Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Lamba & Abajur

için 929 sonuç bulundu.

Bebek Odası Lamba ve Abajur

Lamba, aydınlatma amacıyla kullanılan bir ışık şeklidir. Abajur ise ışığın doğrudan değil de daha loş yansıması için siperli olarak kullanılan bir aydınlatma ürünüdür. İkisinin de temelde amacı aynıdır. Işık vermek asıl amaçlarıdır. Bebek odaları içinde ışık önemli bir araçtır. Tamamen karanlık veya tamamen ışıklı bir bebek odası bebek için olumsuz etki oluşturabilir. Bu yüzden bebek odası için lamba ve bebek odası için abajur kullanımı mantıklıdır. Hem bebeğin göz sağlığı hem de ruh sağlığı açısından doğru olan ışık seçimi yapmak için birçok seçenek mevcuttur. Geceleri odalar karanlık olduğundan bebeğin bu kadar karanlıkta kalmaması için abajur ve lambanın dışında bebek odası gece lambası modelleri kategorisinden de biri tercih edilebilir. Ayrıca aydınlatma tercihlerinin bazıları bebek odalarında süs olarak da kullanılmaktadır. Buna bir örnek olarak son dönemlerde oldukça popüler olan bebek odası led lamba modelleri gösterilebilir. Bebek odalarının girişlerinde ya da beşiklerin üstünde dekorasyon ürünü olarak tercih edilmektedir. Verdiği hafif ışık ve şık görüntüsüyle son dönemlerin popüler ürünüdür. Bu gibi birçok ürüne ulaşmak isterseniz ürün sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Uykunun Önemi ve Doğru Işık Seçimi

Uykunun Önemi ve Doğru Işık Seçimi

Bebeklerde uyku, gelişim açısından oldukça önemlidir. İyi bir uyku çekmek bebeklerin hem bedensel hem de zihinsel olarak gelişimlerini sağlayacaktır. Vücut saatlerinin doğru çalışmasını sağlamak gelişim için oldukça mühim olan bir konudur. Bebeklerin uyku sıkıntıları yaşaması zihinsel gelişimin zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden uyku, tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de oldukça önemlidir. Bebekler günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirirler. Eğer bebeklerinizi karanlık bir ortamda yatırmak istemiyorsanız ama aynı zamanda gözleri karanlığa da alışsın istiyorsanız bebek odası gece lambası modellerinden birini de kullanabilirsiniz. Ya da geceleri uyanan bebeklerinizin ışık yüzünden uykusunun bölünmemesini istiyorsanız loş ışıklı lamba veya abajur tercih edebilirsiniz. Böylelikle bebeklerinizin yüzüne aniden çarpan bir ışık olmayacak ve uykuları açılmayacaktır. Hem de gözlerine gelen ani ışıklar yüzünden rahatsız olmayacaklardır. Işık konusu çoğu yetişkin için ne kadar önemsiz gibi görünse bile aslında oldukça önemlidir. Çok parlak bir ışık yetişkinlerin gözüne bile zarar verdiği gibi bebeklerde daha kötü sonuçlar doğurabilir. Bundan dolayı ışığın parlaklığı ve rengi de seçim yaparken üzerinde durulması gereken ama çoğu kişinin çok da üzerinde durmadığı ama mühim olan bir konudur. Çok parlak ışıklar yetişkinlerde göz tansiyonu, migren gibi birçok hastalığı tetiklerken bu durum bebeklerde daha ciddi rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Gözlerimizin arkasında bulunan ve vücut biyolojik saatini ayarlayan önemli bir bölüm vardır. Bu bölümün uyarılmasını sağlayan yapı ise ışıktır. Yani ışığın önemi sandığımızdan çok daha fazladır. Eğer bebeklerinizin odası doğal bir ışık kaynağına bakmıyorsa doğala yakın bir kaynak kullanılması gerekmektedir. Bu ışık kaynağı sayesinde bebeğiniz gece-gündüz ayrımını yapabilecektir. Ayrıca bebekler ışık kaynaklarına bakmaya çok meraklıdırlar. Uzun süre bakacakları ya da istemeden maruz kalacakları zararlı ışıklar olumsuz etki yaratabilir. Bu yüzden doğru ışık seçimi de oldukça önemlidir.

 Bebek Odası Aydınlatma Tavsiyeleri

Bebek Odası Aydınlatma Tavsiyeleri

Bebek odaları, ailenin küçük üyeleri için hevesle hazırladıkları odalardır. Bu odalara konulacak eşyalar oldukça önemlidir. Çünkü bebekler emekleme dönemi ve ileri süreçlerinde oldukça meraklı bir döneme giriş yaptıklarından ve özellikle belli bir dönemde eşyalarla arayış içerisine girdiklerinden koyulacak küçük bir eşyanın bile önemi büyüktür. Aydınlatma eşyaları da bu önemli eşyalardan biridir. Bebeklerin gece-gündüz farkını anlayabilmeleri için özenle seçilmesi gereken bu eşyalar ebeveynlerin seçimlerine göre değişkenlik gösterebilir. Aydınlatma çeşitlerinden seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan biri aydınlatmanın daha doğrusu ışık kaynağının gücüdür. Parlaklığı yüksek olan sert ışık dediğimiz kaynaklar bebeğiniz için olumsuz etki oluşturabilir. Böyle durumlarda ışığın etkisini azaltmak için ya loş ışık ya da tek bir ışık kaynağı yerine gece lambaları kullanılabilir. Çünkü bebekler ışık kaynaklarına odaklanacaklarından onların gözüne zarar vermeyecek bir ışık seçimi yapılmalıdır. Bu yüzden ailelerin tercihi loş ışıktan yana olmaktadır. Ayrıca ışık kaynağının yeri de oldukça önemlidir. Bebeklerin gözüne direkt ışığın çarpmayacağı bir yere konulması önerilir. Böylece bebekler ışığın nereden geldiğini bilemeyeceklerinden odaklanamayacaklardır. Işık kaynağı ise bebeğin yüzüne çarpıp gözlerine zarar vermeyecektir. Aslında bunlar çokça dikkat edilmeyen ama bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkileyen etkisi büyük küçük detaylardandır. Bir başka aydınlatma önerisi ise aydınlatmanın yeri ile ilgilidir. Bebekler belli bir dönemde arayış içinde olduklarından çevrelerindeki tüm eşyalara dokunma ve ağızlarına alma ihtiyacı hissederler. Bu yüzden ışık kaynağınızın kendisini veya düğmelerinin bebeklerin ulaşamayacağı bir yerde olması önerilir. Özellikle abajur gibi nesnelerin bebeklerin ulaşamayacağı yüksekliklere veya alanlara konulması gerekmektedir. Bebeklerin odalarına abajur koymak isteyen aileler bebek odası ayaklı abajur modellerini tercih edebilir. Ya da normal abajur modellerinden alıp bebeklerin ulaşamayacakları bir yere koyabilirler. Böylece bebekler ellerini alamayacak ve herhangi bir kaza durumu da gerçekleşmeyecektir. .

 Bebek Odası Aydınlatma Modelleri

Bebek Odası Aydınlatma Modelleri

Bebek odaları için birçok aydınlatma modelleri mevcuttur. Bu modellerin seçimi ebeveynlerin tercihlerine göre değişmektedir. Amaç bebeğin gözüne zarar vermeyecek en iyi aydınlatmayı seçmektir. Böyle durumlarda ebeveynler ya loş ışık tercih ederek bebek odası tavan lamba modellerinden kullanırlar ya da birden fazla gece lambası kullanarak bebek odalarını hafif ışıkla aydınlatırlar. Ama oda tamamen ışık almayan bir odaysa bebeklerin gece-gündüz farklarını öğrenebilmesi için hem doğal ışıklı bir lamba hem de bölgesel aydınlatma tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece gündüz olduğunda doğal ışıklı lamba gece olduğunda ise bölgesel aydınlatma lamba kullanılarak aradaki fark belirtilir. Bölgesel lamba dediğimiz aydınlatmalar, belli bir noktayı aydınlatan ve asıl amaçları o noktanın göz önüne çıkmasını sağlayan lambalardır. Geceleri kullanılabilir. Süslü veya sade çeşitleri vardır. Örneğin bebek odası bulut lamba modelleri çokça tercih edilen bir modeldir. Bebeklerin hoşuna gidebilecek hafif ışıklı beşiklerin üzerine koyulabilecek şekilde modelleri bulunmaktadır. Bu lambalar aşırı bir ışık vermemekle beraber gece hafif bir ışık isteyen aileler için idealdir. Ama tek başına yeterli değildir. Aynı şekilde gece lambası modelleri de oldukça tercih edilen ama tek başlarına aydınlatma konusunda yetersiz kalan modellerdendir. Bu tür lambaları çoklu kullanarak yeteri ışığa sahip olabilirsiniz. Ya da hem gece lambası hem de tavan lambası kullanabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz saatte ihtiyacınıza uygun ışık şekline göre açıp kapatabilirsiniz. Bütün bebek odası lamba modelleri kategorisine bakmak ve kendinize uygun aydınlatma modelini satın almak için sayfamızı inceleyebilir ve kendinize uygun aydınlatma modelini kolayca satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2Stories (1)
Abc Baby (2)
abentiny (2)
AcrCiciko (1)
Adetto (1)
Akfil (1)
Akimba (1)
Aloe (1)
Angel (1)
Avanos (1)
Aybi Baby (3)
Baseus (8)
Bebetti (1)
Beurer (1)
Bndeco (7)
CASTELLO (2)
Chicco (2)
Cuddledry (1)
Dhink (7)
Disney (2)
(587)
Funna Baby (55)
Mima (1)
MYWISH (7)
Petrix (1)
Star (1)
Star Baby (1)
Star Wars (2)
Switel (1)
Süsle (1)
Tarçın (1)
Tomy (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(27)
ve üzeri (36)
ve üzeri (41)
ve üzeri (42)
ve üzeri (47)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL