Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Overclock Ürünleri

için 2,129 sonuç bulundu.

Overclock Ürünleri

Pek çok kişi overclock nedir diye soruyor olabilir. Overclock bilgisayar kullanıcıları tarafından uygulanan hız aşırtma, yani bilgisayar bileşenlerini daha hızlı ve daha efektif bir biçimde kullanmak için uygulanan bir işlemdir. Eğer siz de bilgisayarınızın işlemci, bellek ve anakart gibi bileşenlerini daha hızlı çalıştırmak istiyorsanız, overclock işlemini uygulamalısınız.

Hızlandırma İşlemi Olarak Overclock Ne İşe Yarar?

Hızlandırma İşlemi Olarak Overclock Ne İşe Yarar?

Overclock, bilgisayarınızdaki herhangi bir parçayı daha hızlı çalıştırmak için yapılan bir işlem olarak tanımlanır. Bu işlemi, bilgisayarınızda bulunan bileşenlerin saat frekanslarını zorla yükseltmek yoluyla yaparsınız. Zaten “overclock” ifadesi, saatin üzerine çıkmak olarak çevrilebilir. Overclock CPU dediğimizde, işlemcinin saat frekansını artırırız. Overclock RAM dediğimizde RAM’in, overclock ekran kartı dediğimizde ise ekran kartını normal saat frekanslarının üstünde çalışmaya zorluyor oluruz.

Termal Pad ve Termal Macun Nedir?

Termal Pad ve Termal Macun Nedir?

Çekirdek ve çalışma frekansları yükselen bilgisayar parçaları daha yüksek performanslarla çalıştıklarından çoğu bilgisayar kullanıcısı tarafından tercih edilen overclock uygulaması için birtakım ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler overclock ürünleri adı altında gruplandırılır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi overclock için gerekli ürünler arasında yer alan termal macun mutlaka evinizde bulundurmanız gereken bir malzemedir. Overclock yaparken ısısı artacak olan bileşenlerin ısısını dengelemek için kullanılan termal macun aynı zamanda işlemci macunu olarak da tanınan bir üründür. Termal macunun görevi işlemci ve ekran kartı gibi bileşenler ve bu bileşenlere ait soğutucular arasındaki ısı alışverişini ve dengesini sağlar. Dolayısıyla bilgisayar performansınızın normal seyrinde gitmesine olanak tanır. Eğer bilgisayar performansınızda bir düşüş fark ettiyseniz, bu durum termal macunun artık işlev göstermeyecek kadar eski olmasıyla ilgili olabilir. Bu durumda termal macunu yenilemeniz gerekebilir. Termal pad kullanımı da overclock uygulaması için tavsiye edilmektedir.

Hız Aşırtma Nasıl Yapılır?

Hız Aşırtma Nasıl Yapılır?

Overclock yani hız aşırtma işlemi bilgisayarınızın donanımı için olmazsa olmaz bir program olan BIOS aracılığıyla yapılır. Overclock yapmak için odanızın serin olmasına özen göstermelisiniz. Ardından fanınızın tozlu olması durumunda istediğiniz hıza çıkamayacağınızı bilmeniz önemlidir. Eğer fan tozluysa, temizleyip yeniden yerine takmanız gerekeceğinden kullanmanız gereken birtakım overclock ürünleri burada devreye girecektir. Tüm bunlara ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz termal macun ve termal pad gibi ürünlere kategorimizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca kategorimiz üzerinden en uygun termal pad fiyat yelpazesine ve en avantajlı termal macun fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Diğer bilgisayar bileşenleri için de buraya tıklayabilir ve farklı kategorilerimizi inceleyerek dilediğiniz ürünleri hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(543)
ve üzeri (606)
ve üzeri (613)
ve üzeri (613)
ve üzeri (614)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL