Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı

Takılabilir Yükseklik

Başka bir kelime deneyin

Takılabilir Genişlik

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Hava Debisi

Başka bir kelime deneyin

Hava Hızı

Başka bir kelime deneyin

Ses Seviyesi

Başka bir kelime deneyin

Kademe Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Hava Perdesi

için 114 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Hava Perdesi

Hava perdesi, en genel tanımı ile bulunduğu ortamlardaki sıcak ve soğuk havanın korunup muhafaza edilmesini sağlayan cihazlardır. Onlarca farklı modeli bulunan hava perdeleri sayesinde farklı farklı alanlarda en uygun hava perdesini kullanabilirsiniz. Hava perdeleri montaj şekillerine göre farklılık gösterir. Sizler de bulunduğunuz ortamın yapısına en uygun olan hava perdesini alarak özellikle kapı giriş çıkışlarında meydana gelen hava değişimlerine engel olabilirsiniz. Hava perdesi, farklı markalar tarafından üretilen ürünlerdir. Hava perdesi markaları tarafından üretilen farklı çeşitlerdeki hava perdesi modelleri sayesinde ortam ısısını korumanın yanı sıra bulunduğunuz ortama toz girişini engelleyebilir, temiz hava akışını da sağlayabilirsiniz.

 Hava Perdesi Neden Kullanılır?

Hava Perdesi Neden Kullanılır?

Hava perdesi nedir, sorusunun cevabı oldukça basittir. Sabit bir hızla ve yüksek debi ile çalışarak hava üfleyen cihazların genel adıdır. Hava perdelerinin farklı kullanım amaçları ve buna bağlı olarak farklı kullanım alanları vardır. Hava perdesi neden kullanılır sorusuna verilebilecek olan farkı cevaplar vardır. Bunlardan ilki iç mekanların sıcaklık ve soğukluk bakımından hava dengesini korumaktır. Hava perdeleri sıcak ve soğuk havayı muhafaza eder. Bu işlevleri sayesinde enerji tasarrufu açısından oldukça önemli bir işleve sahiptir. Kapı hava perdesi modelleri, özellikle sürekli insan giriş çıkışının olduğu alanlarda adeta görünmez bir kapı görevi görür. Ortamda bulunan sıcaklık için izolasyon sağlamak açısından hem yatay hem de dikey hava perdeleri oldukça kullanışlı ürünlerdir. Hava perdelerinin kullanılmasında etkili olan bir diğer faktör ise toz ve neme karşı önlem alınmasıdır. Hava perdeleri, içinde bulunan güçlü filtreler sayesinde gelen tozları yaklaşık %70 oranında filtreleme özelliğine sahiptir. Daha gelişmiş filtrasyon özelliklerine sahip olan perdelerde ise bu oran daha fazladır. Hava perdelerinin göz ardı edilen ve çok bilinmeyen özelliklerinden bir tanesi de takıldığı ortamı haşeratlara karşı maksimum düzeyde korumasıdır. Hava perdelerinin görünmez bir kapı görevi gördüğünü söylemiştik. Bu özellikleri sayesinde bulunduğu ortamlara haşerat girmesini engelleyici bir niteliğe de sahiptir. Böcek kontrol hava perdeleri sayesinde özellikle uçan böceklerin kontrol altına alınması sağlanır. Isıtıcısız hava perdesi modelleri genellikle soğuk hava depolarında da kullanılır. Bu alanlarda gerçekleştirdiği işlev ise adından anlaşılacağı gibi ortamın soğukluğunu korumasıdır. Soğuk hava depolarında kullanılan hava perdeleri özellikle gıdaların bozulmaması için oldukça etkili çözümler sunar. Herhangi bir kapı ya da pencere açılması durumunda sıcaklık derecesinin değişmesine engel olur. Hava perdeleri, kullanıldığı alanlarda oldukça etkili kullanım sunan ve avantajlı cihazlardır. Hava perdeleri farklı ölçülere sahip olan cihazlardır. Kullanacağınız alana bağlı olarak istediğiniz boyutta bir hava filtresine sahip olarak mekanlarınızın hava geçişlerini kontrol altında tutabilirsiniz.

