Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Çöp Kovası

için 4,421 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 189,90 TL 167,11 TL
  % 12
  (21)

  ÇarşınaPazar
  %99
 • 199,00 TL 179,10 TL
  % 10
  (25)

  GÜRÇAYHIRDAVAT
  %100
 • 259,90 TL 179,91 TL
  % 31
  (2)

  OkyanusHome
  %89
 • 150,00 TL 135,00 TL
  % 10
  (124)

  ŞİRİNLERTEMİZLİK
  %99
 • 449,20 TL
  (2)

  DNZPakTemizlik
  %100
 • 149,90 TL 131,12 TL
  % 13
  (16)

  ÇarşınaPazar
  %99
 • 482,00 TL 424,16 TL
  % 12
  (6)

  GÜRÇAYHIRDAVAT
  %100
 • 282,90 TL 268,76 TL
  % 5
  (5)

  Foreca
  %94
 • 106,90 TL 96,21 TL
  % 10
  (2)

  TuruncuElma
  %100
 • 626,00 TL 563,40 TL
  % 10
  (19)

  TEKDEKORYAPI
  %100
 • 549,00 TL 459,08 TL
  % 16
  (7)

  Biorfe
  %99
 • 579,00 TL 505,08 TL
  % 13
  (36)

  Biorfe
  %99
 • 175,00 TL 166,25 TL
  % 5
  (1)

  TUNCELTEKNİK
  %99
 • 21,00 TL 19,32 TL
  % 8
  (2)

  Kamusalmarket
  %100
 • 38,00 TL
  (1)

  Kamusalmarket
  %100
 • 192,90 TL 146,94 TL
  % 24
  (2)

  TuruncuElma
  %100
 • 750,00 TL 499,00 TL
  % 33
  (33)

  Omnipazar
  %100
 • 335,00 TL 229,99 TL
  % 31
  (14)

  Omnipazar
  %100
 • 644,99 TL 580,49 TL
  % 10
  (1)

  ALMITAL_YAPI_MARKET
  %92
 • 100,00 TL 85,00 TL
  % 15
  (2)

  TUNCELTEKNİK
  %99
 • 99,90 TL 87,12 TL
  % 13
  (2)

  ÇarşınaPazar
  %99

Çöp Kovası

Evlerde, iş yerlerinde, sokaklarda bulunan ve çevreyi korumakta bir araç olan çöp kovaları kullanım alanı açısından önemli bir yere sahiptir. Öyle ki, marketten bir ürün alındığında bile paketini çöpe ya da geri dönüşüm kutularına atmak gerekir. Bu nedenle evlerde, iş yerlerinde ve sokaklarda bulunan çöp kovaları, insan hayatında belki de farkında olmadan en çok kullanılan nesnelerin başında geliyor. Kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösteren çöp kovaları farklı boyutları ve özellikleri ile satışa sunuluyor. Bu kategori altında birbirinden farklı modellerde ve farklı markalar tarafından üretilmiş olan onlarca çöp kovası bulabilirsiniz. İhtiyaçlarına en uygun ürünü belirledikten sonra hızlı bir şekilde satın alma işlemlerinizi gerçekleştirerek yeni bir çöp kovasına sahip olabilirsiniz. Çöp kovaları litre bazlı bakıldığı zaman da birbirinden farklı modeller ile satışa çıkarılıyor. Eğer büyük bir kovaya ihtiyaç duyuyorsanız 50 lt çöp kovası ya da 120 lt çöp kovası kullanabileceğiniz gibi daha orta boy ve küçük bir çöp kovasına ihtiyaç duyuyorsanız 20 lt çöp kovası ya da 30 lt çöp kovası modellerini tercih edebilirsiniz. Çöp kovalarının plastik ya da metal formda olabilir. Özellikle plastik çöp kovası modelleri birbirinden farklı renklere sahiptir. Renkli çöp kovası modelleri hem ortamda bir bütünlük sağlaması hem de sıradanlığın dışına çıkılması açısından güzel bir tercih olabilir. Bu nedenle hangi model çöp kovası alacağınıza karar verdikten sonra mutlaka hangi boy bir çöp kovası ihtiyacınız olduğunu da belirlemeniz gerekir.

Mekanınıza Uygun Çöp Kovası Modelleri

Mekanınıza Uygun Çöp Kovası Modelleri

Çöp kovaları her alanında karşılaşılabilen eşyaların başında gelir. Banyoda, mutfakta, çalışma odalarında hatta bahçelerde bile çöp kovası bulunur. Bu nedenle çöp kovası modelleri kullanıldığı yere ve kullanım amacına göre farklılık gösterecektir. Çöp kovası modelleri ilk olarak üretildiği malzemeye göre kategorilere ayrılır. Plastik çöp kovası ve metal çöp kovası modelleri olarak adlandırılan bu kategoriler de kendi içlerinde çeşitli modellere ayrılmaktadır. Hem plastik hem de metal çöp kovası modelleri arasında en dikkat çeken modellerden bir tanesi çöp kovası pedallı modelleridir. Üzerinde pedal sistemi olan çöp kovaları hijyenik açıdan her zaman daha avantajlıdır. Bu nedenle çöp kovası modelleri arasında seçim yapanların ilk tercihlerinden biri olur. Bir diğer çöp kovası modeli ise dolap içi çöplerdir. Bu çöp kovası dolap içi modelleri genellikle dolap kapağına monte edilir ya da dolap kapağı açıldığında çöp kutusunun kapağının açılmasını sağlayan bir mekanizması vardır. Böylece çöp atacağınız zaman sizin kovaya dokunmanız gerekmez. Yine hijyenik açıdan önemli bir avantaj sağlar. Çöp kovası modellerinden bir diğer ise çatı kapaklı çöp kovası modelleridir. Genellikle sokaklarda ya da bahçe tarzı açık alanlarda karşımıza çıkan bu çöp kovası modelleri her iki tarafında da kapak bulunması nedeniyle oldukça kullanışlıdır. Çöp kovası modellerinin neredeyse tamamı farklı ölçüler ile satılmaktadır. Çöp kovası küçük boylarda olabileceği gibi büyük boylarda da satılmaktadır. Çünkü kullanım alanlarına göre ev gereçleri ve düzenleme alanında farklı boyutlara ihtiyaç duyulur.

 Çöp Kovası Kullanım Alanları

Çöp Kovası Kullanım Alanları

Çöpler insan hayatının bir gerçeği. Odalardan mutfağa, tuvaletlerden banyoya, sokaklardan ofislere kadar hayatın her alanında, hatta atılan her adımda bir çöp kovası görmek mümkündür. Çünkü sürekli tüketim gerçekleştirildiği için herhangi bir şeyin çöp olması an meselesidir. Öyle ki alınan bir ürünün ambalajı da çöp yenilen meyvenin çekirdeği de. Bu nedenle çöp kovasının kullanım alanları bir hayli fazladır. İlk olarak çöp kovasının en çok kullanıldığı yer elbette mutfaklardır. Mutfaklarda kullanılması için birbirinden farklı çöp kovası modelleri vardır. Tezgah üstü çöp kovası ya da dolap içi çöp kovası modellerinden herhangi birini kullanarak mutfağınızda oluşan bütün çöpleri bir arada toplayabilirsiniz. Çöp kovalarının en içerisinde bir diğer kullanım alanı ise tuvalet ve banyolardır. Bu alanlarda oluşan özellikle kâğıt havlu, pamuk vb. ürünleri atabileceğiniz bir çöp kutusuna ihtiyaç duyarsınız. Böyle bir durumda da küçük çöp kovası modelleri işinizi görecektir. Özellikle tuvalet ve banyo gibi alanlarda büyük çöp kovası kullanılmasına gerek duyulmaz. Hem çok fazla çöp çıkmaması hem de alandan tasarruf edilmesi için küçük boy kovalar işinizi görecektir. Çöp kovalarının bir diğer kullanım alanları ise apartman önleri ya da bahçelerdir. Bu çöpler genellikle evde çıkan çöpleri toplu olarak atabileceğiniz büyük çöp kovalarıdır. Genellikle 120 lt çöp kovası olan bu modeller sokaklarda da karşımıza çıkabilir. Çöp kovalarının karşımıza çıktığı ve en çok kullanıldığı alanlardan bir diğeri ise elbette ofislerdir. Ofisler genellikle kağıt gibi atıkların fazlası ile çıktığı alanlardır. Bu nedenle hemen hemen her masanın altında bir çöp kovası bulmanız mümkündür. Bu çöp kovaları genellikle ağzı açık ve ofis tipi modellerdir. Ofislerde ve okullarda kullanılan bir diğer çöp kovası modelleri ise geri dönüşüm kutularıdır. Genellikle cam, plastik ya da kağıtların ayrı ayrı alanlarda toplanması için kullanılan bu çöp kutusu modelleri bir hayli kullanışlı ve iyi bir amaca hizmet etmektedir. Son yıllarda evlerde de farklı cam, plastik ve kağıt bölmeleri olan daha işlevsel Parex çöp kovası kullanılmaya başlanmıştır.

 Çöp Kovası Nasıl Temizlenir?

Çöp Kovası Nasıl Temizlenir?

Çöp kovaları oldukça önemli bir yere sahiptir. Her ne kadar önemsiz bir eşya gibi görünse de bakıldığı zaman hem çok işlevsel hem de oldukça kullanışlı bir eşyadır. Çöp kovalarının varlığı kadar temizliği de oldukça önemlidir. Özellikle mutfak ve banyolarda kullanılan çöp kovalarına her zaman kağıt, peçete ya da kuru şeyler atılmaz. Bu nedenle özellikle bakteri üretimi için vazgeçilmez bir ortamdır. Çöplerin temiz olmaması aynı zamanda kötü koku yayılmasına da sebep olur. Bu nedenle belli aralıklar ile yıkanması ve dezenfekte edilmesi gerekir. Peki, çöp kovası nasıl temizlenir? Çöp kovası büyük ya da küçük olsun temizlikleri bir hayli kolaydır. İlk olarak ev ya da ofiste kullanmak için bir çöp kovası aldığınız zaman ona uygun bir çöp poşeti alabilirsiniz. Çöp kovasının içine çöp poşeti geçirerek attığınız çöplerin kova ile doğrudan temas etmesini önleyebilirsiniz. Çöp kovası dolduğu zaman bu poşeti çıkarıp yerine yenisini takarak hijyenik ve pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Eğer çöp kovanızın içinde poşet kullanmayı sevmiyorsanız bu durumda düzenli olarak çöp kovanızı yıkamanız gerekir. Çöp kovasını bakterilerden ve çöp artıklarından arındırmanın en önemli yolu budur. Çöp kovasını temizlemek için uygun bir alan seçmeniz işe başlamadan önce yapmanız gereken ilk şeydir. Bunun için balkonunuzu ya da varsa bahçenizde uygun bir alanı tercih edebilirsiniz. Uygun bir yer bulduktan sonra ilk olarak kovanın içinde bir iç plastik kova varsa bunu çıkarmalısınız. Çöp kovası modelleri temizliği yapılırken ilk olarak kovanın iç tarafını sonrasında ise dış tarafını temizlemeniz hem kolaylık sağlayacak hem de kapsamlı bir temizlik sunacaktır. Çöp kovası temizliğinde kullanabileceğiniz ve farklı etkileri olan pek çok ürün vardır. Bunlardan ilki çamaşır suyudur. Çamaşır suyu hem kötü kokuları giderecek hem de tüm bakterilerin ortadan kalkmasına neden olacaktır. Çöp kovası temizliği için kullanılan bir diğer yöntem ise sıcak su ve beyaz sirke kullanılmasıdır. Çöp kovasının içine bir miktar sıcak su ve beyaz sirke döktükten sonra yarım saat kadar bekletip fırça ya da sünger yardımı ile yüzeyi ovun. Ardından soğuk su ile durulayın. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın çöp kovası temizliği asla ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Hem hijyenik hem de sağlık açısından bunu belli aralıklar ile yapmalısınız.

 Çöp Kovası Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Çöp Kovası Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Çöp kovası seçimi önemli bir noktadır. Bu nedenle çöp kovası alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. İlk olarak çöp kovasını hangi alanda kullanacağınız çok önemlidir. Örneğin tuvalet ya da banyo için çöp kovası alıyorsanız tek bir kova almak yerine çöp kovası takımı olarak satılan modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle pedallı bir model tercih etmeniz bu alanlarda hijyenik açıdan çok daha faydalı olacaktır. Çünkü özellikle pedallı çöp kovası modellerinde elinizi kullanmanıza gerek kalmadan kapağı açabilir ve kova ile temas etmek zorunda kalmazsınız. Çöp kovası çeşitleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kolay temizlenebilir olmasıdır. Özellikle mutfak ve banyo gibi alanlarda kullanacağınız çöp kovalarını belli aralıklar ile temizlemeniz gerekir. Bu nedenle ister plastik ister metal olsun temizliğinin kolay yapılması oldukça önemli bir noktadır. Çöp kovası alırken dikkat edilecek bir diğer önemli nokta ise boyut seçimidir. Çöp kovasının çok büyük ya da küçük olması hem işlevsel olarak hem de yer bakımından sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Bir mutfak için küçük, banyo için ise büyük bir kova almak doğru olmayabilir. Çünkü o alanda ne kadar çok çöp çıktığı çöp kovasının boyutunun belirlenmesinde oldukça önemli bir etkendir. Mutfağınız için tercih edebileceğiniz en ideal 20 lt çöp kovası modelleridir. Özellikle dolap içleri için kullanılan raylı çöp kovası modellerinde gün içinde çıkan çöplerinizi biriktirmek açısından yeterli bir kapasiteye sahiptir. Banyo ve tuvaletlerde kullanmak için ise en çok tercih edilen modeller 12 lt çöp kovası modelleridir. Bu ortalamaları göz önünde bulundurarak, The Mia çöp kovası sayfamızdan istediğiniz renk ve modelde seçim yapabilirsiniz.

 Çöp Kovası Fiyatları

Çöp Kovası Fiyatları

Çöp kovaları günlük hayatta en çok karşılaşılan ve farkında olmadan en çok kullanılan nesnelerin başında geliyor. Bu nedenle bir evin ya da ofisin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi olarak hayatımızda yer alıyor. Günümüzde farklı amaçlar için kullanılan onlarca farklı modelde çöp kovası bulmanız mümkündür. Bu modeller, üretildikleri malzemenin türü, çöp kovasının litresi, pedallı olup olmaması ve farklı özellikler baz alındığı zaman farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Çöp kovası fiyatları incelendiği zaman her bütçeye ve her mekâna uygun bir çöp kovası bulmanız mümkündür. Sayfamızı incelediğiniz zaman onlarca farklı model arasından ihtiyaçlarınıza en uygun modeli bularak farklı fiyat aralıklarında karşılaştırma yapabilirsiniz. Bunun sonucunda ise hem ihtiyacınıza hem de bütçenize en uygun modeli seçerek bir çöp kovası sahibi olabilirsiniz. Çöp kovası fiyatlarını etkileyen önemli bir nokta da kullanım amacıdır. Örneğin geri dönüşüm kutuları ile dolap içi çöp kovası fiyatları birbirinden çok farklıdır. Çünkü özellikle geri dönüşüm kutuları birden fazla bölmeye sahip ve litre bazlı olarak bakıldığında 70 lt çöp kovası gibi yüksek bir kapasiteye sahiptir. Bu nedenle fiyat farklı olacaktır. Tam da bu noktada hem fiyat bazlı düşündüğünüz zaman hem de kullanım açısından baktığınız zaman doğru bir kova seçimi oldukça önemlidir. Son yıllarda mutfaklarda karşımıza çıkan bir diğer çöp kovası modeli ise dolaplara takılabilen portatif çöp kutularıdır. Özellikle yemek yaparken elinizin altında olan bu çöpler dolaba astığınız zaman yer kaplamaz. İşiniz bittikten sonra yıkayarak katlayıp kaldırabileceğiniz yapıda olan bu yeni nesil çöp kovaları oldukça kullanışlı olmaları ile de dikkatleri çekiyor.

Çöp Kovası Çeşitleri Nelerdir?

Çöp kovaları kullanım alanı ve kullanım amaçlarına bağlı olarak pek çok farklı model ve çeşitle karşımıza çıkmaktadır. Pedallı çöp kovası, plastik çöp kovası ve metal çöp kovası modellerinin yanı sıra boyut ve renk bazlı olarak da farklı modeller işe karşılaşmanız mümkündür. Hangi ürünü almanız gerektiği ise tamamen ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklılık gösterir.

Çöp Kovası Nasıl Seçilir?

Çöp kovası seçimi her ne kadar önemsiz gibi görünse de aslında önemli bir konudur. Çünkü ilk olarak çöp kovasının temizliğe elverişli bir yapıda olması çok önemlidir. Bu nedenle hem iç malzemesinin hem de dış malzemesinin kolay temizlenmesi çok önelidir.

Çöp Kovası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Seçim yaparken kullanım alanını göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin mutfağınız için alacağınız çöp kovası ile ofiste kullanım için alacağınız çöp kovası modelleri arasında farklılıklar olacaktır. Ofislerde kullanılan çöp kovaları kapaksız ve daha modern bir çizgideyken mutfaklar için kullanılan çöp kovaları genellikle kapaklı ve daha standart modellerdir. Çöp kovası seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise ebatlardır.

Çöp Kovası Kaç Litre Olmalıdır?

Çöp kovasını kullanım sıklığınıza göre büyük ya da küçük çöp kovası seçimleri yapabilirsiniz. Çöp kovaları büyük ya da küçük boyutların yanı sıra genel olarak litre ölçüsü baz alınarak satışa sunulur. 12 lt çöp kovası, 14 lt çöp kovası, 20 lt çöp kovası, 25 lt çöp kovası, 30 lt çöp kovası, 40 lt çöp kovası, 50 lt çöp kovası, 70 lt çöp kovası ve 120 lt çöp kovası modelleri en çok bilinen ve günlük hayatta kullanılan modeller arasında yer alır. Çöp kovasının kaç litre olması gerektiği ise tamamen size bağlı bir durumdur. Eğer sürekli çöp atmak durumunda kalıyorsanız daha çok litre kapasiteli bir model seçmeniz gerekirken ofis, banyo ve tuvalet gibi alanlarda daha küçük kapasiteli modelleri tercih edebilirsiniz. Bütün bu modelleri ve daha fazlasını sayfamızda bulmanız mümkündür. Sayfamızı inceleyerek bütün çöp kovası modellerine, fiyatlara ve yorumlara ulaşarak eviniz ya da ofisiniz için en doğru çöp kovası seçimini yapabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Hacim

(519)
(321)
(230)
(219)
(146)
(143)
(138)
(128)
(99)
(92)
(73)
(68)
(61)
(35)
(34)
(33)
(33)
(32)
(28)
(27)
(19)
(18)
(18)
(17)
(16)
(15)
(10)
(9)
(7)
(7)
(7)
(6)
(6)
(6)
(5)
(5)
(5)
(5)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Brabantia (133)
Foreca (120)
Primanova (674)
Starax (66)
Palex (135)
Pelikan (90)
MaxiFlow (80)
Hiper (78)
Homecare (77)
The Mia (71)
Efor (66)
Hafele (64)
Dibanyo (42)
Piev (42)
Porsima (42)
Flosoft (40)
Tuffex (35)
Sas (34)
Baymera (31)
Hobby Life (31)
Şenyayla (29)
ÖZ-ER (26)
Lider (25)
Bocchi (24)
İrya (23)
Erkoç (21)
Fantom (18)
Ahlez (17)
HAILO (16)
Motek (16)
Tekno-Tel (16)
Home (15)
Poly Time (15)
Bursev (14)
Cooker (14)
Bora (13)
Mercan (13)
Rotho Paso (13)
Elefan (12)
Rulopak (12)
Vitra (12)
Creavit (11)
Ikea (11)
Planet (11)
Dekor (10)
Duxxa (10)
Şahnur (10)
Eminhome (9)
Qutu (9)
Acar (8)
Artema (8)
Bvlx (8)
Defne (8)
Efe Steel (8)
Franke (8)
Omnisoft (8)
Tuğbasan (8)
Hygiene (7)
Onno (7)
Perotti (7)
Tema (7)
Ahir (6)
Akay (6)
Follow Me (6)
KOSOVA (6)
Morzahome (6)
Omnipazar (6)
Uğur (6)
Berta (5)
Laisy (5)
Titiz (5)
Tivoli (5)
Bee Home (4)
Comfort (4)
Cosiness (4)
ECA (4)
Hemaks (4)
Hippo (4)
Kale (4)
WESCO (4)
Ant (3)
Artı (3)
Doğrular (3)
Flora (3)
Geseus (3)
Gondol (3)
Mayaglory (3)
Proff (3)
Soft (3)
Townew (3)
Violet (3)
Xinda (3)
4444taş (2)
Akar (2)
Aquamix (2)
BELLO (2)
Bosphorus (2)
Calder (2)
CeraStyle (2)
Emr (2)
Kaya (2)
Kohler (2)
Nandy (2)
Nurulex (2)
Qua (2)
SUNCOOK (2)
Tantitoni (2)
pakas (2)
Acetal (1)
Adell (1)
Allmode (1)
Ansan (1)
Ar (1)
Calypso (1)
Depa (1)
Ezere (1)
Homeniva (1)
Hometarz (1)
Leva (1)
MIEN (1)
Nossa (1)
Onesto (1)
Orbi (1)
Rapatek (1)
Rem (1)
Romanoset (1)
SMS (1)
Star (1)
Teka (1)
Toksana (1)
Touch (1)
Uğurlar (1)
VM (1)
Vialli (1)
Viega (1)
Yıldız (1)
Çankaya (1)
(1493)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Plastik (787)
Metal (377)
Krom (267)
Akrilik (102)
Çelik (52)
Seramik (42)
Mermer (30)
Porselen (24)
Polyester (7)
(5)
(4)
(3)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Parça Sayısı

(202)
(32)
(23)
(5)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(488)
ve üzeri (695)
ve üzeri (742)
ve üzeri (757)
ve üzeri (786)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL