Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Alf
Ufo
Afs
Abm
Mit
Dab
End
Icf
Zen
A
Hex
Ebm
Gmc
Oxa
Daf
Gvn
Wyh
Ako
Ats
Ess
Eca
Frs
Kas
Ksd
Mec
Asa
Gte
Pm
Ays
Bdr
Cvs
Dn
Ego
Ems
Jms
Oem
S&P
Sar
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Isıtma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yedek Parça

için 13,652 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Isıtma ve Soğutma Yedek Parçaları

Dört mevsimin en güzel haliyle yaşandığı ülkemizde ısıtma ve soğutma sistemleri özellikle yaz ve kış aylarında yoğun olarak kullanılır. Klimalar hem yaz hem de kışın hem pratik hem de konforlu ürünler arasında yer alır. Bulunduğu alanın ısısını ayarlamaya yarayan iklimlendirme çözümlerinden olan klima ile ısıtma sistemleri, sadece evlerde değil, ofislerde ve okullarda da kullanılır. Basit bir çalışma sistematiğine sahip olan klimalar, sadece ısıtmada değil soğutmada ve ortamın nem dengesini sağlamada da kullanılır. Klima, sıvı haldeki akışkanın klima içindeki basınca bağlı olarak buharlaşma ve tekrar sıvı hale dönmesine bağlı bir çalışma sistematiğine sahiptir. Bu noktada klima parçalarından kompresör, fan ve genleşme valfi aktif rol oynar. Klima bakımı zamanında yapılsa bile zamanla bazı parçaları yıpranır ve değiştirilmesi gerekir. Isıtma ve soğutma yedek parça kategorisi sistemin ihtiyaç duyduğu farklı yedek parçaları kullanıma sunarken teknik detay konusunda kullanıcılarını da aydınlatır. Isıtma ve soğutma denince ilk akla gelen klimanın pompası, filtresi , kumandası gibi birçok parçasını bulmak mümkündür.

 Isıtma Ve Soğutma Yedek Parçaları ile Klimanızın Verimini Arttırın

Isıtma Ve Soğutma Yedek Parçaları ile Klimanızın Verimini Arttırın

Yaşam alanlarına yaz kış konforu getiren klima sistemleri basit çalışma sistematiği sayesinde tamiri ve bakımı da kolay olan sistemler arasında yer alır. Hemen hemen her parçanın değiştirilebilir olması aynı zamanda maliyet avantajı da getiren bir durumdur. Soğutma ve ısıtma sistemlerinde fan, rezistans, voltaj regülatörü, eşanjör gibi parçalar bozulduğunda sadece bozulan parçayı değiştirerek ürünü eski performansına kavuşturmak mümkündür. Ayrıca performansına katkı sağlayan farklı aparatların kullanıma sunulması, ısıtma soğutma sistemlerinden maksimum verim almayı sağlar. Bunun yanında üzerinde yer alan parçaların değiştirilmesi mümkün olduğu gibi klima gibi uzaktan kumandalı sistemlerde en çok kaybolan kumandanın da tedarik edilebilir olması kategorinin önemli avantajıdır. Kategori farklı klima modellerine uygun klima kumandası gibi parçaları da kullanıma sunarak kullanıcılara kolaylık sağlar. Sadece klima değil diğer ısıtma ve soğutma yedek parçaları da hem cihaz kurulumu sırasında hem de tamir sırasında pratiklik sağlar. Ayrıca kullanıcı geri bildirimleri ve teknolojik gelişmeler referans alınarak geliştirilmiş bazı aparatlar, halihazırda yaşam alanlarda konforu garantileyen ısıtma soğutma sistemlerine destek olarak geliştirilir. Klima siperliği bu parçalardan biridir. Ev, işyeri, sinema, banka gibi klima gerektiren tüm alanlarda kullanılabilen ürünün kurulumu oldukça basittir. Klimanın ön tarafına monte edilen aparat, kıvrımlı ve geniş bir yüzeye sahiptir. Böylece hava akışını yöneterek ortamın havasının eşit bir şekilde dağıtılmasına katkı sağlar. Böylece klima çarpması, klimanın sabit bir alanı soğutması ya da ısıtması gibi bir durum ortadan kalkmış olur. Her türlü klima ile uyumlu olabilecek şekilde standardize edilmiş olması da ürünün diğer bir avantajıdır. Toplamda boyu 110 cm olan siperliğin 60 cm’lik iki aparatı vardır. Klima ebadına göre boy ayarlaması yapılabilir. Kurulumu da oldukça kolaydır. 2 adet pleksi parça klima ebadına göre ayarlanır. Sonrasında duvara monte edilen klima aparatı ürünün yüksek performansla çalışmasını sağlar. Kurulumu basit olduğu için profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyulmaz. Bazı klima hava yönlendirici aparatı ise 65 cm’den 125 cm’ye kadar uzayabilme kabiliyetiyle oldukça geniş bir klima portföyüne hitap eder.

 Isıtma Ve Soğutma Yedek Parçaları Cihazlarınızın Performansına Katkı Sağlar

Isıtma Ve Soğutma Yedek Parçaları Cihazlarınızın Performansına Katkı Sağlar

Isıtma soğutma cihazlarının performansını etkileyen önemli kriterlerden biri, zamanında bakım yapılmasıdır. Periyodik bakımı yapılan cihazlar, ilk günkü performansı sergilerken kategori bakımı da unutmamış klima temizleme setini kullanıma sunar. Klima temizlik sıvısı, nitril eldiven ve püskürtmeli pompadan oluşan set split klimaların iç ve dış temizliğinde kullanılır. Yağ ve kirleri temizlerken kötü kokuların da yok olmasını sağlar. Doğru dozda kullanıldığı sürece herhangi bir zararı yoktur. Daha gelişmiş sistem olan kovalı brandalı klima temizleme seti, 12 V-220 V aralığında çalışabilmesi ve 20 litre kova ve yıkama brandası ile dikkat çeker. Klima filtresi cihazın önemli parçaları arasında yer alır. Düzenli temizlenmesi, vakti geldiğinde değiştirilmesi, cihazın verimli çalışması için kritiktir. Bunun yanında gaz vanasından su doldurma çubuğuna farklı parçaları bir arada bulmak hem zaman hem de maliyet avantajı sağlar. Ayrıca klima montaj seti kiti de kullanıcılarına profesyonel yardım almadan klima montajı konusunda destek olur. Setin içinde 1 adet bakır uçlu alüminyum boru, 1’er adet elektrik bandı, dekoratif bant, sünger, delik kapatıcı ve 2 adet kelepçe yer alır. Montaj yaparken diğer önemli bir konu da klimanın dekorasyonla uyumuna, kabloların dışarda kalmamasına dikkat etmektir. Boru gizleme aparatları boruların gizlenmesinde kullanılır. Borular aparatın içine alınarak görüntü bütünlüğünün sağlanmasına destek olan aparat sayesinde kullanıcıların dekorasyonun bozulması gibi bir endişeleri de ortadan kalkar. Boru gizleme aparatları, kolay monte edilebilen parçalardır ve istenilen görüntüyü yakalama konusunda başarılıdır. Kategorinin diğer bir yedek parçası olan klima radyatörü klimanın performansı için gerekli bir parçadır. Radyatörün işlevi kompresörün sıkıştırdığı havayı sıvı hale getirerek soğumasına yardımcı olmaktır. Sıvı hava radyatör yardımıyla sistem içine iletilir. Klima boru sensörü ise klima iç ünite ve dış ünite kısmında yer alan cihazın sıcaklığı, soğukluğu, basıncı ve hızını algılayan bakır uç içerir. Klimalar sadece evler ya da ofisler için değil araçlar için de tasarlandığından ev tipi kompresör gruplarında klima gazı kullanılır. Klima gazı, araç, ev işletmelerde soğutma sistemlerinde kullanılır. Sistemi soğutmaya yarayan bir gazdır.

 Geniş Kullanım Alanına Sahip Isıtma ve Soğutma Yedek Parçaları

Geniş Kullanım Alanına Sahip Isıtma ve Soğutma Yedek Parçaları

Isıtma soğutma yedek parça kategorisi geniş kullanım alanıyla dikkat çeker. Ofis, ev, sanayi gibi insanların kullanımına sunulan her alanda rastlamak mümkündür. Isıtma sistemleri düşündüğünde kombi, klima, ocak, akla gelirken klima soğutma sisteminde de kullanılır. Cihazların tek kullanımlık parçalardan oluşmaması, parça değişimlerinin mümkün olması uzun süreli kullanımı garantiler. Bunun yanında cihazların performansını arttıracak şekilde tasarlanan aparatlar da verimlilik açısından önemlidir. Klima siperliği ısının eşit dağılımını sağlarken klima kaynaklı şikayetlerin de önüne geçer. Isıtma soğutma malzemeleri zengin çeşidiyle dikkat çeker. Buzdolabından vantilatöre ve kombiye kadar uzanan ısıtma soğutma cihaz skalasında yer alan yedek parça kategorisi, en küçük parçadan en büyük parçaya kadar kullanıma sunulur. Kullanıcılar her bir parçayı ayrı yerden almak yerine tüm parçalara tek bir online platform üzerinde erişebilmenin avantajını yaşar. Bunun yanında kumanda gibi birçok parçanın farklı cihaz modelleriyle uyumlu olması, kullanıcıların işini kolaylaştırır. Gaz kullanılan cihazların gazı bittiğinde tekrar gaz doldurarak istenilen performansı elde etmek mümkündür. Bunun yanında çeşitli temizleyici ekipmanlar vasıtasıyla temizliği ve bakımı yapılan cihazların ömrü uzarken sezonda da problem yaratmadan yüksek verimlilikte işlevlerini yerine getirirler. Uzaktan kumanda ile çalışan cihazlarda oldukça önemli bir fonksiyona sahip kumandalar, kullanıcılara kolaylık sağlayan parçalar arasındadır. Çoğunlukla da klimanın kaybolması söz konusudur. Kaybolması ya da bozulması durumunda vakit kaybetmeden uyumlu kumanda modeline sahip olmak avantajdır. Klimanın başka bir önemli parçası klima hortumu olarak bilinir. Bazı klima hortum modelleri 5/8” şeffaf spiral hortum olarak tasarlanır. Hortumun görevi sistem içindeki dolaşımı sağlamaktır. Hortumların özelliği düşük basınçlı olmasıdır. Kategorinin kullanıma sunduğu farklı yedek parçalar hakkında bilgi sahibi olmak ihtiyacınız olan parçacının siparişini güvenle oluşturmak için sayfayı inceleyebilirsiniz. Ayrıca, Ufo yedek parça ürünlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.