Kategoriler

Marka

Msi
HP
Tx
Hp
LG
Ars
MSI
Avc
TX
XFX
3M
Nmb
OEM
XPG
Zrv
Aoc
Apc
Atx
Aux
OAG
T&T
Başka bir kelime deneyin

Soğutma Malzemesi

Başka bir kelime deneyin

Gürültü Seviyesi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Soğutucu & Fan

için 10,292 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Soğutucu ve Fan

Günümüzde her evin vazgeçilmezi haline bilgisayarların içerisindeki donanımlar zamanla eskimeye ve buna bağlı olarak aşırı derece ısınmaya neden olabilir. Fazla ısının bilgisayar kasaları ve dizüstü bilgisayarlar zarar görebilir. Çok fazla ısınma bilgisayarların donanım parçalarına zarar verebilir. Bunun önüne geçmek için ısınmayı önleyici materyaller kullanılmaktadır. Bu materyallerin başında soğutucu fan gelmektedir. Soğutucu fanlar bilgisayar soğutucu görevini üstlenirken ve bilgisayarlardaki donanımlardın ısınmadan zarar görmemesini sağlarlar. Soğutucu fanlar masaüstü ve notebook bilgisayarlara takılabilmektedir. Masaüstü bilgisayarlara eklenmek istenen fanlar işlemcinin üzerine koyulabilir. Bu sayede fanınız işlemci soğutucuözelliğini almış olur. Bilgisayarlardaki donanımların fazla ısınması PC’nin performansını da etkilemektedir. Aşırı ısınan bilgisayarlar hız kaybeder ve performansı günden güne azalır. Soğutucu fanlar bilgisayarın fazla ısınması önlemekle birlikte performansını da artırır. Soğutucu fanlarda işlemci üzerine kolay bir şekilde yerleştirilmeyi sağlayan bir kilit sistemi bulunmaktadır. Kilit sistemi soğutucu fanınınız çalışırken işlemciden ayrılmamasını sağlar. Soğutucu fanlar içerisinde soğutma işlemini yapan düzeneğin dönmesine yardımcı olan küçük bir motor bulunmaktadır. Soğutucu fanlarınızı bilgisayar içerisinde işlemciye takabildiğiniz gibi diğer bölgelere de takabilirsiniz. Eğer ekran kartınız ısınıyorsa yine aynı kilit sistemiyle soğutucunuzu ekran kartı düzeneğine yerleştirebilirsiniz. Bilgisayarları soğutmak için fanların yanı farklı ürünler de satışa sunulmaktadır. Bu ürünler arasında termal macunlar da yer almaktadır. Termal macun işlemci ile soğutucu arasındaki boşluklarda toplanan ısıyı soğutucuya aktarmaya yarar. Yalıtkan özelliği ile dikkat çeken bu ürün, yüksek derecedeki ısıları transfer edebilir. Termal macunları işlemci, ekran kartı ve RAM’lerde kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Soğutucu fan ve diğer ürünler sayesinde bilgisayarınız hem fazla ısınmaz hem de yüksek performansta çalışmaya devam eder. Bu ürünler bilgisayarınızın ömrünün uzamasını sağlayacaktır. Soğutucu fan gibi ürünler farklı model ve özelliklerle satılmaktadır. Bu nedenle soğutucu fan fiyatları ürünlere ve marklara göre değişmektedir.

Soğutucu Fan Özellikleri

Soğutucu Fan Özellikleri

Şu anda satılmakta olan pek çok model ve özelliklerde soğutucu fan bulunmaktadır. Bu fanlar arasından seçim yaparken fanın özelliklerine ve bilgisayarınıza göre tercih yapmalısınız. Soğutucu fanların performansı büyüklüğüne ve motor gücüne bağlı olarak dönüş hızına göre değişiklik göstermektedir. Büyük fanlar küçüklere göre daha fazla hava akışı ve hızlı soğutma sağlamaktadır. Fan olarak PC soğutucu fan almak istediğinizde özelliklerine bakarak dikkatli seçim yapmalısınız. Soğutucuların en önemli özelliği pervanelerin dönüş hızıdır. Motoru büyük olan soğutucular daha hızlı döner ve daha fazla soğuma sağlar. Ancak bazı durumlarda bilgisayarınızı ihtiyacı olan soğutucu mini fan soğutucu modelleri olabilir. Küçüklüğüyle dikkat çeken bu soğutucular daha yavaş çalışır. Ancak gürültü çıkarmazlar. Soğutucuların en önemli özelliklerinden bir diğeri ise fanın sessiz çalışıp çalışmamasıdır. Sessiz çalışan fanlar daha kaliteli bir ürün hissi verir. Mini soğutucu fanlar bu bakımdan önce çıkmaktadır. Mini fanların ses desibel oranı fazlasıyla düşüktür. Soğutucu fanlar bilgisayarınıza takıldığında belli oranlarda güç tüketmektedir. Soğutucuların ne kadar enerji tükettiği modellere ve özelliklere göre değişebilir. Bu nedenle yine bilgisayarınızın ihtiyacı kapsamında küçük motorlu bir ürün satın alabilirsiniz. Soğutucu fanlar ışıklı olarak da satılmaktadır. Kırmızı, mavi, satı, yeşil gibi pek çok renkte olabilen bu ışıklı fan modelleri takıldığı yerden ışık üretir ve kasanızdan hoş bir görüntü gelmesini sağlar. Ayrıca bu ürünler rengarenk olarak da müşterilerin beğenisine sunulmuştur. Soğutucu fan gibi ürünlerin temel amacı bilgisayarınızın fazla ısınmasını engellemektir. Bilgisayarın fazla ısınması performansını direkt olarak etkilemektedir. Bunun için özellikleri en uygun soğutucu fanı satın alabilirsiniz. Soğutucu fanı bilgisayara takmanız ile birlikte ısınma azalır ve performansı en yükseğe çıkar. Soğutucu fanın kullanım özelliklerinden biri de işlemci, ekran kartı gibi bilgisayardaki donanımlara takılabilmesidir. Bu sayede bilgisayarınızda en fazla ısının donanımı belirleyip fanınızı takabilirsiniz.

En İyi Soğutucu Fan Türleri

En İyi Soğutucu Fan Türleri

Soğutucu fanlar masaüstü bilgisayar ve laptoplar için farklı özellikler ve modellerde üretilmektedir. Dizüstü bilgisayarlar için cihazın altına koyulabilecek soğutucu fanlar satılmaktadır. Masaüstü bilgisayarlar için ise kasanın içindeki donanımlara yerleştirilebilecek fanlar kullanabilirsiniz. Ayrıca fanların yanı sıra termal macunlar da kullanılmaktadır. İşlemci macunu olarak da bilinen bu ürün işlemci ile fan arasında biriken ısıyı fana iletmektedir. Termal macunlar bilgisayardaki parçaların hepsine uygulanabilir. Şu anda satılmakta olan pek çok macun bulunmaktadır. Bundan dolayı termal macun fiyatları marka ve türlere göre değişiklik göstermektedir. Masaüstü bilgisayarlar için soğutucu fanları tercih edebilirsiniz. Masaüstü soğutucu fan aldığınızda bu ürünü kasadaki işlemci, ekran kartı veya Ram’e takabileceksiniz. Kasa fanı adı da verilen bu ürünler işlemci, ekran kartı gibi kasadaki donanımlarla uyumlu çalışabilme özelliğine sahiptir. Laptoplar için sunulan soğutucu modelleri ise bilgisayarın altına yerleştirilmektedir. Laptoplarınızın altına koyulan ve pervaneleriyle soğuk hava yaratan soğutucular pek çok modelde sunulmaktadır. Bu ürünlerin büyüklükleri ve özellikleri pervane sayısına göre değişmektedir. 2, 3 veya 4 pervaneli olabilen soğutucular bilgisayarınız ile uyumlu bir şekilde çalışır. Dizüstü bilgisayarınıza takabileceğiniz birden fazla fanlı soğutucu ısınma problemini çözebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlar için uygun olan fanlı soğutucular USB bağlantısı ile çalışır. Soğutucunun USB bağlantı kablosunu takarak ürününüzü çalıştırabilirsiniz. Ayrıca laptoplarda jel şeklindeki soğutucular da kullanılmaktadır. Bu jeller laptoptaki işlemcinin üzerine bir bezelye büyüklüğü kadar damlatılmalıdır. Farklı modelde kullanıcılar için sunulan soğutucular arasından ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Bilgisayarınız ile oyun veya program kullanıyorsanız iyi bir soğutucu tercih etmeniz gerekir. Seçtiğiniz soğutucu fan veya termal macun bilgisayarınızın performansına anında etki eder. Bu ürünler sayesinde cihazınız ilk gün ki gibi tam performans ile çalışabilir. Ancak performans almak istiyorsanız modeller arasından özelliklere göre bilgisayar bileşenleri seçimi yapmalı ve bilgisayarınıza takmalısınız.

Soğutucu Fan Kullanmanın Avantajları

Soğutucu Fan Kullanmanın Avantajları

Birbirinden farklı özellik, tasarım ve kullanım seçeneğine göre sunulan soğutucu fanlar, bilgisayarların vazgeçilmezi haline geldi. Bilgisayarlarınız kullandıkça daha fazla ısınabilen ve bununla birlikte performans düşüklüğü yaşayabilen cihazlardır. Bilgisayarlarınızın ömrünü uzatmak ve performans olarak artmasını istiyorsanız soğutucu fanlara yönelebilirsiniz. Bilgisayarlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilen bu ürünlerin faydaları çoktur. Bütün soğutucuların temel amacı bilgisayarınızdaki sıcak havayı dışarı aktarmak ve donanımları soğutmaktır. Masaüstü bilgisayarlarda kullanılan bazı fanlar bilgisayar performansı için önem arz etmektedir. Bu soğutucular kasanın içerisindeki bazı ürünlere entegre olabilir. Soğutucu fanınızı kasadaki işlemci, ekran kartı ve RAM’a takabilirsiniz. Soğutucular takıldığı donanımın ısınmasını engeller. Genel olarak işlemci soğutucu fan olarak bilinen bu ürünleri diğer donanımlara takabileceksiniz. Yani kullandığınız ürün ekran kartı soğutucusu ve RAM soğutucusu özelliklerine de kavuşacak. Bu özellikler soğutucu fanların sağladığı en büyük avantajlardandır. İşlemci fanlarının bazı modelleri farklı renk seçenekleriyle sunulmaktadır. Diğer adıyla RGB fan olan bu ürünlerde mavi, kırmızı, sarı, yeşil gibi renklere yer verilmektedir. RGB fanlar gökkuşağı ve farklı renklerin harmanmış halini de verebilmektedir. Bu fanları kasanıza taktığınızda hoş bir ışık görüntüsü oluşacak. Bu da bilgisayarınızın şık bir görünüm kazanmasını sağlar. Özellikle laptoplar için uygun olan USB fan modelleri küçük ve taşınabilir olmasıyla öne çıkmaktadır. Laptop için kullandığınız bir soğutucuyu çantanızda kolay bir şekilde taşıyabileceksiniz. Portatif, ergonomik, hafif ve kullanışlı olan soğutucuları yolculuk ve bilgisayarınızı götürdüğünüz her yerde kullanabileceksiniz. Laptop soğutucular çalışmak için sadece USB bağlantısına ihtiyaç duyar. Bu soğutucular gerekli enerjiyi laptoptan alır ve soğutma işlemine başlar. Soğutucu fanlar bir motora bağlı olarak çalışmalarına rağmen fazla gürültü çıkarmazlar. Gürültüsüz çalışması hem dikkatinizin dağılmamasını hem de fan yokmuş hissini uyandırır. Yavaşlamakta olan ve performansı düşen bilgisayarlarınız için hemen bir soğutucu fan kullanmaya başlayabilirsiniz. Soğutucu fanlar ve diğer ısı engelleyen ürünler bilgisayarınızın performansına direkt olarak etki ederler. Sayfamızdan Zalman soğutucu ve fan ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Soğutucu Fanlar En Kısa Sürede Etkisini Gösteriyor

Soğutucu Fanlar En Kısa Sürede Etkisini Gösteriyor

Bilgisayarın temel donanımlarının yanında ekstra ürünler de fazlasıyla ilgi görmeye başladı. Bilgisayarlarla entegre çalışmak konusunda en iyi ürünlerden olan soğutucu fanlar da teknolojik ürünlerin vazgeçilmezi haline gelmeyi başardı. Kullanıcı memnuniyeti ve sağladığı avantajlar soğutucu fanlara ilginin artmasına neden oldu. Bilgisayarlarınız çok fazla çalışmasına ve fazla performans harcamasına göre zamanla eskimektedir. Soğutucu fan gibi ürünler bilgisayarınızın ömrünü uzatır ve etkisini anında gösterir. Bir soğutucu fanı bilgisayarınıza taktığınızda etkisini direkt olarak göreceksiniz. Bilgisayarınız soğutucu fanlar ile birlikte daha hızlı ve performansı artmış bir şekilde çalışmaya başlar. Örneğin kasanızdaki işlemciye CPU fan taktığınızda bilgisayarınızın yazma ve kaydetme hızı artar. Bu fanlar diğer donanımlara da takılabilir ve performansı arttırabilir. Bu ürünler performans anlamında etki gösterir ancak kullandığınızda yokmuş etkisi verebilir. Bunun ana nedeni fanların sessiz bir şekilde çalışmasıdır. Sessiz soğutucu fan arasında yer alan ürünler sayesinde konsantrasyonunuz bozulmaz ve film, video gibi aktivitelerde dikkatiniz dağılmaz. Bu fanlar özellikleri ile kullanıcıları fazlasıyla memnun etmektedir. Bilgisayarınızda en iyi şekilde çalışabilecek bir soğutucu istiyorsanız 12v fan seçebilirsiniz. Bu soğutucular en hızlı çalışma ve soğumayı sağlarlar. Hem masaüstü hem de laptoplar için üretilen soğutucular belli ölçülerde sunulmaktadır. Bilgisayarınızın kasasına koymak istediğiniz bir soğutucuyu ölçülerine göre seçebilirsiniz. Kasalarda kullanıma uygun ürünler arasında 120mm fan modelleri öne çıkmaktadır. Soğutucu fanlar kullanmaya başladığınız bilgisayarı olumlu anlamda etkiler. Bilgisayarınızın oyun, program çalıştırma, açılma, yazma ve okuma gibi hızları soğutucular sayesinde artar. Direkt olarak etki gösterecek bir soğutucu fan için öncelikle ihtiyacınızı ve bilgisayarınızla uyumlu çalışabilecek bir fan seçmelisiniz. Doğru ürün seçimi bilgisayar performansınızın ilk gündeki gibi olmasına yardımcı olur. Bu açıdan soğutucu fan alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Ürünleri dikkatle ve araştırarak seçmek memnun kalmanız için vazgeçilmezdir. Aynı zamanda bilgisayar kasası çeşitlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Soğutucu Fan Seçerken Dikkat Edilecekler

Soğutucu Fan Seçerken Dikkat Edilecekler

Bilgisayarınızı ve sizi her anlamda memnun edecek ürünler arasında yer alan soğutucu fan seçiminde bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Soğutucu fan almadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve bilgisayarınıza uygun ürünü modeller arasından seçmelisiniz. Araştırma yaparken kullanan kişilerden soğutucu fan tavsiyesi alabilirsiniz. Bu kişilerden alacağınız tavsiyeler sayesinde nasıl bir fan seçmeniz gerektiğini ve hangi markaya yönelmeniz gerektiğiniz öğrenebilirsiniz. Soğutucu fanların hepsi bütün işlemcilerle uyumlu bir şekilde çalışmayabilir. Bu nedenle almak istediğiniz fanın hangi işlemci türü, ekran kartı ve RAM ile entegre bir şekilde çalıştığına dikkat etmelisiniz. Dizüstü bilgisayarınız için almak istediğiniz USB fan soğutucusu ürününün bilgisayarınızın boyutlarında olmasına özen gösterin. Bilgisayarınızdan büyük veya küçük olan fanlardan tam performans alamayabilirsiniz. Ayrıca sürekli seyahat ediyor ve dizüstü bilgisayarınızı farklı ortamlarda kullanıyorsanız mini fan modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ürününüzün küçük olması bilgisayarınız ile kolay bir şekilde taşınabilmesine imkan verir. Laptopunuz için USB mini fan türlerinin ne kadar enerji harcadığına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra laptop soğutucularında ızgaralar arası mesafe artarsa hava akışı daha da artmaktadır. Izgara mesafesi uzun olan soğutucular yüksek hava akımı ve soğutma sağlarlar. Soğutucu fanlarda unutulmaması gereken durumlardan bir tanesi de ne kadar enerji kullandığıdır. Motoru büyük olan fanlar daha fazla enerjiye ihtiyaç duyduğu için bilgisayarınıza zarar verebilir. Bu nedenle fanların değerlerine dikkat etmelisiniz. Bilgisayarınız için fana ihtiyaç olup olmadığını ısı değerini ölçtürerek öğrenebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızın ısınma değerleri normal ise herhangi bir soğutucu almanıza gerek yoktur. Gereksiz yere soğutucu kullanmanız hem cebinize hem de bilgisayarınızın donanımına zarar verebilir. Kaliteli bir ürün almak arıyorsanız unutmamanız gereken en iyi soğutucuların sessiz çalışanlar olduğudur. Ayrıca fanlı soğutucular fanı olmayan soğutuculara göre daha iyi performans göstermektedir.

Bunları Biliyor Muydunuz?

  • Soğutucunun ızgaraları birbirinden ne kadar uzaksa fan o kadar yüksek hava akışı sağlar.
  • En kaliteli soğutucu fanlar sessiz çalışanlardır.
  • Fanlı soğutucular fansız laptop soğutucularına göre daha iyi performans gösterir.

Soğutucu Fan Seçimi Yapmadan Önce...

  • Eğer laptopunuzu sık sık seyahat için kullanıyorsanız portatif bir soğutucu alın.
  • Laptop soğutucusunun bilgisayarınızın ebatları birebir uyuştuğuna emin olun.
  • Laptopunuzun gerçekten bir ısınma problemi olup olmadığını tespit edin; gereksiz yere aksesuar kullanmayın.

Soğutucu Fan Nasıl Takılır?

Öncelikle takacağınız fanın bilgisayarınızın donanımıyla uyumlu olması gerekmektedir. Yani işlemci markasına göre kullanılabilecek soğutucu fanlar değişmektedir. Başka işlemci markasının fanı diğer işlemciye takılamaz. Soğutucu fanların üzerinde işlemci, ekran kartı veya RAM’e sabitlemek için kilit noktaları bulunmaktadır. İlk olarak işlemcinizin üzerini bir peçete veya bez yardımıyla güzel bir şekilde temizleyin. İşlemcinizin temiz olması fanın daha iyi bir şekilde yapışmasını sağlar. Sonrasında termal macunu işlemcinizin üzerine bezelye büyüklüğünde sürün ve yayın. Termal macun işlemci ile fan arasındaki ısının yalıtılmasını sağlar. Termal macunu sürdükten sonra soğutucu fandaki kilit noktaları dikkatli bir şekilde yerleştirin. Kilit işleminden sonra soğutucu fan kablosunu ana kart soketine takmalısınız. Sonrasında bilgisayarınız açarak nasıl performans verdiğini gözlemleyebilirsiniz. Bu fanları kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta tozdur. Toz fanınızı bozabilir ve performansını etkiler. Bu yüzden soğutucunuzu temiz bir şekilde kullanmalısınız. Soğutucu fanınızı takarken bütün adımları dikkatli bir şekilde yapmalı ve bilgisayarınıza zarar gelmesini engellemelisiniz.

Soğutucu Fan Nasıl Çalışır?

Bilgisayarınızın ısınmasını önlemek için bir hava akımı oluşması gerekmektedir. Soğutucu fanlar bilgisayarınızdaki ısınmayı engellemek için dışarıdan soğuk havayı kasanın içerisine alır. Bilgisayarınızdaki sıcak havayı dışarı iten fanlar, düzenli bir hava akımı oluşmasına yardımcı olur. Bilgisayardaki hava akımının düzenli olması için fanların etrafının açık olması gerekir. Bu nedenle soğutucu fanların toz ve kirden korunması çok önemlidir. Tozlu yüzeylerdeki soğutucu fanlar işlevlerini düzgün bir şekilde yerine getiremez. Bunun için bilgisayarınızın etrafını serin ve bol hava alabilecek şekilde tutmalısınız. Bilgisayarınıza taktığınız bir soğutucu fan elektrik enerjisiyle çalışır ve motor gücüyle pervaneleri döndürür. Soğutmak için gereken motor gücü bilgisayardan alınmaktadır. Kasalara takılan fanlar işlemciden güç alırken, laptoplarda kullanılan soğutucular USB ile güç almaktadır. Bundan dolayı almak istediğiniz soğutucu fanın ne kadar enerji harcadığına dikkat etmelisiniz. İstenilenden fazla enerji kullanan fanlar bilgisayarınıza zarar gelmesine neden olabilir.

Soğutucu Fan Nereye Takılır?

Soğutucu fanlar güçlerini bilgisayardan almaktadır. Bu bakından masaüstü bilgisayarlara takılan soğutucu fanlar ana kartlardan güç almaktadır. Soğutucu fanlar bilgisayardaki bazı donanımlara takılabilmektedir. Fanların takılabildiği öncelikli donanım işlemcilerdir. Bu nedenle bu fanların diğer adı da işlemci fanı olmuştur. İşlemcinin yanı sıra ekran kartı ve RAM’e de soğutucu takabilirsiniz. Soğutucu fan takıldığı yerin ısınmasını engeller. İşlemcinin çok ısınıyorsa bir soğutucu fan ile sorunlarınızı çözebilirsiniz. Soğutucu fanı işlemcinize taktığınızda bilgisayarınızın yazma, okuma ve açılma gibi özellikleri artacaktır. Soğutucu fan nereye takılırsa takılsın performansın artmasına neden olmaktadır. Bilgisayarınızın ısınması ömrünün azalmasına ve düşük performans vermesine neden olur. Soğutucu fanların bütün özellikleri kullanıcıları fazlasıyla memnun etmektedir. Soğutucu fanlar sağladığı avantajlar nedeniyle bilgisayar kullanan kişilerin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır. Son yıllarda yeni model ve özelliklerle sunulmaya başlanan fanlar ise büyük bir ihtiyaç haline gelmeye başladı.