Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Tırnak Makası

için 253 sonuç bulundu.

Bebek Tırnak Makası

Bebekler, oldukça hassas ve narindirler. Çoğu anne babalar bu hassasiyeti bildikleri için zaman zaman bebeklerinin bakımları konusunda çekinebilir. Özellikle bebeklerde tırnak kesimi gibi bir işlemi yapmaktan kaçınabilirler. Fakat bebeklerde tırnak kesimi önemli bir detaydır. Bebeğin kendine zarar vermemesi için zaman zaman tırnaklarının kesilmesi gerekir. Bebeklerin tırnaklarını kesebilmek için ise onların anatomilerine uygun olan ve bebekler için özel olarak üretilen bebek tırnak makası modelleri tercih edilmelidir. Bebeklerde tırnak bakımı düşünülenin aksine oldukça önemli ve ihmal edilmemesi gerekir. Bebekler ilk doğdukları zaman ve sonrasında da çok hızlı uzamaya devam eder. Bu durum uyku esnasında, ağlarken ya da hareket ederken özellikle yüzlerinin çizilmesine neden olabilir. Her ne kadar bebek kıyafetleri genellikle yanında eldiveni ile satılsa da bebeklere sürekli olarak eldiven giydirmek onların etrafı tanımalarına engel olacaktır. El ve parmaklarını kullanma konusunda oluşan engel motor gelişimleri açısından sıkıntılar meydana gelebilir. Bu nedenle belli aralıklar ile bebeklerin tırnaklarının kesilmesi gerekir. Yeni anne ve baba olmuş kişiler bebeklerine zarar verebileceklerini düşünerek tırnak kesme işleminden uzak durabilir. Fakat korkulacak kadar zor bir işlem değildir. Bebek tırnak kesimi için uygun zamanlar farklılık gösterebilir. Bebeklerin tırnak uzunluğuna bağlı olarak bu süre değişiklik gösterse de, haftada bir kontrol edilmesi ve tırnakların kesilmesi sağlıklı ve doğru bir yaklaşım olacaktır. Bebeklerde her zaman tırnakların kesilmesi mümkün olmayabilir. Bebeğiniz çok hareketli olabilir ya da siz bu kesim işlemi için cesaret edemiyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda ise farklı bir alternatif olarak bebekler için özel olarak üretilmiş olan törpüleri kullanabilirsiniz. Genellikle bebek tırnak bakım setlerinin içerisinde yer alan bu törpüler hem kullanım açısından kolaylık sağlayacak hem de tırnakların kısalması aşamasında etkili bir alternatif çözüm olacaktır. Sayfamızda hem tırnak makaslarını hem de tırnak törpülerini bulabilirsiniz. Bebeğinizin narin elleri için özel olarak üretilmiş yüzlerce ürün arasından uygun filtreleri kullanarak, sağlık ürünleri sayfamızdan dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

 Bebek Tırnak Makası Çeşitleri

Bebek Tırnak Makası Çeşitleri

Bebekler doğdukları andan itibaren pek çok bakıma muhtaç olurlar. Bu bakımlarının anne ve babalar tarafından düzenli olarak yapılması bebeğin sağlığı açısından oldukça önemli ve gereklidir. Bebeklerin önemli bakımlarından bir tanesi de tırnak bakımıdır. Bebeklerin tırnakları tahmin edildiğinden daha uzun olur ve bu uzunluk onların kendilerine zarar vermelerine neden olabilir. Böyle bir durumun önüne geçmek için ise düzenli olarak tırnaklarının kesilmesi gerekir. Bebeklerin tırnak makası, onların anatomik yapılarına uygun olarak üretilmiş olan özel ürünlerdir. Bebek tırnak makaslarının en bilinen modellerinin başında makas şeklinde bebek tırnak makası modelleri gelir. Bebeğinize tırnak makası alacağınız zaman en çok karşılaşılan model olan tırnak makası, bebeklerin tırnaklarının kesilmesi için en uygun ürünlerin başında gelir. Bir diğer bebek tırnak makası ile çıt çıt tırnak makası olarak bilinen modeldir. Çıt çıt tırnak makasları, yetişkin insanlar tarafından kullanılan tırnak makaslarına çok benzer. Eğer makas şeklinde tırnak makasını kullanamaya tereddüt ediyorsanız çıt çıt tırnak makası modelleri arasında seçim yapabilirsiniz. Anne ve babalar tarafından en çok tercih edilen bir diğer tırnak makası modeli ise büyüteçli bebek tırnak makası modelleridir. Bu modeller diğerlerine göre üzerinde büyütece sahip olarak satılır. Tırnak makasının ucuna takılmış olan bu büyüteç sayesinde bebeğinizin minik parmaklarını daha yakından görerek hatasız bir şekilde tırnak kesme işlemini yapabilirsiniz. Büyüteçli tırnak makasları diğer tırnak makaslarına göre daha avantajlı olabilir. Çünkü tırnakların yapısını çok daha yakından görmenize olanak sağlar. Bebekler için üretilmiş olan tırnak makasları tek başlarına satılabildiği gibi birkaç parçadan oluşan setler halinde de satılabilir. Bebek tırnak makası seti içerisinde hem makas şeklinde tırnak makası hem de çıt çıt tırnak makası modellerini bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir de bebek törpüsü olan setleri bulmanız mümkündür. Bu kapsamlı setler sayesinde ayrı ayrı ürünleri almak yerine bütün ürünleri tek bir set içerisinde bularak alabilirsiniz. Bebekler için tırnak makası alacağınız zaman göz önünde bulundurmanız gereken bir unsur da bebeğinizin yeni doğan olup olmadığıdır. Yeni doğan bebekler ile büyümüş olan bebekler için üretilen tırnak makasları farklılık gösterebilir. Bu nedenle eğer yeni doğmuş bebeğiniz için bir tırnak makası alacaksanız yenidoğan bebek tırnak makası modelleri arasından seçim yapmalısınız. Yeni doğan bebekler için uygun olan modelleri de sayfamızda gezinerek bulmanız mümkündür. Ayrıca bebek odaları için ihtiyacınız olan buhar makinesi seçeneklerini de sayfamızdan değerlendirebilirsiniz.

 Bebek Tırnak Makası Nasıl Olmalıdır?

Bebek Tırnak Makası Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerin bakımı için üretilen ürünlerin her biri farklı özelliklere sahiptir. Cilt bakımından vücutlarının bakımına kadar kullanılan her bir ürün bebeklerin hassas yapıları göz önünde bulundurularak üretilmiş ve buna uygun olarak tasarlanmıştır. Bebeklerde el ve tırnak bakımı da doğdukları andan itibaren oldukça önemlidir. Bir bebeğin tırnaklarının kesilmesi düşünüldüğünden çok önemli bir detaydır. Bebekler uyku esnasında farkında olmadan ellerini oynatarak yüzlerine götürebilir. Uzayan tırnakları yüzlerinde çizikler meydana gelmesine ve canlarının yanmasına sebep olur. Bu noktada bebeklerin tırnaklarının düzenli olarak kesilmesi gerekir. Bebeklerin tırnaklarını kesmek için kullanılan makaslar özeldir. Bebeğinizin minik elleri ve parmakları ile uyumlu olarak üretilmiş olan bu ürünler özellikle küçük boyutlara sahiptir. Bunun yanı paslanmaz çelik kullanılarak üretilmiş olan bebek tırnak makası modellerinin her biri sürekli kullanılmaya uygun olarak üretilmiş dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bebekler için tırnak makası seçimi yaparken özellikle yenidoğan ise yenidoğan tırnak makası alınması gerekir. Diğer aylarda olan bebekler için ise standart bebek tırnak makası modelleri arasından seçim yapılabilir. Bebeğiniz için tırnak makası alacağınız zaman nerede muhafaza edeceğiniz de oldukça önemlidir. Çünkü bebekler için kullanılan her bir ürünün hijyenik ve steril olması gerekir. Bu nedenle saklama kutusu ile birlikte satılan tırnak makaslarını tercih edebilirsiniz. Böylece bebeğinizin tırnak makası ile işiniz bittiğinde güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Bebekler için tırnak makası alacağınız zaman kalitesi de oldukça önemlidir. Onlarca farklı marka tarafından üretilen bu modeller arasında kullanıcı yorumlarını inceleyerek en iyi ürünü bulabilirsiniz. Bebeğiniz için tırnak makası alacağınız zaman tek bir ürün almak yerine setleri tercih etmeniz daha avantajlı olacaktır. Çünkü bu setler içinde genellikle hem makas şeklinde hem de çıt çıt tırnak makası, bunların yanı sıra tırnak törpüsü yer alır. İçlerinden hangisi ile en kolay işlem yapacağınızı görmek açısından bu setlerin kullanılması daha avantajlı olabilir.

 Bebek Tırnak Makası Nasıl Kullanılır?

Bebek Tırnak Makası Nasıl Kullanılır?

Bebeklerin tırnaklarının kesilmesi yeni anne ve baba olmuş kişiler için çoğu zaman korkutucu bir durumdur. Tırnak kesme işlemi sırasında bebeklerinin canının yanacağını düşünen anne ve babalar bu işlemden çekinebilirler. Fakat bu korkulduğu kadar zor bir durum değildir. Doğru bir tırnak makası seçimi ve doğru zamanlama sayesinde saniyeler içinde bebeğinizin tırnaklarını kesebilirsiniz. Bebeklerin tırnaklarını kesebilmeniz için uygun zamanı bulmanız gerekir. Özellikle bebeklerin uyanık ve hareketli olduğu saatlerden uzak durmalısınız. Çünkü bebeğiniz hareket halindeyken tırnaklarını kesmeye çalışırsanız yanlış bir hamle yaparak canının acımasına neden olabilirsiniz. Bebek tırnak kesimi için en uygun olan zamanlar uyku saatleri ya da banyo sonralarıdır. İlk olarak bebeğinizi banyo yaptırdıktan sonra rahatladığını bilirsiniz. Ayrıca tırnakları banyodan sonra yumuşar ve kesme işlemi daha kolay gerçekleşir. Bunun yanı sıra bebeklerin uykuda olduğu saat dilimlerinde tırnaklarını kesmeniz size büyük bir kolaylık sağlar. Bebeğinizin ani bir hareket yapmaması için her iki durumda da tedbirli olmanız gerekir. Bebeklerde tırnak makası kullanımı da bir hayli kolaydır. Bebeğinizin tırnağını kesmeden önce görüş açısının iyi olduğuna karar vermeniz ve ortamın yeteri kadar aydınlık olduğundan emin olmalısınız. Ardından ister makas şeklinde bebek tırnak makası kullanın ister çıt çıt bebek tırnak makası kullanın işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bebeklerin özellikle yeni doğan dönemlerinde tırnaklarını kesmekten uzak duruyor ya da endişeleniyor olabilirsiniz. Bu durumda tırnak makası yerine bebekler için üretilmiş olan kâğıt törpüleri kullanabilirsiniz. Bebekler için törpü kullanımı bir hayli kolaydır. Bebeğinizin parmaklarını nazik hareketler ile tuttuktan sonra uzun olan tırnaklarını tıpkı kendi tırnağınızı törpülüyor gibi törpüleyebilirsiniz. Fakat bu işlemler sırasında yavaş ve nazik hareketler etmeniz bebeğinizi tedirgin etmemek açısından oldukça önemlidir. Sayfamızda bebekler için tırnak makası modellerini bulabileceğiniz gibi kâğıt törpüleri de bulabilirsiniz. Bu törpüler bebeğinizin etini kesmenizin ya da ona zarar vermenizin önüne geçer.

 Bebek Tırnak Makası Nasıl Sterilize Edilir?

Bebek Tırnak Makası Nasıl Sterilize Edilir?

Bebeklerin bakımı kadar bu bakım yapılırken kullanılan ürünlerin kalitesi ve temizliği de oldukça önemlidir. Özellikle bebeklerde tırnak makası kullanımı ve temizliği özen gösterilmesi gereken bir konudur. Bebeğinizin bakteri ve mikroplara karşı korunabilmesi açısından her kullanımdan önce tırnak makaslarının en uygun şekilde sterilize edilmesi gerekir. Bebeğinizin tırnaklarını kesmek için ister bir bebek tırnak seti isterseniz de tek başına bir tırnak makası alabilirsiniz. Hem setlerin hem de tırnak makaslarının bakımı ve temizliği aynı şekilde yapılabilir. Bebek tırnak makası temizliği esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli kural hem tırnak makasını aldığınız ilk zaman hem de her kullanımdan önce mutlaka temizlemeniz gerektiğidir. Tırnak makası bebek için uygun olan modellerin temizliği yapılırken iki farklı yönteme başvurabilirsiniz. Bunlardan ilki alkol ile temizliktir. Bebeklerin tırnaklarına bakım yapmak için kullanılan setlerin her bir parçasını alkollü bir mendil ya da bez yardımı ile sterilize edebilirsiniz. Sildiğiniz yerleri kuru bir bez yardımı ile kurulayarak tırnak makasının üzerinde bulunan alkolleri de arındırabilirsiniz. Ayrıca tırnak makası setinde eğer ucu keskin olan ürünler bulunuyorsa bunu silmek yerine alkole batırabilirsiniz. Alkolün içerisinde birkaç saniye beklettikten sonra dikkatli bir şekilde bu uçları da kuru bezle durulayabilirsiniz. Bebek tırnak makası temizliğinde kullanılan bir diğer yöntem ise ılık su ve sabun karışımı ile hem tırnak makasını hem de diğer ürünleri silmektir. Önceden hazırladığınız ılık su ile birlikte beyaz sabun kullanarak tırnak makasının özellikle uç kısımlarını temizleyebilirsiniz. Bebeklerde tırnak bakımı için kullanılan bir diğer ürün ise tırnak törpüsüdür. Bebek kağıt tırnak törpüsü modellerini de ılık su yardımı ile temizleyebilirsiniz. Her kullanımdan sonra ve önce bu işlemi gerçekleştirmeniz hijyenik açıdan doğru olacaktır. Bebeklerde tırnak makası temizliği çok önemlidir. Çünkü bebeğiniz gün boyunca elini ve tırnaklarını başta ağız ve göz bölgesi olmak üzere çok fazla yere sürerler. Tırnaklarında herhangi bir enfeksiyon oluşması beraberinde farklı sağlık sorunlarının doğmasına da neden olabilir. Bu tür durumların önüne geçmek için ise kullanılan tırnak makaslarının sterilize edilmesi çok önemlidir. Tırnak makaslarının sterilize edilmesinin dışında saklandığı koşullarda oldukça önemlidir. Bebek tırnak makasları ile işiniz bittikten sonra mutlaka bir saklama kutusunun içerisine koymalısınız. Böylece dış etkenlerden etkilenmeden, daha az toza maruz kalabilir.

 Bebek Tırnak Makası Özellikleri ve Fiyatları

Bebek Tırnak Makası Özellikleri ve Fiyatları

Bebeklerin anatomileri ve hassaslıkları göz önünde bulundurularak üretilmiş olan bebek tırnak makası modellerinin her biri farklı özelliklere sahip olarak üretilir. Bu özelliklerin başında her bir tırnak makası modelinin paslanmaz çelik kullanılarak üretildiği geliyor. Bilindiği gibi pas insan sağlığı açısından çeşitli sorunlar çıkmasına neden olabilecek bir durumdur. Özellikle bebeklerin hassas yapıları düşünüldüğü zaman son derece tehlikeli olabilir. Bu nedenle bebek tırnak bakım seti ürünlerinin tamamı paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bebekler için alacağını tırnak makaslarının bir diğer özelliği ise bıçakların eğimli olmasıdır. Bu eğim sayesinde bebeğinizin tırnaklarını kolay ve rahat bir şekilde kesebilirsiniz. Bebek tırnak makaslarının bazılarında bulunan bir diğer özellik ise ağız kısmının yuvarlatılmış olmasıdır. Çıt çıt bebek tırnak makası modelleri özellikle bebeklerin parmakları ile uyumlu olması açısından bu şekilde tasarlanmıştır. Bazı tırnak makası modellerinde anne ve babaların işini kolaylaştıracak ekstra özellikler bulunur. Bunların en başında tırnak makaslarına büyüteç takılabiliyor olması gelir. Tırnak makaslarının ucuna takılabilen bu büyüteçler, bebeğinizin tırnağını çok daha yakından ve detaylı bir şekilde görebilmenizi sağlar. Böylece kesim işlemi sırasında bebeğinizin canını acıtacak hatalar minimum seviyeye indirilmiş olur. Bebek tırnak makaslarının bir diğer özelliği ise farklı renklere sahip olabilmeleridir. Erkek bebekler için mavi kız bebekler için ise pembe tonlarını seçebileceğiniz gibi yeşil, kırmızı ve beyaz gibi diğer renkleri de tercih edebilirsiniz. Bebek tırnak makası fiyatları ise oldukça ekonomiktir. Bir bebek tırnak makasını tek başına alacağınız zaman ödeyeceğiniz fiyat ile bir tırnak bakım seti alacağınız zaman ödeyeceğiniz fiyat farklılık gösterecektir. Çünkü tırnak bakım setlerinin içerisinde farklı ürünlerde bulunur. Sayfamızda onlarca farklı marka ve çeşitte bebek tırnak makası bulunuyor. Bebeğinize en uygun tırnak makası modelini rahatlıkla bularak sipariş edebilirsiniz. Sayfamızda fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz gibi ürünler hakkında yapılan yorumları da görüntüleyebilirsiniz. Bebek tırnak makası yorumları bölümünde diğer kullanıcılar tarafından yapılmış olan değerlendirme ve yorumları bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölümde bebek tırnak makası önerileri de bulmanız mümkündür.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Wee Baby (57)
Chicco (40)
Bebedor (31)
Babytime (17)
Anchor (12)
Babyjem (12)
FE (8)
Lionesse (8)
Hanymish (7)
Trim (7)
Baby&Plus (5)
Cbtx (5)
Promani (5)
Nascita (4)
Sevi Bebe (4)
For Baby (3)
Miningaa (3)
Baby Time (2)
BabyJem (2)
Babysoft (2)
Bambino (2)
Kansai (2)
Nuk (2)
Baby Soft (1)
Bblüv (1)
Furreal (1)
Neavita (1)
Solingen (1)
Suncoat (1)
Tarko (1)
Tiny (1)
Weile (1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(25)
ve üzeri (33)
ve üzeri (36)
ve üzeri (38)
ve üzeri (39)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL