Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Overclock Ürünleri

için 1,784 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Overclock Ürünleri

Türkçe anlamı “hız aşırtma” olan overclock, bilgisayardaki ekran kartı ve RAM gibi parçaların daha hızlı ve daha verimli bir şekilde kullanılması için bilgisayar kullanıcıları tarafından uygulanan bir işlemdir. Teknolojinin gelişmesi ile hayatın önemli bir parçası haline gelen bilgisayarlarda yapılan işlemlerin anında olması istenir. Bunun için de belli bir kapasiteye ve frekansa sahip olan bir bileşenin sahip olduğu kapasitesini daha da artırmak için overclock işlemi uygulanır. Bu işlem, bilinen frekansın üzerine çıkmayı ve kullanılan cihazdan daha fazla verim almayı amaçlayan kullanıcılar bilgisayarlarına yeni bir parça satın almak yerine olan bileşenler hızlandırılır. Böylelikle bu işlem ile bilgisayarlar yüksek bir performans ile çalışmaya başlayacaktır. Birçok marka tarafından piyasaya sunulan overclock ürünleri ile siz de bilgisayarınızın performansını yükseltebilirsiniz. Siz de bilgisayar bileşenleri sayfamızı inceleyerek overclock ürün alternatiflerini yakından keşfedebilirsiniz.

Overclock için Gerekli Ürünler Nelerdir?

Overclock için Gerekli Ürünler Nelerdir?

Günlük hayatta en çok kullanılan macunlardan birisi olan termal macun bilgisayar içerisinde bulunan işlemci ve soğutucu gibi bileşenlerde oluşabilecek hava boşluğunu önlemektedir. İşlemcide oluşabilecek aşırı ısınmanın önüne geçmek amacıyla sürülmektedir. Termal macun aynı zamanda ısı iletiminin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Overclock işlemini yapmadan önce sistemin içerisindeki soğutma ve hava akımının yeterli düzeyde olduğunu kontrol etmek gerekir. Eğer sistemdeki hava akımı ve soğutma yeterli değilse overclock işlemini yapamazsınız. Bundan dolayı işlemci üzerindeki fazla ısının soğutucuya iletilmediğini gösterir. Bu işlemin daha verimli olabilmesi için termal macuna ihtiyaç vardır. İşlemcinin her zaman soğuk tutulmasını sağlayan bu durum termal macun faydaları arasında en önemli kriterdir. Bilgisayarlar zaman geçtikçe işlemci üzerinde bulunan termal macunu eritebiliyor. Eğer işlemci üzerinde bulunan termal macun erimişse yeni bir termal macunun sürülmesi gerekir. Termal macun sürme işlemi yapılırken çok dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü termal macun iletken bir maddedir ve herhangi bir yere taşırılmaması son derece önemlidir. Eğer daha önce bilgisayarınıza termal macun sürdüyseniz veya sürülmüşse yenisi sürmeden önce mutlaka eskimiş olan termal macunu silmeniz gerekiyor. Bu silme işleminin yapılmasının nedeni yeni sürülen termal macununun işlevini yerine getirmesi içindir. Bu silme işlemi için ürün sayfamızda bulunan bilgisayarlar için üretilmiş bezler kullanılması gerekiyor. Termal macunu süreceğiniz yere bolca değil de ince bir şekilde sıkılmalıdır. Termal macunu sürmek istediğiniz bölgenin her yerine yayıldığına emin olmalısınız. Termal macunu doğru bir şekilde sürdüğünüz takdirde, işlemcinin sıcaklığına etki edecektir ve overclock işlemi için gerekli olan hızı daha kolay bir şekilde elde etmenizi sağlayacaktır. Bu da bilgisayarın performansını çok ileri bir seviyeye taşıyacaktır. Termal macun kullanımı için dikkat edilmesi gereken bir unsur olan termal sürme işlemini dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Birçok marka tarafından ile piyasaya sunulduğu ve boyut olarak farklılıklardan dolayı termal macun fiyatları farklılık göstermektedir. Ürün seçeneklerini inceleyerek daha detaylı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Dilerseniz hoşunuza giden bir termal macunu satın alabilirsiniz.

 Ekran Kartı Overclock

Ekran Kartı Overclock

Bilgisayar ve laptopunuzun kaliteli olup olmadığını temsil eden en önemli parçalarından biri olan ekran kartı sayesinde bilgisayarınızın kalitesini artırabilirsiniz. Görüntülerin monitöre yansıtılmasını sağlayan bir malzeme olan ekran kartı bilgisayar ve monitörün daha dayanıklı olması için önemli bir unsurdur. Satın aldığınız ekran kartını bilgisayara takmadan önce bilgisayarınıza gelen voltajın kesilmesi gerekiyor. Ayrıca bilgisayar kasanızda oluşmuş tozların da temizlenmesi gerekmektedir. Ekran kartı seçerken kişinin bilgisayarda ne kadar zaman geçirdiği, bilgisayardan beklentisi gibi konular önemli bir unsurdur. Birçok marka bundan dolayı farklı özelliklere sahip ekran kartlarını piyasaya sunmuşlardır. 2 GB ekran kartı ve 4 GB ekran kartı modelleri sizler için tasarlanıyor. Ekran kartı seçerken dikkat edilmesi gereken iki konuda işlemci hızı ve veri yolunun genişliğidir. Aynı zamanda monitörünüzün çözünürlüğüne de dikkat etmeniz gerekir. Ekran kartınızın ısınmasını önlemek için ekran kartı fanı kullanmanız gerekir. Ekran kartınız ısınırsa ekran kartınız işlevini yapamaz hale gelir ve ekran kartınızın ömrü azalır. Ekran kartı işlevini yapamadığı için de ekranınıza görüntü gelmeyecektir. Overclock işleminde de ekran kartının fazla ısınma olasılığı olduğu için işlemi yapmadan önce ekran kartı fanı satın alabilirsiniz. 6 GB ekran kartı ve 8 GB ekran kartı gibi ürünler için de fan gerekebilir. Eğer birden fazla ekran kartına ihtiyacınız varsa o zaman devreye ekran kartı ve anakart arasında köprü görevi gören riser kart giriyor. Riser kartı aynı zamanda overclock işlemi yapacağınız zaman ekran kartınızın bozulmasını da önlemek için kullanabilirsiniz. Bu sayede ekran kartınızı riske atmamış olursunuz. Uzatma görevi de gören riser kart sayesinde ekran kartındaki bilgileri taşıyabilirsiniz. Piyasada farklı markalardan ve birçok çeşit ekran kartı seçeneği bulunduğu için ekran kartı fiyatları farklılık göstermektedir. Sayfamızdaki ürünleri inceleyerek sizin için ideal özellikler taşıyan bir ekran kartı satın alabilirsiniz.

 Güvenilir Overclock Malzemeleri

Güvenilir Overclock Malzemeleri

Bilgisayarınızdan tam performans elde etmek için yapılan overclock işlemi sayesinde bilgisayarda bulunan parçaları daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan parçaların daha hızlı çalışması için yapılan bu işlemde dikkat edilmesi gereken konular vardır. İlk başta satın aldığınız işlemcinizin overclock işlemini yapmasına izin verip vermediğinden emin olmanız gerekir. İşlemcinin işlevini iyice araştırmalısınız. Eğer bunu yapmasanız bilgisayarınızın veya laptopunuzun bozulma olasılığı olabilir. Satın alacağınız ekran kartlarının kapasitesinden daha hızlı ve verimli çalışmasını isterseniz overclock işlemini bu parçaya da yapabilirsiniz. Eğer ekran kartına overclock işlemi uygulayacaksınız mutlaka bu konuyla ilgili programlara bakmalısınız. Overclock işlemi yapmadan önce bilgisayarınızdaki verilerin neler olduğunu analiz etmeniz gerekiyor. Bunun için birçok program mevcuttur. Bunlardan birisini indirerek bu adımı yapabilirsiniz. En önemli adımlardan biri de stres testidir. Bu test ile bilgisayarınızın overclock işlemini kaldırıp kaldıramayacağına bakabilirsiniz. Ayrıca bu test sonucuna göre almanız gereken overclock ürünlerini de tespit etmiş olursunuz. Bilgisayarınız overclock işlemi için uygun olsa da engellerin çıkma olasılığına karşı mutlaka ekran kartı fanı kullanmanız gerekir. Siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir ve overclock ürünlerine ve ürünlerin özellikleri hakkında detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz bir ürünü satın alabilirsiniz.