Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Ugo
Csk
-
3SC
CBC
Boo
EWs
CVS
Lux
cbc
Ar
Eca
Ege
Ans
Ev+
Fly
Başka bir kelime deneyin

Materyal

Cam
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Parça Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Hacim

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Sabunluk

için 4,313 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Sabunluk

Hijyen, hepimiz için olmazsa olmazdır. Gerek ellerimizde gerekse yüzeylerde hijyeni sağlamak için sabunlarda sıkça yararlanırız. Sabunlar katı, sıvı hatta köpük formda bile olabilmektedir. Bu sabunları muhafaza etmek adına birbirinden güzel çeşit çeşit sabunluklar da imal edilmektedir. Banyonuza uygun renklerde ve desenlerde sabunluklar tercih ederek banyonuzda bir kompozisyon sağlayabilirsiniz. Uyumlu sabunlukları bulmak için banyonuzun renklerini ve kalebodurlarınızın desenlerini dikkate alarak bir seçim yapmaya çalışabilirsiniz. Seçeceğiniz sabunluklar kullandığınız yere şıklık ve zarafet katacaktır. İsterseniz banyoda isterseniz mutfaklarda kullanabileceğiniz sabunluklar hem fonksiyonel birer eşya olarak elinizin altında bulunacak hem de ortama uyum sağlayarak şık ve estetik bir hava katacaktır. Sabunluklar tek başlarına güzel bir aksesuar olarak da kullanılabileceği gibi set halinde de satılabilmektedirler. Set olarak birkaç parçadan oluşurlar ve birbirine uyumlu renklerde ve desende olurlar. Bu parçalar isteğiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda farklı amaçlar için kullanılabilir. Örneğin bir parçayı sabunluk diğer parçayı diş fırçası ve diş macunu koymak için bir diş fırçalık diğerini de makyaj temizleme pamuklarınızı koyabileceğiniz bir pamukluk olarak kullanabilirsiniz. İstek ve ihtiyacınıza yönelik parça sayısını arttırabilir ve set içerisinde daha fazla parça bulunduran setleri tercih edebilirsiniz. Setteki parçaların yanına bu parçalarla uyumlu renk, desen ve dokudaki daha farklı aksesuarları bütünleştirerek şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Banyonuzda bu şekilde kullanabileceğiniz gibi mutfakta da farklı parçalarla birlikte kullanabilirsiniz. Örneğin, sabunluğun yanında bulaşık süngerini koymak amacı ile setin bir parçasını da süngerlik olarak kullanabilirsiniz. Veya sıvı sabunluğun içerisine bulaşık deterjanınızı koyabilirsiniz. Bu şekilde ihtiyacınıza göre parçaları farklı fonksiyonlar için kullanabilirsiniz. Farklı tasarımlara sahip sabunluklar ile çocuklarınızı da eğlendirebilir, el yıkama alışkanlığını çocuklarınıza kazandırabilirsiniz. Örneğin, el şeklinde sabunluk satın alarak çocuğunuzun dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz. İkili sabunluk modelleri ile de mutfakta hem sıvı sabun hem bulaşık deterjanını bir arada muhafaza edebilirsiniz. Süngerli sıvı sabunluk ile de hem süngeri hem sıvı sabunu yahut bulaşık deterjanını aynı şekilde bir arada muhafaza edebilirsiniz. Sabunluk seti olarak alabileceğiniz birden fazla parçaya sahip sabunluklarla da isteğinize ve ihtiyacınıza uygun olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Sabunluk Çeşitleri Nelerdir?

Sabunluk Çeşitleri Nelerdir?

Sabunluk çeşitleri, sabunluğu nerede kullanacağınıza göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin mutfak sabunluk ihtiyacının hissedildiği yerlerden biridir. Çünkü mutfakta yiyeceğimiz yemekleri hazırlarız ve hijyenin maksimum seviyede korunması gereken yerlerden biridir. Bu sebeple temizliği sağlamak amacıyla her an elimizin altında bir sabun bulunması gerekmektedir. Banyoda kullanacağımız sabunlukların ikili şekilde tasarlanmış olması bize kolaylık sağlayacaktır. Bu şekilde bir tanesinin haznesini sıvı sabunluk diğerinin haznesini iste deterjanlık olarak kullanabilirsiniz. Eğer set olarak tercih ederseniz sabunluğun yanında kullanılan diğer tasarımlar da banyoda işinize yarayacaktır. Örneğin temizleme süngerini muhafaza etmek için bu aksesuarlardan birini kullanabilirsiniz. Sabunluğu banyoda kullanacaksanız bunun için de set olarak da tekli olarak da bir sabunluk temin etmeniz mümkündür. Aslına bakarsanız seçeceğiniz sabunluk modeliyle kullandığınız sabunun da yakından bir ilişkisi bulunmaktadır. Eğer katı sabun kullanıyorsanız hemen lavabonun yanında koyacağınız bir katı sabunluk ile sabununuzu hijyenik bir biçimde muhafaza edebilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda sabuna kolayca erişebilir ve kullandıktan sonra yerine kolayca geri koyabilirsiniz. Lavabonuzu yıkadığınız zaman bu sabun altlığını da yıkamanız hijyen açısından faydalı olacaktır. Eğer banyoda katı sabun yerine sıvı sabun kullanıyorsanız bir sıvı sabunluğa ihtiyacınız olacaktır. Ağzını açarak haznesine kolay bir şekilde sıvı sabunu doldurabilirsiniz. Ardından kapağını kapatarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Pompasına basarak istediğiniz miktarda sıvı sabunu elinize alabilir ve temizliğinizi sağlayabilirsiniz. İçerisindeki sabun bittikçe aynı işlemi tekrarlayarak sabununuzu tedarik edebilirsiniz. Bunların yanında köpük formdaki sabunlar için de köpük sabunluk satın alabilirsiniz. Esasen sıvı sabunla aynı prensipte çalışan bu sabunlukların farkı içerisinde sıvı yerine köpük sabun olmasıdır. Banyonuzda bambu ürünleri mevcutsa bambu sabunluk almak da banyoda bir bütünlük sağlayacaktır. Genellikle alışveriş merkezi ve benzeri yerlerde sık sık kullanılması gereken sabunlukların hijyeninin sağlanması oldukça önemlidir. Nihayetinde her gün yüzlerce kişinin sabunu kullanması için sabunluğa temas etmesi gerekmektedir. Bu sebeple bu dokunma olayını en aza indirmek için sensör sistemi geliştirilmiştir. Sensörlü sıvı sabunluk eliniz sabunluğa temas etmeden kolay bir şekilde yeterli miktarda sabunu elinize alabilirsiniz. Otomatik sıvı sabunluk hijyen açısından gerçekten oldukça kullanışlı bir üründür. Mıknatıslı sıvı sabunluk sayesinde de sabunluğu herhangi bir delik açmadan yüzeye sabitlemeniz mümkün hale gelir. İhtiyacınız olan tek şey metal bir yüzey olacaktır. Mıknatısı sayesinde kolay bir şekilde istediğiniz yüzeye tutunacak ve delme ve çivi çakma işlemi gerektirmeden yüzeye kolayca uyum saplayacaktır. .

Ekstra Hijyen Sağlamak için Tasarlanan Sabunluklar

Ekstra Hijyen Sağlamak için Tasarlanan Sabunluklar

Sabunun öncelikli olarak amacı hepimizin bildiği gibi hijyen sağlamaktır. Topluma açık yerlerde günde defalarca kez kullanılan sabunluklar için de haliyle hijyeni arttıracak bazı tasarım dokunuşları yapılması gerekmektedir. Bunun için sabunluğa dokunma sayısını azaltmak en etkili çözüm olacaktır. Dokunma sayasını en aza, hatta ve hatta sıfıra indirmek için otomatik veya sensörlü bazı sabunluklar tasarlanmaktadır. Bu sayede sabunluğa herhangi bir şekilde temas gerekmeden ihtiyacınız kadar olan sabun elinize kolay bir biçimde akacaktır. Bu sabunlukların kullanma prensibi aslında oldukça basittir. Sabunluğun tasarımında bulunan sensör, elinizi sabunluğa yaklaştırdığınızda bunu algılaması için kullanılır. Elinizi sabunluğun altında bulunan ve sabunun tam çıkış hizasına doğru getirmeniz gerekmektedir. Ardından bir süre beklemelisiniz ve sonrasında sensör elinizi algılayacak ve yeterli miktardaki sabunu elinize akıtacaktır. Eğer elleriniz çok kirli ise ve bir seferde akıtılan sabun yeterli gelmedi ise elinizi biraz uzaklaştırıp bir süre bekleyerek tekrar yaklaştırmanız durumunda sensör tekrardan harekete geçecektir ve elinize bir miktar daha sabun akıtılacaktır. Sonrasında ellerinizi biraz ıslatarak ovuşturma hareketi yaparak ellerinizi yeterli sürede yıkamanız ve sonrasında su ile durulamanız gerekmektedir. Bu sayede sabunluğa hiçbir şekilde temas etmenize gerek kalmaz. Sıradan sabunluklarda gün içerisinde yüzlerce kişinin temas ettiği yere dokunmanız gerekmektedir. Bu da haliyle yüzlerce mikrop ve bakteri anlamına gelir. Sabunluğu kullanmadan önce su ile yıkamak da fazladan su tüketimi gerektirecektir. Bunu engellemek adına sabunluğa hiç dokunmadan elinize sabun damlatacak bir tasarım oldukça kullanışlı olacaktır. Bu sensörlü sabunlukları topluma açık yerlerde kullanarak bulaşıcı hastalıkları ve salgın hastalıkları daha kolay önleyebilirsiniz. Örneğin okullarda binlerce öğrenci öğrenim görmektedir ve her gün yüzlerce kez tuvaletler kullanılmakta buna paralel olarak da sabunluklar da kullanılmaktadır. Teması en aza indirmek için okullarda sensörlü sabunluk kullanımı yaygınlaştırılabilir. Yine aynı şekilde gün içerisinde hastanelerde de binlerce hasta tuvaleti ve bununla birlikte sabunlukları kullanmaktadır. Zaten hastane gibi mikrop ve hastalıkla dolu bir ortamda bir de bulaşma riskini arttırmak oldukça tehlikeli bir hal alabilir bu yüzden hastane, okul, alışveriş merkezi gibi topluma açık yerlerde sensörlü ve otomatik sabunlukların kullanımı işleri daha da kolaylaştıracaktır. Bu harika tasarımı isterseniz kullanılacağı yere göre seçerek sağlığın yanında şıklığı da yakalayabilmeniz mümkündü.

Sabunluk Nasıl Takılır?

Sabunluk Nasıl Takılır?

Doğru ebatlarda ve takılacak mekana uygun bir sabunluk bulduktan sonra sıra bu sabunluğu istenilen yere sabitlemeye gelmektedir. Sabunluğu takarken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de doğru hizaya yerleştirmektir. Bu nedenle sabunluğu takacağınız yer de bu konuda önemlidir. Örneğin çocuk tuvaletinde kullanmak üzere bir sabunluk takacaksanız daha alçakta sabitleme işlemi yapmanız doğru olacaktır. Bu sayede çocuklar sabunluğa zahmetsiz bir şekilde ulaşabilir. Eğer sabunluğu yetişkinlerin kullandığı bir tuvalete monte edecekseniz biraz daha yüksek bir hizada bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Uygun hizayı bulduktan sonra aslına bakarsanız sabunluğu zemine sabitleme işlemi sabunluktan sabunluğa fark edecektir. Plastik sıvı sabunluk monte edilecekse duvara küçük bir vida yardımı ile tutturulabilir. Veya isterseniz çift taraflı bir bant yardımı ile de aynı işi yapabilirsiniz. Metal sabunluk kullanıyorsanız bir başka yöntem ise duvara mıknatıs sabitlemek olabilir. Bu sayede delme işlemi olmadan manyetik kuvvet işle sabunluk zemine sabitlenmiş olacaktır. Yine aynı mantık kullanılarak eğer mıknatıslı sabunluk kullanıyorsanız bu kez de metal bir yüzey arayışına girebilirsiniz. Metal ile mıknatıs birbirini çekecek ve böylece sabunluk zemine sabitlenmiş olacaktır. Cam sıvı sabunluklarda maalesef bu yöntem geçerli olmayacaktır. Çünkü cam gibi kırılgan maddeleri sabitlemek için vida ve benzeri aletleri kullanamayız. Bunlar yerine çift taraflı bant tercih edilebilir. Sağlam bir çift taraflı bant edinirseniz işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Bandı sabunluğu sabitlemek istediğiniz hizada zemine yapıştırmanız gerekmektedir. Dikkatlice çift taraflı bandın diğer yapışkanlı tarafını sıyırın. Sonrasında cam sabunluğunuz ile bandı buluşturun. Bu şekilde sabitleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak sabitleme işleminde kullanacağınız bandın sağlamlığından emin olmanız gerekmektedir. Çünkü cam gibi kırılgan bir maddeyi sabitlemek oldukça önemlidir. Eğer sağlam şekilde sabitlenemezse sabunluk düşebilir ve kırılabilir. Kırılan sabunluk bir yana, içerisindeki sabunun da dışarı akması sonucu oldukça tehlikeli durumlar meydana gelebilir. Bunu önlemek için de sabitleme işlemini sağlam malzemeler ile yapmanız gerekmektedir. Kullanacağınız sabunluğun da kaliteli ve dayanıklı olması haliyle işinizi kolaylaştıracaktır.

Banyonuza Sabunluk ile Şıklık Getirmeniz Mümkün

Banyonuza Sabunluk ile Şıklık Getirmeniz Mümkün

Banyonuzda da sabunluklarınız ile farklı ve taptaze bir hava katmanız mümkündür. Banyo sabunluk seti ile banyonuzda modernlik sergileyebilirsiniz. Sıvı sabununuz ve deterjanınızı muhafaza edebileceğiniz ikili sıvı sabunluk, yanında lavabo temizleme süngeri ve temizleme deterejanınızı koyabileceğiniz farklı bir bölme şeklinde tasarlanmış sabunluk seti, banyonuz için oldukça kullanışlı olacaktır. Banyonuzun fayanslarının renginde bir sıvı sabunluk tercih edebilirsiniz. Örneğin banyo dolaplarınızın ve banyo fayanslarınızın rengi siyahsa siyah sıvı sabunluk tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sayede banyonuzda bir uyum yakalayacaksınız. Birbiriyle uyumlu görünen eşyalar banyoya daha şık bir hava yaratmaya yardımcı olacaktır. Banyodaki duşa kabininize uygun bir cam sıvı sabunluk banyonuza çok yakışacaktır. Ahşap desenlere veya kahverenginin yoğunlukta olduğu renklere sahip bir banyonuz var ise bu kez de ahşap sabunluk tercih edebilirsiniz. Bu şekilde banyonuzda uyumlu bir hava yaratabilirsiniz. Banyonuzda yaratacağınız bu uyumlu havanın banyonuzu daha derli toplu göstereceğine emin olabilirsiniz. Cam, metal hatta ve hatta porselen sıvı sabunluk modellerini inceleyebilir bu geniş yelpazeden yararlanarak banyonuza en çok yakışan ürünü tercih edebilirsiniz. Banyonuzda temizleme süngerinizi genellikle koyacak yer bulamayabilirsiniz. Bir dolabın içine kaldırdığınız takdirde ihtiyaç duyduğunuz her seferinde onu tekrar dolaptan almak bir süre sonra size zor gelebilir. Lavabonun üzerinde öylece duran bir temizleme süngeri de doğrusu çok da estetik bir görünüme izin vermez. Bu nedenle sıvı sabunluğunuzun bitişiğinde bir de temizleme süngeri koymak için süngerlik olması kullanış açısından size çok büyük fayda sağlayacaktır. Sıvı sabunluğun bitişiğinde bulunan bu bölme temizleme süngeri boyutlarında tasarlanmış olup içerisine kolaylıkla bir temizleme süngerini sığdırabileceğiniz boyutlarda tasarlanır. Sizler de hem sıvı sabun hem temizleme süngeri hem de deterjanı bir arada muhafaza edebilirsiniz. Temizleme süngerinde olduğu gibi deterjanda da aynı sorunla yüz yüze gelebilirsiniz. Temizleme deterjanı her an elinizin altında olması gereken bir banyo araç gerecidir. Ancak ambalajları ne kadar olsa da çok fazla banyonuza uyum sağlamaz. Bu görüntüyü engellemek için temizleme deterjanını bir dolabın içine kaldırabilirsiniz ancak bu kez de her seferinde tekrar tekrar kaldırdığınız yerden almak bir süre sonra bir eziyete dönüşebilir. İşte bunu engellemek için temizleme deterjanını ve sıvı sabunu yan yana ikili şekilde muhafaza edebileceğiniz bir sabunluk edinerek bu sorunu ortadan kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Banyonuza uyum sağlayacak bir sıvı sabunluk alarak güzel bir görüntü elde etmeniz mümkündür. İster plastik sabunluk ister mermer sabunluk ister cam sabunluk ister ahşap sabunluk tedarik edebilir, banyonuzda bir kompozisyon yakalayabilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz bu kompozisyon banyonuzun daha şık bir görünüme sahip olması için oldukça etkilidir. Bu etkiyi tüm bu koşulları ve uyumu sağlayabildiğinizde daha net bir şekilde hissedebileceksiniz.

Sabunluk Neye Göre Alınır?

Sabunluk Neye Göre Alınır?

Sabunluk alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik sabunluğun nereye alınacak olduğudur. Alacağınız sabunluğun mutfağa mı banyoya mı yoksa her an yanınızda taşımak amacı ile kapalı bir kutu olarak mı alınacağının kararını vermelisiniz. Sonrasında size en uygun olanı seçme işine başlayabilirsiniz. Sabunluğunuzu banyonuz için alıyorsanız dikkat etmeniz gereken noktaların başında uyum gelmektedir. Sabunluğun mutfağınıza ne denli uyduğunu gözlemlemeniz gerekmektedir. Örneğin kırmızı tonlarının hakim olduğu bir banyoda için siyah renk bir sıvı sabunluk gayet naif gözükecektir. Aynı şekilde beyaz bir banyo için de gümüş renk tonlarına sahip bir sabunluk oldukça güzel bir görünüm yakalamanız için size yardımcı olacaktır. Bu seçimi aslında tamamen siz ve zevkiniz yapacaktır. Gözünüze en güzel görünen renkleri bir araya getirebilir güzel bir uyum elde edebilirsiniz. Banyoda sürekli suyun içerisinde olan bu ürünün paslanmaz bir ürün olması da kullanış açısından oldukça önemlidir. Cam bir ürün seçerek içerisinde kalan sabun miktarını da gözlemleyebilir ve buna göre sabunluğun içerisine sabun takviyesinde bulunabilirsiniz. Aynı şeyler banyoda kullanacağınız sabunluk için de geçerlidir. İster katı ister sıvı sabun kullanıyor olun her ikisi için de bir sabunluk gereklidir. Katı sabunlarınız için düz tasarlanmış bir sabun koyma tablası yeterli olacaktır. Sabunu bu tabla üzerinden kolayca alabilir ve kullandıktan sonra kolayca yerine koyabilirsiniz. Sıvı sabunluk tercihinde de banyo takımızı dikkate alarak bir seçim yapabilirsiniz. Örneğin banyo takımınızın rengi ahşap tonlarındaysa kahverengi veya bambu bir sabunluk almak güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Banyo takımınızın renklerinin zıt renklerinde sıvı sabunluk tercih ederek zıt renklerin yarattığı uyumu da kullanabilirsiniz. Bu uyum da en az aynı veya yakın renklerin yarattığı uyum kadar güzel bir hava katacaktır. Tüm bu özellikleri dikkate alarak bir sıvı sabunluk tercihi yapabilir ve ister mutfağınızda ister banyonuzda hem estetik hem fonksiyonel bir kullanım alanı yaratabilirsiniz. Yarattığınız bu estetik uyumla mutfağınız ve banyonuza gelen misafirler bu uyuma ve zarafete hayran kalacak doğrusu.