Sobalar

için 1,695 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sobalar

Soğuktan korunmak yani ısınmak insanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biridir. Günümüzde bu ihtiyacı karşılayan cihazlardan olan sobalar ile siz de bu kış soğuklardan korunabilirsiniz. Soğuk havaların şiddeti artmadan, kar kış kapıya dayanmadan, ihtiyacınıza yönelik bir soba ile siz de rahat edebilirsiniz. Günümüzde gerek evlerde gerekse çalışma alanlarından ısınmak için genellikle infrared ısıtıcılar kullanıldığını görüyoruz. İnfrared ısıtıcılarla ilgili merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamına bulabilirsiniz.

İnfrared Isıtıcı Nedir?

İnfrared Isıtıcı Nedir?

Son yıllarda özellikle de iş yerlerinde sıkça görmeye başladığımız infrared ısıtıcılar kullanıcılar tarafından elektrik tasarrufu sağlama özelliğiyle biliniyor. Peki infrared nedir, infrared ısıtıcıların normal ısıtıcılardan farkı nedir? İnfrared ısıtıcı, normal elektrikli ıstıcılardan farklı olarak ısıyı ışık yolu ile ileterek ışığın yansıdığı objeyi ısıtan ürünlerdir. İnfrared sözcüğünün anlamı ise dalga boyu görünür ışıktan uzun, fakat terahertz ışınımından ve mikrodalgalardan daha kısa olan elektromanyetik ışınım manasındadır. Kullanıcılar tarafından son zamanlarda oldukça ilgi göre infrared ısıtıcılar, havayı aracı olarak kullanmadan direkt olarak objeleri ısıtırlar. Aynı zamanda ısıyı ışık yoluyla ileten infrared ısıtıcılar, konvansiyonel ısıtma sistemlerinden de böylece ayrılır. Normal ısıtıcılar ile infrared ısıtıcılar kıyaslaması yapıldığından normal ısıtıcıların ortamı daha geç ısıttığını söylemek yanlış olmaz. Çünkü normal ısıtma sistemlerinde önce hava ısıtılmaktadır. Kategorimizde infrared ısıtıcı, normal ısıtıcı ve sobaların yanı sıra kuzine soba modelleri de yer almaktadır.

Elektrikli Soba Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Elektrikli Soba Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Eğer siz de bu evinizde ya da iş yerinizde ısınmak için elektrikli ısıcıya başvurmayı düşünüyorsanız elektrikli ısıtıcı satın almadan önce bilmeniz gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ısıtıcı ya da soba almadan önce mekanınızın özelliklerini saptamak. Bu özellikler arasında büyüklüğünden açık ya da kapalı oluşu gibi noktalar yer almaktadır. Örneğin aldığınız ısıtıcıyı açık bir alanda mı yoksa tamamen kapalı bir alanda mı kullancaksınız. Bu ve mekanın boyutu size alacağınız ısıtıcıyı seçme konusunda son derece yardımcı olacaktır. Yine kullanacağınız mekana göre elektrikli sobanızı dikey ya da yatay modeller arasından seçebilirsiniz. Kategorimizde de yer alan Ufo markasına ait dikey model ısıtıcılar hem kompakt hem de kullanışlılık açısından alternatifiniz olabilecek cihazlardır. Dilediğiniz mekanda pratik bir şekilde kullanabileceğiniz bu Ufo ısıtıcı sıcak havalarda da yer kaplamaz yapısı sayesinde kolayca kaldırılabilir. Ayrıca dilerseniz bu ve diğer ayaklı sobaları ister duvara monte ederek isterseniz de özel ayaklıklarıyla kullanabilirsiniz.

Elektrikli Sobalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Elektrikli Sobalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kullanacağınız elektrikli sobanın havadaki oksijen ve nem oranını koruması sağlığınız açısından oldukça önemli bir konudur. Bununla ilgili sizlere küçük bir ipucu verelim: Elektrikli ısıtıcılarda, ideal Watt derecesi yaklaşık 1800 W seviyesindedir. 70 m2’den daha küçük boyuttaki bir mekan için 1800 Watt’lık bir ısıtıcı kullanmak işinizi görecektir. Bunun yanı sıra yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi normal ısıtıcılar (Quartz ısıtıcılar), infrared ısıtıcılara göre ortamı daha geç ısıtır. Quartz ısıtıcılar ayrıca infraredlere oranla alanınızda daha fazla yer kaplarlar. Bu yüzden alacağınız ısıtıcıyı mekanınızda nasıl konumlandıracağınızı önceden saptamanızı tavsiye ederiz. Tüm bunların dışında ısıtıcı satın alırken termostat özelliğine dikkat etmenizi öneririz. Zira en az 3 kademeli termostat özelliği olan ısıtıcılar sayesinde mekanınızı istediğiniz sıcaklığa ulaştırabilirsiniz. Sobaların yanı sıra diğer ısıtma ve soğutma ürünlerine göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aeg (7)
Airfel (5)
Alarko (2)
Alf (17)
Altus (1)
Ariston (6)
Arçelik (5)
Beko (4)
Bexel (1)
Buderus (1)
Chigo (1)
Climaks (1)
Cvs (55)
Daewoo (15)
Duffmart (12)
E.C.A (11)
Ekotec (4)
End (7)
Ensto (1)
Esco (2)
Finlux (2)
Fujitsi (9)
Hiper (4)
Hoover (2)
Hoşseven (21)
Hürtaş (1)
Icf (12)
İhlas (1)
Isıtmax (14)
King (10)
Kumtel (165)
Luxell (12)
Makrofer (2)
Mastaş (2)
Midea (4)
Miele (2)
Naturel (6)
Premier (5)
Profilo (3)
Raks (38)
Risa (1)
Sanica (2)
Senox (3)
Simfer (38)
Sinbo (24)
Süsler (2)
Tizzy (1)
Ufo (81)
Uzel (2)
Valy (5)
Vestel (4)
Vigo (23)
Wesper (1)
Whirlpool (1)
Zanussi (2)
Zen (14)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Enerji Sınıfı

A (992)
A+ (464)
B (116)
C (105)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(151)
ve üzeri (256)
ve üzeri (292)
ve üzeri (311)
ve üzeri (340)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL