Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Bebek Yağı

için 582 sonuç bulundu.

Bebek Yağı

Yeni doğan bebeklerin ciltleri yumuşacık ve pürüzsüz olur ve bu güzelliklerini korumak amacı ile kullanılan bebek yağları, bebeklerin bakıma ihtiyaç duyduğu bu narin ve hassas ciltleri için özel olarak üretilmektedir. Hiçbir şekilde kimyasal, paraben, herbisit, böcek ilacı bileşenleri içermeyen bebek yağı , sadece bebeklerin değil yetişkinlerin de pek çok ihtiyacı için kullandığı bir üründür. Bebeklerden yetişkinlere herkesin kullanabileceği oldukça faydalı olan ve bebek bakım kategorisinde bulabileceğiniz bu ürün, doğallığı, faydaları, verdiği yumuşaklık hissi ile sadece bebeklerin değil yetişkinlerin de günlük bakımında kullanmak isteyeceği bir bakım ürünüdür. Bebek yağı kullananlar arasında sadece ciltleri için değil, dudakları, saçları, el ve tırnakları için ve hatta yüz bakımları için kozmetik ürünler yerine sadece bebek bakım yağı kullananlar oldukça fazladır. Cildi yağlandırmadan nemlendiren hem bebek bakım yağı hem de kişisel bakım yağı olan bu mucizevi ürün cilt nemlendirmesine ek olarak ciltte yumuşaklık ve parlaklık sağlar. Yağlı olduğu için gözeneklerinin tıkanmasından endişe edenleri ise içerdiği mineraller rahatlatabilir. Hem içerdiği mineraller sayesinde gözenekler tıkanmaz, hem de iri tanecikli yağ molekülleri sayesinde cilde nüfuz etmeden, yalnızca yüzeyde koruyucu bir katman haline gelirler. Dermatolojik olarak test edilip onayı verilmeden satışa sunulmayan bebek yağlarının çoğu ciltte bir yan etkisi gözlenmemiştir. Alerjen veya hidrofobik değildir. Genellikle kuru cilt için bebek yağı kullanılır gibi bir algı oluşsa da hassas ciltler, yağlı ciltler dâhil tüm cilt tipine uygun olarak kullanılabilmektedir. Cilde olan duyarlılığı ve bileşenleri sayesinde üzerinizde ağırlık hissetmeden cildinizi nemlendirmeyi mümkün kılar. Çeşitli mineral ve vitaminlerle hazırlanan bebek bakım yağları zaman zaman kokusuz, zaman zaman hafif ve tatlımsı aromatik kokulu olarak üretilebilmektedir. Hem anne ve babalar hem de gençler tarafından oldukça yoğun talep edilen bebek bakım yağları herkesin ihtiyacına göre çeşitlendirilmiş şekilde bebek bakım ürünleri sayfasında yerini almaktadır.

Bebek Yağı Faydaları

Bebek Yağı Faydaları

Temiz içerikli bebek yağı, doğallığı ve faydaları ile her kesim tarafından yaygın bir talep görmektedir. İçeriğine bakıldığında genellikle temel olarak yüksek derecede saflaştırılmış sıvı parafin, sıvı vazelin benzeri mineral yağlar, talebe göre bitkisel aromalar, organik ürünler içerebilmektedir. E vitamini de ağırlıklı olarak bebek bakım ürünlerinde ve özellikle bebek bakım yağında kullanılır. E vitamininin mutlaka tercih edilme sebebi; kansızlık problemini önlemeye yardımcı olması, hızla yara iyileşmesine yardımcı olması, çeşitli damar hastalıklarından koruması gibi özellikleri başta olmak üzere cilde pek çok faydasının olmasıdır. Bebek bakım yağlarında da mutlaka diğer ürünler gibi sağlık bakanlığına ait onayın olup olmadığına bakılmalı, ürünü kullananların cilt sağlığına hasar verilmemesi için bakanlıktan onay almamış ürünler kullanılmamalıdır. Bebek yağı faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Bebeklerin narin ciltlerini korumak, rahatlatmak ve yumuşaklığının devamını sağlamak adına tercih edilebilir. Ayrıca hareket halinde olan ve emekleyen bebeklerin, sürtünmeden kaynaklı yıpranan ve acıyan diz, dirsek gibi eklem bölgelerine sürülerek bu bölgelerin tahriş olmasını engellemek için kullanılabilir. Cildi yumuşacık, pürüzsüz ve nemli hale getiren bebek bakım yağları, cildin doğal pH değerini korumanın, mineral ve vitaminleri doğal yollarla ciltte barındırmanın en keyifli yoludur. Cildin ihtiyaç duyduğu birçok minerali, vitamini barındıran ve cilt için adeta bir ziyafet sofrası olan bebek bakım yağları ciltteki küçük sıyırık, kesik ve izlerin iyileşmesine fayda sağlamaktadır. Bu faydaları kanıtlanan bebek bakım yağlarını bilen kişiler, bebeği olsun olmasın el altında mutlaka bebek bakım yağlarını bulundurur ve günlük rutin bakımlarında kullanmayı tercih ederler. Bebek yağının cilde faydaları kanıtlanmış geniş bir yelpazeye sahiptir. Ancak güneşten koruduğuna dair bir kanıt yoktur ve güneş kremi, güneş öncesi nemlendirici, güneş bakım yağı gibi ürünler yerine tercih edilememeli, yüz bölgesine kullanıldı ise mutlaka güneşe çıkmadan önce, üzerinden UV koruyuculu güneş bakım kremi uygulanmalıdır. Oda sıcaklığında korunması gereken bebek bakım yağlarının aynı zamanda doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmaması tavsiye edilmektedir. Cildin tüm yüzeylerinde, saç ve tırnaklarda kullanımı olmasına rağmen göz ile temas ettirilmemesi gerekmektedir. Gözü bol su ile yıkamalı, gerekli görüldüğü takdirde bir doktora danışılmalıdır. Sayfamızdan Vics bebek yağı modellerine göz atabilirsiniz.

Bebek Yağı Çeşitleri ve Fiyatları

Bebek Yağı Çeşitleri ve Fiyatları

30 ml, 100 ml, 200 ml, 250 ml, 300 ml, 500 ml ve litrelik bebek yağı olacak çeşitlerde satışa sunulabilen bebek bakım yağları, ihtiyaca göre her ambalajda bulunabilmektedir. Bebek bakım yağlarına bakıldığında ürün gramajları, ambalajları, kalitesi, kullanım şekli, markası, içerisindeki ek bileşenleri gibi özelliklerine göre bebek yağı fiyatları değişmektedir. İhtiyaca göre, kullanma şekline göre ve her kesimin bütçesine göre aradığı özellik, marka ve uygun fiyatlarda bebek bakım yağları için sayfamıza göz atabilirsiniz. Genellikle tercih edilen ambalajı 200 ml ila 500 ml arasındaki ambalaj boyutları olan bebek yağı 1000 ml olarak da talep edilebilmektedir. Ancak 200 ila 500 ml bebek yağı boyutlarının talep oranı çok daha fazladır. Nemini hızlı kaybeden bebek ciltlerinin hassaslığını göz önünde bulundurarak, bebeklerdeki cilt kuruluğunu önlemek adına kullanılan ve kullanımı sıklıkla tavsiye edilen bu ürünler kullanım şekline göre de değişmektedir. Şişeyi ters çevirmek suretiyle ele dökülerek kullanılan bebek bakım yağlarının kapaklarında genellikle çocuk kilitleri bulunmaktadır. Bu kilitli kapaklar öncelikle üstten bastırılır ve ardından çevrilerek açılır. Çocukların hareketlendiği dönemde her nesneyi eline alma, açma ve dökme, hatta içme isteği düşünülerek alınmış bu önlem anne ve babaların güvenle bu ürünleri kullanmasını sağlamaktadır. Kullanımına göre, bebek bakım yağları arasında sprey bebek yağı çeşitleri de tercih edilmektedir. Bu bebek bakım yağlarının kapaklarında çocuk kilidi bulunmamaktadır. Zaten fonksiyon olarak güvenlik kilidinin bu kapaklara takılması mümkün olmamaktadır. Ancak kullanım itibari ile yağı bir kere bebeğinizin vücuduna veya kendi üzerinizde kullandıktan sonra tekrar elinize yağ alarak şişeyi ters çevirme zahmetinden kurtarmaktadır. Kullanıcıların kolaylığı düşünülmüş bu tip sprey ambalajlar sayesinde yağlanmak istenen bölgeye sprey ucundan, zerrecikler halinde yeteri kadar yağ püskürtülüp ardından nazikçe ovularak işlem tamamlanır. Bebek bakım yağlarının ambalajlarında basmalı tipte ambalajlar çok tercih edilememektedir. Kullanım şeklinde olduğu gibi uygulama şeklinde de çeşitli farklılıklar vardır. Genellikle bebeğin cildine nazik ve yumuşak dokunuşlarla masaj yaparak uygulanan bu bebek bakım yağları, uykudan önce veya banyo sonrasında uygulanabilir. Cilde doğrudan kullanılabileceği gibi seyrelterek de kullanılabilir. Banyo sonrasında kullanamayan anne ve babalar bebeklerine banyo yaptırdıkları esnada banyo suyuna bir miktar ekleyerek de kullanabilir. Bu şekilde bebeklerinin sakinleşmesini ve rahatlamasını kolaylaştıracaklardır.

Bebek Yağı Hem Bebeklerin Hem Yetişkinlerin İhtiyacı

Bebek Yağı Hem Bebeklerin Hem Yetişkinlerin İhtiyacı

Banyo esnasında veya sonrasında kullanılarak bebeklerin daha rahat uykuya dalmasını sağlayan bu bebek bakım yağlarının etkisi mucizevi olarak düşünülse de aslında mantığı basittir. Cildin kaybettiği nemi tekrar vücutta toparlayan bakım yağları, vücudun kan akışının dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Yatıştırıcı etkisi ile de bebeklerin sakinleşmesini sağlamaktadır. Cilt kuruluğuna karşı savaş açan nemlendirici bebek yağı bununla kalmayıp ciltteki kızarıklıkları gidermede, dudaklarda, ellerde, topuklarda ve cilt yüzeylerinde meydana gelen çatlakları onarmada, soğuk havalarda oluşan pullanmaları engellemede oldukça başarılıdır. Tüm bu etkileri tek bir üründen doğal ve sağlıklı yollarla almak sadece bebeklerin değil yetişkinlerin ve hatta yetişkin kadınların yanı sıra yetişkin erkeklerin de hakkıdır. Erkeklerin de cilt nemlendirmek için günlük bakımları için kullanabileceği bu bebek bakım yağları, tıraş öncesi yüze uygulandığında cildi yumuşatmaktadır. Tıraştan önce bebek bakım yağı kullanan erkeklerin kıl kökleri ve cilt yüzeyi yumuşadığı için daha konforlu ve kolay bir tıraş olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır. Hamile kadınlar karın bölgelerinin yavaş yavaş büyümeye ve gerilmeye başladığı ikinci hamilelik dönemlerinden itibaren bebek bakım yağı kullanabilir, bu sayede geri dönüşü olmayan ve hem ciltte hem de annelerin psikolojisinde derin hasarlar bırakan deri çatlaklarının oluşma riskini oldukça azaltır. Çatlaklar henüz kırmızı veya mor renklerinde olup, yeni oluşmaya başlayan taze çatlaklar ise cildi nemlendirerek onarımına yardımcı olur. Sadece büyüyen karın bölgesi değil, basenlerde ve çatlamaya meyilli tüm bölgelerde hamilelik esnasında güvenle uygulanabilir. Ancak yine de doktora danışılmalı ve sağlık bakanlığından onaylı, katkısız, bota ve paraben içermeyen, su bazlı bebek yağı ürünleri tercih edilmelidir. Hem erkekler hem kadınlar topuk çatlakları, diz ve dirsek kurulukları için bebek bakım yağlarına başvurabilirler. Gece yatarken el ve ayaklarda bebek bakım yağları kullanıldığında, ek olarak nemlendirici eldiven ve nemlendirici çorap giyilirse etkisi daha da artacak ve cilt yüzeyi günler boyunca yumuşaklığını, esnekliğini koruyacaktır. Organik bebek yağı ürünleri de hem yetişkinler hem de bebekler için aranan ve talep edilen ürünlerdendir. Organik parfümlü, organik parfümsüz, organik sprey bebek bakım yağı gibi çeşitleri olan organik bakım yağı ürünleri fiyat açısından normal ürünlerle kıyaslandığında çok yüksek farklar olmadığı görülmektedir. Yetişkinler duş jellerine bebek yağı ilave ederek ciltlerinin yumuşaklığını arttırabilirler. Göze kaçmamasına dikkat ederek, göz çevresinde düzenli kullanılırsa kırışıklık, kuruluk, göz altı torbaları ve morlukları gibi yaşlanma belirtilerini büyük oranda azaltmaktadır.

Bebek Yağı Kullanım Alanları

Bebek Yağı Kullanım Alanları

Bebekler için kullanım alanları haricinde yetişkinlerin cilt için nemlendirici, cilt onarıcı, tıraş öncesi nemlendirici gibi alanlarda kullandığı bebek yağlarının pek bilinmeyen farklı kullanım alanları da mevcuttur. Tırnakları bebek bakım yağı ile masaj yapılarak bakılan kişilerin tırnaklarının daha az kırıldığı kanıtlanan faydalarından biridir. Özellikle kuru saça sahip kişilerin saçlarının içerdiği nemi arttırmak için banyo esnasında saçlarına uygulaması, banyo sonrası saç uçlarının bebek bakım yağı ile nemlendirilmesi ve parlatılması, erkeklerin tıraş öncesinde kullanabildiği gibi tıraş sonrası da losyon olarak tahriş edici olarak kullanması, tuz ile karıştırılarak el, ayak ve dudaklarda peeling olarak uygulanması tavsiye edilen kullanım alanlarındandır. Fazla miktarda kullanmamak şartı ile bebek bakım yağlarının sabitleyici özelliğinden faydalanarak saç jölesi olarak kullanımı da mümkündür. Kullanım miktarına dikkat edilmez ve saç diplerine sürülürse saçı yağlandıracağı unutulmamalıdır. Cilt, saç ve tırnak bakımları haricinde eşya temizliği için de bu mucizevi bakım yağları tercih edilebilir. Mücevherleri parlatmak, sıkışan ve dolaşan mücevherleri açmak, parmaktan çıkmayan yüzükleri çıkarmak, deri ayakkabıları, deri çanta ve cüzdanları hatta deri kemerleri parlatmak ve daha güzel görünmesini sağlamak amacı ile kullanılabilir. Bu amaçlar için güzel kokan bebek yağı kullanılarak eşyalarınızın parlaklığının yanında kokusu ile de güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Cilt için de isterseniz parfümsüz bebek yağı, isterseniz de parfümlü bebek bakım yağı tercih edebilirsiniz. Bebek bakım yağları cilde yapışan yara bantlarının izini kolaylıkla çıkarmaya yardımcı olur. Geçici dövmeleri de iz bırakmadan kolaylıkla çıkarmaktadır. Bu gibi temizlik işlemleri için pamuğa birkaç damla yağ damlatmak ve pamuğu nazikçe temizlemek istediğiniz bölgede dairesel hareketlerle gezdirmek yeterli olacaktır. Makyaj yapması güzel ancak temizlemesi zahmetli bir işlemdir çoğu kadın için. Ancak makyajı temizlemeden uyumak, özellikle yaz sıcağında makyajın deriye nüfuz ettiği süreyi uzatmak cilde çok fazla hasar vermektedir. Bu sebeple zorlu makyaj çıkarma yöntemlerini bir kenara bırakarak bebek bakım yağı kullanabilirsiniz. Makyaj temizlemekte oldukça etkili olan bu ürünler aloe vera bebek yağı gibi çeşitli ek bileşenler kullanılmış bebek bakım yağları çeşitlerinden olursa, cilde olan faydası artacaktır. Bu kullanım alanlarının dışında ağda yağı olarak da kullanılabileceği gibi, mevcut kıl dönmesi sorunlarını ortadan kaldırabilir, kullanım sıklığı arttıkça deriyi yumuşatarak yeni kıl dönmelerini de engelleyebilir. Güneşlenme sonrası deri soyulmalarını azaltmak için de sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Bebek Yağı Aromaları ve Etkileri

Bebek Yağı Aromaları ve Etkileri

Temel bileşenlerine ek olarak doğal şifa kaynağı bitkilerin yağlarından da faydalanılmaktadır. Badem, aloe vera, ayçiçek yağı, zeytinyağı, papatya yağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı gibi doğal bitkilerden elde edilen yağlar içeriği saf ve temiz olan bebek bakım yağlarının hem daha güzel kokması hem de faydasının artması için bebek bakım yağlarının formülüne eklenmektedir. Her derde deva, yiyene şifa, sürene fayda veren zeytinyağı, bebek bakım yağlarında da sıklıkla aranan ve tercih edilen bir yağ çeşididir. Zeytinyağlı bebek yağı cilde en çok faydası olan ve halk arasında sıvı altın adı ile anılan yağ türü olan zeytinyağını bünyesinde bulundurmaktadır. E vitamini ile yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahip zeytinyağı, içerdiği antioksidanlar sayesinde cildin yenilenmesini de sağlar. Kaşıntılı ve döküntülü cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinen zeytinyağı, ciltte meydana gelen lekelenmeyi de büyük oranda gidermektedir. Göz çevresindeki kaz ayaklarından ve kırışıklıklardan, topuktaki çatlaklara kadar pek çok sorunda başvurulan önemli bir şifa kaynağıdır. Antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri sayesinde sivilce iltihaplarının yayılmasını da engeller. 5000 yıldan fazladır birçok alanda ve fitoterapide kullanılan bir diğer bitki, özellikle sakinleştirici, yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisi ile bilinen papatya bitkisidir. Antiseptik özelliğe sahip papatyalı bebek yağı, cilt tonunu dengeler, bronzlaşma sonrası cilt tonunu açar, nem dengesini koruyarak cildin onarılmasına yardımcı olur. Cilde parlaklık vererek daha güzel bir görünüm kazanılmasını sağlar. Sakinleştirici kokusu ile kullanımı esnasında aromaterapi yaparak rahatlama sağlayacaktır. Bu yağlara ek olarak buğday tohumu yağı ilave edilerek mineral bakımından zenginleştirilen bebek bakım yağları, enfeksiyonları engelleyen bilinen adı ile Ayçiçek yağı ilave edilmiş heliantuslu bebek bakım yağı, cildi arındıran etkileri ile jojoba veya besleyici etkileri ile badem yağı ilave edilmiş bebek bakım yağları mevcuttur. Kan dolaşımını hızlandıran, dezenfektan görevi olan, aknelerle savaşan lavantalı bebek yağı, cildi tazeleyerek daha genç bir görünüm kazanılmasını sağlar. Her ihtiyaca göre tercih edilebilecek bebek bakım yağlarının rahat uyku için geliştirilmiş özel formüllüleri de bulunmaktadır. Bebeğinizin ihtiyacı olan yağları muhafaza edebileceğiniz bebek bakım çantalar hakkında da bilgi alabilir, modelleri inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Mustela (64)
Dalin (114)
Sebamed (35)
Uni Baby (27)
Chicco (20)
Nivea (19)
Incia (14)
Friendly (11)
Hipp (10)
Babe (9)
Bübchen (7)
Palmer's (6)
Penaten (6)
Bioderma (5)
Baby&Me (4)
Dermoskin (4)
Thalia (4)
Badger (3)
Uvela (3)
99 (2)
Balera (2)
Becutan (2)
Ecowell (2)
Ersağ (2)
Iva (2)
Urtekram (2)
Arifoğlu (1)
Azeta (1)
Besttem (1)
Equilibra (1)
Evomere (1)
Goon (1)
Isemlife (1)
Medisana (1)
Minipek (1)
Organique (1)
Oriflame (1)
Oshadhi (1)
Ravla (1)
Shoosha (1)
Ziaja (1)
İmaj (1)
(6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(200)
(144)
(93)
(44)
(42)
(13)
(13)
(6)
(5)
(4)
(4)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

2'li Set (20)
3'lü Set (8)
(4)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(61)
ve üzeri (77)
ve üzeri (79)
ve üzeri (80)
ve üzeri (84)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL