu fanın dönüş hızı, ses desibel oranı ve ne kadar güç tükettiği gibi noktalardır. "En iyi soğutucu fan hangisidir?" veya "En iyi laptop soğutucu fanı hangisidir?" gibi sorular tüketiciler tarafından ürün seçiminden önce sıklıkla sorulmaktadır. Bu noktada soğutucu fan marka ve modellerini yakından incelemek gerekir.

Soğutucu Fan Markaları ve Modelleri

Soğutucu Fan Markaları ve Modelleri

Soğutucu fan tavsiyeleri arasında yer alan ve laptoplarınız için ideal bir seçim olabilecek 7 inçten 17 inçe kadar birçok laptopta kullanabileceğiniz INCA markasının ürettiği Inca INC-269X Notebook Soğutucu Sessiz Led Fan USB HUB 7"-17" modeli ile cihazınızı 800 rpm fan dönüş hızı ile kolaylıkla soğutabilirsiniz. Burada da laptop fan fiyatları farklı özellik ve niteliklere göre değişkenlik gösterebilir. Masaüstü kullanıcılar için soğutucu fan takmak daha kolayken, laptop kullanıcıları için farklı çözümler üretilmiştir. Harici olarak satın alınabilen laptop soğutucular ile kullanıcılar ekstra soğutma kapasitesine sahip olabilmektedirler. Örneğin Intel Core 2 Duo, Intel Pentium Dual-Core, Intel Celeron Dual-Core, Intel Celeron, Celeron D işlemciler için özel üretilen çok verimli ısı dağılımı için 92mm fan ile radyal soğutma sağlayan, 20-30 dba ses aralığı ile ultra sessiz çalışabilen DEEP COOL firmasının ürettiği "CK-77502, Soket LGA 775, 92mm" işlemci soğutucusu fan ile bilgisayarınızın işlemcisinin performansını üst seviyelere çıkartabilirsiniz.

Soğutucu Fan Fiyatları

Soğutucu Fan Fiyatları

Söz konusu soğutucu seçimi olduğu zaman bilgisayar performansınızı en üst düzeye çıkartacak bir soğutucu fanı kategorimizde bulmanız mümkün. Mesela Mac kullanan bilgisayar kullanıcıları için özel dizayn edilen ve Apple MacBook Pro ve Macbook Air serisi laptoplar için özel kaymayan materyelden imal edilen, Targus Awe55Eu fanlı notebook soğutucusu, her türlü oturma şekline uyumlu ergonomik dizaynı, daha konforlu kullanım için neopren kaplı alt ve yan yüzeyleri ve USB üzerinden çalışabilen sessiz çift fanlı soğutucusu ile Mac'inizi kolaylıkla soğutmanız için ideal bir seçim olacaktır. Daha fazla fiyat ve model seçeneği için kategorimizi incelemeyi ihmal etmeyin. Diğer bilgisayar bileşenleri için Bilgisayar Bileşenleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bunları Biliyor Muydunuz?

  • Soğutucunun ızgaraları birbirinden ne kadar uzaksa fan o kadar yüksek hava akışı sağlar.
  • En kaliteli soğutucu fanlar sessiz çalışanlardır.
  • Fanlı soğutucular fansız laptop soğutucularına göre daha iyi performans gösterir.

Soğutucu Fan Seçimi Yapmadan Önce...

  • Eğer laptopunuzu sık sık seyahat için kullanıyorsanız portatif bir soğutucu alın.
  • Laptop soğutucusunun bilgisayarınızın ebatları birebir uyuştuğuna emin olun.
  • Laptopunuzun gerçekten bir ısınma problemi olup olmadığını tespit edin; gereksiz yere aksesuar kullanmayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Soğutucu Tipleri

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Aerocool (229)
Akasa (122)
Antec (6)
Asus (390)
Codegen (3)
Corsair (374)
COUGAR (18)
Dark (259)
DarkFlash (16)
DEEP COOL (113)
(16883)
Gameforce (5)
Gametech (29)
Hadron (181)
Hp (276)
ID-COOLING (14)
Intel (112)
Lenovo (915)
Logitech (3)
Msi (211)
Noctua (8)
Nzxt (7)
Phanteks (14)
Rampage (103)
Snowman (89)
Thermaltake (166)
Tigoes (5)
Xigmatek (111)
Xilence (2)
XPG (9)
Zalman (68)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Gürültü Seviyesi

(1549)
(557)
(429)
(99)
Başka bir kelime deneyin

Soğutma Malzemesi

(1763)
(373)
(307)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(1,078)
ve üzeri (1,517)
ve üzeri (1,620)
ve üzeri (1,651)
ve üzeri (1,697)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL