Aspiratör

Mutfağınızda buzdolabı, bulaşık makinesi ve fırının yanı sıra ihtiyaç duyabileceğiniz beyaz eşya ürünleri arasında aspiratör de bulunur. Daha yaşanır bir mutfak için en iyi aspiratörü seçmek şart.

Aspiratör Nedir?

Aspiratör Nedir?

Aspiratör, mutfakta ocağın üstünde duvara veya tavana monte edilen, dışarı bir havalandırma çıkışı olan mekanik bir vantilatördür. Vantilatör kelimesiyle sık sık karıştırılır ama aspiratör vantilatör gibi portatif değildir, sabit olarak kullanılır. Aspiratör modelleri arasında bacalı aspiratör olarak geçen davlumbaz vardır. Bacasız aspiratör ise birçok mutfakta bulunan yassı modellerdir. Aspiratörlerin temel amacı ocakta pişen, kızaran veya yanan şeylerin dumanını, islimini, buharını, kokularını ve ısısını havadan emmektir. Bu kirli hava, aspiratör filtresinden geçtikten sonra davlumbazda bir baca, diğer modellerde bir tahliye borusu yoluyla evin dışına atılır. Mutfak aspiratörünü düzgün bir kullanabilmek için montajını ürünün yetkili servisine bırakmanız önerilir.

Aspiratör Nasıl Temizlenir?

Aspiratör Nasıl Temizlenir?

Aspiratör temel olarak mutfağı temizlemeyi amaçlar ama zamanla aspiratör filtresinde birikimler artar ve bu işlevi yerine getiremez hale gelir. Aspiratör temizliği vaktinin geldiğini aspiratörünüzün kokuları gerektiği gibi kuvvetle çekememesinden anlayabilirsiniz. Hatta kendi de hafif yağlı bir koku yaymaya başlayabilir. Aspiratörlerin birçoğunun filtresi çıkarılabilir ve elde ya da bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olur. Aspiratör sesi filtrenin tıkanmasından da ileri gelebilir ama genelde marka ve modelin kendi özelliğidir. Aspiratör çalışırken yüksek ses sizin için sıkıntıysa aspiratör satın almadan önce modellere yapılmış kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Aspiratör filtresi ve diğer parçaları yıprandığında yeni bir makine almak yerine bu parçaları değiştirmeniz uzunca bir süre yeterli olacaktır.

Aspiratör Fiyatları Ne Kadar?

Aspiratör Fiyatları Ne Kadar?

Aspiratör fiyatları ürünlerin markasına, boyutuna veya emiş gücüne göre değişiklik gösterebilir. Aspiratör satın almadan önce mutfağınızda onu monte ettireceğiniz yerin ölçüleriyle birebir uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Sırf ucuz ya da sırf kaliteli diye ezbere aspiratör almak zamanınızı veya paranızı boşa harcayabilir. Bunun dışında, aspiratörün emiş gücü ne kadar kuvvetliyse ve ne kadar sessiz çalışıyorsa o kadar iyi. Ünlü beyaz eşya markalarının aspiratör modellerini bulmanız mümkün. Baymak, White Daisy, Cvs, Aeg, Arçelik, Bosch ve diğer birçok markanın aspiratör modellerini inceleyebilirsiniz. Aspiratörünüzü mümkün olduğunca saklamak istiyorsanız ankastre aspiratörleri ansastre mutfak mobilyanıza monte ederek şık bir şekilde kullanabilirsiniz. En iyi sonucu alabilmek için elbette ölçüleri çok iyi hesaplamak şart. Tüm beyaz eşya çeşitleri için Beyaz Eşya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Küçük Tüyolar

  • Filtrenizdeki inatçı yağları kaliteli bir yağ çözücüyle kolayca çıkarabilirsiniz.
  • Aspiratör (davlumbaz) bacalarına takılan koku önleyici ile kötü kokularla daha iyi mücadele edebilirsiniz.
  • Aspiratörü sadece yemek pişerken değil başka zamanlarda da çalıştırarak hava kalitesini artırabilir, evi karbondioksit gibi kirleticilerden arındırabilirsiniz.

Bunlara Dikkat!

  • Aspiratörde daha önce olmayan gevşeklik veya titreme seziyorsanız montaj noktalarını kontrol edin.
  • Aspiratör yangın söndürücü değildir. Ocakta bir şey alev aldığında gazı kesip yangın söndürücü ile müdahale etmeniz gerekir.
  • Aspiratör borusu sıcak olduğu için serçe gibi küçük kuşlar tarafından yuva olarak kullanılabilir, arada bir kontrol şart.

Aspiratör

için 3,791 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aeg (242)
Airfel (25)
Alarko (4)
Alf (5)
Altus (33)
Alveus (1)
Ariston (1)
Arnica (32)
Arçelik (47)
Aura (2)
Baymak (15)
Beko (20)
beyfan (4)
Blauberg (53)
Bosch (127)
Buderus (17)
Chigo (1)
Cucinox (4)
Cvs (42)
DANSE (6)
(2175)
(4)
Dominox (21)
Eminçelik (10)
Esco (2)
Esty (45)
Fankey (4)
Ferre (12)
Ferroli (3)
Funai (1)
Gaggenau (13)
Hemaks (1)
Hibsan (24)
Hiper (2)
Hoover (2)
İtimat (12)
King (16)
Mekappa (5)
Midea (2)
Miele (13)
Motorfan (2)
Pera (1)
Profilo (35)
Raks (11)
Regal (2)
Reina (1)
Roehler (1)
Samsung (2)
Siemens (23)
Silver (76)
Silverline (35)
Simfer (38)
Sinbo (1)
Smeg (1)
Stilevs (32)
Sunny (7)
Süsler (19)
Teka (22)
Termikel (3)
Tizzy (72)
Valy (2)
Ventino (11)
Vestel (18)
Vortice (82)
XPELAIR (11)
Zen (11)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kullanım Şekli

(744)
(463)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(354)
ve üzeri (556)
ve üzeri (628)
ve üzeri (649)
ve üzeri (683)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL