Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kalem (Stylus)

için 384 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Stylus Kalem

Tüm dünyada teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok alışkanlık yeniden şekillenmeye başlamıştır. Özellikle akıllı telefon ve tabletlerin kullanımının yaygınlaşmasıyla yeni alışkanlıkların gelişmesi kaçınılmaz bir hal almıştır. Not tutmak için defterlerden çok dokunmatik yüzeye sahip akıllı cihaz kullanımı pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Bu noktada kullanılan hatırlatıcı alarmlar, görsellik ve kolay etkileşim seçenekleri bu tercihin önemli sebeplerindendir. Dokunmatik kalem kullanımı ile not tutmanın dışında pek çok meslek için gereken çalışmaların yapılmasının önü açılmıştır. Günümüzde mimar, mühendis, tasarımcı ya da öğrenci fark etmeksizin her türlü çalışmanın ince detaylarının şekillendirilmesini yardımcı olmaktadır. Dokunmatik ekranın sunduğu gerçekçi görüntü kalitesine ek olarak stylus kalem kullanarak çizimlerde ayrıntılarla sanatsal çizgiler yaratılabilir. Yazarken el yazısını koruma özelliği olduğu için not tutma deneyimini geliştirmektedir. Özellikle klavye kullanırken rahat edemeyen veya notlarını kişiselleştirmek isteyenler için yazmayı daha pratik ve estetik bir seviyeye ulaştırmaktadır. 90’ların sonunda daha çok endüstriyel amaçlar için kullanılan yüksek fiyatlı bir ürünken; günümüzde pek çok farklı amaca hizmet etmektedir. Tablet ve telefon kullanan pek çok insan tarafından kullanılmaktadır. Parmak ile yazıp, çizmeye göre daha profesyonel bir etki bırakmaktadır. Ayrıca ekranda yağ ve kir izi bırakmaması çok daha hijyeniktir. Stylus dokunmatik kalem, iki farklı çeşide sahiptir; pasif ya da aktif kalemlerin işlevleri incelenerek kullanıcılar için hangisinin daha uygun olacağına dair karar verilebilir.

Stylus Kalem Nedir?

Stylus Kalem Nedir?

Yüzyıllardır insanların his ve düşünlerini aktarmakta aracı olan kalem, iletişim için etkili bir araçtır. Teknolojinin dokunuşu ile değişen kalemler, günümüzde önemini kaybetmek yerine şekil değiştirerek adapte olmaktadır. Görüntü olarak klasik bir kalem görüntüsüne sahiptir. Stylus kalem, bir tablet, akıllı telefon ya da bazı bilgisayarlarda parmağınızı algılayan, her tür dokunmatik yüzeyde işlem yapabilir. Ekranda parmak izi ve leke kalmadan, görüntü kalitesini azaltmadan konforlu bir kullanım sağlar. Ekranı çizmez ve ulaşmakta zorlandığınız ufak tuşlara kolay bir şekilde ulaşmanıza yardım eder. İstediğiniz işlemi gerçekleştirmek için size yardım eden kalemin iki çeşidi vardır. Aktif stylus, elektronları kullanarak dokunmatik yüzeyde komut vermektedir. Dokunmatik uçlu kalem , kontrolü kolay, hızlı ve etkilidir. Elektronik bileşenleri ile tablet ya da telefon ekranına değmeden bile komut verebilir. Gerçek bir kalem etkisini uyguladığınız baskıyla parmaklarınızda hissederken ekranınızda başarılı sonuçlar görebilmenizi sağlar. Dokunmatik kalem ince uçlu olduğu için detaylara inmek konusunda sorun yaşamadan çizim ve profesyonel kullanım için tercih edilebilirsiniz. Dokunmatik kalem tablet üzerinde planlanan projelerin hazırlama aşamaları için size yardım edebilir, dijital sanatınızı destekleyebilir ve gerçek yazma deneyimini yaşatabilir. Pasif stylus kalem, aktif kalem kadar gelişmiş özelliklere sahip değildir. Parmak uçlarında bulunan elektrik akımlarını cihaza iletir. Yapabilecekleri bu sebepten ötürü oldukça limitlidir. Ayrıca, bluetooth dokunmatik kalem kolayca cihaza bağlanabilir. Şarj ya da pil ile çalışmaktadır. Stylus kalem önerisi isteyenler için, ilk dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan cihaz ile kalemin uyumlu olmasıdır. Aksi takdir de kalem cihazı etkilemez ve beklenen performansı sağlamaz. Verimli bir sonuç almak için marka ve modeller arasından cihazınızı uyumlu ve istediğiniz kalem türünü seçmelisiniz.

 Stylus Kalem Kullanmanın Faydaları

Stylus Kalem Kullanmanın Faydaları

Stylus kalemli tablet ve stylus kalemli telefonlar günümüzde oldukça ilgi görmektedir. Her yaş grubundan insan için kullandığı cihazı daha verimli hale getirirken, performansı arttırır. Stylus kalem tavsiye edilmesinin altında yatan pek çok neden vardır. İlk olarak, dokunmatik kalem kullanarak telefonda kişinin kendi el yazısını kullanabilmesine imkân sağlar. Klavye ile yavaş yazan bir kişi için not tutma deneyiminin, teknolojik ortamda gelişmesine fırsat tanır ve zaman tasarrufuna katkıda bulunur. Aynı zamanda, kişi kendi el yazısı ile notlarını kişiselleştirebilir ya da takvim üzerine detaylar ekleyebilir. Bunları dijital ortama aktarması da oldukça kolaydır. Aynı zamanda haberleşme araçlarını kullanırken de iyi bir yardımcı olur. Klavyede yanlış tuşa basarak ya da otomatik düzeltme ile yazılan yanlış kelimeler iletişim halindeyken büyük bir sorun haline gelebilir. Özellikle iş yaşantısında aktif olarak e-mail yollayan kişi için kaçınılmak istenen bu durum hassas stylus kalem ucu ile yazarken yaşanma şansı oldukça düşüktür. İnce ucu sayesinde klavyedeki en küçük tuşa bile kolayca ulaşılmasını sağlar. Islak imza atılması gereken durumlarda da oldukça pratik bir kurtarıcı olan kalemle atılan imzalar son derece profesyonel bir imaj sergiler. Dokunmatik çizim kalem sayesinde yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Parmak uçlarıyla yapılan çizimle kıyaslanamayacak kadar ciddi bir fark yaratan kalem, içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkarabilir. Resim çizerek güzel zaman geçirmek isteyenlerin oldukça etkileyici taslakların kaydedilmesini sağlar. Proje çizimleri için onlarca farklı malzeme kullanmak yerine tek bir kalemle halledilebilir. Aniden gelen fikirlerin, hızla ekrana aktarılmasına yardım eder. Gerek kişisel gerekse profesyonel hayata sağladığı bunca kolaylıktan dolayı giderek popüler bir ürün haline gelmektedir.

 Dokunmatik Kalem Seçimi ve Fiyatları

Dokunmatik Kalem Seçimi ve Fiyatları

Dokunmatik kalem telefon modelleri, giderek yaygınlaşan bir kullanım kazandığı için pek çok marka tarafından yeni modeller çıkarıldı. Yeni çeşitlerle birlikte gelen onca seçenek sayesinde daha fazla cihazla uyum yakalandı. Aktif stylus kalemler, Android ve iOS işletim sistemlerinden birinde ya da her ikisinde etkili olabilir, bir uyuşmazlık sorunu ile karşılaşmamak adına açıklamalarını okuyarak telefonunuzu desteklediğinden emin olduğunuz modeli seçebilirsiniz. Aksi takdirde, sistemi desteklemeyen kalemler çalışmaz. Uç kısımları silikon, kauçuk gibi yapılardan oluşan ürünlerde hasar oluşması durumunda yedek uçlar ile değiştirilebilir. Akıllı çip özelliği bulunan kalemlerde gecikme süresi hissedilmez ve piksel kalitesi oldukça yüksektir. Hassasiyet ayarı olan gelişmiş modeller özellikle çizim yapmak isteyen kullanıcılar için oldukça gerçekçi bir deneyim sağlar. ince dokunmatik kalem, tasarımı ve harika tutuşu ile rahat bir his uyandırır. Renk ve biçim olarak değişiklik gösterebilen kalemlerin çift taraflı modelleri de bulunur. Bir tarafı jel kalem diğer tarafı kapasitif kalemdir. Pasif kalemler, bu kadar gelişmiş özelliklere sahip değildir, fiziksel uyumu aktif kalemlere kıyasla azdır. Dokunmatik kalem önerisi üzerine bir alışveriş yapmadan önce kullanım amaçlarınız ile örtüşmesi için üründen beklentilerinizi belirlemelisiniz. Ayrıca dokunmatik kalem inceleme videolarını izleyerek kalemlerin performansını daha yakından görebilirsiniz. Dokunmatik kalem fiyatları özelliklerine, yapımında kullanılan materyallere ve tasarımına bağlı olarak değişim gösterebilir. Siz de bu faydalardan yararlanmak için aksesuar ve yedek parça sayfamızda bulunan yüzlerce ürün arasından stylus kalem fiyat incelemenizi yapabilir, size uygun olan modeli hemen sipariş verebilirsiniz.