Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Beden

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Ürün Türü

Başka bir kelime deneyin

Ürün Adedi

Başka bir kelime deneyin

Kilo

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bebek Bezi

için 2,645 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bebek Bezi

Ebeveynler bebekleri için en iyi bezi seçmek isterler ve bu aşamada akıllarda birçok soru oluşabilir. Piyasada çok fazla sayıda bebek bezi markası, çok farklı çeşitler ve beden numaraları bulunur. Hangi bezin hangi dönemde, neden ve nasıl tercih edileceği konusunda bilgi sahibi olmak isteyen ebeveynler bu konuda araştırma yaparken başka kullanıcılar tarafından yapılan bebek bezi yorumları da önem kazanır. Bebek bezi tercihi yapılırken şüphesiz en önemli konu, bezin bedenidir. Bebeğin yaşına ve kilosuna uygun olan bez belirlendikten sonra, farklı model ve markalar arasında tercih yapılabilir. Her modelin de kendine has özellikleri olduğundan ve bezin materyalinden emiciliğine kadar değerlendirilmesi gereken birçok özelliği olduğundan, bu süreç ebeveynler tarafından zorlayıcı olabilir. Ayrıca günümüzde en yaygın olarak kullanılan bez türü olan tek kullanımlık bezler, bebeklere pişik yaptıkları, rahatsızlık verdikleri konusunda eleştirilebilmektedirler. Ancak bebeğin rahatlığının optimum seviyede olması için bezi doğru sıklıkta değiştirilirse ve özellikle de doğru beden ve numaradaki bez kullanılırsa, bebek herhangi bir sorun yaşamayacaktır. Çevreye duyarlı olan bebek bezi markalarının, sürdürülebilir üretim politikaları bile son yıllarda önem kazandığı için ebeveynler hakkında bilgi sahibi oldukları, kaliteli ve güvenilir ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Eğer ebeveynler yıkanabilir bebek bezlerini tercih edecekse, bezlerin yıkanması için de belli bir süre gerekli olacağından, en fazla 2 - 3 günde bir yıkama gerektirecek kadar sayıda bez olması kolaylık sağlayacaktır. Daha az sayıda bez, sürekli yıkama ihtiyacı gerektireceğinden günün kullanımı açısından kısıtlayıcı olur. Bir bebeğin bezinin günde on kez değiştirilmesi gerekebilir. Ebeveynlerin gün içinde bu kadar sık yapacağı bir işlem ve çok kullanacakları bir ürün hakkında mümkün olduğunca bilgi sahibi olması, henüz pratikte çok deneyimli olmasalar da onlara yardımcı olacak ve cesaret verecektir.

Bebek Bezi Satın Alma Adımları

Bebek Bezi Satın Alma Adımları

Bezin ergonomik olması, yani bebeğin bedenine uygun olması ve bebeğin boy ve kilo gibi beden özellikleri ile denklik göstermesi önemlidir. Bebek bezinin kalınlığı, bez değiştirilene kadar çok fazla sıvı emeceği için, bebeğe olumsuz bir deneyim yaşatır. Bebek bezinin doğru sıklıklarda değiştirilmesi, uzun süre bekletilmemesi ve her zaman ince yapıda olan bezlerin tercih edilmesi daha doğrudur. Ancak bezin emiş gücü, kalınlığı ile doğru orantılı olmak zorunda değildir. Kullanışlı bir bebek bezi hem ince yapılı olmalı hem de bezin emiş gücü yüksek olmalıdır. Çünkü bebeğiniz çişini yaptıktan sonra hemen emilmeyen sıvı bebeği rahatsız eder ve pişik, kızarıklık gibi sorunlara yol açar. Hava alabilen yapıdaki bezlere alışveriş sırasında her zaman öncelik verilmelidir. Yan bantlar, bezin bebeğin üzerinde sabit durmasını sağlayacak en önemli yapı olduğundan, bantların güçlü olması önemlidir. Bebeğin belinden kayan ya da yapışma gücünü bir- iki yapışmada kaybeden bezler kullanışlı olmayacak ve israfa yol açacaktır. Bebek bezinin yapısı her zaman yumuşak olmalı ve tercih bu yönde yapılmalıdır. Son derece hassas olan bebek cildi, sert yapıdaki herhangi bir materyali tolere edemez ve zarar görebilir, tahriş olabilir. Bebek bezi fiyatları marka ve modellere göre çok değişiklik gösterse de, yüksek fiyatlı ürünler her zaman en kaliteli ürünler olmayabilir. Ürünün özellikleri incelenmeli ve karar o doğrultuda verilmelidir. Öncelikle bebeğin konforlu olacağından emin olunmalı, sonra da ebeveynler bütçelerine göre doğru markayı ve bezi seçmelidir. Bez satın alırken çok fazla sayıda bezi tek bir markadan almak yerine, sürekli büyüyen ve gelişen bebeğinizle farklı markaları denemelisiniz. Özellikleri ve fiyatı size en uygun olan bezi bulmak için bebek bezi ve ıslak mendil çeşitlerini denemekten çekinmeyin.

Bebeğinize Uygun Bebek Bezi Bedenleri

Bebeğinize Uygun Bebek Bezi Bedenleri

Yıkanabilir bezlerdeki beden seçenekleri, tek kullanımlık olanlara göre daha az olduğundan, tek kullanımlık bezlerin bedenleri arasında seçim yapmak biraz daha zor olabilir. Bebek bezleri bebeklerin yaşına ve kilosuna bağlı olarak farklı bedenlere ayrılmıştır. Bebeğe uygun olmayan bez tercih edilirse, kullanım sırasında verim alınamayacak hem bebek hem de ebeveyn için rahatsızlık oluşacaktır. Bebeğin bedenine ve ağırlığına uygun olan bez sıkma, sızıntı gibi rahatsızlıkların önüne geçer. Ancak bu özellikte olmayan bez de problemlere yol açar. Bebekler şikayetlerini ve huzursuzluklarını rahatça dile getiremedikleri için onların hangi bezde rahat edebileceğini araştırmak ve onlara en iyi ürünleri satın almak, ebeveynlerin sorumluluğudur. 2 - 5 kg olan, yani henüz yeni doğmuş bebekler için bezler 1 numara, 4 - 8 kg bebekler için ise bebek bezi 2 numara olarak satın alınmalıdır. 1 numara olan bebek bezi yeni doğan bezi olarak da adlandırılır. Biraz daha büyümüş olan ve altıncı ya da yedinci aylarına giren, 6 - 10 kg ağırlığındaki bebekler için 3 numara bebek bezi kullanılır. 9 - 14 kg ağırlığındaki bebekler için 4 numara bebek bezi, 10 -15 kg ağırlığındaki bebekler için 4+ numara bez kullanılmaya başlar. 4+ olarak geçen beden, 4 ve 5 numara arasında olduğundan, bebeğinizin gelişimine göre 4 numaralı bedeni kullanmaya devam edebilir ya da direkt olarak 5 numaraya geçebilirsiniz. 12. aydan itibaren bebeklerin bez bedenleri daha az farklılık gösterebilir. 11 - 16 kg ağırlığındaki bebekler için 5 numara bebek bezi, 13 - 18 kg ağırlığındaki bebekler için 6 numara bebek bezi, 15 kg üzerinde olan bebekler için de 7 numara bebek bezi kullanılması uygundur. Bebekler kısa süre içinde emeklemeye ve kendi kendine hareket ederek oyun oynamaya başlar. Bebeğinizin hareketlerinin kısıtlanmaması, istenmeyen kazalar da olmaması için bebek bezinin sıkı ya da bol olmaması, bebeği rahatsız etmemesi, sızıntıya yol açmaması önemlidir.

Bebek Bezi Seçiminde Önemli Noktalar

Bebek Bezi Seçiminde Önemli Noktalar

Bebek bezi, yeni bebeklerini dünyaya getiren aileler için ihtiyaçlar listesinin başında gelir. Bir bebek tuvalet alışkanlığı edinene kadar yaklaşık 3500 tane bez kullanmak gerekecektir. Bu sebeple bebek bezi hediyelik olarak da çok ince bir düşüncedir ve aileleri gülümsetir. Ancak kaliteli bir bebek bezinin sahip olması gereken belli başlı özellikler vardır. Bebek bezi satın alınırken bu noktalara dikkat edilmesi bebeğin rahatlığını ve sağlığını ilgilendirdiği için ebeveynler mümkün olduğunca hassas davranmalıdır. Bebeğin beslenmesinden sonra en önemli olan belki de ikinci şey, evde sürekli hazırda temiz bezinin bulunmasıdır. Paketlerin üzerinde yazan bebek bezi numaraları önemlidir. Çünkü bez alırken dikkate alınacak ilk nokta bebek bezinin bedenidir. Doğru bedendeki bebek bezi, bebeğin belini sarmalı ancak iz bırakacak şekilde sıkmamalı ve kızarıklığa yol açmamalıdır. Bel kısmına bir - iki parmak sokulabiliyorsa, bezin bedeni doğru demektir. Büyük beden bez kullanıldığında, bez daha fazla sıvı emebileceği için, bebeğin belinden düşebilir. Yine büyüklük olduğu için bacak kısımlarından da boşluklar kalabilir ve bez sızdırma yapabilir. Aynı şekilde küçük beden bir bez de bebeğin belini ve bacaklarını sıkacak ve onda huysuzluk yaratacaktır. Markalar arasında ufak değişiklikler olsa da bebek bezleri genellikle 1 ve 7 numara arasında değişiklik gösterir. Yeni doğan bebekler çok hızlı büyüdükleri için sadece birkaç hafta içinde bir üst numara beze geçmek gerekecektir. Bu sebeple ilk alışverişleri yaparken çok fazla sayıda bezi stoklamanıza da gerek yoktur. Yeni doğan bebekler günde yedi bezden on bezer kadar kullanma ihtiyacı duyabilir. Ebeveynler de alışveriş planlamalarını bu çizelgeye göre yapabilirler. Farklı bez modelleri, gelişen ve hareket etmeye başlayan bebeklere rahatlık, ebeveynlere de kolaylık sağlayacaktır. Örneğin külot bez modelleri, bantlı olmadıkları için düşme riskleri yok denecek kadar azdır. Yürümeye ve oynamaya başlayan bebekler, bantların açılması gibi bir sorun olmadan rahat ve hafif bir şekilde günlerine devam edebilirler.

Konforlu Bebek Bezi Yapısı

Konforlu Bebek Bezi Yapısı

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan ve yıkanabilir bezlere göre çoğu zaman tercih edilen tek kullanımlık bezlerin yapıları genelde birbirine benzer. Bezlerin en önemli özelliği, kapatılmalarını ya da bağlanmalarını sağlayan bantlarıdır. Birçok marka, bezlerde, halk arasında “cırt cırt” olarak da adlandırılan Velcro bantları kullanır. Bu bantlar açılıp kapandıkça yapışma güçlerini kaybetmez. Böylece bebek pudrası ya da kremi bulaşırsa, bezin bantları fonksiyonunu yitirmez. Bebek bezinin bel kısmında ayarlama yapmanız gerekiyorsa ya da bebeğin altını kirlettiğini düşünüp bezi açtıktan sonra değiştirmeye ihtiyaç olmadığını görürseniz, cırt cırtlı bantları tekrar kapatabilirsiniz. Bezlerin bacak kısımları, sızıntıları önlemek için lastikli olur. Bazı bezlerin iç kısımları pişikleri önlemek için losyonlu özellikteyken, bazıları da hafif parfümlü ya da kokulu olabilir. Losyonlar bebeğin cildinin kurumasını önler, nemli ve yumuşak kalmasına yardımcı olur. Ancak çok fazla parfümlü ya da ek maddeli olan bezler bebeklerin cildini tahriş edebilir. Bazı bebeklerin bu tür maddelere karşı alerjisi de olabilir. Bu sebeple ebeveynlerin bu konuya dikkat etmesi önerilir. Parfümlü bezler de bebekten çok ebeveynlerin yararına olduğundan yine bebeğin rahatı düşünülerek o yönde tercih yapılmalıdır. Bezlerin ağ kısmında ekstra emici materyaller bulunur. Böylece bebeğin bezi değiştirilene kadar cildi atıklarla daha az temas eder. Çeşitli bez markalarında bezin ıslaklığını gösteren indikatörler de bulunur. Bez değiştirilmesi gerektiğinde renk değiştiren bu indikatörler, bebeğin altını ıslanmış mı diye kontrol ederken onu sıklıkla rahatsız etmenin önüne geçmek için kullanışlı bir özelliktir. Bazı bebek bezi markaları yeni doğan modellerinde, göbek kısmında oyuntu olan alternatifler sunar. Böylece göbeği henüz iyileşmekte olan bebekler için ekstra konfor sağlanır. Üstü kapanmayan ve açıkta kalan göbek bağı daha hızlı kurur ve daha kolay iyileşir. Ancak göbek oyuntusu olmayan bezleri de ebeveynler göbek kısmını aşağıya katlayarak kullanabilmekte ve herhangi bir sorun yaşamamaktadır. Sayfamızdan Sleepy bebek bezi seçeneklerine bakabilirsiniz.

Yıkanabilir ya da Tek Kullanımlık Bebek Bezi Arasında Seçim

Yıkanabilir ya da Tek Kullanımlık Bebek Bezi Arasında Seçim

Bez atıklarının çevreyi olumsuz etkilemesi istenmeyen bir durumdur. Tek kullanımlık bez üreten markaların sürdürülebilirlik politikaları olsa da bazı ebeveynler yıkanabilir bebek bezi kullanmak isteyebilir. Ancak tek kullanımda atılmayan ve içine emici pedler yerleştirilen ve yıkandıktan sonra tekrar kullanılan bez türleri tercih ediliyor olsa bile, ebeveynler kendilerini köşeye sıkışmış hissetmemelidir. Evden çıkıldığında ya da uzun seyahatlerde, tek kullanımlık bezlerin çantada bulundurulması ve kullanılması hem bebek için rahatlık hem de ebeveynler için kolaylık sağlayacaktır. Tek kullanımlık bezlerin üretiminde kullanılan bazı kimyasal maddeler, ebeveynleri sağlık açısından endişelendirmektedir. Tek kullanımlık bezlerin içinde sıvıyı emen kristaller bulunur. Bu da bezlerin sıvıları bebeğinizin cildinden daha uzun süre uzak tutacağı anlamına gelir. Uzmanlara göre bebekler bu bezlerde, yıkanabilir olanlar göre, rahatsızlık yaşamadan daha uzun süre durabilir. Yani önerilere göre gün içinde yıkanabilir bezleri tercih ederken, daha az değiştirme yapacağınız gece saatlerinde yine tek kullanımlık bezleri tercih edebilirsiniz. Yıkanabilir bebek bezlerini tercih eden bazı ebeveynler, özellikle tuvalet alışkanlığı edinme çağındaki çocuklarda bezlerin faydasını gördüklerini belirtir. Tek kullanımlık bezler sıvıyı daha hızlı emdikleri için çocuk uzun süre kuruluk hissedecek ve çişini her yaptığında altının değiştirilmesi gerekmeyecektir. Ancak yıkanabilir/kumaş bezlerde ıslaklığı daha hızlı hissedip rahatsız olacak olan çocuk, bezden kurtulmak için tuvaleti kullanmayı tercih edebilir ve böylece motive olarak tuvalet eğitiminde ilerleme gösterebilir. Çevreyi korumak ve daha az plastik kullanılmasını ve tüketilmesini sağlamak için ebeveynler yıkanabilir bezleri tercih etmek isteyebilir. Ancak bu bezlerin de yıkanması için elektrik ve temiz su kullanılacağının unutulmaması gerekir. Ebeveynler hem sürdürülebilir ve çevreci bir şekilde çocuklarını yetiştirmek isterken strese girmelerine gerek yoktur. Hem yıkanabilir hem de tek kullanımlık bebek bezleri dönüşümlü olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Tek kullanımlık bezler de son teknolojiler sayesinde artık daha ince ve yeşil materyallerden üretildikleri için çevreye olan zararı minimuma indirmek yönünde çalışmalar olumlu sonuçlar vermektedir. Sayfamızdan Prima bebek bezi çeşitlerine bakabilirsiniz.

Bebek Bezi Nasıl Bağlanır?

Bebek bezi değiştirilirken öncelikle bebeğin güvenliğinden emin olunmalıdır. Yeni doğan bebekler çok hareket etmeyebilir, ancak dördüncü aydan itibaren bebekler yuvarlanmayı öğreneceğinden, bir saniyeliğine bile yalnız bırakılmamalıdırlar. Bu sebeple bez değişimi yaparken tüm malzemeleri değiştirme alanına getirmek ve herhangi bir şey almak için bebeğin başından ayrılmamak çok önemlidir. Bebek bezi değiştirmeden önce ve sonra kesinlikle eller yıkanmalıdır. Değiştirme pedi üzerine bebek sırt üstü olarak yatırılmalı ve bebek bezi de yakında bulundurulmalıdır. Bebek bezi açıldıktan sonra bebeğin poposu hassas bir ıslak mendille ya da temiz su ile ıslatılmış pamuklu bezlerle, önden arkaya doğru silinmelidir. Böylece enfeksiyon oluşması engellenir. Silmek için kullanılan mendil veya bezler, kirli bebek bezinin içine yerleştirilir ve hepsi toplanıp kapatılarak bir kenara koyulur. Bebeğin bacakları, ayak bileklerinden tutularak nazikçe yukarıya kaldırıldıktan sonra temiz bebek bezi bebeğin altına yerleştirilir ve sonrasında doktorun önerdiği krem ya da merhemler varsa uygulanarak bez kapatılır. Daha sonra bebeğin elleri de temizlenmelidir, çünkü bez değişimi sırasında bebekler kirli maddeleri kavramaya çalışabilir. Bezi değiştiren kişi değişimin yapıldığı yüzeyi de temizledikten sonra ellerini mutlaka yıkamalıdır.

Bebek bezi kaç saatte bir değiştirilmeli?

Tek kullanımlık bebek bezleri 3- 4 saatte bir değiştirilmelidir. Her çiş yaptığında bez değiştirilmesine gerek yoktur, ancak kaka yapan bebeğin bezi en kısa sürede değiştirilmeli, bakteri oluşumunu önlemek için kesinlikle kirli olarak bekletilmemelidir. Islak ve kirli bezle bekleyen bebekler pişik gibi can sıkıcı rahatsızlıklar yaşayabilirler. Bebekler ilk birkaç aylarında günde 7 ila 10 arasında bez kullanabilirler. Bu sayı sonraki aylarda 5- 6 olarak değişebilir. Yıkanabilir bebek bezlerinin emiş gücü biraz daha az olduğundan, onları daha sık değiştirmek gerekebilir. Bebeklerin günün belli bir kısmında bez bağlamadan durması, ciltlerinin hava alması ve rahatlamaları için önerilmektedir. Kız bebekler yıkanabilir ya da tek kullanımlık bezlerin üstüne yatırılıp dinlendirilebilirken, erkek bebeklerin üzerine de temiz bir bez koymak faydalı olacaktır. Aksi halde bebeğiniz çiş yaparak her tarafı ve hatta sizi ıslatabilir.

Kaç Numara Bebek Bezi Kullanmalıyım?

Bez numaraları, bebeğin kilosuna göre farklılık gösterir. Markalar arasında bu numaralar değişebilir, ancak genel olarak ilerleme şöyledir: Doğumdan itibaren bebekler 2- 5 kilo arasındaki bebekler için 1 numara bez kullanılır. Bu dönem fazla uzun sürmeyen bir dönem olduğundan, yeni doğan bezlerini ihtiyaç fazlası şeklinde stoklamak gerekmez. Bebek büyüdükçe küçük beden bez kullanmaya devam etmek, bebeğin pişik olmasına sebep olabilir. 4- 8 kilo arasındaki bebekler için 2 numara, 6- 10 kilo arasındakiler için de 3 numara kullanılabilir. Bebekler büyüdükçe ve kilo aldıkça numara sayısı da doğru oranda değiştirilmelidir. 9- 14 kilodaki bebekler için 4 numara bez bezi, 10 -15 kg ağırlığındaki bebekler için 4+ numara, 11- 16 kg ağırlığındaki bebekler için 5 numara, 13- 18 kg ağırlığındaki bebekler için 6 numara bebek bezi ve gelişen bebekler için de 15 kilo ve üzerinde 7 numara bez kullanılır.

A4 kağıt kaç adet?

Fotokopi kağıdının paket adeti içeriği satın aldığınız marka ve paketleme sistemine göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak incelendiğinde bu paketleme sistemleri 100, 250, 500 ya da 1000’erlik paketler şeklindedir. Alışveriş gerçekleştirdiğiniz marka ve şirketin prosedürüne göre bu sayılar değişiklik gösterebilir, çoklu alımlarda istenilen yuvarlanmış sayıya ulaşmak amacı ile küçük paketlerden doğru sayılarda seçilerek müşteriye özel bir set oluşturulabilir. Birbirinden çeşitli sayı ve boyutlardaki fotokopi kağıtlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.