Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Hava Perdesi

için 565 sonuç bulundu.

Hava Perdesi

Mekandaki havanın kalitesini yüksek seviyede muhafaza eden hava perdesi, aynı zamanda dış ortamda bulunan olumsuz havanın da iç ortama girmesinin önüne geçer. Belirli hızda hava üfleyerek ve perdeleme yaparak bunu sağlayan hava perdeleri ile ilgili çok daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Hava Perdesi Nedir?

Hava Perdesi Nedir?

İlk olarak hava perdesi nedir, sorusunun yanıtını vereceğiz. Hava perdesi, bir iç ortamda bulunan iklimlendirilmiş havanın kalitesini koruyarak, dış ortamda bulunan sıcak, soğuk, nem, toz ya da kirli hava gibi kötü havanın ortama girmesini engellemeye yarayan cihazlardır. Hava perdesi ne işe yarar, diye merak eden kullanıcılara kısaca hava perdesinden bu şekilde bahsedebilirsiz. Üstelik hava perdeleri yalnızca dışarıdaki olumsuz havanın içeri girmesini engellemekle kalmaz; sinek, böcek gibi haşerelerin de iç ortamdan uzak durmasını sağlar. Peki hava perdesi nasıl çalışır? Hava perdesi, belirli hızda üfleme yaparak ve perdeleme prensibiyle çalışır. Hava perdesinin en önemli işlevi, iç ortamdaki ısıtılmış ya da soğutulmuş havayı muhafaza etmek ve böylece enerji tasarrufu sağlamaktır. Adeta görünmez bir perde görevi gören hava perdesi her iki bölümü birbirinden yalıtmak suretiyle böler. Bu sayede iç ve dış ortamları arasındaki izolasyonu ortam ve mevsim şartlarına göre maksimum seviyede sağlar. Yani hava perdesi mekanda kapalı bir kapı görevi görür. Üstelik kapalı bir kapının oluşturacağı giriş-çıkış zorluğu gibi sorunları da ortadan kaldırır.

Hava Perdesi Kullanım Alanları

Hava Perdesi Kullanım Alanları

Hava perdesi kullanarak siz de mekanınızın sıcaklık ve soğukluğunu koruyabilir, ortamınızı kirli havadan ve haşeratlardan koruyabilirsiniz. Peki hava perdesi hangi alanlarla kullanılmak için uygundur? Farklı ısı ortamlarınının yaratılması istenen durumlarda hava perdesi kullanmak oldukça doğru olacaktır. Ayrıca ısı izolasyonun zorunlu veya gerekli olduğu hallerde ve çalışma ortamının konfor şartlarının muhafazası istendiğinde hava perdesini kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra özellikle iş yerlerinde müşteri sirkülasyonunun maksimum düzeyde sağlanmasını istiyorsanız kapı sorununu ortadan kaldırarak hava perdesi kullanmaya yönelebilirsiniz. Zira, hava perdesi adeta bir kapı vazifesi görmektedir. Üstelik hava perdesi kullanmak enerji tasarrufu sağlama açısından da oldukça etkilidir. Hava perdelerinin kullanıldığı mekanlar; özellikle oteller, mağazalar, hastaneler, marketler, restoranlar, pasajlar, kafeler, kuyumcular, eczaneler, havaalanları, sağlık merkezleri ve alışveriş merkezleridir. Ayrıca küçük veya büyük çaptaki diğer işletmelerde de hava perdesi gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Hava Perdesi Çeşitleri

Hava Perdesi Çeşitleri

Hava perdeleri kullanım amacına ve montaj şekline göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlar arasından mekanınıza ve ihtiyacınıza uygun olanını seçmek son derece önemlidir. Kullanım amacına göre hava perdeleri ticari amaçlı hava perdeleri, endüstriyel amaçlı hava perdeleri, soğuk oda hava perdeleri olarak 3’e ayrılır. Bunlardan ticari amaçlı hava perdeleri oteller, restoranlar, mağazalar, hastaneler ve bankalar gibi müşteri giriş çıkışlarının yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Soğuk oda hava perdekeleri ise soğuk depo kapılarında kullanılarak malzeme giriş çıkışı esnasında enerji kaybını önlemek amacıyla kullanılır. Bunların yanı sıra montaj şekline göre hava perdeleri; kapı üstü modeller, düşey hava perdeleri ve gizli tavan tipleri olarak ayrılır. Kapı üstü modeller en yaygın kullanımı olan hava perdeleridir. Düşey perdeler ise kapı üstüne montajın mümkün olmadığı durumlarda kapının yanına dik olarak monte edilir. Kategorimizde tüm bu model çeşitlerinin yanı sıra Airfel, Arçelik, Mitsubishi, Niva, Termomak, Isıfan, Storm gibi markalara ait ürünleri de bulabilirsiniz. Diğer ısıtma ve soğutma ürünleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aeg (1)
As Royal (1)
Briscool (1)
Bsk (2)
(1)
Freedoor (82)
Fujiplus (8)
Great-Air (1)
Lotus (10)
Midea (4)
Nedfon (2)
Niva (176)
Oac (16)
Olefini (182)
Seemdoor (48)
Seles (5)
Sonniger (6)
Vortice (5)
Wentway (13)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kademe Sayısı

(292)
(81)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı

A (120)
A+ (108)
B (10)
(4)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(18)
ve üzeri (23)
ve üzeri (24)
ve üzeri (24)
ve üzeri (25)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL