Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Oyun Halısı

için 2.212 sonuç bulundu.

Oyun Halısı

Bir ebeveyn olarak bebeğinizin doğduğu ilk andan beri onun güvenliğini her alanda düşünmek şüphesiz en önemli kaygınız. Onu dışarıdaki risklerden koruduğunuz kadar ev içerisinde başına gelebilecek ufak tefek kazalardan da koruma konusunda alacağınız önlemler biraz da onun güvenliği adına evde edineceğiniz materyallere bağlı. Özellikle bebeklerin yanı sıra çocuklar için de kullanılan oyun halısı farklı modelleriyle kullanıcıların ilgisini bu anlamda çekmektedir. Bebeğiniz için tercih edeceğiniz uygun bir oyun halısı seçimiyle bunu ilerleyen yaşlarında da sorunsuz bir şekilde kullanmasını sağlayacaksınız. Her yaş grubundaki miniklere göre bulunan bu ürünler onların ev içerisinde oyun ihtiyacını karşılarken kaliteli ve konforlu zamanlar geçirmelerine yönelik tasarlanmıştır. Son zamanlarda oldukça ilgili gören bu ürünler bebeğinizin belirli bir yaşa gelene kadarki bilişsel gelişimine olumlu anlamda etki etmektedir. Bebeğiniz ilk hareketlendiği zamanlardan bu yana halılarda sürünme, yuvarlanma gibi bazı faaliyetler içerisinde olabilir. Özellikle emekleme döneminde bu hareketlenme artar ve bebeğiniz artık yeni bir dünyanın kapılarını bir şeylere dokunup ağzına alarak anlamaya başladığı evrede aralar. Bu evrede oyun halıları çeşitli özellikleriyle tam olarak bebeğinizin oyun ihtiyacına yönelik tasarlanmıştır. Bebeğiniz hareket etme eğilimindeyse düşebilme riski her zaman olduğundan gözünüzün önünde olması oldukça normal olacaktır. Bunun yanı sıra halıdaki malzemeleri yutabileceği olasılığına karşın ağzına girmeyecek, büyük parçalı ürünleri tercih etmenizi uzmanlar tavsiye etmektedir. Onun bu alanda geçirdiği süreyi kontrol etmeniz bebeğinizin oyuncaklara ve aynı renkteki objelere fazla maruz kalmasına engel olur. Bu bakımdan bilinçli her ebeveyn gibi sizler de bebeğinizin oyun halılarında geçirdiği zamanı denetleyerek onun dikkatini halıdan ve üzerindeki daha farklı bir şeye yöneltebilirsiniz. Arzu ederseniz Fisher Price oyun halısı modellerine de göz atabilirsiniz.

Bebeğinizin Oyun Arkadaşı Oyun Halısı

Bebeğinizin Oyun Arkadaşı Oyun Halısı

Günün büyük bölümünü evde geçirmek özellikle salgın şartlarında hepimizin alıştığı bir durum oldu. Bu koşullarda bebeğiniz için ev içerisinde en güvenli ve en konforlu yaşam alanını sunmak da siz ebeveynlere düşmekte. Bebeğiniz hareketlenmeye başladığı süreçte eğer evde başka kardeşi yoksa onun hareketlerine duyarlı hareketlerde bulunan bir oyun arkadaşı ihtiyacını iyi bir oyun halısı önerileri doğrultusunda karşılayabilirsiniz. Bu öneriler bebeğinizin içinde bulunduğu aya göre gelişmekte olan bilişsel özelliklerine göre çeşitlenmektedir. Örneğin, bebeğiniz tutma ve kavrama eğiliminin geliştiği bir dönemdeki ay aralığındaysa onun için oyun halılarında daha yumuşakça ve onun dokunduğu zaman cildini kesinlikle tahriş edip kızartmayacağı ürünler tercih edilmelidir. Bu ürünler bebeğiniz ile yakından temas edeceğinden dolayı dikkatlice irdelenerek alınması konusunda fayda bulunmaktadır. Oyun halısı modelleri arasında sizin için en pratik olan oyun halısı kurulumu en kolay olanıdır. Bebeğinizin bulunduğu yaş dönemine göre sesli ya da sessiz oyun halısı oyuncakları tercih edebilirsiniz. Bu onun duyarlı olduğu bilişsel gelişim süreçlerinin daha da ilerlemesinde faydalı olacaktır. Üzerinde alfabeler, sayılar, hayvan resimleri gibi motifler bulunan halılar bebeklerinizin bilişsel gelişimi kadar konforlu bir alanda keyifli vakit geçirmesini de sağlayacaktır. Bu sayede hem zihinsel becerileri gelişecektir hem de evde geçirdiği süre zarfında onun için ayırdığınız alanda güvenli olduğu kadar korunaklı bir şekilde vakit geçirmeye devam edecektir. Bir ebeveyn olarak bebeğiniz için yapacak olduğunuz en doğru tercih onun bilişsel gelişimine en üst düzeyde olumlu etki bırakacak zihinsel aktivitelerin olduğu ürünleri tercih etmek olmalıdır. İşte bu tarz bir ürün sayesinde bebeğinizin oyun haline getirdiği fiziksel ve bilişsel gelişime yönelik günlük hareketlerini gözünüzün önünde her gün kontrol edebileceksiniz. Bebeğiniz için tercih ettiğiniz oyun halısını daima sert malzemelerden uzak ancak gözünüzün önünde bir yere yerleştirmelisiniz. Ek olarak bebek uyku seti modellerine de bakmayı unutmayın.

Çocuk Oyun Halılarıyla Eğlence Zamanı

Çocuk Oyun Halılarıyla Eğlence Zamanı

Çocuğunuzun gelişiminde önemli bir yol olan çocukluk döneminde kendisine yapacağı her katkı ona ileride büyük bilişsel yatırımlar olacaktır. Öyle ki motor becerileri tam olarak gelişmeyen bir bebek nasıl çocukluk döneminde bazı faaliyetlerde zorlanıyorsa çocukluk döneminde de bazı becerilerin gelişmesi son derece önemlidir. İşte bu anlamda çocuk oyun halısı size en büyük yardımcı ürünlerden olacaktır. Bebeklikte zamanının tamamına yakınını geçirdiği bebek oyun halısı bu ürünlerden biraz daha farklıdır. Oyuncaklar belirli aparatlar yardımıyla halıya monte olmayabilir, çünkü artık çocuğunuz emekleme ve yuvarlanma evrelerini çoktan geçmiş olacaktır. Bu da onun yatarak herhangi bir aktiviteden zevk almasını sağlamayacaktır. Çocuklar için tercih edeceğiniz oyun halılarında bir ebeveyn olarak gözeteceğiniz ilk şey halının yapısı ve antibakteriyel olması olmalıdır. Çocuğunuz buna bağlı nedenlerden dolayı sıklıkla hastalanabilir, bazı durumlarda alerji dahi kapabilir. Bu bakımdan onun için en uygun seçimi yapma konusunda işe bu özelliği gözeterek başlamanız gereklidir. Sayfamızdaki pek çok ürün arasında onun için seçeceğiniz uygun oyun halısına çocuğunuzla birlikte karar vermek, ona zaman geçirecek olduğu alanla ilgili belli kararlar alabilmesi konusunda destekçi olacaktır. Oyun alanında hakimiyet her zaman çocuğun olmalıdır. Çünkü sizler onun yalnızca uzaktan bir izleyicisi ve psikolojik anlamda destekçisi olursanız, sizi kendisine uygun iyi bir oyun arkadaşı olacak görecektir ve bu da oyunlarına sizi de dahil etmek isteyerek oyun halısında daha fazla ve verimli zaman geçirecek demektir. Çocuklar için üretilen bu ürünler bebekler için üretilenlerden daha fazla alan kaplamaktadır. Hatta tüm bir odayı desen desen oyun halılarından istediğinizi tercih ederek kaplamanız mümkündür. Bebeğiniz için en doğru oyun halısı ona en uygun oyun halısıdır. İşitsel gelişim ve görsel gelişim gibi iki temel gelişimin yanı sıra bebeğinizin vücudunda bulunan belli kasların da hareket etmesine yardımcı olarak fayda sağlar. Bu ürünler yalnızca bebeğinizin tutmaya yönelik kaslarını değil, kafasını kaldırma hareketinde meydana gelen kafa, boyun ve üst beden kaslarının gelişimini de desteklemektedir. Bu anlamda bebeğinizin burada geçireceği zaman hafife alınmayacak derecededir. Bebeğinizin çok sevdiği bir alan oluşturduğunuz müddetçe burası oldukça konforlu bir alan olarak kalacaktır. Hatta bebeğiniz bundan sonra saatlerinin tamamına yakınını onun için evin diğer kısımlarından daha korunaklı olan oyun halısında geçirebilecektir. İsterseniz cibinlik modellerine de göz atabilirsiniz.

Hareketli Minikler İçin Canlı Bir Alan: Oyun Halısı

Hareketli Minikler İçin Canlı Bir Alan: Oyun Halısı

Oyun halıları veya oyun matları son dönemlerde bebeklerin zihinsel süreçlerinin gelişiminde rol oynadıklarından dolayı sıklıkla aileler tarafından temin edilmek istenen bir üründür. Farklı renklerde ve desenlerde çeşitli ürünler bebeğinizin emekleme dönemiyle beraber hayatınıza girmelidir. Çünkü oyun halıları onun zihinsel gelişimi açısından oldukça faydalıdır. Oyuncaklara dokunup onları çekip tutmaya çalışması kas gelişimini ve hareket kabiliyetini olumlu olarak etkilemektedir. Bu da bebeğinizin hareketsiz bir yaşam sürmeden gelişmesine büyük bir katkı olarak önünüze ilerleyen dönemlerde çıkmaktadır. Bebekleriniz için oldukça eğlenceli aktivitelerden olan oyun halıları aslında tam bir halı değildir. Bir minder üzerine kurulu kollarda bulunan çeşitli renklere ve aydınlatmaya sahip oyuncakların oluşturduğu minik bir alandan bahsediliyor oyun halısı derken. Bu ürünler sizlerin bebeklerinin sağlığını düşündüğü kadar bir bebeğin maksimum ne kadar alanda hareket edebileceğini de düşünerek tasarlanmış ürünler. Bebeğinizin ilgisini çekmesi bakımından çeşitli ışıklandırmaları olan, sesli veya sessiz oyuncaklar oldukça önemli bir bilişsel gelişim unsurları diyebiliriz. Bu rengarenk oyuncakların oyun halısına tutturulmuş olması, bebeğinizin hem görsel ve işitsel duyularına hitap etmesine olanak sağlıyor hem de bebeğiniz onu tutup çekerken ona uzandığı esnada geliştirdiği hareketlerle onun fiziksel gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bunlara ek olarak değinilen bir başka konu da bebeğinizin gelişim süreciyle alakalıdır. Pek çok platformda oyun halısının faydalı olup olmadığı konusunda sıklıkla tartışmalar yaşanmaktadır. Gerekli mi gereksiz mi sorusunun cevabını size bazı koşullar gözetildikten sonra oyun halısı motor becerilerin gelişimi için son derece gereklidir şeklinde verebiliriz.

Bebeğiniz İçin Doğru Oyun Halısı Seçimi

Bebeğiniz İçin Doğru Oyun Halısı Seçimi

Bazı durumlarda bebekler oyun halısında uyuyakaldığı için yumuşak yapısı bebeklerin konforunu düşünerek seçilmiş diyebiliriz. Çünkü bebekler halıya monte edilen nesnelerle zaman geçirirken bir süre sonra dalabilir ve uykuya yenik düşebilir. Bundan dolayı bebeğiniz için doğru bir ürünün seçimi de oldukça önemlidir. Örneğin bebeğiniz için tercih ettiğiniz ürün bir piyanolu oyun halısı ise bu bebeğinizin pek de ilgisini çekmiyor olabilir. Bebeğinizin orada zaman geçirmek için heyecanlanmıyor oluşu bu konuda tercih edeceğiniz ürünlerin biraz da bebeğinizin isteklerine yönelik olduğu konusunda önemlidir. Bu konuda yapılması gereken en iyi şey bebeğiniz için doğru oyun halısına karar verirken biraz da onun bu ürünle karşılaşınca vereceği tepkinin ne olduğunu tartmak olmalıdır. Bunlara ek olarak evinizde veya gündelik hayatınızda bebeğiniz için tercih edeceğiniz hiçbir ürün doğal maddeler dışında bir şeyden yapılmamalıdır. Özellikle sentetik yapıdaki herhangi bir maddeden yapılma ürünlerden onu kesinlikle uzak tutmanız gerekir. Çünkü sentetik yapıdaki herhangi bir ürün bebeğinizin hassas cildinin daha büyük zararlara maruz kalmasının önünü açmaktadır. Buna ek olarak oyun halılarının antibakteriyel olup toz kaldırmayanlarını tercih ederseniz bebeğiniz için yapacağınız doğru seçimlerden birine daha karar vermiş olacaksınız. Bu seçimle birlikte yine halıda gözeteceğiniz bir diğer durum zeminin sertliğini hissettirmemesi konusundadır. Bebeğiniz sert zemine kafasını veya başka yerlerini vurabileceği gibi zeminin soğukluğunu da hissederek hasta olabilir. Ayrıca oyuncakların tutturulduğu kemer aparatı oldukça sıkı ve sağlam bir şekilde oyun halısına bağlı ve minderli olmalıdır. Çünkü bebeğinizden gelen darbeler onun bu aparata her temasında canını yakabilir. Bundan dolayı bebeğinizi yapabileceği her sert darbeden dolayı korumak sizin üzerinize düşen en önemli görevlerden birisi olmalıdır. Oyuncaklar veya aparatın düşme riski olmadığından emin olduğunuz kaliteli ürün seçimi konusunda dikkat etmeniz gereklidir. Bu anlamda seçtiğiniz malzemeleri her yönden iyice gözlemleyip uzmanlarına sorularınızı çekinmeden sorarak almanız önemlidir. Oyun halısı oyuncaklı bir ürün tercih eden ebeveynlerin en sık tercih ettiği ürünlerindendir. Bu anlamda oyuncakların bebeğinizin algısal ve bilişsel gelişimine sağladığı fayda onun reaksiyonlarını geliştirmesine de yol açmaktadır.

İdeal Oyun Halısı Tercihi Nasıl Olmalıdır?

İdeal Oyun Halısı Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Bebeğinizin kendi kendine dönerek, çeşitli hareketlerde bulunarak bir oyun halısına adapte olabileceği minimum dönem 3-4 aylık olduğu dönemdir. Özellikle 6 aya kadar olan süreçte bebeğinizin bu halı üzerindeki objelerle olan etkileşimi kuvvetlenerek motor becerileri gelişecektir. Yeni doğan bir bebeğe alınabilecek en doğru hediyelerden biri oyun halılarıdır. Bu halılar yerde esneyip genişleyebilen ve tabanı minder olan bir ürün olduklarından bebeğiniz için sert bir zemin arz etmez. Minder üzerine aparatla tutturulmuş oyuncaklara kolları ve bacaklarıyla ulaşabilmesi onun temel motor becerilerini geliştirmesi bakımından olabildiğince önemli bir detaydır. Bu ürünler sesli ve masal anlatımlı olarak da bulunmaktadır. Oyun halısı ister araba motifleriyle süslenmiş olsun ister oyuncak bebek motifleriyle süslenmiş olsun bu her yaştan ve cinsiyetten çocuğunuzun ilgisini çekecek ve onunla birlikte zaman geçirmeye hevesli olacak şekilde bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz oyun halıları bebekler için olanlardan daha ince yapıda da olabilir. Bebekler için seçilenler onun bazı durumlarda ev kazalarına maruz kalmaması için çarpmaları önlemesi bakımından çok da ince tercih edilmemektedir. Ancak bu çocuk oyun halıları için geçerli değildir. Çocukluk genç yetişkinlik ile bebeklik arasındaki bir yoldur. Bundan dolayı da çocuğunuz için artık bebekliğinde gözetmeniz gereken her husus konusunda dikkatli olmanız gerekmemektedir. Bu anlamda çocuğunuz evde oyun oynarken geçirdiği zamanın farkına varmayabilir. Bu zamanı da olabildiğince kaliteli yapıda olan bir oyun halısında geçirmesi oldukça önemlidir.

Oyun Halısı Kaç Aylıkken Kullanılır?

Eğer bebeğiniz emekleme döneminde yerlerde sıklıkla vakit geçirmeyi seviyorsa oyun halıları tam da bunun için ideal bir tercih olacaktır. Kimi oyun halılarının rengarenk oyuncaklarıyla birlikte vakit geçirirken bebeğiniz zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaktır. Siz de bu sayede günlük işlerinizi yaparken onun güvenliğini bir yandan düşünme konusunda tetikte olmayacaksınız demektir. Emekleme dönemindeki bebekler için en ideal oyuncaklardan görülmekte olan oyun halıları ayrıca kurulumu oldukça kolay da bir üründür. Yaş gruplarına göre oyuncaklı veya oyuncaksız, farklı desenlere ve özelliklere sahip halılar kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Onun eğlenceli ve keyifli saatler geçirerek psikomotor becerilerinin gelişimi başta olmak üzere, görme ve işitme duyularının gelişmesi dolayısıyla çevreyi keşfetmesi oyun halılarının en önemli faydalarından biridir. Bebeğiniz bu minik oyun alanlarında bulunan ürünlerin yerini bir süre sonra öğrenecektir bu da onun bilişsel gelişimi konusunda yani hafızasının gelişiminde önemli bir nokta olacaktır. Belli bir süre sonra asılı duran objelerin ismini siz söyleyince ona dokunmaya başlaması da bu gelişimin önemli bir parçası olacaktır.

Oyun Halısı Nasıl Kurulur?

Bu dönemde uzanma ve temas etme isteği sürekli bir artış gösterecek ve bu dönem bittiğinde bebeğiniz emeklemeye girmiş olacaktır. İşte oyun halıları bu konuda bebeğinizin yerde geçirdiği zamanı en konforlu şekilde sunmaya yönelik geliştirilmiştir. Oyun halıları tak çıkar özellikli portatif ürünlerdendir. Bir yerden bir yere kolaylıkla taşınabilir olması bu ürünleri tercih ederken sizin kendinizi herhangi bir zorluğa sokmadan kullanmanız konusunda büyük bir avantajdır. Bebeğinizin motor gelişiminin desteklenmesine fayda sağladığından dolayı da aktiviteleri bilişsel ve fizyolojik gelişimi desteklemektedir. Portatif özellikli olması bakımından kurulumu oldukça kolaydır.

Oyun Halısı Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Her yaş grubuna yönelik oyun halıları olduğunu artık hepiniz biliyorsunuz. Bebeğiniz yaklaşık 3 aylık olduğunda ona uygun bir oyun halısı arayışına girmeniz gereklidir. Çünkü bu dönemden sonra bebeğinizde hareketlenmeler artar ve nesne devamlılığı yasası gereği bebeğiniz her daim gözünün önünde olacak bir şeyleri kendisinin bulunduğu yerde istediğinden onun bilişsel ve görsel gelişimi için olumlu bir katkı olur. Bebeğiniz oyuncakları görüp tanıyarak görsel gelişimini bu şekilde desteklediği gibi ona uygun bir oyun halısı müzikli olanlardan seçildiğinde onun işitsel gelişimine de katkı sağlar. İşitsel gelişimin desteklenmesi bebeğinizin duyduğu seslere tepki vermesi gibi durumlar onun duygusal gelişiminde de önemli faydaları olduğunun sinyallerini bize verir. Bu anlamda bebeğiniz tepki verebilmeyi bu oyun halısı oyuncakları sayesinde hızlıca kavrayacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2Stories (2)
4Moms (3)
AcrCiciko (3)
Airycot (2)
Akfil (2)
AkHome (6)
Akova (1)
Anadolu (1)
AquaBebe (1)
Arianna (1)
Artikel (9)
B.TOYS (1)
Babasling (1)
babexi (1)
Babies (20)
Baby 2 Go (3)
Baby Fehn (3)
Baby Jem (31)
BABY TECH (2)
Baby Toys (1)
Baby2go (1)
Babycare (4)
Babycim (9)
Babycom (3)
Babyjem (11)
BabyKept (1)
Babylight (3)
Baveno (2)
Bebeg (5)
Bibaby (3)
Biricik's (1)
Bohcha (2)
Bondigo (24)
Chicco (4)
Clementoni (10)
Comfy (6)
Comfymax (12)
Confetti (7)
Convers (1)
Dede (6)
Dinarsu (2)
Disney (3)
(1304)
Dodo (4)
Dwinguler (1)
Ecocotton (1)
Eks (1)
Elele (2)
Ercbebek (1)
Fideko (2)
Furkan (18)
Galt (2)
Giz Home (5)
Gonk (1)
Güneysan (1)
Hamur (7)
Hobby (1)
Infantino (10)
Infiniti (1)
İvi (1)
İşbir (1)
Kanz (8)
KİDUGA (1)
Kraft (26)
Kujju (1)
Lamaze (2)
Lava Baby (5)
Lorelli (2)
luckymama (1)
Majkabeba (2)
Mamma (116)
Mattel (4)
Miniworld (1)
Mink (1)
Modastra (12)
Moje (14)
Molie (3)
Molly (2)
Norfolk (1)
Ositosi (1)
Parklon (3)
Pilsan (28)
Playgro (42)
Prego (21)
Pukido (1)
Rosemilla (9)
Safemom (6)
Sakar (6)
Sebi Bebe (1)
Sema baby (5)
Skip Hop (4)
Skip-Hop (1)
Sleepy (1)
Sluupy (5)
Soft (4)
Softline (4)
Soley (1)
SVAVA (1)
TAFFYBABY (8)
Taç (1)
Tfk (1)
Tommybaby (1)
Uni Baby (1)
Unigo (3)
Vardem (1)
Wellgro (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(82)
ve üzeri (144)
ve üzeri (161)
ve üzeri (165)
ve üzeri (172)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL