Ütü Masası

Kıyafetleri ve diğer kumaşları sıcak bir ütüyle ütülemek yüzyıllardır insanlığın hayatında çünkü ütü kırışıklıkları açarak kumaşın güzelliğini gösterir ve bilhassa kıyafetlere apayrı bir hoşluk katar. Ütüyü en konforlu şekilde yapabilmek için de türlü türlü ütü masalarından yararlanmak mümkün.

Ütü Masası Nedir, Modelleri Nelerdir?

Ütü Masası Nedir, Modelleri Nelerdir?

Ütü masası, adından da anlaşılacağı üzere üstünde ütü yapılması için imal edilmiş bir masa veya platform türüdür. Ütü masasının hammaddesi genelde metal, çelik veya alüminyumdur ama ahşap ütü masaları da oldukça yaygın. Ütü masası ham haliyle kullanılmaz; üstüne ısıyı yalıtan bir termal kılıf takıldıktan sonra kullanılır. Ütü masası kılıfı ütü masasının iskelet izinin kumaşlara çıkmasını da engeller. Ütü masası modelleri günümüzde epey çeşitli. En çok kullanılan model portatif ütü masası. Standard ütü masası ölçüsü denildiğinde bu model akla gelir çünkü bunların boyutları birbirine yakındır. Ütü masası dolabı içine sabitlenen ütü masası da bu ütü masalarının boyutlarındadır. Fazla ütü yapmayanlar için mini ütü masası önerilebilir.

Rahatınız Bozulmasın: Ütü Masası Kullanma Tüyoları

Rahatınız Bozulmasın: Ütü Masası Kullanma Tüyoları

Ütü masası kullanmak hiç de zor değil ama ütüleme seanslarınızın strese ve yorgunluğa dönüşmemesi için birkaç şeye dikkat etmeniz fena olmaz. Öncelikle ütü yaparken hangi pozisyonun sizin için daha rahat olduğunu göz önünde bulundurun: Oturarak mı, ayakta mı? Ütü masası üreticileri ürün özelliklerinde minimum ve maksimum yüksekliği belirtir. Otururken veya ayaktayken bu yüksekliklerin size uygun olup olmadığını hesaplayarak alışverişinizi yapabilirsiniz. Ütü masasının bacaklarının sağlam olması, boyunun iyice sabitlenmesi ve ayaklarının kaymaması önemli çünkü üstünde çok sıcak bir aletle haşır neşir olacaksınız. Ütü masaları kendinden prizlidir, böylece ütüyü rahatlıkla hareket ettirebilirsiniz. Fakat ütü masasının fişi asıl elektrik kaynağına yakın değilse uzatma kablosu çeşitlerinden yararlanmanız gerekir.

Ütü Masası Aparatları: Nasıl Seçmeli?

Ütü Masası Aparatları: Nasıl Seçmeli?

Ütü masası kaliteli bir ütü masası örtüsü ile pekala kullanılabilir ama gömlek, bluz ve elbise kollarını daha verimli bir şekilde ütülemek için kol aparatı da edinebilirsiniz. Sık sık seyahat yapıyorsanız veya ütü masası için yeriniz yoksa mini ütü masası dışında ütüleme pedlerine de göz atabilirsiniz. Ütüleme pedleri, aslında ütü masası örtüsünün ütü masasına göre dikilmemiş halidir. Yine çok seyahat edenler veya sürekli takım elbise içinde sık olması gerekenler için buharlı kırışık giderici önerilir. Bu alet, ütülenmiş kıyafetlerin üstünde sonradan oluşan hafif kırışıklıkları açmak için birebirdir. Elbette ütü masasında istediğiniz sonuçları elde edebilmek için her şeyden önce kaliteli bir ütü şart. Gazella, Doğrular, Miras, Lady ve diğer markaların ütü masası fiyatları ve modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

Ütü Masası

için 2,208 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Marka

(2)
Adell (24)
(1)
(1)
(5)
Arzum (13)
(4)
(1)
(1)
(1)
(1)
Cosiness (10)
(2)
(1)
(733)
(1)
Doğrular (152)
(1)
Evino (8)
(1)
Gazella (97)
Granit (15)
(1)
Hiper (42)
(1)
Imperia (22)
Lady (44)
Laisy (7)
(1)
Miras (46)
(4)
(1)
(2)
(4)
(1)
(1)
(1)
Tefal (12)
(2)
Vileda (9)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Metal (136)
Çelik (92)
(50)
Ahşap (42)
Alüminyum (31)
Keçe (23)
(5)
(3)
(3)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Parça Sayısı

(96)
(21)
(3)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Hacim

(54)
(20)
(8)
(4)
(3)
(3)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(203)
ve üzeri (386)
ve üzeri (456)
ve üzeri (473)
ve üzeri (498)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL