Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı

Başka bir kelime deneyin

Yakıt Türü

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Boyut

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Şofben

için 136 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • ÜCRETSİZ KARGO

    Baymak BH12 Hermetik Şofben

    (14)
    12.804,02 TL
    +

Şofben

Sıcak su ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilmiş, anında sıcak su üreten cihazlara şofben adı verilir. Kesintisiz sıcak su ihtiyacını gidermek için kullanılan bu cihaz, şebekeye bağlanarak suyun ısınmasını sağlamaktadır. Kısa sürede musluklara sıcak su gönderimi sağlayan şofbenler, ev ve iş yeri gibi sıcak suya ihtiyaç olan her yerde kullanılmaktadır. Şofben çeşitleri; gazlı ve elektrikli olmak üzere iki ana gruba ayrılmaktadır. Anında sıcak su üreterek hayatımızı kolaylaştıran şofben, şebeke suyuna bağlı olarak çalışmaktadır. Gaz veya elektrikle aktif hale gelen bu cihazlar sayesinde kısa sürede musluklara sıcak su gönderimi sağlanmaktadır. Güneş enerjisi veya kombi kullanılmayan evlerde sıcak su ihtiyacını karşılamak için şofben kullanılır. Bazı modeller sadece banyoda kullanılmaktadır. Bazılarında ise evdeki tüm musluklara sıcak su iletilmesi fonksiyonu vardır. Temelde her şofben cihazının çalışma prensibi aynıdır. Bazı ürünler kutusunda kablosuyla birlikte gelmektedir. Genelde kablosu ayrıca alınması gerekmektedir. Satın aldığınız şofben, kutusunda kullanım kılavuzu ile birlikte gelir. Eğer kendiniz bağlamak konusunda yeterli ekipmana sahip değilseniz, bir usta çağırıp şofbeninizi bağlatmanızda fayda vardır. Özellikle elektrik ve gaz söz konusu olduğu için bağlantı esnasında dikkatli olmakta gerekmektedir. Doğal gaz ve elektrikle çalışan cihazlara alternatif olarak LPG ile çalışan ürünler de mevcuttur. Enerji tasarrufu için elektrikli şofbenleri tercih edebilirsiniz. Doğalgaz bulunmayan mekanlarda, özellikle kış aylarında sıcak su temin etmek için elektrikli şofben kullanımı çok yaygındır. Teknolojinin gelişimiyle birlikte daha pratik ve enerji tasarrufu sağlayan şofben modelleri bulmak mümkündür. Ani su ısıtıcı olarak da adlandırılan bu ürünler, soğuk havalarda kesintisiz sıcak su sağlayarak banyo keyfinizi rahatlıkla yaşamanızı sağlamaktadır. Avantajlı fiyatlarla sahip olabileceğiniz bu cihazlar elektrik olan her yerde kullanılabilmektedir. Gelişmiş özellikleri sayesinde rahat ve pratik bir kullanıma sahip ürünlerdir. 24 saat boyunca sıcak su ihtiyacının giderilmesi için, geniş ürün yelpazesine sahip şofbenlerden kullanım alanınız için en uygun olanı seçebilirsiniz. Şofben fiyatları markadan markaya göre değişkenlik göstermektedir. Her bütçeye uygun şofben çeşitleri için sayfamıza göz atabilirsiniz. Çeşitli elektrik ve elektronik firmalarının, yüksek teknoloji ile ürettikleri su ısıtmak amaçlı kullanılan şofben ürünlerinin farklı çeşitleri bulunmaktadır.

 Şofben Çeşitleri

Şofben Çeşitleri

Şofben sıcak suyun gelmesini istediğiniz, mutfak veya banyo gibi alanlara bağlanarak kesintisiz olarak sıcak su ihtiyacını karşılamaktadır. Elektrik veya gazla çalışan şofbenler, hermetik ve bacalı şofben olarak ikiye ayrılmaktadır. Pratik kullanım imkanı sağlama açısından hermetik şofben, en sık tercih edilen şofben çeşitlerindendir. Genelde banyoda kullanılan hermetik şofben ürünleri, sıcak su ihtiyacını hızlı ve pratik bir şekilde sağlamaktadır. İçerisinde bulunan fanlar sayesinde güvenli bir kullanım sunmaktadırlar. Hermetik şofben ürünlerinin içerisinde bulunan fanlar ile atık gaz dışarı atılmaktadır. Emniyet sistemleri sayesinde kullanıcının sağlığını tehlikeye atmayan ürünlerdir. Termostat özelliği bulunan ürünler suyun aşırı ısınmasını önlemektedir. İhtiyacı olan havayı dışarıdan alarak baca sorunu yaratmayan bu cihazlar, soğuk havalarda donmaya karşı aralıklı olarak çalışarak kendini koruma özelliğine sahiptirler. Bu ürünleri aşırı sıcak veya soğuk yerlere monte etmediğiniz müddetçe uzun ömürlü olmaktadırlar. Şofben üzerinde bulunan kontrol tuşları ile suyun derecesini ayarlamanız mümkündür. Bazı ürünler kullanım açısından az yer kaplayarak yerden tasarruf etmenizi sağlar. Eğer yerden tasarruf etmek istiyorsanız küçük ve estetik görünümlü ürünleri tercih edebilirsiniz. Diğer bir şofben çeşidi ise bacalı şofbenlerdir. Adından da anlaşılacağı gibi, baca yardımı ile çalışmaktadır. Hermetik şofben modeline ile kıyaslandığında günümüzde daha nadir tercih edilmektedir. Sağlık açısından hermetik şofbenin sağladığı güvenli kullanımı bacalı şofbenlerde görmemekteyiz. Bacalı şofbenin bulunduğu alanda camı açık tutmak gerekir. Bacalı şofben ürününün bulunduğu alanın havadar ve geniş olması gerekmektedir. Aksi takdirde sağlıklı bir çalışma yapamaz ve alanın havasız kalması şofbenin sönmesine yol açar. Atık gazı baca ile dışarı gönderen bacalı şofben ürünleri genellikle banyoda kullanılmaktadır. Atık gazın sağlıklı bir şekilde gönderilmesi için baca çekişinin kuvvetli olması gerekmektedir. Banyonun küçük olması durumunda bacalı şofben, ortam havasını kullanamaz. Böyle bir durumda bacalı şofben ürününün başka bir yere monte edilmesi gerekmektedir. Şofben bacasının çelik olması önem taşımaktadır. Ayrıca, bacanın düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir. Hermetik şofben kullanımına göre daha zahmetli olması nedeniyle günümüzde bacalı şofben kullanımı pek yaygın değildir. Hermetik şofben ürünleri, daha sağlıklı ve pratik kullanımları dolayısıyla ön plana çıkmaktadır. Hermetik şofben fiyatları için sayfamıza göz atabilirsiniz.

 Elektrikli Şofben

Elektrikli Şofben

Boru tipi ısıtıcı dirençler yardımı ile sıcak su hazırlayan aygıtlara elektrikli şofben denmektedir. Bazı ürün türlerinde, izolesiz spiral ısıtıcı dirençler de kullanılmaktadır. Seçtiğiniz şofben elektrikli ise enerji tasarrufu sağlama şansınız olacaktır. Şofben ürünleri arasında elektrikli olan cihazlar diğerlerine göre daha emniyetlidir. Elektrikli şofbenlerin cinsleri vardır. Bunlardan biri şofben termosifon çeşididir. Bu cins cihazların iç depoları ısı izalatörü ile sarılmıştır. Çeşitli yapılarda ısı depolu şofbenler de bulunmaktadır. Bu sayede depo içerisinde ki sıcak su ısısını uzun süre koruyabilmektedir. Basınçsız şofbenlerde elektrik akımı, termostat üzerinden dolaşmaktadır. İstenilen sıcaklığa gelindiğinde, termostat kontağı açarak devreyi kesmektedir. Basınçlı şofbenlerde emniyet açısından fazladan sıcaklık sınırlayıcı kullanılmaktadır. Bu sınırlayıcı, termostatın teklemelerinde devreye girer ve ısıtıcı akımını keser. Sıcaklık sınırlayıcı ile termostat, ısıtıcı direncin hemen yanına monte edilmektedir. Depoda su bulunmaması durumunda, bu elemanlar devreyi keser ve ısıtıcının yanmasına engellerler. Şofben termosifon ürünleri 65lt veya 85lt gibi farklı kapasitelere sahiptirler. Günümüz yüksek teknolojisi ile üretilen elektrikli şofben ürünleri, evinizin sıcak su ihtiyacını pratik bir şekilde karşılamak için tasarlanmıştır. Otomatik kapanma özelliği bulunan elektrikli şofbenlerde, hem kullanıcının hem de sistemin güvenliği göz önünde bulundurulmuştur. Gelişmiş yapıları ile çok kısa sürede ısınma özellikleri gösterirler. Dakikalar içerisinde sıcak suyu kullanıma hazır hale getirir. Bu da hem enerjiden hem de zamandan tasarruf etmeyi sağlamaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş elektrikli şofben ürünleri, güçlü ısınma özelliklerine karşın çok az enerji tüketerek, elektrik faturalarının düşük gelmesine yardımcı olmaktadır. Fazla beklemeden sıcak su akımını sağladığı için de su tasarrufu yapılmasına olanak tanır. Farklı markaların, farklı boyut ve ağırlıklarda ürettikleri elektrikli şofben fiyatları markaya ve ürüne göre değişmektedir. Elektrikli şofbenlerde farklı tasarımda ürünler göze çarpmaktadır. Zarif ve modern tasarıma sahip şofben seçenekleri mevcuttur. Elektrikli şofben sayesinde, hangi mevsim olursa olsun, kolaylıkla sıcak suyunuzu istediğiniz derecede kullanmanız mümkündür. Elektrikli şofben montajı kolay ve oldukça pratiktir. Son derece güvenilir ürünler bulmak mümkündür. Dilerseniz şofben kurulumu için bir usta çağırabilir yahut kendini montajınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak montaj için elinizde yeterli malzeme olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

 Doğalgazlı Şofben

Doğalgazlı Şofben

Baca bağlantısına gerek duymayan hermetik şofben türleri doğal gazla çalışmaktadır. Şofben doğal gazlı ise kullanım açısından elektrikli şofbenlere göre daha farklıdır. Yakıt tipi doğalgaz olan şofben çeşitlerinin çoğunun üzerinde LCD bir ekran bulunmaktadır. Bu kontrol paneli ile çıkış suyu sıcaklığını anlık olarak görebilme, suyu istenilen dereceye göre ayarlama yapabilme imkanı vardır. Günümüzde doğalgazlı şofben ürünlerinde, üstün emniyet sistemi bulunmaktadır. Doğalgaz temin edilebilen bölgelerde tercih edilen şofben çeşitleri arasında olan bu ürünleri, tasarruflu bir şekilde kullanmakta fayda vardır. Bu ürünlerin yanma odaları kapalı olduğundan ortamı sürekli havalandırmak gerekmemektedir. Isıtmama gibi sorunlarla sık sık karşılaşmazsınız. Şofben doğalgazlı ise temiz havayı dışarıdan kendi alır. Atık gazı da kendi sistemiyle yine dışarı gönderir. Bu durumda şofben kullanmak daha sağlıklı ve pratik bir hale gelmektedir. Gaz sıkışması, hava boşaltması gibi zahmetlere maruz kalmayacağınız çok pratik ürünler bulmanız mümkündür. Doğalgazlı şofben ürünleri, anında sıcak su kullanma imkanı sayesinde zamandan tasarruf etmeyi sağlamaktadırlar. Doğalgazlı şofben fiyatları ürünün markasına ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. A sınıfı enerji tasarrufu sağlayan ürünlerin fiyatları diğerlerine göre daha yüksek olabilmektedir. Şofben çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen doğalgazlı şofben modelleri genellikle beyaz renktedir. Ebatlar kaç litrelik kapasiteye sahip olduğuna göre değişmektedir. Fakat hemen hemen her doğalgazlı şofben aynı ebatlara sahiptir. Eğer sıcak su ihtiyacınızı doğalgaz temin edebileceğiniz bir bölgede karşılamak istiyorsanız, sayfamızdan hermetik şofben ürünlerini inceleyebilirsiniz. Yüksek su hacimli ürünler sayesinde uzun süreli su kullanımlarında, sıcak suyun erken bitmesi önlenebilmektedir. Düşük enerji ile yüksek sıcak su üreten, uygun standartlarda üretilmiş doğalgazlı şofben ürünlerine rastlamak mümkündür. Elektrik enerjisi ile enerji tüketimini birleştirerek çalışan hermetik şofben ürünleri kullanıcıya benzersiz bir deneyim sunmaktadır. Pratik kullanımı ile hayatları kolaylaştırmaktadır. İster banyonuzda ister mutfağınızda olsun, suyun ısınmasını beklemeden anında sıcak su tüketimi sağlayabilirsiniz. 24 saat boyunca kesintisiz sıcak su konforunu yaşatan doğalgazlı şofben ürünleri, son teknoloji kullanılarak üretilmiştir. Kullanıcıların memnuniyet oranı çok yüksek olan şofben çeşitleri arasında gelen doğalgazlı şofben ürünleri, markaların farklı dizaynları ile karşımıza çıkmaktadır. Size en uygun ürünü bulmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Şofben Kurulumu

Şofben Kurulumu

Şofben kurulumu, satın aldığınız şofben çeşidine göre değişmektedir. Eğer elektrikli bir şofben satın aldıysanız bunu banyonuzun fayansına veya mutfağınıza, duvarda matkapla delik açarak montaj yapabilirsiniz. Elektrikli şofben montajı çok basittir. Montaj işleminin nasıl yapılacağına dair kullanım kılavuzu aldığınız ürünün paketi içerisinde yer almaktadır. Kullanım kılavuzunda yazan ihtiyaç duyulan montaj aletlerini temin ederek kendiniz de çok pratik bir şekilde şofben kurulumu işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşin içinde elektrik akımı söz konusu olduğundan güvenlik için önlemler almanız gerekmektedir. Dilerseniz bir elektrikçi usta yardımı ile de şofben kurulumu yaptırabilirsiniz. Şofben termosifon ürünlerinin de kurulumunu evde mutfak veya banyoya yaptırabilirsiniz. Hermetik şofben ürününün kurulumu ise dış duvara açılan bir boşluğa monte edilerek yapılmaktadır. Klasik baca bağlantısına sahip değillerdir. Şofbenin yanması için gerekli hava dışarıdan alınıp, atık gazda aynı sistemle geri dışarı atılmaktadır. Dolayısıyla bu şofbenin bulunduğu ortamda havalandırma işlemi gerekmez. Alt ve üst taraflarında havalandırma penceresi olması halinde dilenirse dolap içerisine yerleştirilebilir. Bu durumda dolap cidarları ile şofbenin dış gövdesi arasında en az 15 cm mesafe bırakılması gerekmektedir. Cihazın soğuması için de altta ve üstte hava almasını sağlayacak pencereler olması gerekmektedir. Bu pencerelerin bitişik bir kapalı ortama yahut direk dış atmosfere açılıyor olması gerekmektedir. Şofben kurulumu söz konusu olduğunda dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Şofbenin monte edildiği mahalde donma tehlikesi kesinlikle olmamalı ve asit buharı da bulunmamalıdır. Satın aldığınız şofben olabildiğince bacaya yakın bir şekilde monte edilmelidir. Hermetik şofben kesinlikle fırın, ocak, radyatör gibi ısıtma kaynakları üzerine monte edilmemelidir. Kolaylıkla açıp kapama işlemlerinin yapılabileceği bir konuma şofben kurulumu yapılmalıdır. Eğer kurulum sırasında eksik parça varsa bunlar temin edilmelidir. Şofben hortumu zaman içerisinde değiştirmek gerekebilir. >Şofben başlığı ürünleri elektrikli şofben ürünlerinin bir parçasıdır ve zaman içerisinde değişime ihtiyaç duyulabilir. Şofben parçaları, şofbeniniz bozulduğu zaman ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerdir. Şofben rezistans akımında bir bozukluk olduğu zaman cihazın bakım zamanı gelmiş olabilir. Şofben markaları düzenli olarak bakım hizmeti sunmaktadır. Uygun fiyatlarla belirli zaman aralıklarında şofbeninize bakım yaptırmanızda fayda vardır.

 Şofben Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Şofben Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Eğer bir ani su ısıtıcı cihaza ihtiyacınız varsa şofben ürünlerinden kullanım alanınıza göre en uygun olan cihazı bulmanız gerekecektir. Şofbenler elektrikli ve gazlı olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Bunlarında çeşitleri vardır. İlk olarak hangi alanda sıcak suya ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Şofben seçerken ilk olarak, kurulum yapılacak alan göz önünde bulundurulmalıdır. Doğalgaz temin edilebilen yerlerde hermetik şofben ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler emniyetli ve sağlık açısından güvenli cihazlardır. Doğalgaz veya LPG ile çalışan ürünlerle anında sıcak su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğer doğalgaz veya güneş enerjisi temin edilemeyen bir ortam söz konusu ise elektrikli şofben ürünleri işinizi görecektir. Genellikle banyoda sıcak su temin etmek için kullanılan bu cihazların pek çok çeşitleri bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre en uygun ürünü sayfamızdan bulabilirsiniz. Ürünlerin açıklamalarını okuyarak özelliklerini öğrenmenizi ve ona göre sizin için en uygun olan cihazı satın almanızda fayda vardır. Elektrikli şofben ürünleri ile enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. A sınıfı enerji tüketimi yapan kaliteli ürünleri tercih etmeniz elektrik faturalarınızın düşük gelmesini sağlayacaktır. Elektrikli şofben kullanım açısından da çok pratiktir. Dilediğiniz derecede sıcak suyu ayarlama özelliğine sahiptir. Kontrol panelinden, sıcak suyunuzun ihtiyaca göre hangi ısı derecesinde geleceğini görebilirsiniz. Çok yer kaplamayan ve genellikle banyoda kullanılan elektrikli şofben fiyatları ürünün markasına, kalitesine ve kapasitesine göre değişiklik göstermektedir. Şofben seçerken kullanım kolaylığı ve ürünün kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır.

Şofben Nasıl Çalışır?

Şofben çeşidine göre çalışma şekli değişmektedir. Genellikle şebekeye bağlanarak buradan suyu alıp ısıtarak musluklara göndermektedir. Gaz veya elektrikle aktif hale gelir. Şebeke suyuna bağlanarak, gaz yahut elektrik ile çalışarak suyun ısınmasını sağlar.

Şofben Nasıl Kullanılır?

Şofbenler genelde aynı prensiple çalışır. Seçtiğiniz şofbenin çeşidine göre çalışma ayarı değişmektedir. Eğer doğalgazlı şofben kullanıyorsanız, ürünün üzerindeki LCD ekrandan suyun sıcaklık derecesini görebilir ve isteğinize göre arttırabilirsiniz. Şayet bir elektrikli şofben kullanıyorsanız, cihazın üzerindeki kontrol panelinden açma kapama ve sıcaklık derecesini ayarlama yapabilirsiniz.

Şofben Kaç Watt?

Seçtiğiniz şofbene göre kaç watt elektrik akımı harcadığı da değişmektedir. Beyan gücü 3000, 4000, 7000 gibi modele göre değişiklik göstermektedir.

Şofben Ne Kadar Elektrik Yakar?

Şofben elektrik yakımı sizin kullanımınıza bağlı olarak değişir. Günde kaç defa sıcak su kullanıyorsanız ona göre enerji harcar. Enerjiden tasarruf etmek istiyorsanız, A plus enerji tasarruflu elektrikli şofben ürünlerini tercih ederek elektrik faturanızın daha düşük gelmesini sağlayabilirsiniz.

Şofben Nasıl Temizlenir?

Elektrikli şofben rezistans kireç tutacağından, belirli aralıklarla temizlik yapmak gerekmektedir. Şofben sökülerek ve içerisindeki bazı parçalar çıkarılarak temizlik işleminin yapılması gerekmektedir. Belirli periodlarla şofben termosifon temizliği yapılmalıdır. Şofben arıza sinyali vermeye başladığında bakım zamanı gelmiş demektir. Hermetik şofbenlerde temizlenmesi gerektiği zaman sistem kendini kapatmaktadır. Temizlik yapılmazsa içindeki rezistans bozulma riski taşımaktadır. Öncelikle içindeki suyu boşaltıp daha sonra kireç tutmuş rezistans temizlenmelidir. Aksi takdirde su ısınmamaya başlamaktadır. En azından 6 ayda bir bu temizliğin yapılması gerekmektedir. Markalar temizlik hizmeti sunmaktadır. Aldığınız ürünün firmasına ulaşıp temizlik ve bakım hizmeti talep edebilirsiniz.