Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

USB Aksesuarları

için 1,802 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

USB Aksesuarları

Uzun yıllardır teknolojik gelişmelerin odağında olan USB, beraberinde kendisi ile ilişkili pek çok aksesuarın da ortaya çıkmasına neden olmuştur. USB aksesuarlarının genel amacı bilgisayarlarınızı farklı cihazlarla bağlamanızı sağlamaktır. Böylece bilgisayardan alacağınız verim artmış olur. Günlük hayatında bilgisayarlar ile sıklıkla iş yapan biri için bu aksesuarlar büyük bir önem taşımaktadır. Birbirinden farklı işlevlere sahip olan USB aksesuarları ile bilgisayar kullanımını çok daha pratik bir hal alabilir. USB çoğaltıcılardan fanlara kadar pek çok ürün bu kategorinin içerisinde yer almaktadır. Ekstra fonksiyon katmakta da faydalı olan bu tip aksesuarlar doğru bir şekilde seçildiğinde farklı cihazlarla da birbirine bağlanabilir.

USB Aksesuarları Nelerdir?

USB Aksesuarları Nelerdir?

USB girişi olan her cihaza USB aksesuarı bağlanabilir. Oldukça yararlı ve pratik olan bu cihazlar, bilgisayarınızdan alacağınız performansı arttırmaya yardımcı olur. USB bellek fazladan verilerinizi depolamak için kullanabileceğiniz bir aksesuardır. CD ya da DVD depolama zahmetinden kurtaran bu bellekler farklı büyüklüklerdeki hafızası ile bulunabilir. Her yüklemeden sonra içeriği yenilenebilen belleklerin küçük olmaları kolaylık taşınmalarına da yardımcı olmaktadır. SD kartlar, Compact Flashlar, Multimedya kartları gibi pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. USB ses kartı en çok tercih edilen ve her bütçeye uygun bulunabilen bir ses kartı türüdür. Günümüzde her bilgisayarda USB portu bulunduğundan bağlantısı oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. USB mikrofon, bir kablo bağlantısı olmadan özgürce hareket etmenize yardımcı olan bir mikrofon çeşididir. Genel kullanım alanlarını stüdyo ya da sahneler olsa da günlük yaşamda da sıklıkla kullanılabilir. Farklı özellikler içerebilen mikrofonlar ultra düşük gürültü sağlama özelliği ile insan sağlığına da oldukça faydalıdır. USB vantilatör sıcaktan bunaldığınız anlarda masa başı olarak kullanabileceğiniz şekli ile sizi ferahlatmaya yarar. Bir başka fan modeli ise laptopunuzun ısınmasını engeller. Laptopun altına koyduğunu fan soğutucu mekanizmayı USB port ile bağlayarak çalıştırabilirsiniz. Böylece bilgisayarınız çok daha rahat bir şekilde çalışır. USB harddisk taşınabilir olan bir veri depolama aksesuarıdır. Harici disk ya da taşınabilir disk olarak da bilinen bu ürün en çok ilgi gören USB aksesuarları arasındadır. Bilgisayarınız içinde kaybolmasını ya da silinmesini istemediğiniz verileri bu diske kopyalayarak koruma altına alabilirsiniz. Hafıza alanı çok büyük olan bu disklerde dilediğiniz dosyayı saklayabilirsiniz. USB aksesuarlarından bazıları bilgisayar dışındaki aletlerle de kullanılabilir. USB çakmaklık bunlardan biridir. Arabanızda çakmaklık kısmına takabileceğiniz bu USB ile port elde edebilirsiniz. Böylece akıllı telefon ya da tabletlerinizi aracınızda kolaylıkla şarj edebilirsiniz. USB kulaklık gelen aramayı karşılama, ses açıp kapama gibi fonksiyonları yapmanız yardımcı olan kulaklık çeşitlerindendir. Bu fonksiyonların hepsini tek bir tuşla yönetebilirsiniz. USB aksesuarlarını daha detaylı bir şekilde incelemek için ürünlere göz atabilirsiniz.

 USB Nedir?

USB Nedir?

USB aksesuarları kadar USB nedir sorusunun cevabı da kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. USB’nin açılımı “Universal Serial Bus” yani Türkçe anlamı ile “Evrensel Seri Veri Yolu” demektir. Yıllar içinde ivmelenerek bir gelişim gösteren USB, saniyede 1,5 MB olarak başlayan veri hızını günümüzde 1,2 GB’a kadar çıkartabilmiştir. USB 1,0 ile başlayan süreç gelişerek önce 2.0, günümüzde de 3.0 olarak güncellenmiştir. USB soketlerinin farklı şekilleri bulunmaktadır. Bu bağlantılar içinde en yaygın olanları Type A ve Type C’dir. Bu tip bir bağlantı kullanmak istiyorsanız ancak buna uygun soketiniz yoksa USB dönüştürücü alabilirsiniz. Özellikle Type C’nin çok yaygın kullanılması bu tip USB bağlantılarının dönüştürücülerine olan ilgiyi arttırmıştır. USB type c dönüştürücü özellikle belirli markalardaki akıllı telefonları kullananlar için büyük bir kolaylık sağlar. Akıllı telefonların adaptör ve şarj cihazı günümüzde Type C olarak üretilmektedir. Type C’nin pek çok avantajlı noktası vardır. Çok daha yüksek ekran çözünürlüğünü desteklemesi, daha hızlı veri paylaşımına izin vermesi, tek kablo ile daha hızlı şarj edilebilme süresi, Ethernet bağlantısı ile daha hızlı dosya aktarımı bu artılardan sadece bazılarıdır. Aldığınız dönüştürücünün ne tip bir dönüştürücü olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu tip bağlantıların micro boyutları da olduğundan bu bağlantı türüne uygun bir dönüştürücü almanız gerekir. Micro boy daha küçük giriş anlamı taşır. Type A USB en çok bilinen USB bağlantısıdır. Bu bağlantı tipinin micro boyutu da bulunmaktadır. Bilgisayarların neredeyse tümünde type A bağlantı girişi yer almaktadır. USB 3.0 ile uyumlu olan bu tip bağlantılar oldukça hızlı veri paylaşımına yardımcı olmaktadır. USB cihazlar günümüzün değişmez teknolojik aletleri haline gelmiştir. Kameralar, cep telefonları, MP3 çalarlar, bilgisayarlar ve bilgisayar donanımları, yazıcı ve tarayıcılar kısacası neredeyse tüm teknolojik cihazlar USB bağlantısı ile çalışan ve aktarım yapan cihazlardır. 2013 yılından önce üretilen laptop ve masaüstü bilgisayarlarda USB 2.0 bağlantısı bulunurken, 2013 yılında USB 3.0’ın tanıtılması ile yavaş yavaş bu tip bağlantılara geçilmiştir. Kullanıcılar aynı anda birden fazla bağlantı sağlamak isteyebilirler. Bunun için USB 3.0 çoklayıcı tercih edilmelidir. Çoklayıcı adaptörler birden fazla port sayesinde aynı anda farklı flash belleklerden veri aktarımı yapabilmenize olanak tanır. Bazı modellerde bulunan SD ve micro SD kart girişleri bulunur. Bu özellik sayesinde SD kartlarınızı da USB girişi olan bir aygıta bağlayabilirsiniz.

 USB Aksesuarları Fiyatları

USB Aksesuarları Fiyatları

USB aksesuarları fiyatları, çok farklı özellikte olan ürünlerde değişkenlik göstermektedir. Her aksesuarın görevi farklıdır; bundan dolayı her ürün kendi kategorisi içerisinde değerlendirilip öyle fiyatlandırılır. USB bellek fiyatları, belleğin hafıza kapasitesine, sürümüne, çeşidine ve markasına göre değişkenlik gösterebilir. Piyasada pek çok bellek çeşidi bulunur. Kimi kullanıcılar Compact Flash tercih ederken, bazı cihazlar SD kart girişleri ile de veri depolamaya izin verir. USB bellek sürümünün yüksek olması fiyatı doğrudan etkiler. 3.0 sürüme sahip olan bir bellek, 2.0 sürüme sahip olan bir belleğe göre çok daha farklı bir fiyat kategorisine girer. Diğer aksesuarlar için de aynı detayları söylemek mümkündür. USB ile alakalı hangi aksesuarı alırsanız alın, bu ürünün geniş bir model ve marka ağı ile karşılaşırsınız. USB joystick özellikle bilgisayar oyunu oynamaktan keyif alan insanlar için önemli bir aksesuardır. Gamepad olarak da bilinen joystickler aynı oyunu çoklu oyuncu ile oynamanıza olanak tanır. Oyun konsolları ve bilgisayarların yanında son dönemde akıllı telefonlar için de joystick üretimi yapılmaktadır. Mobil oyunlara olan ilginin her geçen gün artması, mobil oyun üreticilerinin de daha gelişmiş oyunları piyasaya sürmesine neden olmuştur. Birbirinden farklı özellikteki joystick bulabileceğiniz bu kategori içerisinde değişkenlik gösteren fiyatların ana değişkenliği ise alacağınız ürünün özelliklerine, markası ve modeline göre değişkenlik gösterir. Özellikle titreşimli ve LED’li joystickler daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunması nedeni ile tercih edilmektedir. USB kablosu ise kablo kalitesine göre fiyatlandırılmaktadır. Günümüzde neredeyse laptoplardan kameralara kadar pek çok cihaz USB bağlantısı olan kablolarla veri alışverişi yapmaktadır. Bundan dolayı seçilecek kablonun kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. USB aksesuarlarının fiyatlarını daha detaylı bir şekilde incelemek ve ürünler hakkında yapılan kullanıcı yorumlarını okumak için ürünlere göz atabilirsiniz.