 Hava Perdesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Hava Perdesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Hava perdesi, bulunduğu ortamda sıcaklık ve soğukluğun muhafaza edilmesini sağlayan ürünlerin başında gelir. Bu kadar önemli bir işleve sahip olan bir ürünün kullanım alanı da bir hayli geniştir. Hava perdesi sıcak soğuk dengesini korumak için kullanıldığı için aklınıza gelebilecek bütün iç mekanlara kullanılabilir. Hava perdesi ilk olarak müşteri sirkülasyonunun maksimum düzeyde olduğu alanlarda kullanılır. Bu alanların başında oteller ve restoranlar geliyor. Oteller ve restoranlar gün içerisinde çok fazla kişi tarafından ziyaret edilen ve sürekli hareketliliğin yaşandığı alanlardır. Bu alanlarda sürekli giriş çıkış işlemi olduğu için sıcak ve soğuk hava hareketliliği sürekli yaşanır. Hava perdesi kullanımı en çok bu alanlarda etkili olur. Sıcaklığın dengelenmesi açısından oldukça önemli ve avantajlı bir çözümdür. Hava perdesinin en çok kullanıldığı bir diğer alan ise mağazalardır. Mağazalar, gün içerisinde yüzlerce insanın giriş çıkış yaptığı alanlardır. Özellikle kış aylarında mağazanın belli bir sıcaklıkta olması için hava perdeleri kullanılır. Hava perdelerinin yaygın olarak görüldüğü kullanım alanlarından bir diğeri ise hastanelerdir. Gün içerisinde binlerce kişinin girip çıktığı hastanelerde sıcaklık dengesinin korunması oldukça önemlidir. Farklı ölçülere sahip olan hava perdeleri kullanılarak bu denge sağlanmaya çalışılır. Hava perdesi kullanımı genel olarak endüstriyel amaçlı da kullanılır. Endüstriyel hava perdesi modellerinin kullanımı genellikle endüstriyel iklimlendirme durumlarından devreye girer. Bulunduğu ortamdaki iklimi kontrol altında tutan bu perdeler, endüstriyel fırın açılışlarında da kullanılır. Fırınlar için kullanılan bu hava perdeleri yakıt tüketiminin yüzde kırka kadar tasarruf edilmesinde oldukça etkili sonuçlar verir. Hava perdesi modellerinin en çok kullanıldığı ve hayati önem taşıdığı alanların başında madenler geliyor. Maden ocaklarına kurulmuş olan hava perdeleri sayesinde temiz hava akışı kontrol altında tutulur. Hava perdeleri, toz ve nem giriş çıkışlarının da kontrol altında tutulmasında oldukça etkilidir. Bu amaç için üretilmiş olan hava perdeleri toz parçacıklarının tutulmasında ve nemin hapsedilmesinde yüzde yetmişe kadar verimlilik sağlar. Hava perdesi modellerini aklınıza gelebilecek her alanda kullanmanız mümkündür. Hem çok işlevsel hem de oldukça etkili sonuçlar doğuran bu ürünler, biz fark etmesek de günlük hayatımızın bir parçasıdır.

 Hava Perdesi Çeşitleri Nelerdir?

Hava Perdesi Çeşitleri Nelerdir?

Farklı kullanım alanlarında, farklı amaçlar ile kullanılan hava perdeleri, günlük hayatımızda biz farkında olmasak bile sürekli karşılaştığımız cihazlardan bir tanesidir. Hava perdesi çeşitleri genel olarak kullanım alanlarına ve montaj şekillerine göre farklılık gösterir. Kullanım amaçlarına göre hava perdeleri genel olarak üç kategori altında incelenir. Bunlar endüstriyel hava perdesi, ticari amaçlı kullanılan hava perdesi ve soğuk depolarda kullanılan hava perdeleri olarak ayrılır. Ticari amaçlı hava perdeleri genel olarak sürekli olarak insan sirkülasyonu olan alanlarda kullanılır. Restoran, kafe, otel, hastane, mağaza, alışveriş merkezleri ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her yerde kullanılan bu ticari amaçlı hava perdeleri bu alanlardaki ısı dengesinin korunmasında etkili çözümler sunar. Endüstriyel hava perdesi modelleri, genellikle havaalanları, soğuk odalar, alışveriş merkezleri ve benzeri alanlarda kullanılır. Son olarak ise soğuk oda hava perdeleri ise adından anlaşılacağı gibi soğuk depolarda kullanılır. Soğuk hava perdesi modelleri, depoların girişlerine konularak malzeme giriş çıkışı aşamasında yaşanabilecek olan sıcaklık dalgalanmalarını önler. Bu hava perdeleri sayesinde ortam soğukluğu daima koruma altında tutulur. Bunların dışında montaj şekillerine göre hava perdeleri de farklılık gösterir. Hava perdesi montaj işlemleri genel olarak yatay ve dikey olarak takılır. Bunlardan en yaygın kullanılan modelle yatay olarak montajı yapılan hava perdeleridir. Kapı üstü hava perdesi olarak da bilinen bu modeller adından da anlaşılacağı gibi kapı üstlerine takılır. Kapı üstüne montajı mümkün olamayan perdeler ise genellikle kapıların yanlarına ya da hava sirkülasyonlarının sağlandığı alanlara dikey olarak monte edilir. Hava perdesi modellerinden en çok kullanılan bir diğer model ise gizli tavan yani ankastre hava perdesi modelleridir. Asma tavanlara monte dilerek kullanılan bu cihazlar genellikle elektrikli ve ısıtıcılı özelliklere sahip olarak satılır. Bunların dışında ısıtma özelliklerine sahip olan hava perdesi modelleri de vardır. elektrikli hava perdesi ya da sıcak hava perdesi olarak bilinen modeller dışarıdan alınan soğuk havayı elektrik enerjisi sayesinde sıcak havaya çevirerek üfler. Bu modeller ile soğuk ortamların ısınmasını sağlayabilirsiniz. Bütün bu hava perdesi modelleri birbirinden kullanışlıdır. Sayfamızda onlarca farklı hava perdesi modeli bulmanız mümkündür. Bu hava perdeleri arasından bulunduğunuz ortama ve ihtiyaçlarınıza uygun olan modeli bularak bulunduğunuz ortamların sıcaklık dengesini koruyabilirsiniz.

 Hava Perdesi Ölçüleri

Hava Perdesi Ölçüleri

Hava perdeleri, farklı modelleri ile olduğu kadar farklı boyutları ile de dikkat çeken cihazlardır. Hava perdesi denildiği zaman akla gelebilecek farklı uzunluk ölçüleri mevcuttur. Bu ölçülerin belirlenmesinde baz alınan en temel nokta, kurulum yapılacak olan alanın büyüklüğüdür. Hava perdesi 100 cm ve hava perdesi 120 cm boyutlarına sahip olan cihazlar genellikle standart ürünlerdir ve mağaza, restoran gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Bunun yanı sıra çok daha büyük boyutlara sahip olan hava perdesi modelleri de bulunur. Hava perdesi 180 cm ve hava perdesi 200 cm olan modeller, büyük boyutlara sahip olan hava perdelerinin başında gelir. Bu modeller daha büyük kapı girişlerinde kullanılır. Genellikle depolar, fabrikalar hangar ya da alışveriş merkezleri gibi büyük alanlarda sıklıkla kullanılırlar. Hava perdelerinin neredeyse tamamı sessiz çalışma özellikleri ile de dikkatleri çeker. Bulundukları ortamda sıcak – soğuk hava geçişlerini önleyen bu cihazlar gürültüsüz çalışmaları nedeniyle sıklıkla tercih sebebi olurlar. Hava perdesi alacağınız zaman eğer kapı üstü kurulum yapacaksanız kapının büyüklüğü bir hayli önemlidir. Eğer alacağınız hava perdesi kapıdan gelecek olan soğuğu etkileyecek büyüklükte değil ise bu hava perdelerini kullanmanız beklediğiniz etkiyi yaratmayacak ve enerji tasarrufu aşamasında başarısız bir sonuç verecektir. Bu nedenle bu oldukça önemli bir detaydır. Hemen hemen bütün hava perdesi modelleri farklı ölçülere sahip olarak üretilir. Size en uygun modeli belirledikten sonra gerekli ölçülerdeki cihazları bulmanız zor olmayacaktır.

 Hava Perdesi Özellikleri ve Fiyatları

Hava Perdesi Özellikleri ve Fiyatları

Hava perdesi, özellikle kapı üstlerine montajı yapılan ve kapıların her açılış kapanışında adeta bir tampon bölge görevi üstlenen cihazlardır. Hava perdeleri, sıcak havaya sahip ortamlarda soğuk hava akışını engelleyen, soğuk havaya sahip olan ortamlarda ise sıcak hava akışını engelleyen bir teknolojiye sahiptir. Birbirinden farklı özellikler ile donatılan bu cihazlar günümüzde hemen hemen gittiğimiz her yerde bulunan oldukça işlevsel cihazlardır. Hava perdelerinin en önemli özelliklerinin başında sıcak – soğuk hava dengesini sağlıyor olması geliyor. Bunun dışında bu cihazların montajı oldukça kolaydır. İster yatay isterseniz de dikey olarak montajını yapabileceğiniz bu ürünler, genellikle uzaktan kumanda yardımı ile yönetilirler. Bu hava perdelerinin ısıtıcılı olma özellikleri de vardır. Hava perdesi ısıtıcılı modelleri ısıtıcısız hava perdelerinden farklı olarak, dışarıdan aldığı havayı içinde bulunan elektrik aksamı sayesinde sıcak havaya çevirir. Ardından bu sıcak havayı üfleyerek adeta bir klima görevi görerek ortam sıcaklığının artmasını sağlar. Isıtıcılı hava perdelerinin bazıları elektrik ile çalışırken bazıları ile doğalgazla çalışma özelliği ile dikkat çeker. Doğalgazlı hava perdesi modelleri, ısıtma işlevini bu gaz yolu ile yapar. Genellikle fabrika, depo ve hangar gibi büyük alanlarda kullanılan doğalgazlı hava perdelerinin ısı ve enerji kaybı yaşatmaması açısından oldukça büyük avantajları vardır. Hava perdeleri onlarca farklı marka tarafından onlarca farklı özelliğe sahip modeller şeklinde üretilir. Bu modellerin her birinin fiyatları da sağladığı avantajlara, boyutlarına, barındırdığı teknolojiye ve daha pek çok özelliğe göre farklılık gösterir. Hava perdesi fiyat aralıkları değişiklik gösterir. Almak istediğiniz hava perdesi modelini belirlemeden önce mutlaka bir bütçe belirlemelisiniz. Hava perdeleri alanın büyüklüğüne bağlı olarak maliyetli olabilecek olan cihazlardır. Bulunduğunuz ortamdaki ısı dengesini koruduğu için enerji tasarrufu aşamasında çok önemli bir işleve sahip olan bu cihazlar sayesinde daha konforlu çalışma ortamlarına sahip olabilirsiniz. Sayfamızda her modelde ve montaj şeklinde onlarca farklı hava perdesi modeli bulunuyor. Bu hava perdeleri arasında belirlediğiniz bütçeye uygun olan ürünler arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca incelediğiniz ürünlerin yorumlar ve değerlendirmeler kısmına göz atarak diğer kullanıcıların üründen memnun kalıp kalmadıklarını da anlayabilirsiniz. Kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka sayfamızda gezinmelisiniz.

Hava Perdesi Ne İşe Yarar?

Hava perdesi, her ne kadar ortamda bulunan ısı değişimini engelleme konusunda adını duyuran cihazların başında gelse de farklı kullanım alanlarına ve farklı işlevlere de sahiptir. İlk olarak hava perdesi sürekli açılıp kapanan kapıların üstüne kurulduğu zaman bu kapıların arkasında sıcaklığı muhafaza ederek soğuk havanın dışarıda kalmasını sağlar. Bu durum soğuk hava depoları gibi istisnai durumlarda ise tam tersi olarak karşımıza çıkar. Hava perdelerinin en önemli işlevlerinden bir diğeri temiz hava akışını sağlamasıdır. Özellikle madenlerde kullanılan hava perdesi modelleri onlarca metre derinliklere bile temiz hava iletilmesini sağlar. Hava perdesi ne işe yarar sorusunun en bilinen cevaplarından bir diğeri ise bulunduğu ortama özellikle uçan haşeratların girmesini ve tozların girmesini engellemesidir. Hava perdelerinde bulunan özel filtreler sayesinde toz girişini çok büyük oranda engeller.

Hava Perdesi Nedir?

Hava perdesi, en genel tanımı ile bir iç mekânda bulunan hava sıcaklığını korunmasında yardımcı olan cihazlardır. Restoran, hastane, alışveriş merkezi, okul, mağaza ve aklınıza gelebilecek hemen hemen bütün alanlarda karşılaşabileceğimiz hava perdeleri aynı zamanda soğuk hava depolarında da kullanılır. Hava perdesi, takıldığı yerde görünmez bir ısı bariyeri görevi görür. İç mekanlarda genellikle kapıların üzerine takılan bu cihazlar kapının her açılışında bir bariyer oluşturarak adeta soğuk hava geçişini engeller. Soğuk hava depolarında ise bu durum tam tersidir. Soğuk hava depolarında özellikle malzeme sevkiyatı sırasında kapıların açık olduğu esnada içeriye sıcak hava girmesini engelleyerek sıcaklık değişimine engel olur.

Hava Perdesi Nasıl Çalışır?

Hava perdelerinin çalışma mantığı oldukça kolaydır. Hava perdelerinin en verimli şekilde çalışması ve işlevsel olması için kapıların üstüne ya da yanlarına monte edilmesi gerekir. Uygun olarak montajı yapılan hava perdeleri tüm kapıyı kaplayacak şekilde bir hava akışı oluşmasını sağlar. Bu hava akışı sayesinde ortama sıcak ya da soğuk havanın girmesi engellenir. Hava perdeleri genel olarak sabit bir hızda ve değişen debilerde çalışan ürünlerdir. Bulunduğu ortamın büyüklüğüne göre yüksek debiye sahip olabilen bu ürünler düşük debiye de sahip olabilir.