TABANLIK, BAĞCIK, KALIP, KERATA

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • Silikon Topuk Çorabı Ten Rengi

  17,98 TL

  8,99 TL

 • Kaydırmaz Topuklu Ayakkabı Tabanlığı Kalın

  30,00 TL

  18,00 TL

 • Topuklu Ayakkabı Kaydırmaz Tabanlık Desenli

  25,02 TL

  12,51 TL

 • CK04 Karışık Renk Comfy Plastik Çekecek 140 mm 10 Adet

  12,90 TL

  11,61 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Woly Comfort Gel (ANATOMİK JEL TABAN)

  (1)

  89,00 TL

Tabanlık

Ayakların insan sağlığı açısından önemi büyüktür. Ayaklar, ayakta dururken vücudun ağırlığını, koşarken de bunun iki mislini taşırlar. Ayaklarınız ile alakalı yaşayacağınız en ufak bir şikâyette bile, başta bacak ve kas tendonlarınız olmak üzere, diz, kasık, bel ve sırtınıza kadar olan bölgelerinizde çeşitli problemlere neden olabilir. Bu yüzden ayak sağlığınızın önemi, vücudunuzun zinde kalabilmesi için oldukça önemlidir. Özellikle tüm gününü ayakta, yoğun bir şekilde geçiren biri ileride ciddi ortopedik rahatsızlıklarla karşılaşabiliyor. Bu tip ortopedik sorunların önüne, ayaklarınızın sağlığını koruyarak geçebilirsiniz. Ayaklarınızın konforu ve sağlığı için aldığınız ayakkabı tabanı da, ayakkabınızın ayağınıza tam oturabilmesi ve rahat etmeniz için önemli bir eşyadır. Ayakkabı pek çok farklı işlev barındırmaktadır. Bazı tabanlıklar yürüyüş yapanlar için özel üretilirken, bazıları tüm gün sert zeminde gezen tüketiciler için üretilmiştir. Kış sporları ile uğraşanlar veya dışarıda çalışmak zorunda olanlar için de, ısıtıcı özelliği olan tabanlıklar üretilmektedir. Bazı manyetikli tabanlıklar ise masaj yapma özelliğine sahiptir. Yani tabanlığın görevi sadece ayak yapınızın sağlığını korumak değil aynı zamanda konforlu bir deneyim de sağlamaktır. Uzun süre ayakta kalmak, sürekli sert zeminde yürümek, yanlış ayakkabı tercih etmek, aşırı kilo artışı, gebelik gibi durumlarda ayağınıza gereğinden fazla yük binmiş olur. Ayak tabanınızda yer alan ve önemli bir zar olan “Plantar Fasia” ayağa fazla yük bindiğinde kalınlaşır ve ağrı yapar. Zarın kemiğinize yapışması sonucu, topuk dikeni denilen bir rahatsızlık ortaya çıkar. Tabanlık kullanmadan ayaklarınıza fazla yük bindirmeniz ayak parmaklarınızda da çarpıklaşmaya yol açabilir. Bu tip çarpıklıklar ilerleyen yaşlarda ciddi eklem rahatsızlıklarının oluşumuna yol açabilir. Ayakta oluşan ağrı tüm vücudu olumsuz yönde etkiler. Hatta ayağınızda oluşan bir ağrı, baş ağrısına bile yol açabilir. Ayak sağlığınız için sadece iyi bir ayakkabı seçmek yeterli olmayabilir. İyi bir tabanlık seçimi ile ayak sağlığınızı ciddi oranda koruma altına almış olacaksınız. Pek çok insanın yaşadığı problemlerden biri olan düz tabanlık, ayağın iç kavsinin kaybolarak topuğun dışarı kayması sonucu oluşan bir rahatsızlıktır. Ayak kemeri olmadığı için özel tabanlık kullanmayan düz taban hastaları sağlıklı bir şekilde yürüyemezler. Sert tabanlı ayakkabı kullananlarda da uzun vadede ciddi problemler görülebilir. Yumuşak bir ayakkabı tabanlığı alınarak, ayakkabının sert tabanı ile değiştirilir. Böylelikle sert tabanın oluşturabileceği sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Ayak sağlığınız için ürün tercihinizde doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz.

 Ayakkabı Tabanlıkları Ne işe Yarar?

Ayakkabı Tabanlıkları Ne işe Yarar?

Ayakkabı tabanı ayaklarınızın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ayak, ayakkabıya oturmadığında, yürüyüş, koşu gibi aktiviteler için doğru pozisyonda olmayabilir. Ayağınıza uygun aldığınız bir iç taban, ayağınızın ayakkabınıza çok daha iyi oturmasını sağlayacak ve ayak pozisyonunuzun en sağlıklı hali almasına yardımcı olacaktır. Ayakkabı tabanlığı kullanmak için illa ayak ağrısının olmasına gerek yoktur. İleride yaşanması mümkün ayak sorunlarınızın önüne geçmek için de tabanlık kullanabilirsiniz. Tabanlıklar iki temel amaca doğrudan yardımcı olur. Ayakkabıdaki konforu ve performansı artırırken, bir uzman tarafından söylenen ayak rahatsızlığınızı çözmenize yardımcı olur. Eğer doktorunuz ayakkabı tabanlığı kullanmanızı öneriyorsa, mutlaka kullanmaya başlamalısınız. Tabanlık kısa ve uzun vadeli pek çok faydayı beraberinde getirir. Kısa vadede daha fazla rahatlık, daha iyi bir destek, daha az yorgunluk hissetmenizi sağlar. Uzun vadede ise eklemlere binen yük azaldığından ayak sorunlarınızda iyileşme görebilirsiniz. Ayak fizyoterapistleri, gerekli analizleri yaparak hangi tip ayakkabı ve tabanlık kullanmanız gerektiği konusunda size yardımcı olur. Ayakkabı tabanlığı doğru bir şekilde uygulandığında, vücut sağlığınıza oldukça olumlu katkılar sağlayacaktır. Ayağınızda oluşan sağlık sorunlarının pek çok sebebi olabilir. Bu sorunların bir kısmı doğru ayakkabı seçimi yapmamanızdan veya ona uygun tabanlık seçimi yapamamanızdan kaynaklanır. Ayağın ön kısmında oluşan ağrılara; nasırlar, uzun süre ayakta kalmanın getirmiş olduğu ağrılar, tarak kemiğinde oluşan ağrı, parmakların şekillerinin bozuk olması gibi sebepler neden olur. Ayağın arka kısmında oluşan ağrılar ise; topuk dikeni, ayak bileğinde meydana gelen ağrılar ve şeker hastalığı gibi ayağa etki eden hastalıkların yaptığı ağrılar neden olur. Eğer ağrı ayak tabanında meydana geliyorsa genellikle; halk arasında düz taban olarak bilinen ayak ark sorunları, şeker hastalarında görülen diyabetik ayak sorunları, romatizma hastalığının neden olduğu ağrılar, eklem şişmesi veya gut hastalığından dolayı ağrı oluştuğunu söylemek mümkündür. Ayakta oluşan tüm bu ağrılar erken teşhis ile önüne geçilebilecek sorunlardır. Eğer kendi ayak şeklinize uygun ayak tabanlığı kullanırsanız tüm bu sorunları yaşamadan önce bir çözüm şansı da yaratmış olursunuz. Fakat herhangi bir problemlde alanında uzman b,r hekimden destek almakta her zaman fayda bulunmaktadır. Sadece bu rahatsızlıklara değil, kronik ayak hastalığı olanlarda mutlaka ayakkabı tabanı kullanmalıdır. Bazı özel tabanlıklar yaşamı daha konforlu hale getirebilir. Örneğin; boy yükseltici tabanlık ve masaj yapan tabanlıklar uzun süre ayakta kalmanız gereken bir günü çok daha rahat bir şekilde atlatmanızı sağlar.

Ayakkabı Tabanlık Modelleri

Ayakkabı Tabanlık Modelleri

Ayakkabı tabanlıkları farklı istek ve ihtiyaca göre çeşitlendirilmiştir. Kendi ihtiyacınızı karşılayacak pek çok model bulmak mümkündür. Ayaklarında şekil bozukluğu ve sağlık sorunu olanlar ortopedik tabanlık kullanırlar. Ortopedik tabanlık ayaktaki yük dağılımı normale dönmesi için oldukça önemlidir. Ortopedik tabanlığı alırken doktorunuzun önerisi ile hareket etmeniz gerekmektedir. Bu tip tabanlıklar genelde ayağın şeklini alacak şekilde üretilir. Sporcu tabanlıkları, ortaya çıkabilecek sakatlıkların önlenmesi ve ayak yapısının sağlığının korunmasına yardımcı olur. Sert zeminde oynanan oyunlar, dağcılık, doğa yürüyüşü gibi sporlar ile uğraşan kişilerin tercihi genelde sporcu tabanlıkları olur. Ayakkabı tabanlıklarının malzemesi genelde keçe ve silikondur. Silikon tabanlıklar gerekli ayak içi kavislerine sahip olduğundan yürümeyi daha konforlu bir hale getirir. Topuk dikeni problemi yaşayanlar için genellikle silikon tabanlık kullanması önerilir. Silikon tabanlık ayağın bir kısmını veya tümünü saran farklı modeller içerir. Boy uzatıcı tabanlıklar farklı uzunluklara çeşitler içerir. Ayakkabının içerisine yerleştirilen 5-10-15 santimetreye kadar uzayabilen bu tabanlıklar, ayakkabının topuğunun yüksek olmasına gerek duymadan boyunuzun uzun görünmesini sağlar. Boyu ile alakalı özgüven problemi yaşayan bireylerin sıklıkla tercih ettiği boy uzatıcı tabanlıklar, topuklu ayakkabının anatomik sorunlar ve yürüyüş bozuklukları gibi dezavantajlarını yaşamamanıza da sebep olur. Ayakkabınız ayağınıza vuruyorsa bunu jel tabanlık alarak çözebilirsiniz. Esneklik açısından en çok tercih edilen model olan jel tabanlık, özellikle hareketli, yoğun tempolarda oldukça işe yarayan bir modeldir. Düşük esnekli poliüretan kullanılarak üretilen hafızalı memory foam tabanlık, vücut ısınıza göre ısınıp ayağınızın şeklini alır. Özellikle son birkaç senedir en çok tercih edilen ayakkabı tabanlığı olan memory foam tabanlıklar, içerdiği aloe vera özelliği sayesinde ayağa hoş bir koku verir. Antibakteriyel olan memory foam tabanlıklar ayakkabının uzun süre ayakta kalması sonucu oluşabilecek bakterilerin ve zararlı kimyasalların da önüne geçer. Klasik ayakkabılarda kullanılmak üzere üretilen deri tabanlıklar, soğuk hava şartlarında ayağınızı sıcak tutmak için ayak yapınıza uyum sağlayarak soğuğa karşı sizi korur. Ayakkabı tabanlığı almak isteyen birinin aklında en iyi ayakkabı tabanı hangisi sorusu belirebilir. Ancak ayakkabı tabanlıkları oldukça fazla model ve çeşit içeren bir üründür. Tüketici kendi ihtiyacı kapsamında hangi model ayakkabı tabanlığı alması gerektiğini öğrenmeli ve ona göre bir araştırma içerisine girmelidir. Eğer özel bir rahatsızlığı varsa da ona göre bir tercih yapmalıdır.

 Tabanlık Fiyatları

Tabanlık Fiyatları

Tabanlık fiyatları, tabanlığın içerdiği materyal ve çeşitlerine göre farklılıklar içerebilir. Bazı tabanlık modelleri, medikal özellikler göstermesi gerektiğinden özel işlevleri olan bir tabanlık olabilir. Bu tip kişiye özel tabanlıklar, diğer tabanlıklara göre daha farklı bir fiyatlandırma politikası içine girmiş olabilir. Tabanlığın malzemesinde kullanılan ürün kalitesi, tabanlığın fiyatını belirleyen etkenlerden biridir. Ortopedik modellerde genellikle teknolojik ve farklı özellikler bulunur. Bu da ortopedik tabanlık fiyatları arasında bazı farklılıklar olmasına sebep olur. Malzemede kullanılan teknoloji oldukça önemlidir. Sağlık açısından oldukça önem verilen ayakkabı tabanlığı seçimi, genelde uzman bir hekim tavsiyesi üzerine seçilir. Boy uzatma amacı ile üretilen tabanlıklarda kullanılan malzeme daha farklıdır. Herhangi bir çökme yaşanmaması için sert bir maddeden yapılan ancak tabanlığın ayağa göre şekil almasını sağlayarak kullanıcı rahat ettiren bu tabanlık çeşidi piyasada oldukça ilgi görmesi nedeni ile diğer tabanlık fiyatlarından farklı olabilir. Her ne kadar fazla model ve çeşit tabanlık bulunsa da, modeller arasında çok uçuk ve farklı bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Ayakkabı tabanlığının bazı günler tüm gün ayağınız ile ayakkabının içerisinde kalacağını düşünürsek, yapacağınız tabanlık tercihi çok daha fazla ön plana çıkıyor. Düztaban sorunundan mustarip olanlar, ayakkabı tabanlığı kullanması mecbur olan insanlardır. Ayak sağlığına herkesten çok önem veren bu insanlar, genelde düz tabanlar için yapılmış olan özel tabanlar kullanmaktadır. Özel tabanların fiyatları, kalınlığa, kullanılan materyale göre değişim göstermektedir. Tüm ayakkabı tabanlıklarında ayakkabı numarasına uyumlu olarak seçebilmeniz için numara mevcuttur. Ancak numaraların farklı olması herhangi bir fiyat farkı oluşturmayacaktır. Erkek ayakkabıları için özel olarak üretilen tabanlıklar bulabileceğiniz gibi kadınlar için özel olarak üretilen modeller de mevcuttur. Bu modeller de kendi içerisinde sahip oldukları özelliklere ve marka kalitelerine göre fiyat farklılıkları içerebilir. Jel tabanlıklarda ise kullanım süresine göre fiyat farkları mevcuttur. Bazı jel tabanlıklar günlük kullanım için üretilmişken, bazıları daha uzun süreli kullanıma uygundur. Günlük kullanıma uygun jel fiyatları, uzun vadeli olanlara göre daha uygundur. Bazı tabanlık modelleri ise belli setler dâhilinde satılabilir. Bunların fiyatları da, setin içerdiği ürünlere göre değişkenlik gösterebilir. Ayakkabı bakım ürünlerini de incelemek isterseniz ayakkabı bakım ürünleri sayfamıza göz atabilir ve kendinize en uygun ürünleri seçebilirsiniz.

 Ayakkabı Tabanlığı Nasıl Kullanılır?

Ayakkabı Tabanlığı Nasıl Kullanılır?

Ayakkabı tabanlığı ayağınızın sağlığı için temel bazı gereksinimleri karşılar. Ayaklarınızın yetersiz desteklenmesi daha fazla yorulmanıza ve bazı sağlık sorunları yaşamanıza sebep olur. Bu sorunları yaşamamak için kullanmanız gereken ayakkabı tabanlığı kullanımı son derece basit bir işlem ile uygulanır. Önce kendinize en uygun ayakkabı tabanlığını alıyorsunuz. Mevcut ayakkabınızın tabanlığını çıkarıyorsunuz. İki tabanın üstü üste gelmesi ayağınızı sıkacaktır bu yüzden ayakkabınızda sadece kendinize aldığınız taban olmalı. Bu noktada önemli olan tabanlığın ayakkabı modelinize uygun olması gerekmektedir. Numarası da ayakkabı ile uyumlu olan bir tabanlık seçmelisiniz. Doğru bir tercih ile alacağınız tabanlık iyi bakılması durumunda uzun süreli bir kullanım sağlar. Tercih ettiğiniz tabanlığı günlük kullanımda oldukça rahat etmek için kullanabilirsiniz. Kış sporları yapan veya soğuk ortamlarda çalışan biriyseniz ısıtıcı özelliği olan bir tabanlığı tercih etmelisiniz. Tabanlığı kullanmaya başlamadan evvel, yanında gelen kullanım talimatını mutlaka okumanız gerekmektedir. Böylelikle taban hakkında hem nasıl kullanıldığını bilecek, hem de uzun ömürlü bir kullanım için neler yapmanız gerektiğini öğrenmiş olacaksınız. Silikon modeller antibakteriyel özelliklerinin yanında yıkanabilir modellerdir. Su ve sabunla yıkayarak temizleyebileceğiniz bu modeller ayak kokusu yapmamaları nedeni ile tercih edilir. Yıkadığınız silikon tabanı güneşte kurutmamalısınız. Direkt olarak gelen güneş ışınları silikon bazlı maddeye zarar verebilir. Eğer tabanlığınız deriden yapılmışsa nemli bir bezle silebilirsiniz. Çok fazla su ve sabun kullanmak derinin yapısını bozabilir. Memory Foam tabanlıklar daha özel olarak üretilen tabanlıklar olduğundan nasıl kullanılması gerektiği verilen talimatlara uygun olarak yapılmalıdır. Boy uzatıcı tabanlık alırken tabanlığın dışarıdan görünmemesi için ayakkabınızın topuk kısmını ölçmelisiniz. Eğer tabanlığınızı topuklu ayakkabı ile kullanacaksanız, ayağınızın ön kısmını destekleyecek parçalı bir tabanlık almalısınız. Ayakkabı tabanlarında kullanılan farklı materyaller, farklı bakımlara ihtiyaç duyabilir. Silikon modelli tabanları her gün yıkayabilirsiniz ancak diğer modellerin her gün yıkanması önerilmez. Tabanlıkları mutlaka 2 günde bir havalandırmalısınız. Böylelikle ayakkabı tabanlığınızda zararlı mikroorganizmaların üremesini engellemiş olursunuz. Ayakkabı tabanlıklarınızı özel dezenfektanlar veya alkol bazlı temizleyici solüsyonlar ile temizleyebilirsiniz. Ayakkabınızın içi karanlık ve nemli olacağından mantar gibi istenmeyen rahatsızlıkların başınıza gelmemesini istiyorsanız, dezenfekte işlemini sıklıkla uygulamanız gerekmektedir. Ayakkabı tabanlıkları konusunda daha fazla fikir sahibi olmak ve kullanıcı yorumlarını okuyarak karar vermek için Woly tabanlık sayfamıza göz atabilirsiniz.

 Tabanlık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabanlık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayakkabı tabanlığı alırken doğru bir seçim yapmak oldukça önemlidir. Her modeldeki tabanlığın farklı görevleri vardır. Sadece ayak sağlığını koruyan ya da hem ayak sağlığını koruyup hem de konfor sağlayan tabanlıklar alınırken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Eğer ayağınızda bir sorun varsa ve bu yüzden bir tabanlık arayışı içindeyseniz, doktorunuzun önerdiği bir şekilde tabanlık almalısınız. Kimi tabanlıkları yalnızca düztaban olan veya özel bir şekil bozukluğu olan kişiler kullanabilirler. Ortopedik olarak size özel üretilen tabanlıklar yalnızca sağlık sorunu olması halinde kullanılmaz. Ayak sağlığınızı düşünüyor ve ileride doğabilecek rahatsızlıkların önüne geçmek istiyorsanız, ortopedik tabanlık kullanabilirsiniz. Elbette bir rahatsızlığınız varsa, muhakkak alanında uzman bir doktora görünerek tavsiyelerini almanızda fayda bulunmaktadır. Topuk yükseltici tabanlık alırken, topuğun ayakkabınızdan yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayakkabınıza oranla yüksek bir topuk alırsanız, ayağınız ayakkabının içerisinden çıkacak ve konforlu bir yürüyüş imkânı sağlamayacaktır. Topuk yükseltici tabanlar genelde bot veya çizme tarzı daha büyük ve derin ayakkabılarda işe yaramaktadır. Topuğunuz havaya kalkacağından ağırlık ayağınızın önüne yüklenecektir. Parçalı tabanlık alarak, ayağınızın ön kısmına da çok ağırlık vermemiş olursunuz. Topuklu tabanlıklar kullanımı zor tabanlıklardır. Bu yüzden bu tip tabanlıklar alırken ayakkabı ölçümünü yapmış olarak almanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Tüm gün topuklu ayakkabı ile geziyorsanız, ayağınızı komple saracak silikon tabanlık kullanabilirsiniz. Silikon modeller ister tüm ayağınıza, isterseniz de bölgesel olarak ayağınızın istediğiniz kısmına destek yaparak rahatça yürümenizi sağlar. Ayakkabı tabanlığı alırken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de üretilen malzemelerin kalitesidir. Silikon sağlıklı ve hijyenik bir madde olsa da, alacağınız ürünün gerçek silikon olmasına dikkat edin. Kalitesiz plastikten üretilen tabanlıklar, kanserojen kimyasallar taşıyabilmektedir. Alacağınız ürünün içeriğini ve ürün hakkında daha önce yapılan yorumları okuyup değerlendirmelisiniz. Yine tabanlık alırken yıkama ve havalandırma detaylarını da öğrenmelisiniz. Kimi tabanlıklar su ve sabun ile yıkanabilirken, kimi ise suyun değmemesi gereken şartlarda üretilir. Havalandırma esnasında güneşe maruz kalmaması gereken tabanlıkların yanında antibakteriyel özelliği sayesinde kendi kendini yenileyen tabanlıklar da mevcuttur. Ayakkabı tabanlığınızı ne sıklıkla değiştirmeniz gerektiği de yine ürünün kalitesi ile doğru orantı gösterir. Özel üretim olan tabanlıklar, uzun süreli kullanım sağlarken, standart kullanımlı tabanlar daha az süreli kullanım gerektirir. İhtiyacınıza göre en kaliteli ayakkabı boyası çeşitlerini de sayfamızdan temin edebilirsiniz.