Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Battaniye

için 7,649 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi ailelerin eve yeni bir üye ekleneceğini öğrenir öğrenmez alışveriş listelerine aldıkları ürünlerden belki de en önemlisidir. Bebekler için yapılacak alışverişlerde cilde zarar vermeyen doğal bebek odası tekstil ürünleri seçilmesi son derece mühim bir konudur. Bebek battaniyeleri de genellikle bu konuda geliştirilen bir hassasiyetle üretilmektedir. Zira bebek hassas bir cilde sahip olduğu için her konuda ince eleyip sık dokuyan bir anlayışın geliştirilmesi gerekliliği öne çıkmaktadır. Ayrıca anne ve babalar ailenin yeni üyesini kendilerinden bir parça olarak gördükleri için her şeyin en iyisini ve en güzelini onun için isterler. Dolayısıyla en doğalın ve en güzelin, en kaliteli ürünlerin öne çıktığı bu alanda doğru seçim yapmak son derece önemlidir. Bebekler özellikle ilk doğdukları dönemde günlerinin çoğunu uyuyarak geçirirler. Uyumadıkları sürede de genellikle battaniye sarılı bir biçimde olurlar. Dolayısıyla bir bebek için en önemli şeylerden birisi bebek battaniyesidir. Bebek için büyüyebilmek ve huzurlu olmak büyük oranda uykunun kalitesiyle ilgili bir konudur. Uykuda rahat olan bir bebek dinç ve sevimli olurken daha az huysuzluk yaratarak gününü neşeli bir şekilde geçirir. Bebeğin huzurunu ve neşesini daim kılmak adına başvurulması gereken tekstil ürünleri gözden geçirildiğinde, uyku sürecindeki payı nedeniyle bebek battaniyeleri en çok öne çıkanlar arasındadır. Huzurlu bir uykunun olmazsa olmazı bebek battaniyeleri vücut sıcaklığının ayarlanması konusunda pay sahibi olurken aynı zamanda bebeği oluşabilecek dış etkilerden koruyor olmasıyla da bebeğin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Bebek yetişkine nazaran daha güçsüz bir bağışıklık sistemine sahip olduğu için onu dış etkilerden koruyan bir bebek battaniyesinin seçilmesi çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu nedenle bebek battaniyesi alınırken en sağlıklı ve en konforlu seçimin yapılması gereklidir. Bebeğiniz henüz dünyadaki hiçbir tehlikeyle karşı karşıya kalmamış olduğu için onu korumak ve onun için her zaman en iyisini düşünmek son derece önemlidir. Dolayısıyla söz konusu bebek battaniyesi olduğunda bebeğin hassas cildine uygun olacak tekstil ürünleri kullanılmalıdır. Konforlu bir uykunun parolası konforlu bir battaniye olurken çocukların hızla büyüdükleri bebeklik dönemlerinde daha kaliteli uykunun teminine dikkat etmek gerekir. Bebek battaniyelerinin seçiminde söylenen önerilerin uygulanması son derece önemli olduğu için üreticinin de bu konunun üzerine gerekli çalışmayı yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bebek Battaniyesi Ürün Yelpazesi

Bebek Battaniyesi Ürün Yelpazesi

Sürekli bir devinim içinde olan teknolojinin nimetleri elbette tekstil ürünlerinde de öne çıkıyor. Bebek battaniyeleri hem çevresel faktörlere karşı korumalı hem de güzel bir konfor sunarak rahatlama ve dinlenme konusunda oldukça başarılı opsiyonlara sahip. Bu opsiyonlar ince ya da orta kalınlıkta bebek battaniyelerini, müslin bezi modellerini, ağız mendilli takımları, kışlık bebek battaniyelerini, anti alerjik yeni doğan battaniyelerini ve ekstra yumuşak dokuya sahip bebek battaniyelerini kapsıyor. Bebek battaniyeleri doku, dokuma ve kalınlık odaklı birçok değişiklik gösterebilmekte iken baskı rengi ve benzeri süslemelerle desen varyasyonları da sağlıyor. Özel şekilli, yazı baskılı ve işlemeli seçeneklerin de bulunduğu bu alanda birçok seçenek mevcut. Bebek desenlerle değil konforla mutlu edileceği için genellikle işlevselliği ön plana çıkarak ürünler dikkat çekse de desen ve benzeri noktalarla seçim olanağının çoğaltılması ebeveynleri memnun ediyor. Giydirilebilir bebek battaniyeleri ise farklı uzunluk ve kalınlıkta üretilirken amaçlarına göre çok avantajlı olabiliyor. Penye bebek battaniyeleri mevsime göre tercih yapılabilme olanağını sağlarken özellikle yaz aylarında tercih ediliyor. Pelüş bebek battaniyesi de her mevsim pamuklu yapısı ile rahatlık sağlarken organik yapısı ile öne çıkmaktadır. Bebeği sarmak ve kundaklamak için de kullanılan bebek battaniyeleri genellikle kare şeklinde üretiliyor. Bebek battaniyeleri çok farklı opsiyonlarla ortaya çıkarken sağlığın ön planda olduğu bu noktada ürünler, evdeki günlük döngüde ya da dışarıdaki kullanımda kullanılacak üzere kullanım amaçlarına göre farklı üretim aşamalarından geçmektedir. Dolayısıyla ürünlerin boyutları, özellikleri, desenleri ve renkleri, kumaşları, dikiş yöntemleri ve tarzları ile birbirinden farklı olabiliyor. Çok amaçlı olarak üretilen bebek battaniyelerinden bilinen geleneksel modellere, mevsimlik bebek battaniyelerinden set ve takım halinde satılan alternatiflere dek çok geniş bir ürün yelpazesinin bu alanda sizi karşıladığını söylemek mümkün.

 Bebek Battaniyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek Battaniyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek battaniyesi alırken bebeğin en önemli ihtiyaçlarından birinin temin edileceği düşünülerek iyi araştırma yapmak gerekir. Bebeğin uyku konforunu iyi sağlayabilmek adına dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Bunlardan birisi bebek battaniyesi seçiminde mevsimin ve hava koşullarının dikkate alınmasının gerekliliğidir. Örneğin kışın pamuklu ve sık dokunmuş ürünler tercih edilmelidir. Bebeğin uyku konforunun yanı sıra üşümemesi adına uğraş gösterilmeli, pamuklu ve sık dokunmuş ürünlerin yanı sıra yün veya örgü bebek battaniyesi gibi alternatifler de göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer mevsim yazsa bebeğin terlememesi adına penye battaniyelerin kullanılması daha doğrudur. Bu noktada bulunulan ortam şartlarının dikkate alınması bebeğin vücut ısısının korunması ve hatta nem kontrolünün doğru sağlanması gerekir. Cildin hava alması ter olanağına karşı son derece önemlidir. Bu noktalar geleneksel anlayışta çok fazla dikkate alınmayan prensipler olsa da bebeklerin çok kolay hastalanabildiği göz önünde bulundurulmalı ve hassas bedenlerine daha iyi sahip çıkabilmek adına uğraş gösterilmelidir. Ayrıca bebeğin bir büyüme evresinden geçtiği dikkate alınarak konforlu uyuyabilmesi ve reflekslerinin gelişebilmesi adına battaniye alınırken yumuşak ve hafif ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Bebekler hassas eklem yapılarına sahip oldukları için yumuşak ve hafif ürünlerin eklem ve kemik yapısının gelişiminde sağlayacağı avantaj kesinlikle kullanılmalıdır. Bunlar dışında bebeklerin çok sık terledikleri düşünülürse özellikle yaz aylarında, seyahat sırasında bebek arabası ya da puset kullanılarak taşınırken birden esebilecek rüzgar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu durumla baş edebilmek için alınması gereken önlem, esintilere karşı yedek bir penye battaniye bulundurarak bebeğin vücut ısısını korumaktır. Sözü geçen durumda penye battaniyelerin tercih edilmesi önerilmektedir. Penye battaniyeler bebeğinizin daha çok terlemesine sebep olmayacak hafif dokuda imal edilmiş ürünlerdir. Üstelik penye battaniyelerin hafif olmaları sebebiyle tozlu ya da kirli ortamlarda, rahatsız edici hava koşullarında bebeğin üzerine bırakılarak koruma argümanı olarak kullanıldığı da bilinmektedir. Bebek battaniyesi alınırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de battaniyenin kullanım amacıdır. Mesela kundak için kullanılan battaniyeler başlık bölgesine sahip oldukları gibi boyutlarının normal battaniyelerden daha büyük olduğu da bilinmektedir. Ayrıca sıcak günlerde terletmeme özelliğine sahip olan müslin battaniyelerin hem uyku sırasında hem de kundaklama amacıyla kullanıldığı bilinmektedir. Bütün bunların ekseninde özellikle pamuk kumaşların getirdiği doğallık ile işlenen bebek battaniyeleri kız ve erkek bebekler için farklı renk opsiyonlarıyla bebek battaniyesi Özdilek battaniye sayfamızda sizleri bekliyor.

 Bebek Battaniyelerinde Kumaş Seçenekleri

Bebek Battaniyelerinde Kumaş Seçenekleri

Bebek ciltlerinin yetişkin insanların ciltlerine nazaran çok daha hassas olduğu göz ardı edilemez. Ayrıca uzmanlara göre insan vücudu giyilen kıyafetlerin içinde yer alan materyallerin pek çoğunu emme reaksiyonu göstermektedir. Bu iki gerçek göz önüne alındığında bebek için alınan kazak, zıbın ve benzeri tekstil ürünleriyle birlikte bebek battaniyelerinin de cilde zarar vermeyecek doğal malzemelerden üretilmiş olması konusu üzerinde durularak hareket edilmesi gerekir. Bu konuyla ilgili olarak uzmanların sıklıkla yaptığı tavsiyelere göre bebeklerin vücuduna temas eden ürünlerde en azından üç yaşına dek organik malzemelerle imal edilen ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Bebeğe giydirilen kıyafetlerin yanı sıra bebeğin gün içinde ya da uyku boyunca ağzına ve burnuna temas eden bu ürünlerin tamamen doğal ve organik materyallerle üretilmiş olması son derece önemli. Bu nedenle bebek battaniyesi seçerken zararlı bakterilere ve alerjik unsurlara karşı temkinli olan üretimlere imza atan ünlü markaların ürünlerini tercih etmek, üreticinin kalite standartlarını gözlemlemek son derece önemlidir. Bebek battaniye kumaşı söz konusu olduğunda en çok tercih edilen kumaş türünün pamuk olduğunu söyleyebiliriz. Doğal bir yapıya sahip olması nedeniyle pamuğun nefes alan bir dokuya sahip olması onu bebek battaniyesi satın alırken tercih sebebi yapan unsurlardan biridir. Pamuktan imal edilen ürünler geçirgenliği konusunda yarattığı fark ile yalnızca bebek battaniyesi söz konusu olduğunda değil bebekler için yastık kılıfı ya da yorgan seçerken de tercih edilmesi tavsiye edilen alternatiflerdir. Pamuktan imal edilen ürünlerin yanı sıra yine antialerjik olması ile bilinen akrilik kullanımının da bebek battaniyesi alanında kabul edilebilir alternatiflerden birisi olduğunu söylemek mümkün. Bütün bunların ışığında bebek battaniyelerinde kumaş seçimi yaparken kumaşın hava alıyor olmasına ve bebeğin uyku konforunu karşılıyor olabilmesine dikkat etmek gerekir.

 Bebek Battaniyesi Nasıl Seçilir?

Bebek Battaniyesi Nasıl Seçilir?

Bebeğinizin tüm eşyaları için hassasiyet göstermeniz gerekir, bunun nedeni bağışıklık sistemlerinin güçsüz ve savunmasız olmasıdır. Battaniyeler özellikle vücut ısısını düzenlemede pay sahibi oldukları için bebeğe uygun kumaş ve kullanım metodu sunan battaniyeyi seçmeniz son derece önemlidir. Bebeğin cildini ve vücut ısısını düşünerek almanız gereken bebek battaniyeleri kolayca yıkanabilir formda oldukları surette yıkama işlemini sık gerçekleştirmenizi ve hastalıklardan daha rahat bir biçimde korunmanızı sağlar. Bu nedenle erkek bebek battaniyeleri ve kız bebek battaniyeleri satın alınırken kolay yıkanabilir olmasına, mevsimin ve o anki hava durumunun getirilerine ve bebeğin hassas cildine uyum sağlayabilecek bir tercih yapılmalıdır. Kaliteli materyallerden üretilen tekstil ürünleri bebeğin hassas cildine uyum sağlarken pamuk ipliğinden üretilen yumuşak ürünler bebeklerin cildini tahriş etmiyor olmalarıyla biliniyor. Doğal teknikler kullanılarak üretilen bebek battaniyeleri genellikle sık yıkamaya elverişli oluyor. Bebekleri bakterilerden ve virüslerden korumak için çabalayan ebeveynler böylelikle yıpranma ve eskime gibi problemleri dert etmeden çok yönlü kullanıma açık bebek battaniyeleri ile rahat ediyor. Bu noktada müslin bebek battaniyesi modellerinin el ve ağız bezi, emzirme örtüsü, alt değiştirme örtüsü, güneşlik, kundak gibi birçok amaç için kullanılabiliyor olması önemli. Dolayısıyla herhangi bir bebek battaniyesi alırken dönemin şartlarına ve bebeğin bulunacağı mekanların koşullarına göre hareket etmek gerekirken çok amaçlı müslin battaniyelerin de ayrıca tercih edilmesi gerekiyor.

Bakım ve Kullanım

Bakım ve Kullanım

Emzik, zıbın ve benzeri bebek ürünleri gibi bebek battaniyelerinin de alınır alınmaz yıkanması ve öyle kullanıma geçirilmesi gerekiyor. Bu noktada ürünün etiketinde ya da paketinde yer alan direktifleri uygulamanın gerekliliğini göz ardı etmemelisiniz. Makinede yıkanmaya uygun ürünlerin hangi sıcaklıkta ve kaç dakika yıkanabileceğini öğrenip hareket etmeniz gerekiyor. Bu kurallara uyulmadığında renk ve dokularda meydana gelen bozulmalar problemlere yol açabiliyor. Ayrıca bebek battaniyeleri yumuşak dokulara sahip oldukları için baskılı bebek battaniyeleri de yumuşak dokular üzerine yapılan baskılarla üretiliyor. Dolayısıyla baskılı bebek battaniyelerin baskı bölümüne ütünün temas etmesi birtakım sorunlara yol açabiliyor. Diğer çamaşırlarda olduğu gibi bebek battaniyelerinin de orijinal rengin korunabilmesi adına yıkama yaparken benzer renklerle birlikte atılması gerekiyor. Hatta bebek kıyafetleri ile yetişkin kıyafetlerini ayrı yıkamaya özen gösterenlerin mevcut olduğunu biliyoruz. Daha sert dokulara sahip olan bazı yetişkin kıyafetleri bebek ürünlerine zarar verebiliyor. Bunun dışında işlemeli veya nakışlı olarak üretilen bebek battaniyeleri bazen makinede verimli yıkamaya tabii tutulamıyor. Dolayısıyla nakışlı ve işlemeli bebek battaniyelerinin elde yıkanması gerekebiliyor. Bebek battaniye süslemeleri genellikle annelerin dikkatini çekse de seçim yaparken yıkanma prensiplerini iyice gözden geçirmek çok önemli bir konu. En güzel bebek battaniyeleri bebeğin rahat edebildiği ve yıkanma gibi işlemlerin kolay yapılabildiği seçenekler olarak biliniyor. Sayfamızdan Nipperland battaniye seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Hangi Programda Yıkanır?

Bebek battaniyeleri farklı doku ve kumaş seçeneklerinden oluşabildikleri için yıkama programında kesin bir genelleme yapmak doğru olmasa da genelinin yumuşak dokuya sahip olmasından yola çıkılarak birkaç öneri yapılabilir. Eğer makinenizde “narin yıkama programı” varsa 40 derece seçilerek bu programdan verim elde edilebilir. Her surette yumuşatıcılar büyük rol oynarken makinenizin programları böyle bir özelliğe sahip değilse elde yıkama yoluna gidilebilir. Sentetik ve pamuklu battaniyelerin yıkanmasında 30 ila 60 derece arasında bir yıkama programı önerilirken bebek battaniyelerinin genellikle elde yıkanmasının iyi bir tercih olacağı söylenmektedir. Ancak yine de bebek battaniyesi yıkanırken kesinlikle ürün paketinde ya da ürün etiketinde yer alan direktifler izlenerek hareket edilmelidir. Aksi bir tutum yumuşak ve hassas bir ürün olan bebek battaniyenizin deforme olmasına, hatta kullanılmaz hale gelmesine sebep olabilir. Dolayısıyla her tekstil ürününde yapmanız gerektiği gibi bebek battaniyelerinde de üreticinin sunduğu normlar izlenmelidir.

Bebek Battaniye Modelleri Nelerdir?

Bebek battaniyeleri genellikle kare şeklinde üretilir. Bebeği sarmada ve bebeği kundaklamada en avantajlı şekil budur. Yeni doğan bebekler için kullanılabilecek en küçük battaniye boyutu 75x75 cm olarak belirlenmiştir. Bebek biraz daha gelişme gösterdiği zaman bebek battaniyelerinin ideal boyutu olan 90x90 cm olan alternatif kullanılır. Genellikle kare olan bebek battaniyelerinin nadiren dikdörtgen türevleri de bulunabiliyor. Çoğunlukla 75x85 cm ve 75x95 cm dolaylarında olan dikdörtgen battaniyelerin 100x120 gibi türevleri de bulunabiliyor. Bebek battaniyesi modelleri müslin bebek battaniyesi, örgü bebek battaniyesi, nohut bebek battaniyesi, vizon bebek battaniyesi gibi birçok seçeneği kapsarken kullanım amacına ve yerine göre farklı türevler farklı markalar tarafından imal ediliyor. Sayfamızda onlarca markanın yaklaşık yirmi farklı renkte ve birçok kumaş çeşidi ile üretilmiş bebek battaniyesi modelleri bulunuyor. Çeşitlerin fazla olması zaman zaman ebeveynlerin kafasını karıştırsa da bebek için en uygun olanını seçebilmek için çok fazla seçeneğin bulunması büyük bir avantaj.

Bebek Battaniye Renkleri Nelerdir?

Bebek battaniyeleri alanında ürünler çok fazla renk olanağına sahip. Genellikle kız çocuklar için pembe, erkek çocuklar için mavi renkler tercih edilse de artık bu geleneksel anlayışın biraz daha önüne geçildiği için renk olanaklarının arttığını söyleyebiliriz. Örgü battaniyeler genellikle iki ya da daha fazla renkten meydana gelirken pamuk, triko ya da viskon gibi battaniyelerde tek renk kullanıldığını görebiliyoruz. Pembe, mavi, beyaz, ekru, gri, sarı, bej, yeşil, kırmızı, kırık beyaz, kahverengi, lacivert, mor, turkuaz, turuncu, siyah, bordo ve hatta altın renginde bebek battaniyelerinin mevcut olduğunu söylemek mümkün. Bütün bu renklerde üretilen bebek battaniyeleri modellerine bebek battaniyeleri sayfamız üzerinden ulaşabilir, seçiminizi renk varyasyonları arasından tercih yaparak rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Özdilek (139)
Golden (22)
Nipperland (14)
Bebelive (241)
Sema Bebe (136)
Tomuycuk (103)
Sema baby (86)
Ecocotton (83)
Taç (78)
caramell (72)
LUCKKA (71)
Poetree (70)
Sevi Bebe (66)
AndyWawa (61)
2Stories (60)
Bebecix (52)
Funna Baby (52)
Majkabeba (47)
Bebeg (46)
Elitte Fit (45)
Bibaby (43)
Aziz Bebe (41)
Miela Kids (41)
Mayoral (35)
MOLLIA (30)
Mycey (30)
Merinos (29)
babexi (26)
Sebi Bebe (24)
Bimini (23)
Miniworld (23)
Mora (23)
Toms Elia (23)
Babydola (22)
Civil (22)
Soley (22)
Bebepan (21)
Baby Jem (20)
Diri Gold (20)
Baby Home (18)
F.S.Baby (17)
Beberotti (16)
Mini Damla (16)
Aybi Baby (15)
Dinarsu (15)
Lunanino (15)
Fulya Kids (14)
Kujju (14)
Sesli (14)
Sevil Bebe (14)
Yataş (14)
Ak Home (13)
Eda Baby (13)
Molly (13)
MooieBabys (13)
Aden+Anais (12)
Bebinya (12)
Gazzal (12)
Moje (12)
Picky Baby (12)
Kiddo (11)
Modastra (11)
Sesli Home (11)
Sydney (11)
Bahar (10)
Disney (10)
Myquala (10)
Bebefox (8)
Bebessi (8)
Bebişim (8)
MİNK (8)
Nilakids (8)
Peraluna (8)
4Moms (7)
Babyjem (7)
Bebetto (7)
Konfor (7)
Tuyy (7)
Zuppers (7)
Babymio (6)
BeSafe (6)
Jaju Baby (6)
Laressa (6)
My Baby (6)
Tiny Lamb (6)
Vip (6)
Ayça (5)
Babyneo (5)
Recos (5)
İlkcemre (5)
Baboo (4)
Baby Care (4)
Babylight (4)
Baveno (4)
Bliss (4)
Mink (4)
NEKO (4)
Rosemilla (4)
Sleepy (4)
TAFFYBABY (4)
Adaliko (3)
BERSELÜX (3)
Bebesi (3)
Clasy (3)
Cottonbox (3)
Danışan (3)
Dormina (3)
EgeBaby (3)
Medela (3)
Rose Mose (3)
U.S POLO (3)
Wee Baby (3)
banndu (3)
Aniij (2)
AquaBebe (2)
Armada (2)
Bebekish (2)
Biobaby (2)
Capps (2)
Cem (2)
Chicco (2)
Doqu Home (2)
Flexi (2)
Maxi Baby (2)
Maya Baby (2)
Mordesign (2)
Mou Moshi (2)
Mynest (2)
NAZAR (2)
Poky (2)
Sarev (2)
bebekevi (2)
Abc Baby (1)
Adore (1)
Angelcare (1)
Arba Baby (1)
Ari (1)
Arzum (1)
Babies (1)
Baby Life (1)
Baby Rose (1)
Baby&plus (1)
Bebedom (1)
Bebelac (1)
Bebexi (1)
Bibebe (1)
Biricik's (1)
Buggi (1)
By Baby (1)
Ciccim (1)
Cuski (1)
Eti (1)
Evy Baby (1)
Fertelli (1)
Fideko (1)
Graco (1)
MAKİ (1)
MYWISH (1)
Metalia (1)
Myway (1)
Nazbaby (1)
Ninikids (1)
Othello (1)
Owli (1)
Penelope (1)
Pepee (1)
Prego (1)
Rinse (1)
Sen Baby (1)
Setay (1)
Seçen (1)
Soft (1)
Star Baby (1)
Tril (1)
Unimet (1)
Usbedding (1)
Yünteks (1)
Özlem (1)
(4231)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(272)
ve üzeri (346)
ve üzeri (360)
ve üzeri (366)
ve üzeri (377)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL